Jump to content


Windows 8 w ciagu doby pobrany ponad 500 tys. razy


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 OFFLINE   Zigor

Zigor
  • User
  • 22 posts
    • Time Online: 2d 48m

Posted 22 September 2011 - 15:39

View PostGoomowiec, on 22 September 2011 - 13:58, said:

A to że starsze nie równa się gorsze powinieneś wiedzieć choćby patrząc na telefony sony ericsson
W tym przypadku SE starsze były lepsze jak te aktualnie :] (całokształt wykonania, oczywiście nie możliwości)

Po pierwsze Vista wcale nie jest gorsza od Windows 7, oba systemy działają podobnie. Największą przyczyną narzekań na ten system są użytkownicy którzy instalowali ten system na starszych kompach za czasów panowania XP, oraz użytkownicy laptopów. Fakt faktem, zarządzanie pamięcią to nie była dobra strona Visty (poprawiono to po którejś tam aktualizacji) i cierpieli na niej użytkownicy laptopów oraz starszego sprzętu. Ja generalnie między Windows Vista a Windows 7 nie zauważyłem jakiś bardziej znaczących różnic.
Po drugie Windows Vista, Windows 7 jak i Windows 8 korzystają z tej samej generacji jądra (Vista: 6.0, 7: 6.1, 8: 6.2). Jak widać jest to NT 6.x, więc nie trzy a jedna generacja :P
Dlatego po trzecie: jak wam mają działać stare sterowniki kiedy to system jest stworzony pod nowszy sprzęt? Sami ładujecie się na siłę w problem i teraz płacz...

Edited by Zigor, 24 September 2011 - 19:45.

Motorola Atrix 4G

#22 OFFLINE   NightRider

NightRider

    Master Of Darkness

  • User
  • 104 posts
    • Time Online: 11d 13h 46m

Posted 22 September 2011 - 17:03

Zigor dobrze gadasz. Ja już mam 7 na trzecim kompie i zero problemów. Wcześniej na innych miałem viste to nie chodziła aż tak tragicznie tylko trzeba mieć kompa z tych czasów, minimum 2gb ramu, a jedyna wada to, że po dość szybkim czasie się zapychała i im dłużej działała tym gorzej ale wystarczyło troszkę "poczyścić" ale 7 nie ma tego problemu, nic nigdy nie czyszcze, a działa tak samo, nie potrzebuje aż tyle ramu bo nawet przy 1gb i jakimś dwurdzeniowcu chodzi dużo lepiej niż vista. Przy xp była bardzo słaba wydajność w grach i nawet na viście było o niebo lepiej i ogólnie jak dla mnie to już wysłużony stary system dość mało funkcjonalny w porównaniu do nowszych, który już się znudził bo ile lat można go używać. Z systemami historia się powtarza, kiedyś jak zaczynałem pracować na xp to każdy mówił, że to mulące i zawieszające się badziewie i jak ja mogę tego używać bo tylko 98 super, jednak z czasem i tak wszyscy przenieśli się na xp, który był przez wiele lat bardzo dobrym systemem szczególnie od wypuszczenia do niego sp2. Teraz jest tak samo jedni są za starym systemem, drudzy za nowym, częste problemy z nowszymi to niekompatybilny i za słaby sprzęt i nie można obwiniać systemu, który jest robiony pod nowy sprzęt, choć z doświadczenia wiem, że 7 radzi sobię naprawdę dobrze i ze starszym sprzętem.

Posted Image


#23 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 22 September 2011 - 22:12

View PostGoomowiec, on 22 September 2011 - 13:58, said:


Uoi tak, lepiej być beta-testerem i męczyć się zarówno z systemem jak i z urządzeniami... dopóki nie zniknie mi posmak "bety" w windows7 (bo jak dla mnie mimo sp 1 to dalej beta z jarmarcznym wyglądem) nie mam się zamiaru przesiadać. Tym bardziej że wsparcie techniczne dla windowsa xp przedłużono do 2014 roku. A to że starsze nie równa się gorsze powinieneś wiedzieć choćby patrząc na telefony sony ericsson

WUT? http://www.sonyerics...tyle_emoticons/default/huh.png  Zdziwisz się ale te pre-bety są lepsze od tych z Win Vista /7 chociaż najlepiej wspominam Longhorna :)
Ja nie twierdzę że XP to badziew, ja twierdzę że jest on już za stary na działanie na 2x lepszych od tego systemu komputerach.

Vista jest bardzo dobrym systemem, nawet nieco lepszym od 7, jednakże jak ktoś pakuje system na 512MB RAM i procka 1,5GHz to niech się nie dziwi że system wolny :facepalm:
Service Pack 1 do Visty wprowadził tak naprawdę zmiany w wydajności systemu i działaniu. Windows 7 to odgrzewany kotlet z Visty z okrojonymi funkcjami, poszerzeniem taskbar i innymi mniejszymi pierdołami ;)

Windows 8 to całkiem inny system :D Wystarczy same aplikacje Metro i już lepiej się pracuje ;)

XP - 5.1 Vista 6.0 Win7 - 6.1 Win8 - 6.2 ja tu się doliczyłem trzech zmian jądra systemu oraz jednego bardzo dużego w stosunku do eXperienca.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#24 OFFLINE   Zigor

Zigor
  • User
  • 22 posts
    • Time Online: 2d 48m

Posted 24 September 2011 - 19:57

View Posthunter3000, on 22 September 2011 - 22:12, said:

XP - 5.1 Vista 6.0 Win7 - 6.1 Win8 - 6.2 ja tu się doliczyłem trzech zmian jądra systemu oraz jednego bardzo dużego w stosunku do eXperienca.
Jądro jest to same, ale jest co system ulepszone/poprawione. Generalnie non stop jest to Windows NT 6 więc 6sta generacja jądra. Windows XP jak i 2000 pracowały na Windows NT 5. Wynika więc z tego że jest to zmiana o jedną generację.

Porobiłem trochę screenów:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Motorola Atrix 4G

#25 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Banned

  • Banned
  • 353 posts

Posted 24 September 2011 - 20:52

longhorn używałem chwilowo, ale powiem o nim tyle: doskonale wzorowany system na xp ze zmienionym trochę interfejsem graficznym. Ludzie praktycznie nie znają tego systemu operacyjnego tak jak np.linuxa. Byłem z niego zadowolony, ale i tak xp rules ;)

#26 OFFLINE   PhoneM

PhoneM
  • User
  • 88 posts
    • Time Online: 5d 8h 12m

Posted 01 October 2011 - 13:37

Ja nie wiem co Wy macie do 7 ... To jest dobry system, ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że nie wszyscy mają SE i je przerabiają, Ci co się nie bawią w tuning telefonów twierdzą że system jest super, mooże trochę długo się włącza, ale ten problem załatwia hibernacja, miałem do czynienia z Sevenem i osobiście też mi się podoba, większość gier, zarówno tych ciut starszych, jak i tych nowszych działa, nawet jak gry/aplikacje są napisane pod XP/Viste tylko, to i tak dzięki zgodności, wszystko śmiga aż miło. Osobiście mam XP HE SP2, ale tylko dlatego, że mój "złom" nie uciągnie Sevena. Nie twierdzę że XP jest zły, po prostu jak dla mnie nie nadaje się do tych najnowszych maszyn, gdyż wtedy nie jest wykorzystywany ich cały potencjał. Win 8 mi się osobiście nie podoba, może to być nie wypał jak Vista. I to zaraz naskoczycie na mnie, to nie jest tak. Dla mnie Vista to nie wypał, owszem miałem ją na lapku z 1GB RAMu i prockiem 1,7GHz, ale fabrycznie, powiedzcie mi, po kiego placka wtedy wpakowali ten system do takiego lapka? bo system był najnowszy, ale że mulił niemiłosiernie po jakimś czasie, tego już nie wzięto pod uwagę. Viśta taką złą opinię sobie wyrobiła tylko i wyłącznie przez producentów komputerów, pakowali ten system gdzie się tylko da, a potem zdziwienie, że większość osób uważa ten system za nieudany. Pzdr.

PS. Się rozpisałem ;]

Posted Image


#27 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 01 October 2011 - 16:46

Quote

Win 8 mi się osobiście nie podoba, może to być nie wypał jak Vista.
Jakby cofnąć się wstecz, to co drugi system im wychodzi.

#28 OFFLINE   First

First

    Były Moderator

  • User
  • 197 posts
    • Time Online: 14d 5h 38m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 01 October 2011 - 17:31

Ja tam sevena sobie chwalę ;) - śmiga aż miło na mojej toshibie,
pracuje mi się dużo lepiej na nim niż na XP który mam zainstalowany na stacjonarce,
ciekawe jak będzie działać ósemka, ale jak już miał bym ją zainstalować, chociaż na testy,
to tylko wersję finalną :)
Posted Image

#29 OFFLINE   Deleted 2

Deleted 2

    Banned

  • Banned
  • 34 posts
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 01 October 2011 - 22:25

może zabiore głos jeszcze raz win xp jest dobry do każdego boxu i na co dzień jeśli ktoś oczekuje prostoty i nie za drogiej jednostki pisze to już drugi raz ale jeśli ktoś ma kase i wydaje na drogie graty to win xp lepiej o nim zapomnij wydajesz kase w błoto wiem że ani vista ani win7,8 nie jest doskonały lepiej dostosować system pod swoje wymagania rzecz prosta i to będzie na pewno trafny post

#30 OFFLINE   Zigor

Zigor
  • User
  • 22 posts
    • Time Online: 2d 48m

Posted 02 October 2011 - 15:02

Jeśli chodzi o XP, ten system mam zainstalowany na maszynie wirtualnej więc przy ewentualnych problemach odpalam sobie XP na V i nie ma problemu. Ale jak do tej pory nie miałem żadnego problemu więc tego XPka używam jako tragarza/testera/śmieciarza.
Podobnie mam zainstalowaną Vistę oraz drugi Windows 7

Edited by Zigor, 02 October 2011 - 15:04.

Motorola Atrix 4G

#31 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 02 October 2011 - 17:57

Longhorn posiadał funkcje których nie miała Vista, a które ma Windows 7 chociażby nowy taskbar. Windows 8 mi zawiesza się po paru minutach na lapku, a na PC normalnie chodzi, bardzo dziwne .
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua





0 user(s) are reading this topic