Jump to content


Najwięcej na reklamę wydał Orange, najmniej Play


  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#41 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 24 August 2012 - 11:20

Tak. Dostają wystarczająco kasy za dzierżawę nadajników. A to, że podnoszą stawki do tej jednej sieci (no i CP) świadczy raczej tylko o tym, że ta sieć nawet w mniemaniu W3 jest po prostu od nich lepsza :)

DENON DJ


#42 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 5m

Posted 24 August 2012 - 11:42

Co do MTR, pisałem o tym choćby tutaj.

Już od stycznia 2013 stawki będą takie same (chyba, że pozostała trójka będzie je sztucznie podnosić) dla wszystkich zatem ten argument dla przeciwników P4 odpada.

#43 OFFLINE   felita

felita
  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 8h 1m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 24 August 2012 - 15:41

Quote

Jurij napisał:
Nie udałem, byłem poważnie zaskoczony, gdyż napisałaś:


Cytat


Wychodzi mi 50gr za  sms i rozmowy do wszystkich, dziennie, w sieci play,a że mam tam rodzinę i coraz liczniejszą grupę znajomych jak najbardzej się opłaca..


Trzeba było napisać od razu że za 50 groszy dziennie masz nielimitowane smsy i rozmowy do wszystkich :)
Ależ napisałam gdzież to zgubiłeś ten jeden istotny wyraz"nielimitowane"?

Quote

Ja np.mam pnk darmowe rozmwy i smsy koszt 50zł co 100dni realnie co 3 m-ce.Wychodzi mi 50gr za sms i rozmowy nielimitowane do wszystkich, dziennie, w sieci play,a że mam tam rodzinę i coraz liczniejszą grupę znajomych
Masz chyba dość selektywne cytowanie ;) ..

Quote

Przecież w Polsce mamy jedne z najdroższych paliw na świecie. Co z tego że w przeliczeniu na ojro Niemiec płaci więcej centów za metr sześcienny, skoro za swoją wypłatę może kupić więcej metrów sześciennych gazu czy litrów benzyny niż Polak :)
Pisałam o prądzie nie tylko o gazie, którego nawet nie mam ,ale za to prąd  w Niemczech jest zauważalnie  droższy niż w Polsce a mając licznik 2 taryfowy i trójfazowy wychodzi mi korzystanie  zdecydowanie ;) taniej..

Quote

Oj reguluje, przecież znacząco spadły ceny połączeń w roamingu... Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu w Idei były twarde stawki 5 zł za minute rozmowy i 2 zł za sms, teraz takie ceny są nie do pomyślenia :)
Samych stawek konkretnie  nie reguluje tylko określa jakie powinny być maksymalne ceny co jest jednak dobre ,no chyba że nadal chciałbyś bulić a minutę rozmowy po 5zł.. :),bo ja nie..

Quote

Co do zasięgu to każdy ma własne zdanie na ten temat i można by pisać eseje. T-mobile ma generalnie słaby zasięg 3G. Orange w miastach ma świetne HSPA, natomiast poza miastami ma rozwinięte CDMA. No ale bez specjalnego modemu / telefonu i podpisanej umowy się tego nie doświadczy. Plus ma nieźle rozwinięty net HSPA w paśmie 900MHz ale to też trzeba mieć stosowny telefon / modem aby móc z tego korzystać. A co do 42 megabitów w Orange, to udokumentowano już szczęśliwców którzy z tego korzystali. Natomiast co do internetu 4G w Play, to cały kraj o nim trąbi a nikt go jeszcze na oczy nie widział :slonko:
Neron napisał:
Piszesz chyba o miastach typu Warszawa,Wrocław i kilku innych :D  w takich do 20 tys. ludzie nie wiedzą co to jest
Zabawne, ja mieszkam w mieście co ma grubo ponad ponad 160 tysięcy ludzi i aglomeracji miast w której mieszka zależy od źródła od 2,2 do 3,5 miliona ludzi  i co z tego, skoro obojętnie w którym mieście jestem mam tylko 2g orange a dodam że mam OFnK wiec mam dane z pierwszego źródła. <_< i fon co pracuje na tym zasięgu ,ba ma nawet hspa,a nie znam nikogo kto widział 3g orange ,muszę chyba wyjechać w jakieś inne strony...Niestety ale zasięg danego opa jest zależny od tego gdzie więcej postawił nadajników i jakich..Orange niby ma dużo a tu proszę dziury poważne w zasięgu..
4g playa?jak wygrają ten przetarg na 1800 i zainstalują tam te  LTE to będą go faktycznie mieć :)..

Quote

Mikołaj napisał:
Z tego co czytam szansę na przekonanie playowców do Orange i oranżystów do Play są niewielkie, tak samo jak zagorzałych fanów pre paidów do abonamentów i abonamentowców do karty
Tu nawet nie chodzi żeby kogokolwiek przekonywać,ale pokazać że jest nie tylko W3,i że  jest tam "super i cudowne",a o to że propozycje playa są dobre a nawet bardzo dobre i są tacy  którym pasują bardziej niż oferta W3,czego kolega Jurij chyba nie do końca rozumie ,bo pisze o playu tak jakby miał tam co najmniej abonament i go oszukali na necie do andka ;) ..a przecież cały jego kontakt z playem to telemarketing...W końcu ja sama byłam i jestem orangowcem(od czasów starej dobrej idei :nah: która była wg.mnie dużo lepsza niż orange i tęsknie za tą siecią)...ale playa mam od 5 lat i nie zamierzam zmieniać na inną sieć,raczej dokupię nowa simkę..Jedno jest pewne na dziś t-mobile mnie od siebie odstrasza podobnie jak plus..

#44 OFFLINE   adrian8308

adrian8308
  • User
  • 35 posts
    • Time Online: 1d 4h 27m

Posted 24 August 2012 - 16:37

Szczerze mówiąc już nie ma sił jak czytam te wypowiedzi, Przedstawiłem czarno na białym Adminowi ze mam taniej ale jego nie przekonasz, mydli mi oczy ze mój operator mnie oszukuje, okrada. Tylko karta i jej głupie promocje są najlepsze. Zrobił się wieki spór nie na temat.
Posted Image

#45 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 24 August 2012 - 17:12

View PostErin, on 24 August 2012 - 08:15, said:

tylko dać Wam siekiery, pozabijacie się i będzie spokój :/
sorka za dosadność

Nikt nikogo szlachtował nie będzie. To jest forum dyskusyjne i każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów na dany temat z którymi nie wszyscy muszą się zgadzać. A Twój post nie wnosi niczego do dyskusji.


View Postneron, on 24 August 2012 - 07:58, said:

Piszesz chyba o miastach typu Warszawa,Wrocław i kilku innych :D  w takich do 20 tys. ludzie nie wiedzą co to jest :angry:  na zasięgu Orange przy łączeniu się z netem muszę czekać z minutę na otwarcie strony. A przy plusie i Play to jest tak jak w domu :P

Naprawdę poczytaj trochę o różnicach w technologiach zanim zaczniesz się pienić. Orange w miastach i większych miejscowościach ma rozwinięte HSPA na paśmie 2100 MHz czyli można z niego korzystać za pomocą każdego nowszego telefonu / modemu obsługującego pasmo 2100 MHz. Aby korzystać z zasięgu Orange CDMA trzeba mieć stosowny modem / telefon oraz aktywną kartę SIM / RUIM w sieci Orange. Zwykły starter Orange Free na kartę nie będzie działał w tej usłudze. Dociera?

View Postneron, on 24 August 2012 - 07:58, said:

Czekałem kiedy to napiszesz tylko,że tutaj nikt nie wspominał przez ostatnie chyba 8 postów(ostatni mój) o 4G w Play tylko @felita pisał o 3G

Będę pisał o tym tak długo jak długo Play będzie okłamywał ludzi. Czy Orange choć raz zareklamowało że ma internet LTE? Nie. Mają po prostu szybkie HSPA i to reklamują. I są ludzie którym to działa np. w Warszawie. Czy Play reklamuje że oferuje internet LTE (4G)? Tak. Czy ktoś korzystał z takiego internetu? Nie, gdyż Play oferuje maksymalnie przeciętne HSDPA. Przyjmij to wreszcie do wiadomości.

Quote

o czym zresztą ma rację której z niewiadomych przyczyn Ty nie chcesz zaakceptować i nie chcesz pogodzić się z tym,że ktoś(operator) może mieć coś lepszego od Orange ;)
A wczoraj właśnie dostałem starter VM i nie dlatego,że mają 19gr. za minutę tylko za net do końca roku za free :rock:

A ja doskonale wiem o istnieniu takich ofert. Gdyby w moim miejscu zamieszkania był dostępny abonament z Orange / Vodafone / O2 w którym dostałbym za 20/30 funtów najnowszy smartphone Sony, nielimitowane rozmowy, darmowy net itd. w ramach abonamentu pewnie bym się na niego skusił. Oferty abonamentowe w Polsce to jest ŻENADA, ZŁODZIEJSTWO i KPINA z ludzi rozsądnie myślących. Przejrzyj sobie oferty np. brytyjskich operatorów, przelicz koszt abonamentu na średnie zarobki w UK i schowaj się ze swoim Play głęboko pod ziemię. Dopóki to nie znormalnieje NIKT nie przekona mnie do abonamentu.

Quote

Hahaha ładnie pojechałeś :D Nie wiem, Play zabrał dla Orenż i Plusa te nadajniki? Ukradł je i przestawił w swoje miejsca? Śmieszny jesteś. Zapewne wiesz, ale może przypomnę, że zarówno Orange jak i Plus zgodzili się na dzierżawę swoich nadajników dla sieci Play, za co regularnie otrzymują nie małe pieniądze. Także argument, że oni budowali nadajniki a teraz ktoś z nich korzysta to żaden argument. Orange i Plus mogli nie udostępniać nadajników, Play budowałby swoje. Ale oni ZGODZILI SIĘ. Czyli tutaj nie można mieć żadnej pretensji.

marmal215, a nie przyszło Ci oczywiście do głowy że gdyby się nie zgodzili UOKiK nałożyłby na nich takie kary, że siłą rzeczy wybrali mniejsze zło (czyli dzierżawę nadajników i jakiś zysk) niż wielomilionowe straty? Pewnie nie, bo i po co.

Quote

Taak, telewizji nie oglądasz, ale wiesz, że Wojewódzki leci 24/7. Może ciężko Tobie zauważyć, ale reklamy Play są puszczane częściej, ale przez krótki okres czasu. W Orange czy T-Mobile reklamy są puszczane może mniej razy dziennie, ale regularnie. Play co 2-3 tygodnie wypuści nową reklamę i wałkuje ją przez tydzień. A potem cisza i tylko sporadyczne reklamy.
No i to przecież oczywiście, że Play fałszuje wydatki. Tylko Orange jest uczciwy na tym świecie, rozliczają się co do złotówki. Gdyby Play było nawet na 3. miejscu pisałbyś inaczej :D  Ale żaden argument nie jest zły. Beka.

Niezłą bekę to owszem i ma ale z pewnością Prezes PLAY który serwuje swoim klientom w reklamach stek kłamstw robiąc im wodę z mózgu i ciągnąc za to nie małą kasę :)

Quote

Taa, ja przy przenoszeniu numeru z nieszczęsnej pomarańczy wyraźnie na umowie miałem punkt, coś a'la: "Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości... sru tu tu tu". Nie zaznaczyłem tego punktu. Na umowie miałem podany swój adres, numer telefonu oraz mail. I tak: na adres domowy nie dostałem żadnego listu, na adres mailowy przyszła jedna wiadomość od Play - aktywacja konta w serwisie Play24, a na mój telefon dzwonili raz - proponowano mi przejście na mix. Kulturalnie odmówiłem i powiadomiłem panią, że nie mam zamiaru rozstawać się z pre-paid - rozmowa trwała max 2 minuty, później żadnego telefonu. SMS'y dostałem trzy - jeden, orange wyraziło zgodę na przeniesienie numeru, drugi, kiedy będzie aktywowany mój numer w nowej sieci, trzeci, numer został pomyślnie aktywowany w sieci Play.
I to jest cała korespondencja z siecią. Ale jak ktoś przy podpisywaniu umowy (lub też rejestracji numeru pre-paid) zaznacza wszystkie ptaszki po kolei, to potem nie ma co się dziwić, że dostaje wiadomości czy też do niego wydzwaniają.

Dla Twojej informacji nie jestem klientem sieci Play i nigdy nie będę ( w sensie nie podpiszę z nimi umowy) dopóki będą okłamywać ludzi i nie zaoferują niczego na światowym poziomie . Sieć Play pozyskała mój numer na drodze oszustwa i niestety nie ma żadnej możliwości aby usunąć mój numer z ich bazy. Dlatego będą wydzwaniać tak długo, aż namówią mnie na którąś ze swoich żałosnych ofert. NIEDOCZEKANIE. Ciebie już mają usidlonego, to nie mają po co wydzwaniać :)


Quote

Ależ napisałam gdzież to zgubiłeś ten jeden istotny wyraz"nielimitowane"?
Cytat

Ja np.mam pnk darmowe rozmwy i smsy koszt 50zł co 100dni realnie co 3 m-ce.Wychodzi mi 50gr za sms i rozmowy nielimitowane do wszystkich, dziennie, w sieci play,a że mam tam rodzinę i coraz liczniejszą grupę znajomych
Masz chyba dość selektywne cytowanie ;) ..

Nie mam cytowania selektywnego tylko wdarł się mały chochlik podczas pisania posta nad ranem. Zamiast skopiować na nowo edytowałem ręcznie - mój błąd. Napisałaś:

Quote

Wychodzi mi 50gr za sms i rozmowy nielimitowane do wszystkich, dziennie, w sieci play,a że mam tam rodzinę i coraz liczniejszą grupę znajomych jak najbardzej się opłaca..

Gdybyś wstawiła znaki przestankowe tam gdzie być powinny i użyła prawidłowego szyku zdania, nie byłoby w ogóle tematu ;)

Quote

Samych stawek konkretnie  nie reguluje tylko określa jakie powinny być maksymalne ceny co jest jednak dobre ,no chyba że nadal chciałbyś bulić a minutę rozmowy po 5zł.. :),bo ja nie..

Jako konsument - nie. Ale jako firma oferująca produkt - szlag by mnie trafił gdyby ktoś z góry mi narzucał jaki towar wolno mi produkować a jaki nie, w jakim kolorze i po jakiej maksymalnej cenie powinienem go sprzedawać. O tym powinien dyktować rynek a nie komisarz za biurkiem w Brukseli.

Quote

Orange niby ma dużo a tu proszę dziury poważne w zasięgu..
4g playa?jak wygrają ten przetarg na 1800 i zainstalują tam te  LTE to będą go faktycznie mieć :)..

Tak, tak. Jak kupię działkę na Marsie to otworzę na nim pierwszy komis GSM. A tymczasem może już zacznę oferować Marsjanom telefony z tego komisu? Skoro Play może, to ja też! :D

Quote

Tu nawet nie chodzi żeby kogokolwiek przekonywać,ale pokazać że jest nie tylko W3,i że  jest tam "super i cudowne",a o to że propozycje playa są dobre a nawet bardzo dobre i są tacy  którym pasują bardziej niż oferta W3,czego kolega Jurij chyba nie do końca rozumie ,bo pisze o playu tak jakby miał tam co najmniej abonament i go oszukali na necie do andka ;)

Ależ doskonale rozumiem :) Gdyby nie brakowało naiwnych, nie powstawałyby w Polsce fikcyjne biura podróży, wynalazki typu Amber Gold i tak dalej :) Ja po prostu nie zamierzam z tego korzystać i staram się wykazać że aby mieć świetną ofertę nie trzeba podpisywać umowy z operatorem. Jest znacznie więcej korzyści podczas korzystania z oferty na kartę o czym pisałem w poprzednich wypowiedziach. Ale jak mówi słynne powiedzenie - hater's gonna hate.

A jeśli twierdzicie że z siecią PLAY łączą mnie jedynie telemarketerzy, to jesteście w błędzie. W lutym tego roku kupiłem w salonie Play modem HSPA ze starterem. Starteru nie używam gdyż Play nie ma zasięgu (sprawdzałem i na simce Play i na simce RedBullMobile) natomiast korzystam ze świetnego zasięgu Plus HSPA 900 MHz i jestem zadowolony :) Poza tym moja siostra korzysta z sieci Play i również nie idzie ją przekonać że są lepsze sieci.

A na koniec anegdota z życia wzięta. Kilka dni temu miałem gości i w związku z tym że pokój gościnny (od którego jest wyjście na taras) był zajęty, siostra wparowała do mojego pokoju i wyszła sobie na zewnątrz. Pytam się co robi, a ona że musi zadzwonić. Więc spytałem czemu nie może od siebie skoro ma PLAY i taki świetny zasięg. Dowiedziałem się że ma świetny, ale nie w taką pogodę :szczerbol:

I tym miłym akcentem pozdrawiam wszystkich użytkowników Play i życzę powodzenia w przyszłości :) A sieci PLAY życzę mniej idiotycznych reklam, zrezygnowania z okłamywania klientów (obecnych i przyszłych) oraz zreformowania swojego systemu telemarketingu.

Amen.

#46 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 24 August 2012 - 18:20

Quote

Poza tym moja siostra korzysta z sieci Play i również nie idzie ją przekonać że są lepsze sieci.
Bo nie ma z lepszymi ofertami :D Twoja siostra widzę,że zrozumiała co jest dobre. Powiedz jej jeszcze żeby ustawiła sobie na Plusa a nie na Orange ;) nie będzie miała takich problemów. U mnie jak wskoczy na Orange mam taki sam problem.

Quote

A sieci PLAY życzę mniej idiotycznych reklam, zrezygnowania z okłamywania klientów (obecnych i przyszłych) oraz zreformowania swojego systemu telemarketingu.
To Ty chyba nie widziałeś nigdy reklam Orange :D ten pomarańczowy ludzik wygląda jak sweter zrobiony przez babcie (moherowe  berety) gdyby był zielony wypisz wymaluj Marsjanin :rock:
A co do okłamywania klientów przeczytaj mój post co robi Orange(sprawdzone przeze mnie) a co telemarketingu to najpierw idź i zarejestruj swoją kartę to Ci odfajkują wszystkie takie pierdoły. Ja od Play dostaję rocznie 12 sms-ów(bo nie zgodziłem się na żadne reklamy) z informacją o wystawionej fakturze i tyle.

Quote

Czy Orange choć raz zareklamowało że ma internet LTE? Nie. Mają po prostu szybkie HSPA i to reklamują. I są ludzie którym to działa np. w Warszawie.
Wrocławiu,Gdańsku i jeszcze kilkunastu innych :o i tyle ;)
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#47 OFFLINE   adrian8308

adrian8308
  • User
  • 35 posts
    • Time Online: 1d 4h 27m

Posted 24 August 2012 - 18:31

Quote

Dla Twojej informacji nie jestem klientem sieci Play i nigdy nie będę ( w sensie nie podpiszę z nimi umowy) dopóki będą okłamywać ludzi i nie zaoferują niczego na światowym poziomie .
To są najniższe abonamenty jakie oferuje nasi operatorzy

Przedstawię fakty:

PLAY 29zł miesiecznie

180  minuty do wszystkich sieci
LUB  
390 SMSy/MMSy do wszystkich sieci
      
Orange 29zł miesięcznie

40 liczba minut do wszystkich sieci w abonamencie
LUB
40 SMS

T-Mobile 29zł miesięcznie

120 Minuty do sieci krajowych i na stacjonarne
LUB
120 SMS


Plus 29zł miesięcznie

50 Minuty do sieci krajowych
LUB
50 SMS

Teraz powiedz kto tu jest nie na pozomie poziomie?:)



Quote

A na koniec anegdota z życia wzięta. Kilka dni temu miałem gości i w związku z tym że pokój gościnny (od którego jest wyjście na taras) był zajęty, siostra wparowała do mojego pokoju i wyszła sobie na zewnątrz. Pytam się co robi, a ona że musi zadzwonić. Więc spytałem czemu nie może od siebie skoro ma PLAY i taki świetny zasięg. Dowiedziałem się że ma świetny, ale nie w taką pogodę :szczerbol:
Jeżeli jesteś takim świetnym znawcą telefonii komórkowej to trzeba było doradzić siostrze ze może sobie przełączyć na inna siec w której jest u was zasięg i z niej korzystać do bólu :)
Posted Image

#48 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 24 August 2012 - 18:57

Quote

Teraz powiedz kto tu jest nie na pozomie poziomie? :)

To wejdź sobie na

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

, wpisz wartości takie jak na obrazku: Attached File  taryfy uk.PNG   11.4K   5 downloads i zobacz co Ci wyskoczy. Szybko okaże się że w Wielkiej Brytanii minimalna zapłata za godzinę jest podobna co w Polsce. Tam 5 funtów, tutaj 5 zł. I tam za 15 ichniejszych złotówek miesięcznie dostajesz w sieci o2 np. 250 minut w sieci, 200 minut do wszystkich sieci, nielimitowane darmowe SMS i nowiutką Sony Xperię go ZA DARMO. Abonament możesz mieć już od 5 funtów. Pokaż mi taką ofertę wśród polskich operatorów? Oczywiście najniższe abonamenty w Polsce to 29 PLN miesięcznie, za 29 funtów otrzymujesz jeszcze lepsze oferty. Przy wyższych abonamentach dostajesz także prezenty w postaci np. konsoli PS3 lub Nintendo Wii. Oj oj, już oferta Play nie wygląda tak fajnie, co? :D

Quote

Jeżeli jesteś takim świetnym znawcą telefonii komórkowej to trzeba było doradzić siostrze ze może sobie przełączyć na inna siec w której jest u was zasięg i z niej korzystać do bólu :)

Zawsze powtarzam, że nie znam się na telefonach i nie interesuję się nimi. Więc o co te pretensje? Ja wiem tylko że używam Sony Ericssona i mam zasięg w sieci Orange. Siostra używa Nokii i oferty PLAY i lata na zewnątrz - jej sprawa.

#49 OFFLINE   adrian8308

adrian8308
  • User
  • 35 posts
    • Time Online: 1d 4h 27m

Posted 24 August 2012 - 19:33

View PostJurij, on 24 August 2012 - 18:57, said:

To wejdź sobie na

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

, wpisz wartości takie jak na obrazku: Attachment taryfy uk.PNG i zobacz co Ci wyskoczy. Szybko okaże się że w Wielkiej Brytanii minimalna zapłata za godzinę jest podobna co w Polsce. Tam 5 funtów, tutaj 5 zł. I tam za 15 ichniejszych złotówek miesięcznie dostajesz w sieci o2 np. 250 minut w sieci, 200 minut do wszystkich sieci, nielimitowane darmowe SMS i nowiutką Sony Xperię go ZA DARMO. Abonament możesz mieć już od 5 funtów. Pokaż mi taką ofertę wśród polskich operatorów? Oczywiście najniższe abonamenty w Polsce to 29 PLN miesięcznie, za 29 funtów otrzymujesz jeszcze lepsze oferty. Przy wyższych abonamentach dostajesz także prezenty w postaci np. konsoli PS3 lub Nintendo Wii. Oj oj, już oferta Play nie wygląda tak fajnie, co? :D
Piszesz bez sensu równie dobrze mógłbyś mi przedstawić ofertę z Chin a tak naprawdę co mnie obchodzi oferta z Chin jak mieszkam w Polsce?

Quote

Zawsze powtarzam, że nie znam się na telefonach i nie interesuję się nimi. Więc o co te pretensje? Ja wiem tylko że używam Sony Ericssona i mam zasięg w sieci Orange. Siostra używa Nokii i oferty PLAY i lata na zewnątrz - jej sprawa.
To akurat nie tyczy się obsługi tel tylko usługi operatora(zachwalałeś ze się na tym znasz) :)

Edited by adrian8308, 24 August 2012 - 19:34.

Posted Image

#50 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 24 August 2012 - 19:37

Quote

i zobacz co Ci wyskoczy. Szybko okaże się że w Wielkiej Brytanii minimalna zapłata za godzinę jest podobna co w Polsce. Tam 5 funtów, tutaj 5 zł. I tam za 15 ichniejszych złotówek miesięcznie dostajesz w sieci o2 np. 250 minut w sieci, 200 minut do wszystkich sieci, nielimitowane darmowe SMS i nowiutką Sony Xperię go ZA DARMO. Abonament możesz mieć już od 5 funtów.
Tylko nie wiem,czy zauważyłeś"małą" różnicę,że 5 funtów to nie jest 5pln. u nich za 5 funtów kupisz około 5l. paliwa a u nas tę piątkę możesz sobie ewentualnie w buty wsadzić będziesz wyższy :D tylko będziesz kulał  ewentualnie wypić 1 piwo :lol:  a za naszych 15 złociszków to wiesz co można zrobić?  wsadzić drugą piątkę do drugiego buta i kulał już nie będziesz i jeszcze piwo wypijesz :lol:  ewentualnie kupisz 3l. paliwa z Ukrainy :P tyle możesz zrobić za nasze pieniądze. :( już tutaj kiedyś pisałem żeby nie porównywać Polski do Europy zachodniej(nieporozumienie) a raczej do 4 krajów Europy wschodniej to jest nasze miejsce i jeszcze bardzo długo będzie :(

Quote

Ja wiem tylko że używam Sony Ericssona i mam zasięg w sieci Orange. Siostra używa Nokii i oferty PLAY i lata na zewnątrz - jej sprawa.
Przecież Play jedzie na nadajnikach Orange i Plus to w czym problem niech przestawi na Plus i będzie git. Ja tak zawsze robię bo Orange miał zawsze kiepski sygnał. Kolega mieszka praktycznie pod nadajnikiem i nigdy nie miał 5-ciu kresek chyba to o czymś świadczy :P no chyba,że mieszka za blisko :lol: a nokia zawsze miała problemy z antenami w telefonach może tu jest problem?
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#51 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 24 August 2012 - 19:44

Quote

Tylko nie wiem,czy zauważyłeś"małą" różnicę,że 5 funtów to nie jest 5pln. u nich za 5 funtów kupisz około 5l. paliwa a u nas tę piątkę możesz sobie ewentualnie w buty wsadzić będziesz wyższy :D tylko będziesz kulał  ewentualnie wypić 1 piwo :lol:  a za naszych 15 złociszków to wiesz co można zrobić?  wsadzić drugą piątkę do drugiego buta i kulał już nie będziesz i jeszcze piwo wypijesz :lol:  ewentualnie kupisz 3l. paliwa z Ukrainy :P tyle możesz zrobić za nasze pieniądze. :( już tutaj kiedyś pisałem żeby nie porównywać Polski do Europy zachodniej(nieporozumienie) a raczej do 4 krajów Europy wschodniej to jest nasze miejsce i jeszcze bardzo długo będzie :(

Ja wychodzę z bardzo prostego założenia. Anglik jak i Polak ma taki sam żołądek, takie same potrzeby. Skoro oba kraje znajdują się w obrębie tego samego sojuszu (Unia Europejska) to skąd tak drastyczne różnice? Dopóki ludzie będą wierzyć w reklamy operatorów, podpisywać tak niekorzystne (w porównaniu z innymi krajami UE) umowy i będą się dawali doić - nic się nie zmieni. Dlatego ja wolę korzystać z najlepszej oferty na kartę i zachowywać pełną niezależność oraz gotowość na pojawienie się bardziej atrakcyjnej oferty :)

Quote

Przecież Play jedzie na nadajnikach Orange i Plus to w czym problem niech przestawi na Plus i będzie git. Ja tak zawsze robię bo Orange miał zawsze kiepski sygnał. Kolega mieszka praktycznie pod nadajnikiem i nigdy nie miał 5-ciu kresek chyba to o czymś świadczy :P no chyba,że mieszka za blisko :lol: a nokia zawsze miała problemy z antenami w telefonach może tu jest problem?

To nie jest mój problem :) Ja korzystam tylko z nadajników Orange (no chyba że jestem za granicą ) i tylko z telefonów Sony Ericsson. Jak już nadmieniłem nie mam problemów z zasięgiem i nie mam zamiaru niczego w tej kwestii robić / zmieniać i tak dalej :)

#52 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 24 August 2012 - 20:11

Quote

Ja wychodzę z bardzo prostego założenia. Anglik jak i Polak ma taki sam żołądek, takie same potrzeby. Skoro oba kraje znajdują się w obrębie tego samego sojuszu (Unia Europejska) to skąd tak drastyczne różnice?
Widzę,że historia się kłania no to śpieszę wyjaśnić. A no te drastyczne różnice wzięły się stąd,że ci nasi kochani przyjaciele z unii i USA w Jałcie,Poczdamie i Teheranie sprzedali NAS Ruskim na długich ponad 50 lat :( a teraz nasze rządy od początku [ciach] do białej kości :lol: a oni i tak NAS w [ciach] mają :D

Quote

Dopóki ludzie będą wierzyć w reklamy operatorów, podpisywać tak niekorzystne (w porównaniu z innymi krajami UE) umowy i będą się dawali doić - nic się nie zmieni. Dlatego ja wolę korzystać z najlepszej oferty na kartę i zachowywać pełną niezależność oraz gotowość na pojawienie się bardziej atrakcyjnej oferty :)
Za przeproszeniem,piszesz głupoty od samego początku. To,że wszyscy oprócz Play walą w [ciach] swoimi reklamami telewizyjnymi to jest fakt na który nie mamy wpływu :angry:
Tutaj masz cytat z mojego postu i jest to sprawdzone specjalnie chodziłem to sprawdzać bo chciałeś przykłady. Proszę:

Quote

Przecież to widać w reklamie. Np. przeniesienie numeru do nich w najtańszym abo na rynku za 19pln. do tego "aż" 3 m-ce zniżki na abo i dodatkowo ileś tam minut na rozmowy(już nie pamiętam ile) wszystko pięknie ładnie :)  idziesz do salonu a tam :o ZONK
Abonament zgadza się 19pln. ale bez telefonu(o ilości minut nie wspomnę bo żenada) zniżka też jest ale w ofercie z telefonem :facepalm: minuty też są tyle,że do orange :lotpot: i Twoim zdaniem jak to się powinno nazywać :unsure:  a takich przykładów można mnożyć(co reklama to to samo)
Widziałeś w Play takie myki w reklamach(pomijając Twoje sztandarowe 4G :) )  ale w tych oszustwach(niedomówieniach) w reklamach Orange nie jest osamotniona. O T-Mobile nie wspomnę a Plus to tragedia. I nie wiem,czy Plus nie bardziej oszukuje ludzi z LTE niż Play z 4G ;)
Kiedyś było tak:
1. Milicjant ma zawsze rację i tylko rację.
2. Jeżeli milicjant nie ma racji to patrz punkt pierwszy.
Widzę zbieżność ;)

Jurij: To jest forum dyskusyjne a nie podwórko, dlatego proszę abyś panował nad słownictwem.
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#53 OFFLINE   adrian8308

adrian8308
  • User
  • 35 posts
    • Time Online: 1d 4h 27m

Posted 24 August 2012 - 20:32

każdą wypowiedz przeczytam ale wulgaryzmu nie lubię!

Mikołaj: Zgadzam się i mam też prośbę jak zauważysz taką sytuację skorzystaj proszę z funkcji "raport".
ok :dobranoc:

Edited by adrian8308, 24 August 2012 - 21:20.

Posted Image

#54 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 24 August 2012 - 21:18

Wszystkie "wulgaryzmy" (Waszym zdaniem) były wykropkowane a interpretacja ich jest pojęciem względnym.
Proponuję zamknąć ten temat bo i tak do niczego on nie prowadzi moim zdaniem.
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#55 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 August 2012 - 11:34

Nie rozumiem Jurij po co piszesz o ofertach operatorów w GB. Wiadomo, że w każdym zachodnim państwie (no może w prawie każdym) zarabia się więcej, wydaje się stosunkowo mniej, także więcej zostaje dla nas. Oferty większości firm poza naszymi wschodnimi granicami są lepsze niż u nas. Także jeśli pojedziemy do Anglii to tam Play już nie będzie wyglądać tak dobrze. Ale Adrian przedstawił chyba dość wyraźnie, że oferta Play (nie tylko w najniższym abonamencie, w każdym) jest najlepsza W POLSCE. Tak jak ktoś napisał - mieszkam w Polsce to co mnie interesuje oferta z Mozambiku czy Madagaskaru?
Tkwiłeś w swoim przekonaniu, że Play wcale nie ma najlepszej oferty, gdy Adrian przedstawił małą "konfrontację" pomiędzy abo, już się zmienia, że teraz dla Play brakuje do sieci angielskich.

Rozumiem, że Ty nie podpiszesz abo, bo się to Tobie nie opłaca. Ja też na chwilę obecną nie podpiszę, ale jak za 10 lat będę osobą, która będzie musiała dzwonić 3000 minut miesięcznie, bo tego będzie wymagała moja praca to sam pomyśl, czy będzie mi się opłacać patrzeć na doładowania pre-paid (choć i tak będę już zapracowanym człowiekiem), czy lepiej zapłacić te 80zł (obecnie) miesięcznie i gadać i pisać bez limitu? Rozwiązanie logiczne...

DENON DJ


#56 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 25 August 2012 - 13:05

Mógłbyś chociaż łaskawie czytać posty ze zrozumieniem tekstu czytanego? Napisałem, że nie podpiszę z Play umowy dopóki będą okłamywać ludzi i nie zaoferują niczego na światowym poziomie. Na co kolega adrian8308 przedstawił mi oferty najniższych abonamentów, uznając je widocznie za światowy poziom. Więc wyprowadziłem go z błędu :)

Quote

Tkwiłeś w swoim przekonaniu, że Play wcale nie ma najlepszej oferty, gdy Adrian przedstawił małą "konfrontację" pomiędzy abo, już się zmienia, że teraz dla Play brakuje do sieci angielskich.

Nonsens. O tym że mam najlepszą możliwą ofertę to wiem doskonale. Oferty abonamentowe w Polsce to czysta kpina i co do tego także nie ma wątpliwości.

Quote

Wiadomo, że w każdym zachodnim państwie (no może w prawie każdym) zarabia się więcej, wydaje się stosunkowo mniej, także więcej zostaje dla nas. Oferty większości firm poza naszymi wschodnimi granicami są lepsze niż u nas.

Jeżeli Ci to odpowiada to w porządku :) Dzięki takiemu myśleniu nic, ale to absolutnie nic się nie zmieni w tym kraju ;)

Quote

Rozumiem, że Ty nie podpiszesz abo, bo się to Tobie nie opłaca. Ja też na chwilę obecną nie podpiszę, ale jak za 10 lat będę osobą, która będzie musiała dzwonić 3000 minut miesięcznie, bo tego będzie wymagała moja praca to sam pomyśl, czy będzie mi się opłacać patrzeć na doładowania pre-paid (choć i tak będę już zapracowanym człowiekiem), czy lepiej zapłacić te 80zł (obecnie) miesięcznie i gadać i pisać bez limitu? Rozwiązanie logiczne...

Nie rozumiem po co to piszesz, ale w porządku. Załóżmy że potrzebuję taką taryfę z nielimitowanymi rozmowami i smsami. Jaki jest sens przenoszenia numeru do Play i płacić 89 zł za taryfę Formuła 4.0, skoro wystarczy zmienić taryfę w sieci macierzystej i płacić 88,88 zł za abonament? To by nie miało absolutnie żadnego sensu :)

#57 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 August 2012 - 15:47

View PostJurij, on 25 August 2012 - 13:05, said:

Jeżeli Ci to odpowiada to w porządku :) Dzięki takiemu myśleniu nic, ale to absolutnie nic się nie zmieni w tym kraju ;)

Nigdzie nie napisałem, że mi to odpowiada, ale niestety nic na to póki co nie poradzisz. Póki mamy władze jakie mamy tak będzie.

View PostJurij, on 25 August 2012 - 13:05, said:

Nie rozumiem po co to piszesz, ale w porządku. Załóżmy że potrzebuję taką taryfę z nielimitowanymi rozmowami i smsami. Jaki jest sens przenoszenia numeru do Play i płacić 89 zł za taryfę Formuła 4.0, skoro wystarczy zmienić taryfę w sieci macierzystej i płacić 88,88 zł za abonament? To by nie miało absolutnie żadnego sensu :)

Ja nie piszę, że musisz przechodzić do Playa, żeby mieć nielimitowane. Chodzi mi o to, że przy tak dużej liczbie wygadanych minut oferta pre-paid jest bezsensem, a w której sieci już podpiszesz umowę to już mniej ważna kwestia :)

DENON DJ


#58 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 25 August 2012 - 16:57

Piszesz Jurij,że wolisz prepaid niż abo :)  no i tu się grubo mylisz :lol: dam Ci B.DOBRĄ propozycję! z mniejszym i większym abo z przeniesieniem numeru. Tylko sim.
1. Abo 19pln.>120min. do wszystkich+50min. przez 6m-cy do wszystkich za przeniesienie+250 sms-ów do wszystkich+3m-ce rozmów w sieci do tego dochodzi opłata aktywacyjna 49pln. za którą dostaje się 1GB darmowego netu. Umowa na 12m-cy! w obu przypadkach.
2. Abo 29pln. >240min. do wszystkich+wszystko to sam co wyżej tylko tutaj już nie ma tej opłaty aktywacyjnej. Po okresie promocyjnym 6m-cy 50min. kosztuje 3pln. za miesiąc tyleż samo smsy. Zakładam,że się domyślasz w jakiej sieci są takie warunki? brawo :rock: zgadłeś :fala:  daj mi drugą taką sięć z takimi warunkami :P zakładam,że miesięcznie doładowujesz za taką kwotę(mi nieraz wychodziło więcej) i teraz sobię przelicz czy Ci to wystarcza? nie wchodzą w grę jakieś śmieszne kody(czysta rzeczywistość) żeby mieć taniej bo i tak kasa z konta leci. Tylko zaraz nie dawaj z USA czy jakiegoś Mozambiku. To jwst Polska.
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#59 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 August 2012 - 17:15

Sam patrzyłem na te abonamenty, jednak te niskie moich potrzeb nie zaspokoją. Bo owszem, gadam nie dużo, za to smsów wysyłam sporo. I w 250sms się nie zmieszczę miesięcznie, a w abo nie ma pakietów. Także wg mnie porządne oferty abo zaczynają się od 60zł.

Ale są ludzie, którzy dzwonią 30min miesięcznie, piszą 100sms i wtedy taki abo ma sens (chociaż wtedy już pre-paid wychodzi lepiej)

DENON DJ


#60 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 25 August 2012 - 17:20

Tak tak. Polskaaa mieszkasz w Polsceee mieszkasz w Polsceee mieszkasz tu tu tu tu tu tututututututututututututututututututuuuuuuuu! A oprócz tego wypowiedziałeś się na międzynarodowym forum Sony Ericsson / Sony / Ericsson w temacie "Najwięcej na reklamę wydał Orange, najmniej Play". Nie wiem jaki ta wypowiedź ma związek z tematem, ale Ci odpowiem.

Po co mam wydawać 19 PLN miesięcznie aby otrzymać 120 minut do wszystkich, skoro włączając sobie za darmo usługę minuty za minuty i za każde wydzwonione 20 minut mam dodatkowe 60 gratis do wszystkich. A że 19 PLN dzielone przez 0,29 groszy za minutę daje mi ok. 65 minut, przy wydzwonieniu 60 minut dostaję 180 gratis. Czyli razem ponad 240 minut. Więcej niż 120? Więcej. Oczywiście podany przykład nie zawiera dodatkowych bonusów ze skarbonki czy promocji doładowań, tylko czysta podstawa.A jak chcę więcej dzwonić to mam dodatkowe pakiety obniżające rozmowy. To samo dotyczy się sms'ów. Poza tym posiadając ofertę na kartę wcale nie muszę się schizować czy je wydzwonię, czy mi ich nie braknie, czy nie nabiję rachunku za bardzo i tak dalej. A w taryfie na kartę używam kiedy potrzebuję :) Poza tym gdzie jest napisane, że MUSZĘ płacić 19 PLN miesięcznie aby móc korzystać z telefonu komórkowego? Nigdzie. To jest tylko wymysł operatorów. Ja jestem za tym aby minimalizować koszty życia zwłaszcza w czasach gdy wszystko drożeje. Jako ciekawostkę mogę podać fakt, że udało mi się obniżyć rachunki telefoniczne za ostatni rok do kwoty nie przekraczającej 4 PLN 16 groszy za miesiąc :) Znacznie więcej niestety wydaję na internet mobilny. Nawet nie szukaj takiego abonamentu, nie znajdziesz. Idź lepiej na spacer :)




0 user(s) are reading this topic