Jump to content


Zdjęcia wykonane Sony Xperia VC (LT25c) [sample foto]


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 30 November 2012 - 10:16

Ja wiem, czy takie święte... Nokia 808 Pure View postawiła tak wysoką poprzeczkę, że zapewne długo nie doczekamy się równie dobrego smartphone'a fotograficznego. Teraz jest wyścig na cale i ilość rdzeni, wojna na ilość megapikseli na razie ucichła, ale kto wie czy nie wybuchnie na nowo, jak trzeba będzie wydać następcę ZTE Apache czy SGS IV :) Bo wątpię, żeby zaczęli montować 16-rdzeniowe procesory w telefonach :unsure:

#22 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 01 December 2012 - 23:22

View PostJurij, on 28 November 2012 - 15:30, said:

Ja doskonale widzę różnicę pomiędzy smartphone'm a zwykłym telefonem. I właśnie dlatego że znam zalety i możliwości, jakie daje system operacyjny - nie mogę zrozumieć dlaczego producenci nie są tego w stanie wykorzystać. Bo wniosek z Twoich głupawych tłumaczeń jest jeden - system operacyjny Android jest wadą i przeszkodą w robieniu wysokiej jakości fotografii :)


No chyba ich nie znasz. To nie system android ogranicza robienie zdjęć a oprogramowanie i sterowniki, zapraszam na XDA gdzie kolesie zmodyfikowali skrypty aparatu, dzięki któremu Xperie 2011 robią lepsze jakościowo zdjęcia jak i filmy HD.

View PostJurij, on 28 November 2012 - 15:30, said:

Typowo polskie zachowanie - jak się nie ma konkretnych argumentów, to trzeba po kimś pojechać. Gwarantuję Ci, że moja kultowa W900i zrobi lepsze zdjęcia i w dzień i w nocy niż większość Xperii z GHz procesorami, matrycami Exmor R itd. ;) Nawigacji mogę używać tylko w javie poprzez zewnętrzny odbiornik bluetooth, a pierwsze telefony z wi-fi bez systemu Sony Ericsson wprowadził do sprzedaży w 2008 roku, 3 lata po premierze W900i. Więc daruj sobie takie odzywki na przyszłość <_<

Po raz kolejny ktoś ci pokazuje jak twój telefon jest stary i nie podoła temu co teraz większość uzytkowników korzysta lub będzie korzystać, a ty nazywasz to typowym polskim argumentem?

View PostJurij, on 28 November 2012 - 16:30, said:

Zabawna teoria :lol: A jakież to mechanizmy uniemożliwiają zrobienie dobrego jakościowo zdjęcia? Bo 95% użytkowników kupuje urządzenie po to, żeby działało i to działało lepiej od poprzedniego. Skoro działa gorzej pomimo większych możliwości, to chyba coś tu jest nie tak? System jest po to, żeby urządzenie działało stabilnie i umożliwiało uruchomienie dowolnej aplikacji. A za jakość zdjęcia powinna odpowiadać optyka, elektronika i aplikacja producenta. Więc zwalanie winy na system operacyjny jest co najmniej śmieszne. To tak jakby powiedzieć, że super bryka nie mogła pojechać szybciej, bo ma zamontowane nitro...

:facepalm: Powiedz ty mi czy chociaż raz modyfikowałeś oprogramowanie Android, wgrywałeś custom ROMy lub zagłębiałeś się w ten system?


View PostJurij, on 28 November 2012 - 17:16, said:

Tia, no tutaj możemy polemizować. Oczywiście C901 jest nowszy, ma większą matrycę i szybszy procesor, ale poza tym ekran także 2,2 cala, rozdziałka także 320x240 pikseli, W900 ma ciekawszą budowę, latarkę, więcej wbudowanej pamięci, możliwość robienia fotek przednią kamerką i kilka innych cech (jak chociażby super przydatny suwak blokady klawiatury) którego C901 nie posiada. I kto tu toczy pianę?

Ty. Po raz kolejny piszesz że W900 jest najlepszy.  Arc, jak i większość konkretnych telefonów od Sony posiada 3,2 lub więcej cala wyświetlacz, aparat 5Mpix lub większy z makrem lampą led oraz co najciekawsze potrafi robić zdjęcia przednią kamerą! :o Suwak blokady? :lol: Po co się męczyć.

View PostJurij, on 28 November 2012 - 17:16, said:

Kolejny nonsensowny bełkot. Może postawię sprawę inaczej. Skoro telefony bez systemu (K800, K810, C901, C905) potrafią robić świetne fotki, telefony z systemem Symbian UIQ (P990, W960) potrafią robić świetne fotki, telefony z systemem Symbian S60 V edycji (Satio) potrafią robić świetne fotki, telefony z systemem Symbian Belle (Nokia 808 Pure View) potrafią robić świetne fotki, to czemu telefony z Androidem nie potrafią? A może to pytanie powinno brzmieć: czemu developerom Sony nie chce się napisać porządnych sterowników i aplikacji, która wyciśnie ze sprzętu i systemu maksimum możliwości? ;)

Bo i tak dużo zarabiają? Wystarczy że z XDA zrobią o 50% więcej niż oni.

I na koniec, zdjęcie z Arc S:

Posted Image

Ciekawe czy twój tak ślicznie zdjęcie zrobi?
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#23 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 December 2012 - 00:49

I co z tego, że moja Sakura ma już swoje lata? Przeszkadza Ci to? Bo mi nie :)

Quote

Ty. Po raz kolejny piszesz że W900 jest najlepszy.

Nigdzie tak nie napisałem. A że był najlepszy w roku swojej premiery - to fakt. Ty natomiast nieudolnie plujesz jadem. Nie wiem po co, ale z góry uprzedzam - kolejny taki post zostanie odpowiednio nagrodzony ;)

Quote

Arc, jak i większość konkretnych telefonów od Sony posiada 3,2 lub więcej cala wyświetlacz, aparat 5Mpix lub większy

No to pogratulować, skoro uważasz że więcej megapikseli = lepsze zdjęcie :lol:

Quote

I na koniec, zdjęcie z Arc S:

Jak na arc nie najgorsze, ale pewnie nie na oryginalnych sterownikach i nie robione oryginalną aplikacją producenta...

Quote

Ciekawe czy twój tak ślicznie zdjęcie zrobi?

Nie, mój nigdy by się nie ośmielił. Jest stary, zużyty, ma mały wyświetlacz, mało megapikseli, wolny procesor i fizyczną klawiaturę [sic!] w zasadzie po przeczytaniu Twoich jakże błyskotliwych argumentów spakował się w kartonowe pudełko i cichaczem nie wzbudzając paniki udał się do skupu złomu elektronicznego :sarcasm:

P.S.

Sakura życzy smacznego: Attached File  DSC01574.JPG   78.4K   6 downloads :-*

A dla pozostałych próbka wakacyjna z Zenonkiem (kadrowanie nie najlepsze bo ot tak się cyknęła na cyku :D ): Attached File  grill.JPG   95.13K   6 downloads :slonko:

I żeby nie było żadnych niedomówień - ja się bardzo cieszę, że technika idzie do przodu. Od tego ona jest. Sony nieraz pokazało, że jest światowym liderem w produkcji elektroniki użytkowej i fajnie, że potrafi to wszystko upychać do tak małej rzeczy, jaką jest smartphone. Tylko jako konsument mam prawo wyrazić swoje zdanie jeśli coś mi się nie podoba. A nie podoba mi się fakt, że w smartphonie za niebagatelną kwotę 2200-2600 PLN po zrobieniu zdjęcia z maksymalną dostępną rozdzielczością fotka wychodzi bardzo przyzwoicie, a po powiększeniu można liczyć piksele. Wolałbym żeby uczciwie zamontowali aparat z prawdziwego zdarzenia z matrycą 2 - 5 MPx, ale żeby nie było po powiększeniu takiej sieczki ;)

#24 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 02 December 2012 - 14:16

View PostJurij, on 02 December 2012 - 00:49, said:

Nigdzie tak nie napisałem. A że był najlepszy w roku swojej premiery - to fakt. Ty natomiast nieudolnie plujesz jadem. Nie wiem po co, ale z góry uprzedzam - kolejny taki post zostanie odpowiednio nagrodzony ;)

Nie jestem wężem żeby pluć jadem. I tak, piszesz że jest najlepszy jest w swojej kategorii mimo starości, nie chce mi się szukać tych postów bo jest tego ogrom.

View PostJurij, on 02 December 2012 - 00:49, said:


No to pogratulować, skoro uważasz że więcej megapikseli = lepsze zdjęcie :lol:


Tego nie powiedziałem.  Ale na pewno czasem 5MPix zrobi lepsze od twoich 2MPix mimo wszystko.

View PostJurij, on 02 December 2012 - 00:49, said:

Jak na arc nie najgorsze, ale pewnie nie na oryginalnych sterownikach i nie robione oryginalną aplikacją producenta...


No to znawco powiem ci że zrobione to zostało na stockowym ICS 4.0.4 z stockowym oprogramowaniem aparatu. Pokazać ci jeszcze zdjęcia z Live?

View PostJurij, on 02 December 2012 - 00:49, said:

Nie, mój nigdy by się nie ośmielił. Jest stary, zużyty, ma mały wyświetlacz, mało megapikseli, wolny procesor i fizyczną klawiaturę [sic!] w zasadzie po przeczytaniu Twoich jakże błyskotliwych argumentów spakował się w kartonowe pudełko i cichaczem nie wzbudzając paniki udał się do skupu złomu elektronicznego :sarcasm:


Hehehe, uśmiałem się.

View PostJurij, on 02 December 2012 - 00:49, said:

I żeby nie było żadnych niedomówień - ja się bardzo cieszę, że technika idzie do przodu. Od tego ona jest. Sony nieraz pokazało, że jest światowym liderem w produkcji elektroniki użytkowej i fajnie, że potrafi to wszystko upychać do tak małej rzeczy, jaką jest smartphone. Tylko jako konsument mam prawo wyrazić swoje zdanie jeśli coś mi się nie podoba. A nie podoba mi się fakt, że w smartphonie za niebagatelną kwotę 2200-2600 PLN po zrobieniu zdjęcia z maksymalną dostępną rozdzielczością fotka wychodzi bardzo przyzwoicie, a po powiększeniu można liczyć piksele. Wolałbym żeby uczciwie zamontowali aparat z prawdziwego zdarzenia z matrycą 2 - 5 MPx, ale żeby nie było po powiększeniu takiej sieczki ;)


No wiesz ja Arc S kupiłem za 650zł nówkę, co to zrobi dobre zdjęcie, posłucham sobie muzyki jak i pooglądam filmy w internecie. Live także za 500zł (nawet taniej) gdzie równie śliczne zdjęcie zrobi za dnia jak i nocy. I jak byś wiedział telefony robią fotografie rastrowe, więc jaką byś nie przybliżył fotografię zobaczysz pixelozę.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#25 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 December 2012 - 15:40

Quote

I tak, piszesz że jest najlepszy jest w swojej kategorii mimo starości, nie chce mi się szukać tych postów bo jest tego ogrom.

Zgadza się. Bo W900i jest to doskonały telefon, który w roku swojej premiery i latach późniejszych był niedościgniony pod względem parametrów (w zasadzie do premiery platformy A2) i ma w sobie to "coś" czego nie mają inne telefony. A jeśli coś jest dobre, to trzeba to chwalić. Jeśli coś jest złe - trzeba o tym głośno powiedzieć. Ja staram się wybierać dla siebie rzeczy które najbardziej mi się podobają i spełniają wszelkie moje wymagania. Dlatego rzadko kiedy kupię coś, z czego jestem niezadowolony. Ale czasami zdarza się. W 2008 roku kupiłem C702 który miał mnóstwo zalet, ale też i mnóstwo wad. Pisałem głośno o wadach? Owszem. Więc o co chodzi? To nie ja kupowałem Zylo i rozpisywałem się jaki to jest znakomity, mimo iż wszyscy wiedzieli że po miesiącu zamieniał się w mało gustowny przycisk do papieru :unsure:

Quote

Pokazać ci jeszcze zdjęcia z Live?

Załóż temat w dziale Live with Walkman i chwal się... Nie widzę przeciwwskazań :)

Quote

Ale na pewno czasem 5MPix zrobi lepsze od twoich 2MPix mimo wszystko.

Quote

No wiesz ja Arc S kupiłem za 650zł nówkę, co to zrobi dobre zdjęcie

I co w związku z tym? Chcesz powiedzieć, że im droższy telefon tym zrobi lepsze zdjęcia? Taki np. iPhone 5 kosztuje najwięcej ze zwykłych komórek a robi fotki przebarwione na fuksję. Więc ta teoria ma się nijak do rzeczywistości. A czy 5MPx aparat zrobi lepsze zdjęcia niż 2MPx?

Też się z tym nie zgodzę. Jakość zdjęcia zależy od wielu czynników:

- umiejętności fotografa,
- doboru parametru,
- oświetlenia!,
- jakości sprzętu,
- optyki,
- matrycy

I tak dalej... Fakt, czasem się zdarzy, że kobieta wygra wyścig rajdowy z facetami czy też turniej bilardowy lub pokona faceta na rękę. Ale to są wyjątki, nie można powiedzieć że zawsze i wszędzie aparat 5MPx zrobi lepsze zdjęcie niż 5 MPx. Mam całą masę zimowych zdjęć z Brześcia, gdzie było pochmurno i warunki nie sprzyjały fotografii. I powiem Ci, że o wiele bardziej podobają mi się fotki zrobione W900i w rozdziałce 2MPx niż nowszym C905 w rozdziałce 8MPx.

Cerkiew w Twierdzy Brzeskiej:

W900i: Attached File  DSC00544.JPG   75.11K   7 downloads

C905: Attached File  DSC01999.JPG   62.75K   7 downloads

Centrum Brześcia:

C905: Attached File  DSC02008.JPG   127.9K   8 downloads

W900i: Attached File  DSC00585.JPG   120.07K   6 downloads Attached File  DSC00576.JPG   145.58K   6 downloads

No i niestety, więcej fotek za pomocą C905 nie robiłem, skupiłem się na W900. Bo wolę mieć na co popatrzeć później w mniejszej rozdzielczości, niż gigabajty nieudanych fotek, z którymi nie wiadomo co robić.

Dla niewtajemniczonych - W900: rok produkcji 2005, 2MPx, autofocus, przeznaczenie - Walkman. C905: rok produkcji 2008, 8,1MPx, autofocus, Exmor R, przeznaczenie - fotografia.

Tyle w temacie. Więcej w niedalekiej przyszłości w oddzielnym temacie i stosownym dziale ;)

#26 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 03 December 2012 - 10:54

A moim zdaniem wszystkie Xperie 2011 robią dobre zdjęcia dzięki bardzo jasnym obiektywom f/2.6 lub f/2.4 w zależności od modelu. Do pełni szczęścia brakuje tylko trochę większego obiektywu oraz lampy ksenonowej. A co do zdjęć zrobionych VC to pewnie ten sam obiektyw co chociażby w SXS więc szału nie ma, jednak zdjęć wyglądają ładnie




0 user(s) are reading this topic