Jump to content


Składana Xperia od Sony? Rewolucja w branży GSM

sony fold display xperia

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Moderator

  • Moderator
  • 1,048 posts
    • Time Online: 49d 15h 12m
  • Kraj::
  • Operator: Simplus

Posted 06 October 2019 - 19:45

Sony po eksperymencie z Xperią 1 wciąż szuka pomysłów na podbój rynku !

Attached File  sony-foldable-display-with-sensors.jpg   93.57K   0 downloads

Od pewnego czasu można było usłyszeć o pracach konkurencji nad składanym wyświetlaczem w smartfonie.

Sony również szykuję swojego Asa którym ma być Xperia F.

Japońska firma opatentowała elastyczny ekran... który już niedługo może zagościć w urządzeniach tego Giganta.

Patent zawiera składany wyświetlacz posiadający 3 czujniki które będą odpowiedzialne za pomiar temperatury, nacisku oraz akcelerometr. Zatopione w wyświetlaczu wymienione wyżej elementy mają za zadanie odczytać w jaki sposób trzymamy urządzenie i co z Nim w danym momencie robimy. Ma to na celu np. w złożonym wyświetlaczu wyświetlać obraz na jednej jego połowie z której korzystamy podczas gdy druga połowa "tył" urządzenia wyświetlać ma wybrany wygaszacz lub po prostu "wyświetlać" kolor obudowy urządzenia w obniżonej częstotliwości odświeżania odciążając pracę baterii

Również ergonomiczne ulokowanie przycisków ma mieć na celu jak największą przestrzeń wyświetlanego obrazu.

Jak Wam się podoba pomysł Sony? Czy czeka nas prawdziwa rewolucja? Zapraszam do dyskusji.
Gry PS3/PS4 akcesoria?(więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#2 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 58m

Posted 07 October 2019 - 08:28

Oby SONY nie obudziło się z palcem w nocniku jak Microsoft ze swoim  WM. Firma już od dłuższego czasu odstaje od konkurencji. Nawet "rewelacyjna" Xperia 1 nie zrobiła furroy i odstaje od flagowców konkurencji.
Nie trudno zauważyć, iż SONY od jakiegoś czasu "zatrzymał się w czasie". Swego czasu był wyznacznikiem desingu jak i aparatu, aczkolwiek ostatnie modele dają wiele do życzenia..
SONY patentuje ekran... Gdzie inne firmy albo wydają, albo mają w fazie testów składane telefony. Tak wiem, jakość wykonania daje wiele do życzenia, jednakże mają i o nich się mówi, a SONY... ?

#3 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 5m

Posted 16 October 2019 - 17:08

Nie przekonuje mnie to rozwiązanie, ale kto wie. Idea smartfonów też nie przypadła mi go gustu, a dziś ciężko bez nich żyć.

#4 OFFLINE   gabriel0

gabriel0
  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 47m

Posted 17 October 2019 - 11:41

Ja się zastanawiam co to niby miałoby dawać.
Bardziej widziałaby mi się idea wyprodukowania okularów z wyświetlaczem i do tego kontrolera którym można byłoby sterować ręką z kieszeni. Chyba że coś przespałem?





0 user(s) are reading this topic