Jump to content


Problem z baterią (nocny ok. 45% drain!)


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 30 December 2012 - 12:47

Czesc. Jestem tu nowy, przed chwila sie zarejestrowalem i mam nadzieje, ze pomozecie mi z moim problem, gdyz chyba jestescie ostatnia deska ratunku.

A wiec tak: Xperie neo V kupilem w czerwcu tego (2012 jeszcze) roku. Na poczatku telefon trzymal b. fajnie - do 2 dni, jednak od jakichs 2 miesiecy telefonowi ciezko wytrzymac od rana (pelne naladowanie) do wieczora. Dzialam na sieci 2G, OFF: wifi, BT, z 20-30% jasnoscia ekranu max, bravia engine dla wyswietlacza, synchronizacja fb/gmail. Wymienilem baterie na niebrandowa - z allegro, ale dziala to wszystko tak samo, jak na oryginalnej SE. Gdy telefon naladuje do 100% przed pojsciem spac, rano budzac sie widze, ze tel zzarl ok 35-45% baterii!! Takze xperie laduje praktycznie 2x na dobe...
W CPU Spy, Deep Sleep to co najmniej 80% loadu procesora, takze w kwestii ew. appek dzialajacych w tle chyba wszystko jest w porzadku.

Obecnie dzialam na wersji 2.3.4 (nr kompilacji 4.0.2.A.0.42) - po zakupie tel aktualizowalem oczywiscie do najnowszego androida, jednak na tamtym systemie rowniez mialem problem z bateria.

Licze na Wasza pomoc, w przeciwnym razie bede musial sie pozbyc Xperii, choc polubilem ten telefon i tylko bateria mnie uwiera :/

Dzieki!

#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 30 December 2012 - 12:59

przede wszystkim wyłącz synchronizację i zainstaluj jkiegoś taskkillera - ja używam advenced task killer. pozamykaj zbędne procesy i sprawdź. czasem pomaga też wyjęcie na 5 minut baterii i jej włożenie, nie wiem czemu ale podobno skutkuje.
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 30 December 2012 - 16:33

View PostGoomowiec, on 30 December 2012 - 12:59, said:

przede wszystkim wyłącz synchronizację i zainstaluj jkiegoś taskkillera - ja używam advenced task killer.

Nonsens, task killery na Gingerbreadzie to zbędny wcinający baterię i utrudniający korzystanie z telefonu dodatek. Wystarczy poczytać:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

. Nie dość, że zabijają potrzebne i niepotrzebne procesy, to jeszcze powodują zwiększone zużycie baterii.

Ja bym radził:

- pousuwać wszystkie niepotrzebne widgety, aplikacje.
- jeśli czegoś nie możesz usunąć, zrootuj telefon: http://www.sonyerics...rgrush-exploit/ , zainstaluj root explorer i wywal co niepotrzebne.
- nie używaj animowanych tapet, monitoruj ilość uruchomionych procesów.
- jak nie używasz telefonu, wyłączaj wi-fi, bluetooth, wygaszaj ekran.
- zamykaj prawidłowo aplikacje.

No i monitoruj stan baterii...

#4 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 30 December 2012 - 17:44

Dzieki za odpowiedzi.

Z task killera juz nie korzystam, pelna zgoda z Jurijem.

Nie korzystam takze z zadnych animowanych tapet, sync wylaczony, root zrobiony.
Najbardziej ciekawi mnie ten cholerny, nocny spad baterii...czy to normalne, ze w idlu bateria spada ze 100% do 55-60%?

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 30 December 2012 - 18:53

No to nie jest normalne. U mnie przez noc w spoczynku potrafi zlecieć 1,2 góra 3%. Zależy jak długo śpisz. No może 5%. Ale nie 40-45%. Może jakaś aplikacja się wtedy łączy z netem? Wyłącz aktualizacje, wyłącz transfer danych w sieci komórkowej, wyłącz wifi, pozamykaj wszystkie procesy i testuj. Ja wraz z użytkowaniem obserwuję coraz dłuższe działanie telefonu. W pierwszym tygodniu użytkowania ładowałem telefon ponad 6 razy. Bateria trzymała 7 godzin. Z czasem bateria nabiera pojemności. Wykonałem powyższe czynności i potem bateria trzymała dzień, póltora, w tym tygodniu przekroczyłem magiczne 48 godzin pracy na jednym ładowaniu wliczając w to internet, gry, oglądanie seriali online i tak dalej.

#6 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 30 December 2012 - 19:41

Wszystkie aktualki, net i 3g powylaczane (korzystam z app Data ON/OFF). 3% max? NIE DO WIARY.

Najlepsze jest to, ze na czystym systemie (po przywroceniu ustawien fabrycznych, a nawet po wipie), jest to samo.


Mozesz mi napisac, z jakiego androida/nr kompilacji/roma/pasma podstawowego (bo to tez zmienialem, obecnie 56.) korzystasz? I ew. czy moglbym o jakies linki prosic do Twoich romow, jakis tutorial, co dokladnie zrobic? Nie chce sie pozbywac tego telefonu, bo naprawde jest w porzadku.. Dziekuje.



#7 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 30 December 2012 - 19:55

Ja korzystam z Xperii pro MK16i. Konstrukcja podoba, bateria ta sama BA-700. Firmware 4_0_2_A_0_42 , app sw generic, FSP_Iyokan_CUSTOMIZED_IN_WORLD_I_1249_7772_S1_SW_LIVE_883F_PID1_0001.R6D. Zrootowany, śmieci typu facebook, zbędne aplikacje i widżety wywalone, moxier pro wywalony. Staram się zachowywać jak najwięcej wolnego ramu, jak najmniej procesów uruchomionych. Ostatnimi czasy ok. 200 MB wolnego RAM to norma.

[img]http://www.sonyerics...162516.png[/img]


A co Ci się wyświetla w ustawieniach =>  informacjach o telefonie => zużyciu baterii?

#8 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 30 December 2012 - 20:01

ZUZYCIE BATERII:

Wyswietlacz 40%
Pol. glosowe 20%
Komorka w tr. gotowosci 18%
Telefon nieaktywny 16%
Wiadomosci 2%
Wifi 2%
Android 2%
Klawiatura 2%

Mam w sumie wieczor wolny, wiec moze ponownie zresetowalbym system, ale instalujac innego roma? Co proponujesz w moim przypadku?
Thx!

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 30 December 2012 - 21:00

Ja bym w to cyganów nie mieszał. Na Twoim miejscu wgrałbym sobie dowolnego firmware 042 od producenta, zrootował, pousuwał śmieci, wykonał wyżej opisane czynności, zostawił baterię naładowaną na noc, rano odpiął i monitorował zużycie baterii. Może być tak, że dopiero po tygodniu - dwóch sytuacja się ustabilizuje. Na wszystko potrzeba czasu... Gdybym dostał nową Xperię pro / neo czy jakąkolwiek inną, pobawił się kilka godzin i miał napisać recenzję, to skrytykowałbym na pewno urządzenie za krótko trzymającą baterię (7 godzin w pierwszym tygodniu sic!) . Tymczasem z każdym tygodniem użytkowania jest coraz lepiej i oby tak dalej :slonko:

#10 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 30 December 2012 - 21:08

Root juz zrobilem ze 2 miesiace temu. Sluchaj, w gornym pasku caly czas (od downgradu do 42) pokazuje mi sie monit, ze "Dostepna nowa aktualizacja systemu - 4.0.2.A.0.62" - aktualizowac do tego, czy w inny sposob to zrobic?

Przez PC Companion, to zainstaluje od razu najnowszy soft, ale czy jelly bean bedzie lepszy od gingerbreada..

#11 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 30 December 2012 - 21:42

Quote

Przez PC Companion, to zainstaluje od razu najnowszy soft, ale czy jelly bean bedzie lepszy od gingerbreada..



nie JB a ICS to po pierwsze. po drugie wszystko zależy do czego chcesz używać telefonu, niby ICS jest nowszy a niektóre rzeczy działają na nim gorzej (choćby gry). zrób tak jak radził Jurij - próbuj jak najdłużej zostawiać telefon w trybie bezczynnosci żeby sobie bateria "przypomniała" ile powinna trzymać. mi lww początkowo trzymał po około 28-30h na jednym ładowaniu, obecnie trzyma 3 dni normalnego używania (ostatnio 28 godzin i miałem wciaż 35% baterii mimo że kilka razy go włączałem i wyłączałem bo wgrywałem custom romy). ewentualnie możesz też zrobić full wipe i reflash na ICS ale wątpię czy to pomoże
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#12 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 30 December 2012 - 21:52

Ja też miałem kiedyś podobny problem tyle że w moim przypadku schodziło około 20-25 % baterii przez noc, ale zrobienie "Wipe battery stats" w CWM pomogło. Około dwóch miesięcy temu miałem też takie coś że przy około 15 % telefon informował o rozładowaniu, a po tym pokazywał nagle 1 % i się wyłączał i tutaj również pomogło "Wipe battery stats" .Więc jeśli masz jeszcze roota to możesz pobrać i zainstalować CWM , a przy uruchamianiu telefonu naciskasz pulsacyjne przycisk pogłaśniania i telefon wchodzi w tryb recovery (CWM)

Edited by jack79, 31 December 2012 - 08:20.


#13 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 30 December 2012 - 23:55

OK, Panowie. Laduje telefon przez cala noc, a rano usuwam baterrystats.bin w DATA/SYSTEM i potem przyzwyczajam baterie do dluzszego dzialania. Mam nadzieje, ze pomoze i ze w idlu w koncu przestanie tyle zrec :)

Bede informowal na biezaco.
Dobranoc.

#14 OFFLINE   zloty39

zloty39
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 44m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 31 December 2012 - 12:51

Też mam neo v.
Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się jakie operacje wykonywałeś tuż przed tym jak zaczęła bateria tak szwankować.
Jeśli telefon kupiłeś nowy to mocno skupiłbym się na wersji baseband, kernelu i romie.
Jesli kupiłeś używany to niestety jest większe prawdopodobieństwo problemów z hardware.
Tak czy inaczej...
Od kiedy na tym serwisie odblokowano mi bootloader przetestowałem cm10, cm9, cm10.1 oraz cm7.3
Długo siedziałem na cm10 ale finalnie i ostatecznie przesiadłem się na cm7.3 i na tym zostaję.
Dziś sprawdzałem po nocy - 8 godz - bateria spadła o 1%.
Przed dalszymi krokami zainstaluj sobie z marketu jeszcze takie cudo: airpush detector, przeskanuj tym i to co wyjdzie - usuń.
Jak już nie będziesz maił innych pomysłów to zainstaluj cm7 z tego linka:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


nie instaluj tylko poprawki dla neo v bo mi system nie chciał się uruchomić.
W paczce jest kernel, ale pamiętaj że baseband musisz wcześniej wgrać (ja mam 64 i jest git)
Pozdrawiam!

Coś mnie jednak oświeciło :)
Pewnie raczej masz zablokowany bootloader a ja tu wypisuje jakies historie:)
Ale do rzeczy.
Jeśli Ty cały czas olewasz tą aktualizację która non stop dobija się do Twojego telefonu to może to być rozwiązanie problemu :)
Pozwól na tą aktualizację (oczywiście tylko jeśli masz ZABLOKOWANY bootloader) - obstawiam że to rozwiąże problem :)
1. To jest tylko większa poprawka do najnowszej wersji Androida 2.3.4 GB a nie do jakiegoś ICS. Do aktualizacji do ICS Sony nie wysyła powiadomień OTA  tylko dopiero jak podłączysz się poprzez PC Companion to wtedy krzyknie o możliwości aktualizacji do ICS.
2. Ta poprawka jest bardzo wskazana na nasze xperie bo eliminuje duzo bledów z gb ale minus jest taki że PO tej aktualizacji nie można na tej wersji zrobić root'a tak więc ja zależy Ci na root to wykonaj go wcześniej a dopiero później pozwól na tą poprawkę co ciągle Ci się wyświetla :)

#15 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 31 December 2012 - 19:33

Hej. Przede wszystkim dzieki za mega obszerna odpowiedz.

Tak w skrocie, bo powoli zbieram sie na Sylwka - sprobowalem od instalacji tego update, ktore sugerowano mi w gornym pasku. Wszystko ladnie sie sciagnelo przez wifi, potem instalowalo i...***. "Nie mozna zainstalowac" - obok ikonka ze strzalka w dol i wykrzyknikiem. Nie wiem o co kaman, moze cos z tym basebandem jest nie tak? Heh, jutro sie z tym wszystkim jeszcze pobawie; pewnie czeka mnie instalka tych custom romow.

P.S. Tak, roota mam juz zrobionego, wykonalem go jakis czas teamu doomlordem.
Gdyby cos Ci sie jeszcze przypomnialo, "olsnilo" Cie - pisz prosze :) Czuje, ze Twoje rady uratuja mi telefon :)

BOMBOWEGO SYLWESTRA ZYCZE WSZYSTKIM! :)

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 01 January 2013 - 02:13

Na spokojnie potestuj baterię przez przynajmniej dwa tygodnie na wyczyszczonym ze śmieci telefonie. Ładuj jak zacznie wołać, że zostało 5% lub mniej przez 2-3 godziny aż się naładuje i używaj. Jak nadal będzie bateria szybko spadać - zaczną się dalsze kombinacje ;)

#17 OFFLINE   zloty39

zloty39
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 44m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 01 January 2013 - 08:44

Następnym razem jak bedziesz miał czysty system 4.0.2.A.0.42 (ja wgrywam flashtoolem) to zrób roota i od razu aktualizację do 4.0.2.A.0.62. Jak miałem zablokowany bootloader to zawsze wykonywałem standardowo takie kroki i nigdy nie było błedu. Rozumiem że soft który sobie wgrałeś wracając z ICS do GB jest pod neo v a nie neo i jest niebrandowany... :)

#18 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 01 January 2013 - 09:22

View Postbeniokk, on 31 December 2012 - 19:33, said:

Hej. Przede wszystkim dzieki za mega obszerna odpowiedz.

Tak w skrocie, bo powoli zbieram sie na Sylwka - sprobowalem od instalacji tego update, ktore sugerowano mi w gornym pasku. Wszystko ladnie sie sciagnelo przez wifi, potem instalowalo i...***. "Nie mozna zainstalowac" - obok ikonka ze strzalka w dol i wykrzyknikiem. Nie wiem o co kaman, moze cos z tym basebandem jest nie tak? Heh, jutro sie z tym wszystkim jeszcze pobawie; pewnie czeka mnie instalka tych custom romow.

P.S. Tak, roota mam juz zrobionego, wykonalem go jakis czas teamu doomlordem.
Gdyby cos Ci sie jeszcze przypomnialo, "olsnilo" Cie - pisz prosze :) Czuje, ze Twoje rady uratuja mi telefon :)

BOMBOWEGO SYLWESTRA ZYCZE WSZYSTKIM! :)

Ten błąd zazwyczaj występuje gdy system był w jakiś sposób modyfikowany, a poza tym 0.62 to jest to praktycznie to samo co 0.42- żadnych konkretnych zmian

#19 OFFLINE   beniokk

beniokk
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 4h 10m

Posted 01 January 2013 - 14:31

Witam wszystkich w nowym roku :)

Przywrocilem telefon do ustawien fabrycznych, a wiec wyczyscilem go do zera (poza oczywiscie karta minisd) i sprobowalem zainstalowac poprawke do .62 przez wifi i..niestety, to samo. "Nie mozna zainstalowac aktualizacji".

Mam pytanie, bo chyba nie do konca jestem przekonany do przejscia na custom rom - moze jednak moglbym zostac na stockowym firmware, ale sprobowac jakis inny kernel/baseband? Nie wierze, ze ten telefon nie moglby pobierac max. 5% baterii w idlu na stockowym romie..

#20 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 01 January 2013 - 14:55

Quote

minisd

microSD ;)

____

a próbowałeś wgrywać rom flashtoolem?
Posted Image




0 user(s) are reading this topic