Jump to content


Recenzja Smart Wireless Headset pro


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 04 August 2012 - 18:51

*
POPULAR

Sony Smart Wireless Headset pro następca  MW600 został zaprezentowany w styczniu tego roku na targach CES. Jednakże długo trzeba było czekać, aż najnowsze dziecko SONY będzie oficjalnie dostępne w Polsce .

Pierwsze wrażenia:


Zestaw SSWHP zakupiłem w sklepie SONY za 399. Rozpakowując paczkę byłem trochę zdziwiony jak wszystko ładnie i zgrabnie zapakowali na tak małej przestrzeni.

Posted Image

Posted Image


Co otrzymujemy w zestawie za tą cenę?

- Sony Smart Wireless Headset pro
- Słuchawki  MH1a- Zestaw gumek
- dodatkowy klips ( do trzymania słuchawek)
- kabel  USB/micro sd (model  EC300)
- adapter model CCR-80- Micro SD 2Gb
- Ładowarka  sieciowa EP-310
- papiery



Słuchawki


Na pierwszy rzut oka wyróżniają się innowacyjnym zastosowaniem przewodu. Kabel jest dość gruby i sztywny. Same słuchawki (perełki) wyglądaj na dość solidnie zrobione. Wzornictwo  jakie tu zastosowano  bardzo dobrze sprawdza się w praktyce. Gumki dodane do zestawu wykonane są z delikatnego silikonu i po włożeniu do ucha precyzyjnie przyklejają się. Do noszenia słuchawek trzeba się jednak nieco przyzwyczaić, zwłaszcza jak się wcześnie używało hp77, czy hpm 78. Na początku dają wrażenie niewygodnych, z czasem  wszystko zaczyna być ok. Dodatkowy komfort noszenia daje zastosowanie dodatkowego klipsa do słuchawek.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image




Sony Smart Wireless Headset pro


Jak  nie trudno zauważyć, młodszy brat różni się pod wieloma względami od mw600. Wymiary - 6 x 2.5 x 0.8 mm, waga - 18 g + 9,5g Słuchawki. W  urządzeniu zaimplementowano bluetooth 3.0 z funkcją autoparowania. Zasięg w wolnej przestrzeni udało mi się uzyskać  20m,  zaś pozostawienie go za ścianą - max 10m.Przód to wyświetlacz,  wykonany został w technologii oled. Na nim uświadczymy duży okrągły przycisk do odbierania  rozmów.

Posted Image

Z tyłu uchwyt,  który w praktyce  w 100% spełnia swoje zadanie oraz wejście na kartę microSD.

Posted Image

Na prawym boku znajduje się przycisk power, wejście na słuchawki jack 3.5mm oraz mikrofon.

Posted Image

Na górze uświadczymy odpowiednio przyciski back,  poprzedni, odtwórz/pauzuj, następny oraz ładowanie (microUSB)

Posted Image

Zaś na dole zostało umiejscowione pogłaśnianie.

Posted Image




Pierwsze uruchomienie


Włączając MW1 ujrzymy napis SONY, a po chwili ukaże nam się menu,  ikony:radia, multimedia  oraz ustawienia.Łącząc zestaw z  telefonem  pracującym na androidzie + zainstalowaniu aplikacji:  Smart Wireless Headset pro, dostajemy dodatkową opcję, dzięki której odczytamy smasa, przejrzymy rejestr połączeń, jak również mamy możliwość wykonania połączenia bezpośrednio z zestawu, a także o wiele więcej.

Posted Image

Posted Image




Radio


Radio sterujemy za pomocą przycisków  poprzedni, odtwórz/pauzuj, następny, z czego środkowym możemy  wyciszyć radio. Dane ze stacji bardzo ładnie się przewijają  w 2 rzędzie. Dźwięk  płynący z słuchawek jest czysty i wyraźny, bas nie męczy ucha, jest o wiele głębszy w porównaniu do hpm78. Tu producent postarał się i sprzęt gra dużo głośniej od mw600. Bez problemu możemy podgłośnić na maxa, nie odczujemy straty w jakości słuchanej muzyki.

Posted Image




Multimedia

Po wejściu w tą zakładkę, ujrzymy kartę SD oraz urządzenia,  które mamy w danym momencie podłączone.

Posted Image



Karta sd


Mamy tu mały kombajn multimedialny, wzorowany na odtwarzaczu jaki spotkamy w telefonach SonyEricssona (walkman 3.0 ) czyli zakładki:
  • Wszystkie losowo
  • Listy odtwarzania
  • Wykonawcy
  • Utwory
  • Albumy
Posted Image

Format jaki obsługuje to mp3. Pliki jednak trzeba przesyłać za pomocą Media Go.  Możemy dodawać bezpośrednio ( poprzez kabel albo adapter ), jednakże nie wszystkie będą  widoczne.  W moim przypadku na 20 widział tylko 2. Próbowałem przerabiać piosenki na wiele sposobów aczkolwiek rezultat był taki sam.Jakość muzyki stoi na przyzwoitym poziomie. Może nie tak dobrze jak przy połączeniu z telefonem, ale dla niezbyt wymagających jest dobrze.. Jak dla mnie zabrakło tam korektora. Wiadomo, nie każdy słucha tego samego,  a i standardowe ustawienia nie są idealne dla danego rodzaju muzyki.

Posted Image




Podłączone urządzenia


Nie trudno się domyśleć, że przedstawia sparowane telefony lub inne urządzeni. Producent przewidział jedynie 2, co  jest wielkim rozczarowaniem. Dla przykładu w MW600 była możliwość podłączenia 3.Zestawić razem udało mi się : Xperię Arc, Xperię mini pro, W995,PC czy PS3. Z tym ostatnim ( po ostatniej aktualizacji oprogramowania) są problemy z łącznością. Oboje się widzą, ale nie chcą się powiązać.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Po sparowaniu telefonu z androidem na pokładzie, proponuje zainstalować Smart Wireless Headset pro. Aplikacja jest oczywiście darmowa.  Funkcje i możliwości tego dodatku  ujrzy się dopiero po połączeniu z MW1.




Co nam daje Smart Wireless Headset pro ?


Z poziomu telefonu  w  „apce”  znajdziemy:
  • Aplikacje;
  • Syntezator mowy;
  • Obsługa połączeń;
  • Wersja opr. Układowego.
Posted Image







Aplikacja

Daję obsługę:  wiadomości, rejestr połączeń, znajdowanie telefonu, email, przypomnienie kalendarza.  Dodatki nie są zainstalowane, więc klikając na dany przenosi nas bezpośrednio do marketu celem pobrania.  Montujemy w zależności od potrzeb.

Posted Image





Syntezator mowy

Przeczyta nam wiadomość, czy emaila, a także przypomni o zdarzeniach z kalendarza.Jednakże nie ma róży bez kolców, z języków do wyboru mamy:  Niemiecki,  Angielski (Wielka Brytania), Angielski (Stany zjednoczone), Hiszpański, Francuski, Włoski. Jak widać Naszego brak, więc dla przeciętnego Kowalskiego funkcja nie jest przydatna.

Posted Image





Obsługa połączeń

Po zaznaczeniu tej opcji będzie nam się wyświetlała informacja kto dzwoni.

Posted Image





Wersja opr. Układowego

Nic innego jak  firmware zestawu.

Posted Image






Z poziomu MW1


Jeżeli wszystko mamy poinstalowane na telefonie, to zestaw oferuje nam zarówno przeglądanie rejestru połączeń  jak i odczytanie smsa, samemu, bądź zrobi to za nas...

Posted Image

Po za tymi wszystkimi udogodnieniami  po podłączeniu  telefonu z  MW1 pozwala nam odbierać muzykę. Tu  jakość dźwięku  w dużej mierze zależy od odtwarzacza jaki mamy zainstalowany na telefonie. Ja korzystam z PowerAMP i musze przyznać, że jakość muzyki  ( doznania )stoją na wysokim poziomie. Tony niskie (basy) gdzie mam ustawione na maxa, słuchawki bardzo dobrze je odzwierciedlają,  nie charczą, ani nie ma pogłosu jak ze studni.Posted Image





Ustawienia


Po wejściu w ta zakładkę mamy:
  • Urz. Bluetooth
  • Obróć  ekran
  • Języki ( angielski, czeski, duński, niemiecki, rosyjski, hiszpański, francuski, holenderski, polski, portugalski, słowacki, o kilka azjatyckich)
  • Jasność
  • Info o systemie

Urz. Bluetooth


Mamy możliwość sparowania telefonu ( alternatywa przytrzymanie przycisku power podczas włączania).  Wybieramy sobie tryb połączenia( wiele bądź jeden)  oraz możliwość wyboru, który z podłączonych akcesoriów ma być dominujący.Posted Image

Ciekawym udogodnieniem jest to, że przy wyświetlanej godzinie pokazuje nam  ile mamy dostępnych urządzeń. Dodatkowo kropa w lewym górnym rogu mówi nam, które urz. jest główne. Połączenie wielopunktowe  umożliwia równoczesne połączenie zestawu słuchawkowego z więcej niż jednym urz./telefonem zgodnym z technologią bluetooth.

Posted Image


Obróc ekran


Tejże właśnie opcji brakowało mi w mw600. Gdyż nie wygodna była obsługa zestawu tak jak to sobie przewidział producent. A tu miłe zaskoczenie.
Posted Image


Języki


Do wyboru mamy: angielski, czeski, Duński, Niemiecki, Hiszpański, Francuski, Holenderski, Polski, Portugalski, rosyjski, Słowacki oraz kilka azjatyckich.

Posted Image



Jasność


Producent przewidział tu zakres  od 20% - 100% jednakże trzeba się liczyć, iż max rozjaśnienie skraca czas pracy baterii. Ja mam ustawione na 50% i wydaje Mi się najbardziej optymalne.

Posted Image

Info o systemie


Zamieszczone jest tu firmware urządzenia.

Posted Image



Połączenie głosowe


Jeżeli mamy sparowany telefon,   to za pomocą  SSWHP możemy zarówno odebrać połączenia jak i z rejestru wybrać do kogo chcemy zadzwonić. Jakość dźwięku jaką oferuje zestaw  jest dobra, dźwięk jest czysty i wyraźny. Nie odczułem jakiś zniekształceń głosu, czy przycięć. Rozmówca też czysto i wyraźnie mnie słyszał. Czas rozmowy wg. Producenta to 10h.

Posted Image





Bateria


Nie tyle sama bateria co wskaźnik działa poprawnie i co jakiś czas „zjeżdża” ze skali. Przed samym rozładowaniem informuje nas dźwiękiem  z kilkananaście razy ( co około minutę), że bateria jest na wyczerpaniu. Musze przyznać, iż naprawdę jest to irytujące. Rozwiązanie z mw600 bardziej mi się podobało, gdyż  był dźwięk informujący, że akumulator padnie i wiedziałem, że zostało mi jeszcze około 15 minut słuchania.
Bateria na radiu wytrzymuje około   7h
Bateria przy słuchaniu z muzyki microSD wytrzymuje około 10h
Bateria przy słuchaniu muzyki z telefonu wytrzymuje około 8h
Czas ładowania  wynosi ł około  - 2.5h



Plusy

- Duży przejrzysty wyświetlacz
- jakość  wykonania na wysokim poziomie
- Jakość muzyki również
- duży zasięg  Bluetoot’a na otwartej przestrzeni
- dodatkowy klips na słuchawki
- kompatybilność z różnymi urządzeniami
- dobre słuchawki
- wielozadaniowość MW1




Minusy

- cena
- możliwość parowania tylko z 2 telefonami
- brak korektora w radiu
- muzykę przesyłamy wyłącznie za pomocą Media Go
- karta tylko 2Gb ( za taką cenę zestawu !!!)
- brak polskiego w sytezatorze mowy
- słaba bateria
- irytujące dźwięki podczas rozładowywania




Podsumowanie


Czy  MW1 warte są swojej ceny?
SSWHP jest przede wszystkim przeznaczony dla osób aktywnych. Ceniących sobie zarówno jakość jak i funkcjonalność, nie zwracając uwagę  na koszty. Zestaw choć nie jest pozbawiony wad, spełnia oczekiwania jakie w nim pokładano. Świetnie radzi sobie zarówno w pieszych wędrówkach, a także jeździe na rowerze. Odpoczywając w domu, uprzyjemniając sobie czas słuchaniem muzyki, nie musimy wstawać do telefonu, by zadzwonić, czy chociażby odczytać smsa. Wygoda przede wszystkim:  takie motto postawił sobie producent tworząc  sprzęt.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image






Zakaz kopiowania recenzji bez mojej zgody


Edited by dante, 13 July 2013 - 22:39.


#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 04 August 2012 - 21:43

słuchaweczki fajne, szczególnie kable antysplątaniowe (wiem co potrafią zrobić normalne słuchawki w kieszeni i już przez takie cuda straciłem kilka par <_< ) ale tylko 2 urzadzenia? nie dla mnie w takim razie. no i zabójcza cena...
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 07 August 2012 - 22:39

Hmm.. no to jestem bardzo zaskoczony taką recenzją. Bo okazuje się że za 250 PLN więcej niż nowe MW600 otrzymujemy gorsze urządzenie :blink:

Dla mnie to są wady:
- możliwość parowania 2 urządzeń zamiast trzech - dlaczego? Ja przeważnie korzystam z 3 telefonów - W900 do rozmów i zdjęć, W850 do muzyki i coś trzeciego na zapas, ostatnimi czasy jest to Miyu @ Faye i lubię jak są trzy zaprogramowane :),
- słuchawki do których trzeba się przyzwyczajać (w MW600 niczego nie trzeba),
- krótko trzymająca bateria ( w sobotę po roku użytkowania pojechałem na całodniową wycieczkę rowerową, a że zapomniałem naładować zestawu to ładował się tylko godzinę do połowy. Po ponad 5 godzinach słuchania muzyki non stop ani razu zestaw nie zadźwięczał z powodu rozładowanej baterii),
- większa głośność - no niestety dla mnie to będzie wada. To co prezentuje MW600 to moim skromnym zdaniem aż nadto. Jeśli ktoś chce stracić słuch, to widać MW1 jest tutaj jak znalazł :)
- gorszy wygląd.

Ja wiem, o gustach się nie dyskutuje, ale białe MW600 wyglądają imho o niebo lepiej :)

No i otrzymujemy dwa zbędne bajery:
- możliwość odczytywania wiadomości sms / powiadomień - po co? Mam od tego telefon z kolorowym wyświetlaczem.
- czytnik kart pamięci - po co? Przecież dokładnie taki sam czytnik jest w telefonie. Poza tym to bzdurne ograniczenie tylko do piosenek posiadających bitrate 320 kb/s...

Pudełko identyczne jak to z limitowanej wersji MW600 :) Ja tam nie widzę sensu przepłacać 250 PLN. Zostaję przy MW600 i wszystkim radzę to samo ;)

#4 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 08 August 2012 - 17:54

Quote

Bo okazuje się że za 250 PLN więcej niż nowe MW600 otrzymujemy gorsze urządzenie :blink:
Gorsze :blink: bo można tylko sparować 2 urządzenia ? na tej podstawie sądzisz ?

Quote

- słuchawki do których trzeba się przyzwyczajać (w MW600 niczego nie trzeba)
Jest to tylko moja subiektywna opinia. Jeżeli chodzi o słuchawki ( ich noszenie) to jestem bardzo pedantyczny. Wcześniej używałem hpm70 > hpm77 > hpm78 te dwie są podobne w konstrukcji i do nich się bardzo przyzwyczaiłem. Nowe są mniejsze i maja sztywny przewód, który też ma w pewnym sensie wpływ na noszenie.

Quote

- większa głośność - no niestety dla mnie to będzie wada.
Jeżeli uważasz, że coś grając głośniej to wada, hmm, gratuluje ;)

Quote

- możliwość odczytywania wiadomości sms / powiadomień - po co? Mam od tego telefon z kolorowym wyświetlaczem.
Wiesz mógłbym zadać pytanie: Po co zmieniasz auto, skoro stare jeździ ;)  Dla mnie to nie jest zbędny bajer, gdyż nie raz nie wyciągam telefonu z kurtki, spodni, czy chociaż plecaka. A muzyki często słucham, wiec : "wygoda ponad wszystko" jadąc na rowerze, nie muszę stawać by odczytać smsa. Ba MW1 jest w pełni zintegrowane z androidem. MW600 tego brakowało.

Quote

- czytnik kart pamięci - po co? Przecież dokładnie taki sam czytnik jest w telefonie.
Yyy a co ma piernik do wiatraka. Moim zdaniem jest to duży plus. Bo zyskujemy na tym, iż bateria nie traci %baterii na łączności z telefonem słuchając muzyki.

Quote

Poza tym to bzdurne ograniczenie tylko do piosenek posiadających bitrate 320 kb/s...
Marcin nie ma tego ograniczenia. Wcześniej przerzucając muzykę tak myślałem, jednakże większość plików ( posiadających bitrate 320 kb/s ) nie była widzialna dla MW1. Sam nie wiem czemu :unsure: Problem rozwiązuje się po zainstalowaniu Media GO, wtedy możesz wszystko przerzucać.  

Quote

Ja tam nie widzę sensu przepłacać 250 PLN. Zostaję przy MW600 i wszystkim radzę to samo ;)
Każdy ma prawo do własnego zdania. ;)

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 August 2012 - 18:32

Quote

Gorsze :blink: bo można tylko sparować 2 urządzenia ? na tej podstawie sądzisz ?

Przeczytaj wszystkie podpunkty na spokojnie to zrozumiesz :)

Quote

Jest to tylko moja subiektywna opinia. Jeżeli chodzi o słuchawki ( ich noszenie) to jestem bardzo pedantyczny. Wcześniej używałem hpm70 > hpm77 > hpm78 te dwie są podobne w konstrukcji i do nich się bardzo przyzwyczaiłem. Nowe są mniejsze i maja sztywny przewód, który też ma w pewnym sensie wpływ na noszenie.

Też używałem wielu słuchawek i np. MH907 w ogóle mi nie podeszły, HPM-66 są takie sobie a HPM-78 z MW600 pasują mi idealnie i grają idealnie :) Więc po co je zmieniać?

Quote

Jeżeli uważasz, że coś grając głośniej to wada, hmm, gratuluje ;)

Głośniej nie musi oznaczać lepiej, a jeśli faktycznie wydobywają z siebie więcej decybeli niż MW600, to współczuję młodemu pokoleniu które za kilka lat będzie głuche jak Donald Tusk na apele swoich rodaków :)

Quote

Wiesz mógłbym zadać pytanie: Po co zmieniasz auto, skoro stare jeździ ;)  Dla mnie to nie jest zbędny bajer, gdyż nie raz nie wyciągam telefonu z kurtki, spodni, czy chociaż plecaka. A muzyki często słucham, wiec : "wygoda ponad wszystko" jadąc na rowerze, nie muszę stawać by odczytać smsa. Ba MW1 jest w pełni zintegrowane z androidem. MW600 tego brakowało.

Nie zmienia się wygrywającej drużyny ;) Poza tym teraz każde dziecko na ulicy ma smartphone'a. Ja nie używam smartphone'a tylko pewnego wynalazku Made in Japan który otwiera się w unikalny sposób i wyświetla wiadomość bez względu na warunki atmosferyczne. Wyjmowanie telefonu i korzystanie z niego to czysta przyjemność a korzystanie z zewnętrznego odbiornika to pozbawianie się tej przyjemności ;)

Quote

Yyy a co ma piernik do wiatraka. Moim zdaniem jest to duży plus. Bo zyskujemy na tym, iż bateria nie traci %baterii na łączności z telefonem słuchając muzyki.

Przeprowadziłeś jakieś ekspertyzy? Przecież czytnik karty pamięci to dodatkowe urządzenie które konsumuje prąd. Karta aby była widziana musi być non stop zasilana prądem, przecież na wiatr to nie działa =) Skąd wiesz czy utrzymanie karty w trybie gotowości nie pobiera więcej prądu niż transmisja bluetooth? Jak dla mnie bluetooth zjada bardzo mało energii, znacznie więcej idzie na zasilenie słuchawek ;) Poza tym montowanie w słuchawkach bluetooth własnego czytnika przeczy idei słuchawek bluetooth :)

Quote

Każdy ma prawo do własnego zdania. ;)

Więc swoje wyraziłem.

Mam zatem jedno zasadnicze pytanie. Co takiego niezwykłego mają w sobie  MW1, co sprawiłoby że zwykły użytkownik będzie skłonny wydać aż 250 PLN więcej za stosunkowo gorsze słuchawki (pomijając dwa zbędne dodatki jakimi są wyświetlanie wiadomości i czytnik kart pamięci) ?

Ja widzę tylko jedną odpowiedź na to pytanie. I Wy chyba też ją znacie:

Spoiler

:mellow:

#6 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 08 August 2012 - 19:04

Quote

Przeprowadziłeś jakieś ekspertyzy?
No:

Quote

Bateria przy słuchaniu z muzyki microSD wytrzymuje około 10
Bateria przy słuchaniu muzyki z telefonu wytrzymuje około 8h

Quote

Mam zatem jedno zasadnicze pytanie. Co takiego niezwykłego mają w sobie  MW1, co sprawiłoby że zwykły użytkownik będzie skłonny wydać aż 250 PLN więcej za stosunkowo gorsze słuchawki (pomijając dwa zbędne dodatki jakimi są wyświetlanie wiadomości i czytnik kart pamięci) ?
Wiesz Marcin, by ciebie przekonać musiałbym mieć "niezbite dowody"  Piszesz słuchawki gorsze, a miałeś z nimi styczność ?
Po za tym co dla ciebie jest zbędnym dodatkiem, dla kogoś może być udogodnieniem. Proponuje też zorientować się ile kosztują same słuchawki ;)  i wtedy porównać między sobą oba zestawy bez słuchawek.

Quote

Głośniej nie musi oznaczać lepiej, a jeśli faktycznie wydobywają z siebie więcej decybeli niż MW600, to współczuję młodemu pokoleniu które za kilka lat będzie głuche jak Donald Tusk na apele swoich rodaków :)
Cynizm ponad wszystko, nie ? ;)  Widzisz co dla mnie jest piękne dla innego, może być. Co dla mnie jest gorące dla innych może być ciepłe. Po za tym, zestaw możesz nie tylko podłączyć do słuchawek. ;)

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 August 2012 - 20:00

Quote

No:


Bateria przy słuchaniu z muzyki microSD wytrzymuje około 10
Bateria przy słuchaniu muzyki z telefonu wytrzymuje około 8h

No tak ale jadąc rowerem w kilkugodzinną trasę i słuchając muzyki z karty pamięci tak czy siak musisz mieć podłączony zestaw bluetooth żeby móc odbierać rozmowy w trakcie jazdy :) Więc strata energii jest podwójna. Bo jeśli nie używać słuchawek do tego, do czego zostały stworzone to równie dobrze mógłbyś zabrać w trasę dowolny odtwarzacz mp3 typu ipod shuffle, creative zen stone itd.

Quote

Wiesz Marcin, by ciebie przekonać musiałbym mieć "niezbite dowody"  Piszesz słuchawki gorsze, a miałeś z nimi styczność ?

No ja cały czas czekam na choć jeden konstruktywny argument który przekonałby mnie do sprzedania MW600 za ~80 PLN i dołożenie 320 PLN na mniej funkcjonalne słuchawki do których musiałbym się przyzwyczajać :)

Quote

Cynizm ponad wszystko, nie ? ;)

Zwykła szczerość. Za kilka lat będą o tym pokazywać w mediach językiem migowym, bo społeczeństwo będzie zbyt głuche aby usłyszeć słowo mówione ;)

#8 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 August 2012 - 20:10

Według mnie do sprzętu nie ma się co czepiać. Fakt, że mogliby obniżyć cenę o stówkę, ale za 3-4 miesiące pewnie tak się stanie.
Nieplączący się kabel - na pewno zaleta. Dla jednych sztywny przewód będzie udogodnieniem, dla innych wadą. Ale do wszystkiego da się przyzwyczaić (prawie).  Czytnik kart pamięci jak dla mnie świetne rozwiązanie. Bo wtedy mam nie tylko słuchawki BT, ale też normalny odtwarzacz MP3. Dla mnie przydałoby się to bardzo.
Wadą jest fakt sparowania dwóch telefonów. Dla mnie niby by wystarczyło, dla 90% ludności zapewne też. Ale są i tacy, którzy używają trzech telefonów (nawet zamiennie) i nie chciałoby się im parować co dwa dni urządzeń.
To, że głośniej to wcale nie jest wada. Jeśli jakość też jest lepsza to jest to tylko zaleta. A jak ludzie chcą sobie słuch psuć to ich sprawa. Inteligentna osoba będzie umiała dostosować głośność.
Gdybym miał tyle kasy do przeznaczenia na słuchawki zapewne bym się na nie skusił (niech by kosztowały te 3 stówki :rolleyes: ).

View PostJurij, on 08 August 2012 - 20:00, said:

No ja cały czas czekam na choć jeden konstruktywny argument który przekonałby mnie do sprzedania MW600 za ~80 PLN i dołożenie 320 PLN na mniej funkcjonalne słuchawki do których musiałbym się przyzwyczajać :)

Gdyby tak wszystko postrzegać, to ludzie nie kupowaliby nic nowego. Bo po co mam kupować auto ze skrzynią automatyczną? Co z tego, że to jest wygoda, jeśli będę się musiał do tego przyzwyczajać? Po co mam kupować telefon z systemem operacyjnym? Co z tego, że będę miał większą funkcjonalność, jeśli będę musiał się do tego przyzwyczajać? Po co ktoś wymyślił program do edycji tekstu na komputerze? Kiedyś była maszyna do pisania a potem wszyscy musieli się przyzwyczajać. To chyba normalne, że skoro technika idzie do przodu to trzeba się przyzwyczajać do nowych rozwiązań. Kiedyś nie było słuchawek dokanałowych, a HPM-78 właśnie takie są i jakoś Jurij ich używasz. I też musiałeś się przyzwyczaić, bo między nimi a zwykłymi dousznymi różnica jest spora. Także do wszystkiego musimy się przyzwyczaić, jeśli nie chcemy zostać przysłowiowe "sto lat za murzynami"...

DENON DJ


#9 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 August 2012 - 20:28

Quote

Gdyby tak wszystko postrzegać, to ludzie nie kupowaliby nic nowego. Bo po co mam kupować auto ze skrzynią automatyczną? Co z tego, że to jest wygoda, jeśli będę się musiał do tego przyzwyczajać? Po co mam kupować telefon z systemem operacyjnym? Co z tego, że będę miał większą funkcjonalność, jeśli będę musiał się do tego przyzwyczajać? Po co ktoś wymyślił program do edycji tekstu na komputerze? Kiedyś była maszyna do pisania a potem wszyscy musieli się przyzwyczajać. To chyba normalne, że skoro technika idzie do przodu to trzeba się przyzwyczajać do nowych rozwiązań. Kiedyś nie było słuchawek dokanałowych, a HPM-78 właśnie takie są i jakoś Jurij ich używasz. I też musiałeś się przyzwyczaić, bo między nimi a zwykłymi dousznymi różnica jest spora. Także do wszystkiego musimy się przyzwyczaić, jeśli nie chcemy zostać przysłowiowe "sto lat za murzynami"...

Nie musiałem. Jakoś HPM-70 - moje pierwsze dokanałowe słuchawki zakupione wraz z W700 pasowały idealnie. Oczekiwałem tego samego po nowszych modelach i dopiero MW600 spełnił moje oczekiwania :) I najważniejsza kwestia: naprawdę nie widzicie w czym tkwi haczyk? Płacicie 250 PLN więcej za słuchawki bluetooth stereo. Ten produkt nie ma w sobie niczego rewolucyjnego. Zarówno MW600 jak i Smart Wireless Headset pro obsługują profile bluetooth A2DP, AVRCP i tak dalej. Tutaj nie ma ŻADNEGO postępu technologicznego. Zwykłe słuchawki bluetooth w innym opakowaniu. Co do innego opakowania to też nie do końca prawda bo wygląda identycznie jak pudełko z MW600 Limited Edition, chodzi mi o obudowę płytki drukowanej z modułem BT, gniazdem 3,5 mm audio i wyświetlaczem LCD :) Więc zamiast dołożyć 50 PLN i kupić 3 zestawy MW600 do których można jednocześnie podłączyć 9 urządzeń ( no dobra w dniu premiery kupilibyście 2 zestawy do których można byłoby podłączyć 6 urządzeń) płacicie 400 PLN za jeden zestaw do którego można podłączyć 2 urządzenia ;) He he i bulicie tylko i wyłącznie za znaczek :sony:

#10 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 08 August 2012 - 20:34

Quote

No tak ale jadąc rowerem w kilkugodzinną trasę i słuchając muzyki z karty pamięci tak czy siak musisz mieć podłączony zestaw bluetooth żeby móc odbierać rozmowy w trakcie jazdy
Marcin, podalem ci przykład jaka jest róznica pomiedzy czasem słuchania muzyki na MicroSD a połączeniem bluetooth. A nie jeździe na rowerze...
Po za tym ( nie wiem jak ty ) ale ja nie zawsze jak jeżdżę na rowerze, to łacze telefon z MW1, ba nie zawsze zabieram telefon ze sobą ...

View Postmarmal215, on 08 August 2012 - 20:10, said:

..
Chociaz ty rozumiesz....

Quote

Zarówno MW600 jak i Smart Wireless Headset pro obsługują profile bluetooth A2DP, AVRCP i tak dalej.
Co z tego jak MW600 nie w pełni obsługuje androida !!!

Quote

Tutaj nie ma ŻADNEGO postępu technologicznego
Chociazby to, że w pełni obsługuje andrioida ? tak wiem powtarzam się ;)

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 August 2012 - 20:47

Quote

Marcin, podalem ci przykład jaka jest róznica pomiedzy czasem słuchania muzyki na MicroSD a połączeniem bluetooth. A nie jeździe na rowerze...
Po za tym ( nie wiem jak ty ) ale ja nie zawsze jak jeżdżę na rowerze, to łacze telefon z MW1, ba nie zawsze zabieram telefon ze sobą ...

To w takim razie jaki jest sens kupowania słuchawek bluetooth? Przecież takie słuchawki kupuje się tylko i wyłącznie dla wygody podczas np. biegania, spacerowania, jazdy na rowerze czy jazdy autem. Po to one zostały stworzone. W MW600 muzyka leci przez bluetooth tak samo jak ewentualne rozmowy podczas aktywności gdzie musisz mieć ręce swobodne. W przypadku nowych słuchawek Sony urządzenie pobiera prąd i na moduł bluetooth aby móc odbierać ewentualne rozmowy i na obsługę czytnika kart pamięci. Teraz rozumiesz, o co mi chodzi? ;)

Quote

Co z tego jak MW600 nie w pełni obsługuje androida !!!

Podobno na ICS obsługują w 100% więc w czym problem? Odbierać rozmowy i słuchać muzyki możesz na każdej wersji Androida, tylko nie wyświetlane są informacje o osobie dzwoniącej i nazwy utworów / artystów w plikach Mp3. I to nie jest wina słuchawek tylko Androida więc pretensje do Google lub właściwie firmy Sony, bo to ona jest odpowiedzialna za dostosowanie systemu do swoich produktów. Jeśli za prawidłowe współpracowanie swoich produktów z wiodącym na rynku systemem operacyjnym firma Sony rząda haraczu w wysokości 2,5x ceny słuchawek, to czy jest to w porządku wobec konsumenta? Moim zdaniem nie :)

#12 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 08 August 2012 - 21:31

Quote

To w takim razie jaki jest sens kupowania słuchawek bluetooth? Przecież takie słuchawki kupuje się tylko i wyłącznie dla wygody podczas np. biegania, spacerowania, jazdy na rowerze czy jazdy autem. Po to one zostały stworzone. W MW600 muzyka leci przez bluetooth tak samo jak ewentualne rozmowy podczas aktywności gdzie musisz mieć ręce swobodne. W przypadku nowych słuchawek Sony urządzenie pobiera prąd i na moduł bluetooth aby móc odbierać ewentualne rozmowy i na obsługę czytnika kart pamięci. Teraz rozumiesz, o co mi chodzi? ;)
Ja cały czas ciebie rozumiem...Problem jest w tym iz ty nie rozumiesz chyba po co ten zestaw został stworzony ;)  Zresztą nie będę cie przekonywał bo to nie ma sensu, niech będzie na twoje...

Quote

Podobno na ICS obsługują w 100% więc w czym problem? Odbierać rozmowy i słuchać muzyki możesz na każdej wersji Androida, tylko nie wyświetlane są informacje o osobie dzwoniącej i nazwy utworów / artystów w plikach Mp3. I to nie jest wina słuchawek tylko Androida
"jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo" ;)  Odczytaj to z lekkim przymrużeniem oka :)

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 August 2012 - 21:37

Aż sobie znalazłem z ciekawości ten wycinek naszej rozmowy z gg:

Quote

Jurij (18-07-2012 18:47)
ale mowiles ze mw600 na ics identyfikują utwory
Dante (18-07-2012 18:49)
na ics ale w romie FXP a nie od se

No więc to nie jest ani wina MW600 ani jakaś super innowacja Smart Wireless Headset pro ale tylko i wyłącznie lenistwo programistów SONY. I na pewno nie powód aby wydawać 250 PLN więcej na słuchawki ;) Przynajmniej dla mnie. Jeśli jesteś zadowolony ze zmiany to najważniejsze :)

#14 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 August 2012 - 21:40

Fakt, że słuchawki może 400zł warte nie są. Ale 250zł na pewno. Jakość dźwięku stoi na pewno na poziomie ponad przyzwoitym. Za dobrej jakości odtwarzacz MP3 trzeba dać 200zł. A tu masz jeszcze obsługę telefonu i pełną kompatybilność z Androidem.
Według mnie sprzęt na prawdę fajny, chciałbym jeszcze usłyszeć jak grają :rolleyes:

EDiT: Niech MW600 identyfikują już nawet te utwory. Ale nieraz biegniesz czy jedziesz rowerem, telefon w plecaku. Słyszysz, że przychodzi SMS. I nie wiesz, czy to powiadomienie, że się kończy pakiet, czy jakaś badziewna reklama czy może coś pilnego. W tych słuchawkach patrzysz na ekran i wiesz, w MW600 musisz schodzić z tego roweru i patrzeć, kto napisał. Z rozmową tak samo. Czasem może nie chcesz z kimś rozmawiać, a ten ktoś właśnie dzwoni. Sprawdzasz na słuchawkach czy dzwoni osoba pożądana czy nie. Chcesz - odbierasz, nie chcesz - nie odbierasz. Ale nie musisz się zatrzymywać, żeby sprawdzić kto i czego chce.
Ale fakt faktem, 250PLN warte to nie jest. Jednak tak jak pisałem wcześniej. Mam nadzieję, że umieszczono tu lepsze, praktyczniejsze słuchawki oraz jakość odtwarzanych utworów jest jeszcze na wyższym poziomie (mówimy tu o utworach typu 320kbps czy nawet FLAC, bo na 128 różnic wielkich nie ma).

PS. Jurij, nikt nie powiedział, że Ty będziesz musiał się do nich przyzwyczajać. Może akurat dante musiał, może ja bym musiał, a może dla Ciebie pasowałyby od razu? Póki ich nie założysz się nie dowiesz.

Edited by marmal215, 08 August 2012 - 21:45.

DENON DJ


#15 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 12 August 2012 - 09:41

Quote

Płacicie 250 PLN więcej za słuchawki bluetooth stereo. Ten produkt nie ma w sobie niczego rewolucyjnego. Zarówno MW600 jak i Smart Wireless Headset pro obsługują profile bluetooth A2DP, AVRCP i tak dalej. Tutaj nie ma ŻADNEGO postępu technologicznego

jest, choćby właśnie wspomniane gniazdo kart pamięci i obsługa andka. zapewne nie chodzisz na ryby - gwarantuję ci że nie ma nic bardziej wpieniającego niż dzwoniący telefon nad rzeką. a dzięki temu mógł bym wziąć dobre słuchawki razem z muzyką ze sobą i nie zwracać uwagi na telefon. od razu odbiję kolejny bzdurny argument - mógł bym kupić sobie odtwarzacz mp3 - ale skoro już teoretycznie wydałem pieniądze na ten zestaw to rodzi się pytanie "po co?" lepiej mieć i nie potrzebować niż nie mieć i się prosić.

Quote

Podobno na ICS obsługują w 100% więc w czym problem?

nie działają w 100% (a przynajmniej na stockowym romie) więc polecam sprawdzić zanim się coś głupio chlapnie. no ale to też nie jest problem, znam tytułu 95% utworów które mam na telefonie i poznaję je po około 10 sekundach więc mi to do szczęścia nie jest potrzebne. z innej beczki - jest przecież mw600s od SONY właśnie, ten model ma nie dość że inne słuchawki to pewnie poprawiono w nim komunikację z androidem więc zawsze pozostaje alternatywa.
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 12 August 2012 - 15:32

Goomowiec, przeczytaj ten post: http://www.sonyerics...pro/#entry22097 ZE ZROZUMIENIEM i przestań wypisywać farmazony <_<

Quote

jest, choćby właśnie wspomniane gniazdo kart pamięci i obsługa andka. zapewne nie chodzisz na ryby - gwarantuję ci że nie ma nic bardziej wpieniającego niż dzwoniący telefon nad rzeką. a dzięki temu mógł bym wziąć dobre słuchawki razem z muzyką ze sobą i nie zwracać uwagi na telefon.

Bzdurne argumenty to Ty wypisujesz. Od kilkunastu lat montowane są w telefonach wibracje właśnie po to, aby być informowanym o połączeniu / wiadomości bez użycia dźwięku :) Cieszę się, że mogłem Cię o tym wspaniałym wynalazku poinformować :) A na ryby się bierze wędkę, stołek i robaki, no chyba że idziesz nad jeziorko pograć w FotoQuestFishing i to nazywasz łowieniem :)

Quote

od razu odbiję kolejny bzdurny argument - mógł bym kupić sobie odtwarzacz mp3 - ale skoro już teoretycznie wydałem pieniądze na ten zestaw to rodzi się pytanie "po co?" lepiej mieć i nie potrzebować niż nie mieć i się prosić.

Bo za znacznie mniejsze pieniądze niż 250-300 PLN dopłaty można kupić sobie bardzo przyzwoity odtwarzacz MP3 i masz dokładnie TO SAMO :) Jak kupuję słuchawki bluetooth to chcę ich używać jako słuchawek bluetooth a nie pendrive'a czy odtwarzacza mp3 (zwłaszcza że nie jest to dopłata rzędu 10-20 dolarów tylko niemal 100 ) ;)

#17 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 12 August 2012 - 17:59

Nie moja wina Marcin, że nie rozumiesz po co producent stworzył ten sprzęt. Ba idąc twoim tokiem myślenia, to po co mi w telefonie aparat, jak mogę wziąć  przysłowiową cyfrówkę, po co mam słuchać muzyki z telefonu, jak inne odtwarzacze mp3 / mp4 oferują to samo ( a nawet i więcej ).
Mógłbym o wiele więcej napisać, tylko po co ? Tak samo jakbym wegetarianina przekonywał, że mięso jest ok ;)

#18 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 12 August 2012 - 19:07

Quote

Od kilkunastu lat montowane są w telefonach wibracje właśnie po to, aby być informowanym o połączeniu / wiadomości bez użycia dźwięku

nie moja wina ze nie rozumiesz pojęcia "dzwoniący telefon" - nie chodzi tu o dźwięk ale (i tu odkrycie miesiąca!) o sam fakt ze ktoś chce się z tobą skontaktować. ja rozumiem ze niektórzy topornie myślą, ale to ich problem,nie mój

Quote

Bo za znacznie mniejsze pieniądze niż 250-300 PLN dopłaty można kupić sobie bardzo przyzwoity odtwarzacz MP3 i masz dokładnie TO SAMO

nie dokładnie, bo chciałbym zobaczyć jak dowolnego odtwarzacza mp3 używasz jako słuchawek bluetooth do telefonu. nawet Harry Potter tak nie umiał :P ale jak będziesz mógł to spróbuj i nagraj filmik. chce to zobaczyć :D
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 12 August 2012 - 19:21

Ale ja doskonale rozumiem po co producent stworzył ten sprzęt :) Po to, aby wyciągnąć kasę od ludu który myśli właśnie tak jak Wy ;) Dodamy dwa niepotrzebne bajery (czytnik kart pamięci + odtwarzacz mp3 z wyświetlaniem wiadomości), dodamy do firmware naszych telefonów pełną obsługę tego modelu (starszy produkt już jest wyeliminowany bo tej obsługi nie dodaliśmy) i dzięki okrojonej funkcjonalności zestawu nic nas to nie będzie kosztować a cena produktu wzrośnie o 100$ :)

Quote

nie moja wina ze nie rozumiesz pojęcia "dzwoniący telefon" - nie chodzi tu o dźwięk ale (i tu odkrycie miesiąca!) o sam fakt ze ktoś chce się z tobą skontaktować. ja rozumiem ze niektórzy topornie myślą, ale to ich problem,nie mój

Takie teksty Goomowiec zachowaj na siebie bo sam wykazujesz toporne myślenie. Informacja o przychodzącym połączeniu dziala prawidłowo w każdym zestawie bluetooth.

Quote

nie dokładnie, bo chciałbym zobaczyć jak dowolnego odtwarzacza mp3 używasz jako słuchawek bluetooth do telefonu. nawet Harry Potter tak nie umiał :P ale jak będziesz mógł to spróbuj i nagraj filmik. chce to zobaczyć :D

Po to wymyślono słuchawki bluetooth, odtwarzacze MP3 w telefonach i profil A2DP żeby nie trzeba było używać słuchawek z podpiętym odtwarzaczem MP3 tylko można było to robić bezprzewodowo przez bluetooth ;)

#20 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 12 August 2012 - 19:37

Quote

Informacja o przychodzącym połączeniu dziala prawidłowo w każdym zestawie bluetooth.

a zacytuję teraz wcześniejszą wypowiedź moją i twoją odpowiedź

Quote

zapewne nie chodzisz na ryby - gwarantuję ci że nie ma nic bardziej wpieniającego niż dzwoniący telefon nad rzeką. a dzięki temu mógł bym wziąć dobre słuchawki razem z muzyką ze sobą i nie zwracać uwagi na telefon

Quote

Od kilkunastu lat montowane są w telefonach wibracje właśnie po to, aby być informowanym o połączeniu / wiadomości bez użycia dźwięku

rodzi się pytanie - czy ty wiesz o czym piszesz i jakie wątki zaczynasz? bo widzę tu koniec argumentów a początek flame waru. Skoro już (teoretycznie) kupiłem ten zestaw słuchawkowy to nie muszę kupować dodatkowego odtwarzacza mp3 bo i po co? chcąc kupić słuchawkę bluetooth + dobry odtwarzacz mp3 wydam może mniej ale bałagan w kieszeniach będę miał większy. no i będzie to głupi zakup bo skoro mogę mieć 2 w 1 za odrobinę więcej to lepiej dołożyć parę groszy. zapytam o to samo co Dante - po co w takim razie w telefonach odtwarzacze mp3, aparaty i kolorowe wyświetlacze? telefon ma służyć jak sama nazwa wskazuje do telefonowania - wiec olej wszystko i kup nokię 3310 jeśli silisz się na zwolennika specjalizacji.
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?




0 user(s) are reading this topic