Jump to content


[Rozwiązany] Fabrycznie nowy, oryginalny W995?

W995 Allegro oryginalny

  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   Aquarius702

Aquarius702
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3d 1h 11m

Posted 04 March 2014 - 11:11

Witam,
Od kilku już tygodni wytrwale przeglądam na Allegro model W995, z poważnym zamiarem zakupu. Dotychczasowy, ukochany C702 - choć wciąż całkowicie sprawny - zasługuje już bowiem na żołnierską emeryturę, a do dotykowych ekranów nadal nie potrafię się przekonać. I tak oto, na wspomnianym wyżej portalu, obok masy fabrycznie nowych, chińskich podróbek i oryginalnych, wysłużonych używek, widnieją dwie ciekawe aukcje. Obie oferują rzekomo oryginalne, fabrycznie nowe (sprowadzone z Meksyku) egzemplarze W995 za około 700 zł.:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Obaj Sprzedający oferują egzemplarze w kolorze Energetic Red. Nie wiedzieć czemu, odcień tej czerwieni na obydwu aukcjach nieco się jednak różni. Dodatkowo, na zdjęciach spod drugiego linku plastikowy element wewnątrz metalowego klipsa z tyłu obudowy wydaje się nieco za krótki. Stąd właśnie moje wątpliwości. Być może jestem już nieco przewrażliwiona, bo autentycznie brzydzę się podróbkami, i pewnie już trochę na siłę doszukuję się podejrzeń. Dlatego proszę o pomoc Szanowne Forum. Czy Waszym zdaniem rzeczywiście są to oryginały? Być może tylko na jednej ze wskazanych aukcji? Na co należałoby jeszcze zwrócić uwagę, aby uniknąć zakupu chińskiej podróbki? Dziękuję z góry za pomoc.

#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 04 March 2014 - 14:40

Witamy na forum. Według mnie z tych dwóch bardziej wiarygodna wydaje się druga aukcja :P Telefon na rynek amerykański, prawie pełny zestaw (bo gdzieś się zapodziała karta pamięci, jak kojarzę w komplecie była 8 giga), pełna gwarancja (ale nie wiadomo czy producenta, nie napisał czy daje kartę gwarancyjną), gościu daje dużo dokładnych zdjęć... Choć ja bym po prostu kupił używany, jest trochę aukcji z telefonami w dobrym stanie :D
WALKMAN®

#3 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 149 posts
    • Time Online: 6d 47m

Posted 04 March 2014 - 16:51

Zobacz i zapytaj się w deluxury.pl  to jest sprawdzony mój sklep. Mieli kiedyś różowego w995.
Od E przez SE do S

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 04 March 2014 - 19:19

Ale kosztował tam bodajże 500zł pół roku temu...

Ja bym używki szukał :)

Edited by phillix, 04 March 2014 - 19:21.

Posted Image

#5 OFFLINE   Aquarius702

Aquarius702
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3d 1h 11m

Posted 05 March 2014 - 11:47

Dziękuję za odzew.

Jakkolwiek głupio to zabrzmi, przyznaję, że bardziej wiarygodna wydawała mi się aukcja spod pierwszego linku: z uwagi na wspomniany odcień obudowy i wykończenie klipsa... :unsure: Dwie osoby, które już go tam kupiły (w sumie dostępnych było 5 sztuk), sądząc po komentarzach, wydają się zadowolone. Obaj Sprzedający oferują jedynie własną gwarancję serwisową.

Szukałam i pytałam na deluxury.pl... Odpowiedź? "(...) Ostatnie sztuki sprzedaliśmy ok. 2 lata temu J"

Rozejrzę się jeszcze za jakąś używką, choć na tym polu wybredna jestem. :rolleyes: Wszak szukam już chyba ze dwa miesiące.

Poinformuję, gdy wreszcie znajdę / wybiorę / kupię.


EDIT:
Niemal jak na zawołanie, jest używka w dobrym stanie (o odcieniach nic nie powiem, mam już istny mętlik w głowie):

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Co myślicie? Oryginał?

Ten sam Sprzedający ma też czarnego W995, ale tu, moim zdaniem, wymieniana była tylna klapka:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Dodam jeszcze (co w zasadzie powinnam była zrobić już w pierwszym poście), że jakiekolwiek akcesoria nie mają znaczenia. Chodzi wyłącznie o sam telefon - to musi być pewnik.

Edited by Aquarius702, 06 March 2014 - 10:50.


#6 OFFLINE   Charlie

Charlie

    Autor najlepszego postu lutego 2013

  • User
  • 270 posts
    • Time Online: 17d 6h 6m

Posted 16 March 2014 - 16:03

Nie wiem który kolor byś chciała, oba są bardzo ładne, w miarę zadbane. Szukaj też na tablica.pl, bo tam często można dostać też używane, lecz w pełni sprawne, zadbane soniaki. Według mnie ten czerwony lepszy, tylko klawisz lekko drapnięty. :)

#7 OFFLINE   Aquarius702

Aquarius702
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3d 1h 11m

Posted 19 March 2014 - 11:22

Dziękuję, ale zasadniczo już wybrałam. Tak, jak w pierwszych słowach swojego posta radził kolega not found, kupuję tę "nówkę-sztukę" z drugiego linka w pierwszym poście. (Tamta aukcja zakończona, ale telefon został wystawiony ponownie.) Ze względu na naturalne zużycie taśmy w sliderach wolałam jednak nie brać używki, by mieć to zaplecze spokoju przez możliwie jak najdłuższy czas. Kiedy odbiorę telefon i wszystko będzie w porządku, na pewno pochwalę się nim w forumowej galerii :).
Dziękuję raz jeszcze za pomoc, temat można zamknąć.

#8 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 19 March 2014 - 11:40

No to zamykam.

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.
WALKMAN®





Also tagged with one or more of these keywords: W995, Allegro, oryginalny

0 user(s) are reading this topic