Jump to content


fix

SE C902 - wyłączanie się wyświetlacza

c902 problem

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   ElectroTiel

Posted 10 October 2023 - 16:00

Stałem się posiadaczem telefonu Sony Ericsson C902. Niestety nic więcej nie mogę o nim powiedzieć, gdyż zdobycie np. informacji o sofcie uniemożliwia mi dość specyficzna usterka telefonu. Mianowicie gdy się go już włączy to ekran i podświetlenie klawiatury gasną, telefon wówczas się blokuje. Po chwili telefon znowu się odblokowuje, wyświetlacz się włącza, podświetlenie klawiatury też. Mam wideo przedstawiające problem (patrz załącznik).

Wskaźnik wilgoci na baterii jest czerwony - telefon po zalaniu?

#2 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 10 October 2023 - 18:26

Jeśli wskaźnik wilgoci jest czerwony to telefon był najpewniej zalany

#3 OFFLINE   ElectroTiel

Posted 10 October 2023 - 19:22

No dobrze, a jak rozwiązać problem gaśnięcia?

#4 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 11 October 2023 - 11:13

Jak dla mnie to zrób refresh softu,potem ewentualnie rozbierz na czynniki pierwsze i tyle,aczkolwiek nie wiem czy coś z tego będzie jeśli faktycznie był po zalaniu

#5 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 11 October 2023 - 12:01

raczej po zalaniu, skoro wskaznik czerwony, jack79 dobrze pisze, a do tego jesli masz mozliwosc, wyczysc go w wanience ultradzwiekowej, a potem wygrzej, tyle, to cala procedura jesli chodzi o ratowanie prawdopodobnie zalanych telefonow w nieznanym stanie, jak wstanie bedzie dobrze, jak nie, masz c902 na czesci
WALKMAN®

#6 OFFLINE   JanTroll

JanTroll
  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 3d 15h 21m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 15 October 2023 - 09:34

Jako uzupełnienie mogę dodać, że te wskaźniki są też wrażliwe na wilgoć w powietrzu - owszem, ona też jest zabójcza dla elektroniki, ale jest mniej zabójcza niż wrzucenie telefonu do szklanki wody i pozwolenie, aby woda, która wleje się do telefonu kisła latami. Mi kiedyś podczas deszczu zamokła kurtka i kieszenie były wilgotne - sprawiło to, że papierki zmieniły kolor na czerwony, ale telefon do dziś działa dalej, nie miał bezpośredniego kontaktu z wodą.

Niestety nie jestem ekspertem w dziedzinie naprawy telefonów, ale jako że nie padły tu konkretne rozwiązania mogę udzielić garści porad:

Jeśli potrafisz i masz narzędzia to sugerowałbym rozebrać telefon do poziomu płyty głównej - obejrzeć czy na płycie głównej nie ma rdzy lub innych nalotów. Jeśli nie ma, możesz spróbować przeczyścić (delikatnie!) złącza wszelkich taśm alkoholem izopropylowym. Możesz też przedmuchać wnętrze i złącza sprężonym powietrzem. Jeśli jednak są jakieś naloty lub występuje rdza - są raczej marne szanse i na pewno telefon był porządnie zalany.

Jeśli nie masz narzędzi lub nie czujesz się na siłach żeby rozbierać ten model to możesz najpierw ponownie wgrać soft.

#7 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 18 October 2023 - 19:29

to prawda, te papierowe wskazniki sa bardzo czule, jest taka mozliwosc, ze rzeczywiscie mogl byc jedynie zawilgocony i wskaznik na baterii zrobil sie czerwony, w srodku na plycie moze byc nadal bialy, choc wg mnie wtedy raczej nie byloby takich objawow, jak tu opisane przez uzytkownika ElectroTiel, prawdopodobnie telefon po prostu dzialalby nadal normalnie, a jesli byl zalany, woda mogla dostac sie wszedzie, rowniez na zlacza, uklady scalone itp, tak wiec, najlepiej go rozebrac i sprawdzic jak to wyglada w srodku, soft profilaktycznie oczywiscie tez warto wgrac, choc A2 raczej byla stabilna, nie zaszkodzi odswiezyc oprogramowania. a co do czysczenia alkoholem stykow tasm, to naprawde trzeba uwazac, sa bardzo delikatne, jesli nie masz juz innej mozliwosci, to pedzelkiem z niezbyt twardym wlosiem nasaczonym w alkoholu izopropylowym i sprezonym powietrzem, a najlepiej ultradzwiekami oczywiscie.
WALKMAN®





0 user(s) are reading this topic