Jump to content


Zdjęcia wykonane Sony Xperia VC (LT25c) [sample foto]


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 4h 7m

Posted 28 November 2012 - 00:12

Sony Xperia VC (LT25i) to jeden z wielu regionalnych wariantów Xperia V.

Attached File  Sony Xperia VC (LT25i) ePrice.jpg   125.68K   9 downloads


Xperia VC dedykowana jest na rynek chiński, a portal ePrice w bardzo ciekawy sposób zaprezentował ten model. Wśród zdjęć samego telefonu, znalazły się także zdjęcia wykonane Sony Xperia VC. Trzeba przyznać, że fotki prezentują się naprawdę dobrze.

Attached File  Sony Xperia VC (LT25i).jpg   165.48K   12 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)1.jpg   211.32K   10 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)2.jpg   223.32K   14 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)3.jpg   164.34K   14 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)4.jpg   149.27K   10 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)5.jpg   188.21K   8 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)7.jpg   194.97K   7 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)8.jpg   238.5K   10 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)9.jpg   203.73K   9 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)10.jpg   213.19K   13 downloads


Attached File  Sony Xperia VC (LT25i)11.jpg   220.53K   12 downloads



Test i zdjęcia w pełnej rozdzielczości znajdziecie

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

.

#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 28 November 2012 - 08:32

jak na telefon z andkiem - wygląda to naprawdę dobrze! szczególnie ta tablica ogłoszeń z lotniska, bez zbędnego szumu, z niezłym kontrastem...
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 28 November 2012 - 09:41

Bez przesady, takie sobie te fotki. Fakt, pomniejszone wyglądają ładnie, ale po powiększeniu pikseloza jak zwykle. A chyba nie o to chodzi, żeby ładnie się prezentowały obrazki VGA, tylko żeby po powiększeniu na dużym ekranie wszystko było ładnie widać ;) Inaczej nie widzę sensu montowania w telefonach matryc o wysokiej rozdzielczości, chyba tylko że jako chwyt marketingowy...

#4 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 28 November 2012 - 10:40

w porównaniu z choćby Arcem - są lepsze. wszystkiemu winne jest oprogramowanie, które za wszelką cenę chce usunąć szum cyfrowy, w efekcie czego na fotkach jest mydło a nie ostrość.
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#5 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 4h 7m

Posted 28 November 2012 - 10:50

Według mnie są to bardzo dobre fotki jak na telefon. Osobiście niczego więcej bym nie potrzebował, zakładając że zawsze w podobnych warunkach mógłbym liczyć na takie efekty, a nie za 10-tą próbą...

Zdjęcia zmniejszyłem jedynie do rozdzielczości 1024 x 1280 a to już jest rozmiar, z którym śmiało można coś zrobić.

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 28 November 2012 - 11:25

Xperia arc to ma w ogóle fatalny aparat... Nie wiem czemu porównujesz te zdjęcia z urządzeniem nie fotograficznym, a nie porównujesz z C901, C905 lub Satio? Ja myślę, że firma powinna równać do najlepszych, a nie najgorszych. Bo tak to sobie można porównywać faktycznie, że w porównaniu do K310 to fotki są ho ho - niesamowite! :mgr:

View PostMikołaj, on 28 November 2012 - 10:50, said:

Zdjęcia zmniejszyłem jedynie do rozdzielczości 1024 x 1280 a to już jest rozmiar, z którym śmiało można coś zrobić.

No tak mi się coś zdawało że te prostokąciki cosik większe niż VGA, ale mimo wszystko powiększając fotki z K810 na całym monitorze widać lepsze szczegóły niż na tej pikselozie z LT25c :rolleyes:

#7 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 28 November 2012 - 13:41

Quote

Nie wiem czemu porównujesz te zdjęcia z urządzeniem nie fotograficznym
Zapewne dlatego, że oba są na androidzie ;)

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 28 November 2012 - 14:14

I co z tego? To tak jakby w wyścigach samochodowych o zwycięzcy decydował kolor tapicerki :mellow: Z resztą posiadanie Androida powinno skutkować jeszcze lepszymi możliwościami aparatu i znacznie lepszą jakością zdjęć, bo producent ma możliwość stworzenia bardziej zaawansowanych aplikacji sterujących aparatem, bardziej dopracowanych sterowników itd. niż ma się to w przypadku to telefonów z firmware producenta. Tymczasem jest zupełnie na odwrót...

#9 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 28 November 2012 - 14:21

Quote

Nie wiem czemu porównujesz te zdjęcia z urządzeniem nie fotograficznym, a nie porównujesz z C901, C905 lub Satio?

bo to jakby porównywać lodówkę z mikrofalówką, bez sensu. sony (ani sony ericsson woli ścisłości) nie ma telefonu stricte fotograficznego z systemem android na pokładzie więc porównuje się je bez problemu, bez żadnych nielogiczności. chcesz porównywać telefony z serii cybershot? śmiało! k550 robił gorsze fotki niż c901 a k770 w mojej opinii niż c510. wersal,a co! porównuję urządzenia "wewnątrzklasowe" że tak napiszę.

Quote

To tak jakby w wyścigach samochodowych o zwycięzcy decydował kolor tapicerk

jasne że nie, bo to zupełnie inna klasa telefonu. coś jak wyścigi między uniwersalnym SUVem a wyspecjalizowaną do wyścigów Corvettą. co z tego że Corvetta szybsza, skoro ciasno w niej jak diabli a potrzebujesz miejsca?

Quote

Z resztą posiadanie Androida powinno skutkować jeszcze lepszymi możliwościami aparatu i znacznie lepszą jakością zdjęć, bo producent ma możliwość stworzenia bardziej zaawansowanych aplikacji sterujących aparatem, bardziej dopracowanych sterowników itd. niż ma się to w przypadku to telefonów z firmware producenta.

teoretycznie - tak, w praktyce niekoniecznie. oprogramowanie (jak już mówiłem) stara się te fotki zmiękczyć, odszumić itp. ale samo oprogramowanie nic nie da bez optyki. ten element decyduje o wielu rzeczach, porównaj sobie choćby rozmiar obiektywu w k810 a LWW, niebo a ziemia!

btw - nie wiem jak wy, ale ja czasem swoje fotki niosę do fotolabu żeby mi je tam wydrukowali. przy małych rozmiarach zdjęć raczej nie widać zbytniej różnicy między fotką wykonaną z 5, 3 czy 2 mpx. taka mała ciekawostka dla ludzi którzy oglądają fotki w rozmiarach 1:1

Edited by Goomowiec, 28 November 2012 - 14:29.

Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 28 November 2012 - 14:50

Quote

bo to jakby porównywać lodówkę z mikrofalówką, bez sensu. sony (ani sony ericsson woli ścisłości) nie ma telefonu stricte fotograficznego z systemem android na pokładzie więc porównuje się je bez problemu, bez żadnych nielogiczności.

No nie mogę się zgodzić z Twoim rozumowaniem, bo jest ono całkowicie pozbawione sensu i logiki. Przykład? K770 vs Xperia arc.

K770:

- nie posiada systemu operacyjnego,
- nie posiada matrycy Exmor R,
- jest starszy,
- posiada wolniejszy procesor,
- posiada mniej megapikseli.

Xperia arc:

- posiada system operacyjny Google Android,
- posiada matrycę Exmor R,
- jest nowsza,
- posiada więcej megapikseli,
- posiada znacznie szybszy procesor.

Który telefon zrobi lepsze jakościowo i mniej zaszumione zdjęcia? Oczywiście K770. To ja się kulturalnie pytam, po jaką cholerę ten cały "postęp" technologiczny, skoro starszy produkt bez systemu, bez technologii Exmor R, z wolniejszym procesorem i mniejszą matrycą zrobi lepsze jakościowo zdjęcia? No pytam się <_<

Quote

jasne że nie, bo to zupełnie inna klasa telefonu. coś jak wyścigi między uniwersalnym SUVem a wyspecjalizowaną do wyścigów Corvettą. co z tego że Corvetta szybsza, skoro ciasno w niej jak diabli a potrzebujesz miejsca?

Bzdura, i to i to jest telefonem komórkowym. K770 sprzedawany pod marką Cyber-shot, Xperia arc sprzedawana pod marką Xperia jako smartphone wszystko mający z dużym ekranem, świetnym aparatem i technologią Exmor R.

#11 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 28 November 2012 - 15:14

Quote

To ja się kulturalnie pytam, po jaką cholerę ten cały "postęp" technologiczny, skoro starszy produkt bez systemu, bez technologii Exmor R, z wolniejszym procesorem i mniejszą matrycą zrobi lepsze jakościowo zdjęcia?

hmmm... to w takim razie w jaki sposób zdjęcia telefonem mogą być gorsze od zdjęć robionych od analogowej lustrzanki? nie ma ani procesora, ani Exmor R ani nawet głupiej klawiatury numerycznej i nie można z niego zadzwonić! na co komu postęp technologiczny skoro stare aparaty robią dobre zdjęcia! :sarcasm:  jeszcze raz napiszę - Sony i Sony Ericsson nie mają telefonu "fotograficznego" z systemem android, nie są one wyspecjalizowane i nie ma sensu się spinać i popuszczać po skarpetach bo nowe fotki są gorsze od starszych. porównywanie telefonów z różnych segmentów nie ma sensu (bo ja mógłbym sie obruszyć że taki c510 gra na standardowej akustyce gorzej niż w610, a przecież to nowszy telefon i dlaczego tak jest?) a to że ty Jurij nie widzisz różnucy między smartfonem a zwykłym telefonem bez systemu to twój problem. w każdym razie chcę zobaczyć jak na swoim "kultowym" w900 używasz nawigacji, korzystasz z wifi czy grasz w gta 3. powodzenia!
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 28 November 2012 - 15:30

Ja doskonale widzę różnicę pomiędzy smartphone'm a zwykłym telefonem. I właśnie dlatego że znam zalety i możliwości, jakie daje system operacyjny - nie mogę zrozumieć dlaczego producenci nie są tego w stanie wykorzystać. Bo wniosek z Twoich głupawych tłumaczeń jest jeden - system operacyjny Android jest wadą i przeszkodą w robieniu wysokiej jakości fotografii :)

Quote

w każdym razie chcę zobaczyć jak na swoim "kultowym" w900 używasz nawigacji, korzystasz z wifi czy grasz w gta 3. powodzenia!

Typowo polskie zachowanie - jak się nie ma konkretnych argumentów, to trzeba po kimś pojechać. Gwarantuję Ci, że moja kultowa W900i zrobi lepsze zdjęcia i w dzień i w nocy niż większość Xperii z GHz procesorami, matrycami Exmor R itd. ;) Nawigacji mogę używać tylko w javie poprzez zewnętrzny odbiornik bluetooth, a pierwsze telefony z wi-fi bez systemu Sony Ericsson wprowadził do sprzedaży w 2008 roku, 3 lata po premierze W900i. Więc daruj sobie takie odzywki na przyszłość <_<

#13 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 28 November 2012 - 15:58

Quote

Ja doskonale widzę różnicę pomiędzy smartphone'm a zwykłym telefonem.

skoro chcesz porównywać c901 i arca to raczej nie <_<

Quote

Bo wniosek z Twoich głupawych tłumaczeń jest jeden - system operacyjny Android jest wadą i przeszkodą w robieniu wysokiej jakości fotografii

głupawych? hah, muszę to sobie zapamiętać :D tak, system android (a dokładniej pewne jego mechanizmy) utrudniają zrobienie dobrej fotografii, robiąc z pikseli mydło. to tak jakbyś zdzierał papierem ściernym szczegóły z obrazu i w tamtym miejscu postawił pędzlem kleksa. rezultat?

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Quote

Gwarantuję Ci, że moja kultowa W900i zrobi lepsze zdjęcia i w dzień i w nocy niż większość Xperii z GHz procesorami, matrycami Exmor R itd.

pytanie tylko czy przy wydruku na błyszczącym papierze fotograficznym będzie tą różnicę widać czy nie? bo przy zmianie rozdzielczości na 1024x768 różnicy pewnie nie będzie (a jeśli będzie to raczej nic nie znacząca).

Quote

Nawigacji mogę używać tylko w javie poprzez zewnętrzny odbiornik bluetooth, a pierwsze telefony z wi-fi bez systemu Sony Ericsson wprowadził do sprzedaży w 2008 roku, 3 lata po premierze W900i. Więc daruj sobie takie odzywki na przyszłość

ja sie tylko grzecznie zapytałem, to ty stwierdziłeś

Quote

To ja się kulturalnie pytam, po jaką cholerę ten cały "postęp" technologiczny, skoro starszy produkt bez systemu, bez technologii Exmor R, z wolniejszym procesorem i mniejszą matrycą zrobi lepsze jakościowo zdjęcia?
więc jak widzisz, rozwój technologiczny jest przydatny - gwarantuję ci to własną ręką. to że telefony robią gorsze zdjęcia niż kiedyś (ale czy na pewno? u SE to widać, ale u Nokii jest wyraźny postęp) to raczej najmniejsza wada (bo od czego są aparaty cyfrowe? nawet kompakciaki robią lepsze zdjęcia niż telefony) a zyski są wymierne (wspomniany GPS czy WIFI).
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 28 November 2012 - 16:30

Quote

tak, system android (a dokładniej pewne jego mechanizmy) utrudniają zrobienie dobrej fotografii, robiąc z pikseli mydło. to tak jakbyś zdzierał papierem ściernym szczegóły z obrazu i w tamtym miejscu postawił pędzlem kleksa.

Zabawna teoria :lol: A jakież to mechanizmy uniemożliwiają zrobienie dobrego jakościowo zdjęcia? Bo 95% użytkowników kupuje urządzenie po to, żeby działało i to działało lepiej od poprzedniego. Skoro działa gorzej pomimo większych możliwości, to chyba coś tu jest nie tak? System jest po to, żeby urządzenie działało stabilnie i umożliwiało uruchomienie dowolnej aplikacji. A za jakość zdjęcia powinna odpowiadać optyka, elektronika i aplikacja producenta. Więc zwalanie winy na system operacyjny jest co najmniej śmieszne. To tak jakby powiedzieć, że super bryka nie mogła pojechać szybciej, bo ma zamontowane nitro...

#15 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 28 November 2012 - 16:46

Quote

A jakież to mechanizmy uniemożliwiają zrobienie dobrego jakościowo zdjęcia?

nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem <_< cytuję siebie

Quote

wszystkiemu winne jest oprogramowanie, które za wszelką cenę chce usunąć szum cyfrowy, w efekcie czego na fotkach jest mydło a nie ostrość.
jeszcze coś ci bardziej wyjaśnić? odsyłam tu

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Quote

Bo 95% użytkowników kupuje urządzenie po to, żeby działało i to działało lepiej od poprzedniego. Skoro działa gorzej pomimo większych możliwości, to chyba coś tu jest nie tak?

ależ działa lepiej! porównaj te fotki a fotki wspomnianego Arca i pomyśl które są lepsze. poza tym skoro masz w900 to porównaj jej fotki a nowszego c901. te z c901 są lepsze a sam telefon też ma kilka fajnych bajerów których w900 nie ma. działa lepiej i sprawniej, więc powiedz o co ci chodzi albo przestań bezsensownie toczyć pianę.

Quote

Więc zwalanie winy na system operacyjny jest co najmniej śmieszne.

to dlaczego powstaja coraz to nowsze wersje windowsa/linuxa/androida które każda kolejna jest (teoretycznie) lepsza? wyobraź sobie jak komputer z 4 rdzeniowym procesorem, gf550 i 8 giga ramu chodził by pod kontrolą windowsa 95! żadna gra by mu sie nie oparła, a do nieskończoności doliczył by w sekundę (i to dwa razy!)

Quote

To tak jakby powiedzieć, że super bryka nie mogła pojechać szybciej, bo ma zamontowane nitro...

nie tyle nitro co blokadę prędkości i kupę zbędnych (w wypadku szybkiej jazdy) bajerów.
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 28 November 2012 - 17:16

Quote

ależ działa lepiej! porównaj te fotki a fotki wspomnianego Arca i pomyśl które są lepsze. poza tym skoro masz w900 to porównaj jej fotki a nowszego c901. te z c901 są lepsze a sam telefon też ma kilka fajnych bajerów których w900 nie ma. działa lepiej i sprawniej, więc powiedz o co ci chodzi albo przestań bezsensownie toczyć pianę.

Tia, no tutaj możemy polemizować. Oczywiście C901 jest nowszy, ma większą matrycę i szybszy procesor, ale poza tym ekran także 2,2 cala, rozdziałka także 320x240 pikseli, W900 ma ciekawszą budowę, latarkę, więcej wbudowanej pamięci, możliwość robienia fotek przednią kamerką i kilka innych cech (jak chociażby super przydatny suwak blokady klawiatury) którego C901 nie posiada. I kto tu toczy pianę?

Quote

to dlaczego powstaja coraz to nowsze wersje windowsa/linuxa/androida które każda kolejna jest (teoretycznie) lepsza? wyobraź sobie jak komputer z 4 rdzeniowym procesorem, gf550 i 8 giga ramu chodził by pod kontrolą windowsa 95! żadna gra by mu sie nie oparła, a do nieskończoności doliczył by w sekundę (i to dwa razy!)

Kolejny nonsensowny bełkot. Może postawię sprawę inaczej. Skoro telefony bez systemu (K800, K810, C901, C905) potrafią robić świetne fotki, telefony z systemem Symbian UIQ (P990, W960) potrafią robić świetne fotki, telefony z systemem Symbian S60 V edycji (Satio) potrafią robić świetne fotki, telefony z systemem Symbian Belle (Nokia 808 Pure View) potrafią robić świetne fotki, to czemu telefony z Androidem nie potrafią? A może to pytanie powinno brzmieć: czemu developerom Sony nie chce się napisać porządnych sterowników i aplikacji, która wyciśnie ze sprzętu i systemu maksimum możliwości? ;)

#17 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 28 November 2012 - 17:38

Quote

W900 ma ciekawszą budowę

centralny zawias do którego jak dostanie sie piasku/brudu to zacznie zgrzytać nie jest super argmentem


Quote

latarkę

którą ma i c901 (i ma flasha)


Quote

możliwość robienia fotek przednią kamerką

o zabójczej rozdzielczości 0.3 mpx, nie ma co :D a sam w tej dyskusji naśmiewałeś się z fotek w tej rozdzielczości. smell like... hipokryt


Quote

kilka innych cech (jak chociażby super przydatny suwak blokady klawiatury) którego C901 nie posiada

bo po co komu w c901 suwak blokady klawiatury skoro i bez tego można ją zablokować, hmmm? poza tym c901 ma większy wyświetlacz, nowszą platformę i lepszy aparat (a właśnie to jest w zasadzie temat o fotografii). a jako że mogę bez problemu znaleźć w necie mnóstwo modyfikacji do oprogramowania mogę zmnienić w nim sterowniki aparatu, dźwieku, zmienić bez problemu ikony czy pokusić sie o wgranie softu z innego telefonu i nie bać sie że coś uwalę bo bez problemu to odkręcę. czy ty zrobisz to ze swoim w900?

Quote

(...)to czemu telefony z Androidem nie potrafią?

cytat skróciłem - ale odpowiedź ciągle jest ta sama, wina skryptów od fotografii, nie samego aparatu.


Quote

A może to pytanie powinno brzmieć: czemu developerom Sony nie chce się napisać porządnych sterowników i aplikacji, która wyciśnie ze sprzętu i systemu maksimum możliwości?


i to JEST sensownie zadane pytanie pod którym z miłą chęcią się podpiszę. tyle tylko że nie tylko Sony ma ten problem, ale i Samsung (którego fotki z nirktórych telefonów z andkiem są zupełnie nie do oglądania bo oczy bolą) czy HTC (problem podobny do Sony). Pytanie należy więc skierować do developerów bo to ich wina (i developerów androida), bo jak widać Sony Ericsson produkował telefony które robiły dobre fotki. dlaczego teraz tego nie potrafi? tego mi nie wiadomo
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 28 November 2012 - 17:59

Quote

centralny zawias do którego jak dostanie sie piasku/brudu to zacznie zgrzytać nie jest super argmentem

:lotpot: Widać, że nie miałeś W900i w rękach.

Quote

którą ma i c901 (i ma flasha)

Moja Sakurka też ma Zenona. Zatkało kakao? :D

Quote

o zabójczej rozdzielczości 0.3 mpx, nie ma co :D a sam w tej dyskusji naśmiewałeś się z fotek w tej rozdzielczości. smell like... hipokryt

No i? Zdjęcia są malutkie, ale w sam raz do mms'a :)

Quote

bo po co komu w c901 suwak blokady klawiatury skoro i bez tego można ją zablokować, hmmm?

Widać, że nie miałeś W900i w rękach, again. Szybkość blokady/ odblokowania  klawiatury i wygoda jest nieporównywalnie większa, niż w pozostałych modelach bez suwaka ;)

Quote

poza tym c901 ma większy wyświetlacz

Bzdura totalna, oba modele mają wyświetlacze 2,2" o rozdzielczości 320x240 pikseli i wyświetlają 262 tysiące kolorów. Zatkało kakao, again? :D

Quote

nowszą platformę i lepszy aparat (a właśnie to jest w zasadzie temat o fotografii). a jako że mogę bez problemu znaleźć w necie mnóstwo modyfikacji do oprogramowania mogę zmnienić w nim sterowniki aparatu, dźwieku, zmienić bez problemu ikony czy pokusić sie o wgranie softu z innego telefonu i nie bać sie że coś uwalę bo bez problemu to odkręcę. czy ty zrobisz to ze swoim w900?

Widać, że nie miałeś W900i w rękach - po raz trzeci. Naturalnie do W900i można wgrywać inną akustykę apf czy zmieniać ikonki, tylko po co? Ten telefon jest tak dopracowanym produktem, że nie ma za bardzo sensu cokolwiek w nim zmieniać. Jest kilka przydatnych patchy np. privacy, czarna lista czy patch który natychmiast wygasza ekran po zablokowaniu klawiatury suwakiem i tyle.

Kończąc wątek bezsystemowce vs Android OS w dziedzinie fotografii dodam tylko, że temat zostanie podjęty być może jeszcze w tym roku w stosownym dziale i stosownym temacie ;)

#19 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 28 November 2012 - 18:24

Panowie tak się przekomarzacie, jednakże sprawa wygląda prosto. To nie czasy zwykłych telefonów gdzie SonyEricsson stawiał albo na muzykę, albo na zdjęcia. Teraz przyszedł czas na smartfony z androidem. Nie trudno zauważyć, że aplikacje firm zewnętrznych lepiej sobie radzą od standardowych. Pomijam już fakt, że zdjęcia  wykonane telefonami z system android są "podobnym" poziomie.
Teraz przyszedł czs na wojnę: Kto zrobi lepszego smartfona, a nie kto zrobi telefon z lepszą optyką.

#20 OFFLINE   mikey

mikey

    Zdobywca w 3 miejsca w konkursie „Pokaż z bliska atuty SE”

  • User
  • 131 posts
    • Time Online: 4d 1h 1m

Posted 30 November 2012 - 10:06

Quote

Teraz przyszedł czas na wojnę: Kto zrobi lepszego smartfona, a nie kto zrobi telefon z lepszą optyką.
Święte słowa :)

A co do tych fotek to tak jak Mikołaj napisał, są bardzo dobre.
Posted Image




0 user(s) are reading this topic