Jump to content


Windows 8 w ciagu doby pobrany ponad 500 tys. razy


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 15 September 2011 - 10:39

Steve Ballmer ogłosił, że Windows 8 Preview zostało w ciągu niecałych 24 godzin od zaprezentowania pobrane przez internautów ponad 500 tysięcy razy. Przyznał jednocześnie, że Microsoft czeka jeszcze wiele pracy nad nowym systemem.

Dyrektor generalny giganta z Redmond powiedział, że o ile główna część systemu jest już niemal gotowa, tak obecnie prace skupiają się na wsparciu Windowsa dla nowych platform. To nie będzie Intel lub ARM - powiedział Ballmer. - To będzie Intel i ARM.

Nowy Windows ma być według zapewnień również krokiem w kierunku lepszego wykorzystania innowacyjnych technologii. Na liście nowości nie może zatem zabraknąć wsparcia dla szeroko rozumianych usług chmurowych, ale także nowych platform. Nie chodzi o to, żeby robić coś innego, lecz by na nowo wyobrazić sobie Windowsa - dodał następca Billa Gatesa.
Warto dla porównania przypomnieć, że Mac OS X Lion sprzedał się w pierwszej dobie w ponad milionie kopii. W przypadku Windowsa mamy jednak do czynienia z systemem w wersji poglądowej, która choć dostępna jest za darmo, posiada bardzo ograniczoną funkcjonalność, a także jest przepełniona błędami. Użytkownicy, którzy chcą przetestować nowy interfejs Windowsa, mogą

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

jedną z trzech wersji Preview.

Ktoś z Was już testował?

Źródło:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 15 September 2011 - 13:34

Po ostatnich doświadczeniach z Win7 podziękuję i przesiądę się na coś nowego dopiero wtedy gdy będę NAPRAWDĘ musiał. Tym bardziej nie widzę sensu instalowania systemu w którym jest pełno błędów, nie ma do niego sterowników itp itd...
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 15 September 2011 - 14:23

Quote

nie ma do niego sterowników itp itd...
Wiesz, jak porównasz sobie "świeży" windows xp a 7 po instalacji, to widać różnice w braku sterowników ;)  Zapewne podobnie będzie i tu, że normalnie będziesz mógł z  niego korzystać. ;)


Quote

Ktoś z Was już testował?

No w sumie sam jestem ciekaw :D

pozdrawiam
Rafał

#4 OFFLINE   zylka

zylka
  • User
  • 183 posts
    • Time Online: 27d 19h 39m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 15 September 2011 - 17:55

mi zainstalowało wszystkie urządzenia i to nawet poraz pierwszy w historii windowsow łącznie z karta tv oO

#5 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 15 September 2011 - 20:15

A jakieś refleksje w działaniu ?
I którą wersje pobrałeś ?

#6 OFFLINE   zylka

zylka
  • User
  • 183 posts
    • Time Online: 27d 19h 39m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 16 September 2011 - 00:07

Mam wersje mam na razie, ze względu na rozmiar, wersje 32bitową. Zamierzam przesiąść sie na 64bit z dodatkami dla developerow.
O cholerka enter nie działa (W trybie edycji posta enter działa ale nie można przejść w tryb pełnej edycji ) , czyli coś nie tak z obsługą jawa skryptu tego forum w IE10 :/
Wszystko działa szybko i sprawnie, na jakieś większe bugi jeszcze nie natrafiłem.
Główne zmiany w porównaniu z win7 to graficzny bootmanager (to gdzie można wybrać który system można uruchomić o ile jest zainstalowany więcej niż jeden).
Po uruchomieniu wita nas zamiast pulpitu nowy interfejs Metro UI:
Posted Image
W którym mamy dostęp do IE w wersji metro:
Posted Image
Niedziałającego sklepu z aplikacjami, oraz kafelki z różnymi serwisami i grami dla Metro.
Po kliknięciu w desktop mamy pulpit jak w win7 z tą różnicą ze niema menu start a kliknięcie w flagę powoduje przejście do kafelków.
Posted Image
Główne zmiany na pulpicie to wstążki zamiast menu w explorerze, nowy bardziej kanciasty styl areo,
Nowy taskmanager:
Posted Image
Nowe okno kopiowania plików z możliwością spauzowania kopiowania i wykresem wydajności:
Posted Image
Jest natywna obsługa archiwów rar, możliwość montowania obrazów iso i dysków vhd

Edited by zylka, 16 September 2011 - 00:44.


#7 OFFLINE   Adogard

Adogard
  • User
  • 503 posts
    • Time Online: 14d 17h 37m

Posted 16 September 2011 - 06:03

Moze to i ładne jest ale czy praktyczne? Moze gdy bym miał super kompa to bym to zainstalował ale nie sądze ;)
W995 forever

#8 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 16 September 2011 - 11:45

zylka dzięki za pokazanie screenów :) Jakbyś jeszcze miał jakąś chwilę - wrzucaj komentarze i fotki, osobiście z chęcią zobaczę jak to wygląda :)

#9 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 16 September 2011 - 15:00

Quote

Główne zmiany w porównaniu z win7 to graficzny bootmanager (to gdzie można wybrać który system można uruchomić o ile jest zainstalowany więcej niż jeden).
Mam pytanko. Jak dobrze rozumiem miałeś wcześniej zainstalowanego windowasa (zapewne 7 ?) Potem zapodałeś 8 i pojawił Ci się boomanager ? Jak się mylę to mnie popraw. ;)  Interesuje mnie to, gdyż mam ochotę sobie go zapodać jak wróci mi laptop z serwisu

pozdrawiam
Rafał

#10 OFFLINE   zylka

zylka
  • User
  • 183 posts
    • Time Online: 27d 19h 39m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 16 September 2011 - 15:27

Wcześniej też miałem a nawet dwa bo najpierw Grub z linuxa i po wyborze windowsa ten z windowsa: Posted Image
Po zainstalowaniu win8 zostały one zamienione na nowy graficzny: Posted Image

Warto dodać że nowy graficzny nie widzi windowsa xp ale łatwo można przełączyć na stary.

Edited by zylka, 17 September 2011 - 15:21.


#11 OFFLINE   Zigor

Zigor
  • User
  • 22 posts
    • Time Online: 2d 48m

Posted 17 September 2011 - 17:47

Ja ściągam wersję x64 teraz i zamierzam odpalić na swoim mocarzu :)
Motorola Atrix 4G

#12 OFFLINE   Deleted 2

Deleted 2

    Banned

  • Banned
  • 34 posts
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 17 September 2011 - 18:25

Nie mówcie że win7 z sp1 x86  jest zły leprzy od visty i xp do wszystkiego można uruchomic programy z trybem zgodnosci mi sie podoba i wszystko co chce śmiga a win8 musze zobaczyc jak kupie drugi dysk zainstaluje win8 oby był równie dobry jak seven

#13 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 17 September 2011 - 19:35

Co do lepszości win7 nad xp powiem tylko tyle- po 8 miesiącach katorgi na sevenie wróciłem do modyfikowanego xp i jest lepiej

Strasznie ten win8 jarmarcznie wygląda, aero jako kwadraciak wygląda ciut pokracznie. Widać podobieństwa do najnowszej edycji windows mobile :P
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#14 OFFLINE   Deleted 2

Deleted 2

    Banned

  • Banned
  • 34 posts
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 17 September 2011 - 20:51

To z czym miałes problemy z win7 ? bo ja już do xp nie wróce ale nie mówie że jest zły budując coś lepszego i stawiając xp szkoda tylko kasy na drogie graty i co do wersji x64 zawsze były problemy większe lub mniejsze a róznica dla zwykłego użytkownika żadna.

#15 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 17 September 2011 - 21:13

choćby żeby daleko nie szukać far wykrywał mi telefon raz na restart, stawianie k800i na tym systemie to katorga. poza tym po pół roku zaczął mi o wiele wolniej chodzić mimo cotygodniowego czyszczenia rejestru i defragmentowania dysków. w autostarcie miałem tylko antyvirusa i gg... poza tym wyskakiwał mi dziwny proces rundll32.exe który (o dziwo) nie był wirusem a potrafił mi blokować skutecznie większość gier i wieeele programów (musiałem odpalać program 3 razy i killować runy przez managera zadań).. jednym słowem- xp rulez. nie ma funkcij (oprócz dx 11) której xp nie mógł mieć a jest w win7
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 17 September 2011 - 22:10

Co racja to racja... Miałem chwilę siódemkę... Tragiczna organizacja plików, tragiczne powiadomienia o nowej wiadomości na gg, kompletny brak sterowników chociażby do DSS-25 czy starszych SE... Dramat. XP ma wszystko czego potrzeba i dłuuuugo nie zamierzam z niego rezygnować :)

#17 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Banned

  • Banned
  • 353 posts

Posted 21 September 2011 - 14:48

Nigdy nie przesiądę się na siódemkę, wolę starego, wysłużonego xp. Na Siódemce nie chciał mi iść Gordon Gate setup, dopiero po instalacji seusa zaczął chodzić normalnie. Póki można to korzystam z xp :P.

#18 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 21 September 2011 - 19:39

Tak tak siedźcie dalej na XP który już dawno powinien pójść w zapomnienie, 3 generacje jądra starszy ;)
Windows 8 posiada bootmgr UEFI zastępujący standardowy BootMGR co za tym idzie nie będziemy mogli wtedy zainstalować linuxa gdyż wymaga on cyfrowych podpisów producentów sprzętu / systemu. Ot takie ograniczenia. W sieci są już modyfikacje WDP oraz chińczyki wrzucili nawet swój pakiet językowy.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#19 Guest_danieloziom_*

Guest_danieloziom_*
  • Guests

Posted 21 September 2011 - 19:42

No to jurij straszne doprawdy, jaki to ten system slaby bo nie może dss obsłużyć, biedactwo, jak mogli tak system [ciach].


Jurij: Witaj na forum :) Proszę wyrażać się kulturalnie oraz zapoznać się z regulaminem forum.

#20 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 22 September 2011 - 13:58

View Posthunter3000, on 21 September 2011 - 19:39, said:

Tak tak siedźcie dalej na XP który już dawno powinien pójść w zapomnienie, 3 generacje jądra starszy ;)


Uoi tak, lepiej być beta-testerem i męczyć się zarówno z systemem jak i z urządzeniami... dopóki nie zniknie mi posmak "bety" w windows7 (bo jak dla mnie mimo sp 1 to dalej beta z jarmarcznym wyglądem) nie mam się zamiaru przesiadać. Tym bardziej że wsparcie techniczne dla windowsa xp przedłużono do 2014 roku. A to że starsze nie równa się gorsze powinieneś wiedzieć choćby patrząc na telefony sony ericsson
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?




0 user(s) are reading this topic