Jump to content


Tutorial

SE Bootloader_Unlocking_Relocking_1.6

bootloader unlock relock

  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 11 May 2012 - 17:49

W programie jest napisane o 14 pierwszych cyfrach, więc nie wiem ocb. Może spróbuj z myślnijami ( - ) albo na stronie SONY. Chyba, że wolisz zaoszczędzić klucze DRM, trackID oraz OTA'e to spróbuj testpointa :)
Posted Image

#22 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 11 May 2012 - 17:51

Bootloader unlocked: Yes - Bootloader odblokowany...
Chyba, że tam masz Bootloader unlock allowed: Yes, to znaczy, że możesz dopiero odblokować.
WALKMAN®

#23 OFFLINE   zenek brudny

zenek brudny
  • User
  • 25 posts
    • Time Online: 3d 2h 18m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 11 May 2012 - 17:55

View Postnot found, on 11 May 2012 - 17:51, said:

Bootloader unlocked: Yes - Bootloader odblokowany...
Chyba, że tam masz Bootloader unlock allowed: Yes, to znaczy, że możesz dopiero odblokować.

No ale jak może być odblokowany skoro nikt nic nie grzebał przy tym?

Wyraźnie jest napisane w menu serwisowym: Bootloader unlocked: Yes

Ale jak mogło dojść do tego?

Edited by zenek brudny, 11 May 2012 - 17:57.


#24 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 11 May 2012 - 18:01

A telefon masz z serwisu, allegro czy operatora?
Mi nawet ten kod nie wchodzi... ( *#*#7378423#*#* ) .....jak daję ostatnią " * " to wywala mnie do ostatnich połączeń ;/

Edited by phillix, 11 May 2012 - 18:03.

Posted Image

#25 OFFLINE   zenek brudny

zenek brudny
  • User
  • 25 posts
    • Time Online: 3d 2h 18m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 11 May 2012 - 18:30

Telefon zakupiony na Allegro ale brany był na umowe w T-mobile. Tak jak wczesniej pisałem zderbrandowałem mu tylko soft i nic wiecej.

#26 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 13 May 2012 - 07:53

Quote

To nie jest moje podejście, a podejście the_lasera, z którym się w pełni pod tym względem zgadzam. T

Quote

...więc nazwa "pirackie" jest jak najbardziej na miejscu
No jeżeli tak to gratuluje błyskotliwości ;). Ja nie uważam, że jeżeli ktoś coś robi i chce się z tym podzielić ( za free a nie jak the_laser) to jest ok. Idąc dalej takim tokiem myślenia to i laser piraci, czemu ? Na to pytanie sam już sobie wcześniej odpowiedziałeś. Pomijam już wyindywidualizowany  świat tego człowieka, który mysli, że jak umie więcej to jest cool. A resztę trzeba besztać... <_<

Quote

Telefon zakupiony na Allegro ale brany był na umowe w T-mobile. Tak jak wczesniej pisałem zderbrandowałem mu tylko soft i nic wiecej.
Ale masz telefon z allegro i ktoś wcześniej się mógł już bawić i odblokować bootloader. Jeżeli kupiłeś go z gwarancją, to teoretycznie możesz o niej zapomnieć. Z twoich informacji wynika, że BL masz odblokowany. Ciekawe jakim sposobem ?

#27 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 13 May 2012 - 09:04

Jakim sposobem? Wystarczy zobaczyć czy działa trackid albo czy taśma z tyłu na testpoincie jest krzywo naklejona.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Posted Image

#28 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 May 2012 - 14:47

View Postdante, on 13 May 2012 - 07:53, said:

No jeżeli tak to gratuluje błyskotliwości ;). Ja nie uważam, że jeżeli ktoś coś robi i chce się z tym podzielić ( za free a nie jak the_laser) to jest ok.

Czyli jak ktoś coś potrafi i chce na tym zarobić to jest zły, a jak ktoś inny coś ukradnie i rozdaje za darmo to jest dobry? Typowo polskie podejście...

Quote

Idąc dalej takim tokiem myślenia to i laser piraci, czemu ?

Laser łamie zabezpieczenia i umożliwia naprawę / odblokowanie telefonów na masową skalę, czerpiąc przy tym korzyści materialne. Co w tym złego? A że reszta kopiuje jego pomysły i w niektórych przypadkach udostępnia za darmo, to cóż... to tylko świadczy o nich <_< Reszty odpowiedzi nie skomentuję, bo zacznie się kolejny flame war nie mający związku z tematem. Poza tym mało to rzeczy Laser wypuścił za darmo? Cała seria programów Setool2 lite, dzięki którym możecie flashować i patchować telefony za darmo. A2 uploader, dzięki któremu możecie flashować i tuningować platformę A2 - za darmo. S1 tool do Androidów - za darmo. Ale oczywiście w tym kraju nad Wisłą wiecznie musi być źle i jak coś nie jest za darmo to zaraz jest złe i krytykowane <_< Żenada...





Also tagged with one or more of these keywords: Tutorial, bootloader, unlock, relock

0 user(s) are reading this topic