Jump to content


Problem z baterią (nocny ok. 45% drain!)


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 OFFLINE   zloty39

zloty39
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 44m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 01 January 2013 - 16:22

Tak czy inaczej i jeśli chcesz próbować rozwiązać problem to czy będziesz później instalował custom rom czy nie to i tak musisz obowiązkowo zainstalować czysty firmware przystąpiłem bo inaczej nigdy nie zdjagnozujesz tego problemu. Skoro już przywróciłes do ust. systemowych to rozumiem że na danych (oczywiście oprocz SD) Ci nie zależy to nie ma na co czekać. 042 flashtolem potem root (nic nie usuwaj) i od razu akceptacja aktualizacji do 062. Jak problem z baterią po tym nie ustąpi to dopiero wtedy będziemy mieli pewność że to coś bardziej poważnego.

"przystąpiłem"- oczywiście pisałem flashtoolem ale klawiatura androida wie lepiej :-)

#22 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 02 January 2013 - 19:55

zloty, mam obecnie kompilacje .42 i roota zrobionego (jestem na czystym systemie) i nie chce sie nadal zaktualizowac do .62.

sciagnalem cm7.3 i flashtoola, chyba jednak sprobowalbym sflashowac go do tej wersji tylko... jak?

p.s. flashtoolem juz wczesniej wracalem do basebandu z 62 wlasnie do 42.

p.s2 Czy zeby zainstalowac w/w rom, potrzebny jest odblokowany bootloader? Sprawdzalem przed chwila w funkcjach serwisowych/configuration - "Bootloader unlock allowed: yes". Mam go w koncu odblokowanego, czy tez nie?:)

Jestem zdesperowany/zdeterminowany - chce jak najszybciej zainstalowac inny, SKUTECZNY rom, ktory sprawi, ze bateria w telefonie (w service info/baterry - "good, no need to replace it" na zielono) bedzie normalnie funkcjonowac.

Edited by beniokk, 02 January 2013 - 20:28.


#23 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 January 2013 - 20:43

Ale wytłumacz mi, dlaczego nie chcesz dać szansy oryginalnemu firmware 042? Przecież Ci napisałem, ze ze dwa tygodnie musisz go poużywać, żeby bateria zaczęła normalnie trzymać. Modyfikowane firmware nie jest wcale takie super, bo np. nie działa HDMI.

Quote

"Bootloader unlock allowed: yes"

To oznacza, że możesz odblokować bootloader. Jaka jest data produkcji Twojego telefonu? Na naklejce pod baterią w formacie 12W28 na przykład.

#24 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 02 January 2013 - 20:45

View Postbeniokk, on 02 January 2013 - 19:55, said:

p.s2 Czy zeby zainstalowac w/w rom, potrzebny jest odblokowany bootloader? Sprawdzalem przed chwila w funkcjach serwisowych/configuration - "Bootloader unlock allowed: yes". Mam go w koncu odblokowanego, czy tez nie?:).

Tak, musisz odblokować, bo wymagane jest wygranie custom kernela.
Masz "yes", czyli masz możliwość odblokowanie bootloadera. Możesz chyba zrobić to sam, a jak chcesz to zrobić na spokojnie, to pisz do Jurija ;)
_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Posted Image

#25 OFFLINE   zloty39

zloty39
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 44m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 03 January 2013 - 15:19

Skoro nie możesz zaktualizować to przed dalszymi czynnościami zamróź poprzez titanum backup "update service" wyłącz testowo na noc pobieranie danych w tle (ust. Synchronizacji) zaznacz - korzystaj tylko z 2G i daj znać po nocy ile baterii Ci zeszło.


ps. Mam nadzieję że nie korzystałeś z tego samego pliku *.ftf którego użyłeś jak przesiadałeś się z ICS na GB (chodzi o to aby wykluczyć że suma kontrolna pliku się nie zgadza)? Jak nie masz skąd pobrać pewnego firmware to luknij tu:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

i pobierz oczywiście firmware do MT11i.

#26 OFFLINE   chucky_7

chucky_7
  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 15h 50m
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 03 March 2014 - 19:06


beniokk   Hej! Czy udało ci sie naprawić problem z baterią ? mam dokładnie to samo i walczę ale bez skutku :/





0 user(s) are reading this topic