Jump to content


Nowe (także regenerowane) telefony z allegro.

nowy nowe sony ericsson allegro

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   gabriel0

gabriel0
  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 47m

Posted 17 October 2019 - 12:07

Witam.

Piszę z pytaniem odnośnie "Nowych" telefonów z allegro.

Często występują w 2-ch przypadkach.
  • Stan:

    Please Login HERE or Register HERE to see this link!

  • Stan:

    Please Login HERE or Register HERE to see this link!

Czy ten nowy jest faktycznie "Nowy"  a czy odnowiony to poprostu zmieniona obudowa.

Gryzę się między

K850i odnowiony 290zł ale
Zestaw zawiera :
  • SONY ERICSSON K850i,
  • BATERIA,
  • ŁADOWARKA

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



k850i nowy 449zł
Nie opisane co zestaw zawiera

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



k800i Odnowiony 339zł
- zapakowany w oryginalne pudełko
- dołączone zamienne nowe akcesoria - ładowarka , kabel do ładowania , słuchawki

Please Login HERE or Register HERE to see this link!




k800i nowy 339zł?
Nie opisane czy pudełko.

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Zgłupiałem.

Edit,

Jest jeszcze opcja regenerowanego od chinoli za 180

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Edited by gabriel0, 17 October 2019 - 14:55.


#2 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 17 October 2019 - 21:07

Jak dla mnie to w tym przypadku "nowy" czy "odnowiony" to jedno i to samo. Tym bardziej że SE już od dawna nie produkują więc jeśli jest napisane że "nowy"  to i tak na 100 % jest odnawiany, a dodatku tak naprawdę nie wiadomo czy na oryginalnych częściach. A przy okazji zauważ że na tego typu aukcjach nigdy nie ma prawdziwych zdjęć telefonów,są tylko grafiki producenta, więc tym bardziej nie wiesz co tak naprawdę kupujesz. Ja osobiście odradzam kupowanie na tego typu typu aukcjach

#3 OFFLINE   juweq

juweq
  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1d 19h 29m

Posted 22 November 2019 - 19:59

Niestety nie ma się co łudzić - już od prawie dekady nie ma czegoś takiego, jak masowa sprzedaż nowych Sony Ericssonów. W 2011 roku miałem w rękach podróbkę C510. Jakość obudowy i jej zmontowania była poniżej atrapy wystawionej w sklepowej gablocie. Nie tak dawno poprosiłem jednego z tych słynnych allegrowiczów oferujących odnawiane Soniaki o zdjęcia dwóch modeli, które mam w domu oryginalne dla porównania. Klawiatury z azjatyckimi znaczkami, odstające krawędzie obudowy, składaki z kilku wersji kolorystycznych w jeden egzemplarz - bezczelna kpina z ludzi, tym bardziej za kwotę dawnych nówek. Dodatkowo na naklejkach pod baterią napis "Made in Malaysia", podczas gdy oryginały miały "Made in China". Także trzeba polować na używki w dobrym stanie. Zapisz się do grup na facebooku typu "Stare, klasyczne telefony" i popytaj. Śledź prywatne ogłoszenia na olx, allegro, ebay - raz na parę miesięcy trafiają się naprawdę igły.

PS. Ładna 190-tka na miniaturze. Mamy podobne pasje, bo na co dzień używam jeszcze Sony Ericssona, a jeżdżę właśnie W201.

#4 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 27 November 2019 - 23:56

To prawda, jak się  śledzi allegro czy olx to można naprawdę coś fajnego dorwać,ale i też trzeba uważać na "Januszy biznesu" gdzie nieraz wymyślą sobie cenę z kosmosu albo nawet nie wiedzą co sprzedają. A co do napisu  "Made in Malaysia" to niekonieczne podróbka. Ja mam tak napisane na swoim W300i,rok produkcji chyba 2006 ,ale dokładnie nie wiem bo ta naklejka jest trochę wytarta. Co ciekawe w P990i mam " Made in France" ,a data produkcji to 06W40. Nastraszy z kolei  u mnie jest V800i 04W52 więc z końcówki 2004 r. Mam też P900i ale nie pamiętam daty a i telefon ma niestety kod blokady, a na Win 7 nie da rady go ruszyć SEMCtoolem

PS: Ja to chciałbym bardzo W210,ale póki co nie mam prawa jazdy ,a jak wiadomo żyjemy w Polsce gdzie zdanie prawa jazdy graniczy z cudem, bo wiadomo Wordy muszą "zarabiać"...

#5 OFFLINE   juweq

juweq
  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1d 19h 29m

Posted 02 December 2019 - 01:00

jack79, niestety prawo jazdy tak trudno u Nas zdać, ponieważ w dalszym ciągu wysokość pensji pracowników WORDów jest ściśle uzależniona od wysokości przychodów z egzaminów - to rodzi patologię.
A wracając do naklejek, wszystkie oryginalne egzemplarze Sony Ericssonów, które miałem w rękach miały zawsze napis "Made in China" oraz absolutnie idealnie co do mikrometra prościutko naklejoną naklejkę między tymi naciętymi ramkami w plastiku bądź metalu obudowy. Natomiast miałem też w rękach marną podróbkę C510, gdzie naklejka była minimalnie, ale jednak krzywo naklejona z informacją o produkcji w Malezji. Na szczęście fan i koneser marki nawet po zdjęciach połapie się co jest oryginałem, a co nie.
jack79, chyba jesteś ostatnim na tym forum, aktywnym fanem posiadającym SEtool-boxa. Nie wiem czy się do Ciebie w przyszłym roku nie zgłoszę na jakiś serwis kilku moich sztuk z kolekcji. Sam mogę nie zrobić wszystkiego co potrzebuję. Wiesz może czy usługa serwerów Omniusa jest jeszcze aktywna? Ich witryna www jeszcze teoretycznie żyje, ale kto wie co stanie się z pieniędzmi po zasileniu kredytów.

#6 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 05 December 2019 - 21:47

No podróbki SE jeszcze nie miałem w rękach i raczej nie chcę mieć :D
Tak, mam SE tool 3 boxa i udostępniam zdalnie za darmo i to co da się za darmo zrobić boxem na ten moment. Jeśli chcesz to możemy wcześniej sprawdzić połączenie,bo ostatnio miałem coś problemy z tym. A co do Omniusa to powiem tak ,ostatni raz korzystałem z niego chyba ze 4 lata temu, wtedy też kupiłem 2 x P990i +stacja dokująca w cenie dwóch paczek papierosów. Obydwa miały simlocka,a boxa jeszcze nie miałem to skorzystałem z Omniusa wszystko poszło bez problemu. A obecnie z tego co słyszałem to Omnius już nie działa,więc no lepiej już się zgłoś do mnie w końcu nie bez powodu mam rangę serwisanta forum :D tylko napisz już na PW żeby nie zaśmiecać tego tematu





0 user(s) are reading this topic