Jump to content


Tutorial

Konwersja plików z SEUS'a do FlashTool'a

kowersja modyfikacja flashtool SEUS

  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 29 March 2012 - 13:22

Pamiętaj jakiekolwiek modyfikacje itp. wykonujesz na własną rękę. Nie ponoszę odpowiedzialności za wyrządzone uszkodzenia !!!


Za nim przystąpisz do tworzenia pliku ftf, musisz posiadać:
1. Flashtool
LINUX
WINDOWS
Mac


2. SonyEricsson_Update_Service_Setup
SEUS
- zrobiony przynajmniej raz flash telefonu.


Tworzenie pliku FTF
1. Skopuj 4/5 plików z folderu: Program files / SonyEricsson / Update service / db / 13740270 / blob_fs  do Flashtoola:
SonyEricsson
- FILE_278020564 (ok 66 KB)
- FILE_278504281 ( ok 15 MB)
- FILE_278569327 ( ok 150 MB)


Sony
Jak wyżej tylko zamiast 3 mamy 4 pliki

Najlepiej utworzyć sobie osobny folder.

2. Uruchamiamy FlashTool >> Tools >> SEUS Decyrypt
3.Odszukaj  folder z  plikami które wcześniej przeniosłeś. Zapodaj je do konwertowania, kliknij convert.
4. Otworzy  się Bundle Creation, wtedy wszystkie pliki przenieś do konwertowania.
5. Dodaj dane: ( zależne od wersji romu który konwersujesz) i kliknij ok.
6. Na koniec kliknij create.
7. Jeżeli wszystko pójdzie ok, to tak powinien wyglądać log:
8. Nowo utworzony plik znajdziesz w flashTool'u >> firmwares.






Zakaz kopiowania poradnika bez mojej Zgody !!!


Edited by dante, 15 June 2016 - 21:37.
Aktualizacja linków / plików


#2 OFFLINE   rune

rune
  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 29 March 2012 - 14:03

Jak ktoś ma dostęp do EMMY to tez ten sposob powinien dzialac i nie trzeba flashowac. Wystarczy sciagnac z serwera dostepny soft :D
Ambasador marki XPERIA

#3 OFFLINE   midras1974

midras1974
  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 13h 44m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 29 March 2012 - 21:08

Wielkie dzięki Rafałku :) Właśnie tego potrzebowałem :) A co do wypowiedzi rune:  :/ ściągnąć nie każdy potrzebuje , ja mam np ograniczony dostęp do neta i po aktualizacji zrobię sobie własny plik instalacyjny żeby później nie szukać i po raz drugi nie ściągać z neta bo mi nie wystarczy bajtów które mam i tak ograniczone a dante się napracował żeby stworzyć poradnik a Ty rune krytykujesz bo dla Ciebie to tylko najlepiej iść na łatwiznę i żerować na pracy innych jest najłatwiejsze :/

#4 OFFLINE   rune

rune
  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 30 March 2012 - 00:06

View Postmidras1974, on 29 March 2012 - 21:08, said:

Wielkie dzięki Rafałku :) Właśnie tego potrzebowałem :) A co do wypowiedzi rune:  :/ ściągnąć nie każdy potrzebuje , ja mam np ograniczony dostęp do neta i po aktualizacji zrobię sobie własny plik instalacyjny żeby później nie szukać i po raz drugi nie ściągać z neta bo mi nie wystarczy bajtów które mam i tak ograniczone a dante się napracował żeby stworzyć poradnik a Ty rune krytykujesz bo dla Ciebie to tylko najlepiej iść na łatwiznę i żerować na pracy innych jest najłatwiejsze :/

Kolego drogi

Zanim wypowiesz się na mój temat i cokolwiek o mnie powiesz zastanów się dwa razy nad tym co chcesz napisać, bo chyba nie do końca jesteś świadom co miałem na myśli. Zmierzam do tego, że jeżeli ktoś ma dostęp do EMMY to ma możliwość ściągnąć SOFT nie tylko dla swojego regionu, ale dla każdego z całego świata, który de facto można później przekonwertować sposobem mojego kolegi Dantego co jest bardzo fajne. Bez problemu będzie można wrócić do brandu operatora, bo te softy są ciężko dostępne. SOFT można z EMMY ściągnąć bez konieczności chociażby jednorazowego flashowania. Jeżeli już atakujesz mnie personalnie napisz w którym momencie krytykuję bardzo dobry poradnik Dantego. Swoją wiedzę posiadam i nie mam do niej żadnej wątpliwości.
Ambasador marki XPERIA

#5 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 30 March 2012 - 05:49

Spokojnie Panowie nie ma co się kłócić. ;)

Quote

Ty rune krytykujesz bo dla Ciebie to tylko najlepiej iść na łatwiznę i żerować na pracy innych jest najłatwiejsze :/
Midras1974 Znam Kamila od dobrych kilku lat, więc dobrze wiem, że w żadnym przypadku nie chciał mnie urazić ;)  I w całości rozumiem jego wypowiedź. Swoją drogą dobrze by było mieć dostęp do Emmy :rolleyes: ułatwiło by mi znacząco prace w pewnych kwestiach. :)

#6 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 30 March 2012 - 10:01

Świetny poradnik :) , czyli można po prostu stworzyć kopię Rom-u i wgrać w dowolnej chwili.

Edited by jack79, 30 March 2012 - 10:02.


#7 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 30 March 2012 - 12:29

Jest to też o tyle wygodne dla tych co chcą mieć tylko czysty rom. Nie interesują się żadnymi modyfikacjami systemu.  Ale warto mieć kopię brandowanego romu, np. do gwarancji ;)

#8 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 30 March 2012 - 17:34

Przy okazji mam pytanie a mianowicie czym tym flash toolem da się zrootować telefon ? Bo z tego co widzę to jest tam opcja ,,root" a niestety ta metoda http://www.sonyerics...rgrush-exploit/  mi nie działa z niewiadomych przyczyn

PS:Przy okazji popraw nazwę tematu ,bo jest ,,Konwrsja" a powinno być raczej ,,konwersja"
Mikołaj: Poprawione.

#9 OFFLINE   midras1974

midras1974
  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 13h 44m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 04 April 2012 - 10:40

Quote

Spokojnie Panowie nie ma co się kłócić. ;)
Cytat

Ty rune krytykujesz bo dla Ciebie to tylko najlepiej iść na łatwiznę i żerować na pracy innych jest najłatwiejsze :/
Midras1974 Znam Kamila od dobrych kilku lat, więc dobrze wiem, że w żadnym przypadku nie chciał mnie urazić ;)

Przepraszam, źle zrozumiałem wypowiedź
rune

  :/
A bardzo mi zależało na twoim poradniku
dante

a sam niewiele się orientuję   Więc mnie  trochę ruszyło  bo zrozumiałem z wypowiedzi że Twoja praca jest jakby mało przydatna :(
Przepraszam Cię
rune

#10 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 05 April 2012 - 08:54

No tylko szkoda że SEUS już nie działa,a aktualizacja możliwa jest tylko przez PC Companion .A nie mogę znaleźć tych plików w PC Comapanion więc łatwo stąd wywnioskować że kopi ROM-u z T-mobile już nie zrobię ,a szkoda bo by przydała by się w razie czego.Wcześniej aktualizowałem oprogramowanie jeszcze pomocą SEUS-a ,ale oczywiście mój idealny system Windows 7 zepsuł się (przez aktualizacje) do tego stopnia że konieczna była instalacja systemu od nowa i przez to wszystkie dane poszły się... (wiadomo co)

EDIT:Wystarczyło tylko pobrać SEUS z naszego downloadu i już działa :)

Edited by jack79, 05 April 2012 - 09:03.


#11 OFFLINE   midras1974

midras1974
  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 13h 44m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 21 April 2012 - 18:04

Mam pytanie  czy ścieżka  do pobranej aktualizacji przez PC Companion to czasami nie ukryty folder
C:\ProgramData\Sony Ericsson\Update Engine\db\13740270\blob_fs
Bo osobiście korzystałem z SEUS'a i PC Companion i teraz nie wiem czy to nie są te same aktualizacje? A  ProgramData jest folderem ukrytym i aby się do niego dostać zaznaczyłem po prostu -pokazuj ukryte pliki i foldery i czas modyfikacji tego folderu pokrywa się z czasem w którym aktualizowałem przez  PC Companioin Więc można by do tutorialu poprostu dodać tą ścieżkę jako domyślną dla aktualizacji przez PC Companion jeśli się nie mylę


Raczej mogę potwierdzić że jest to ten ukryty folder ( aby go zobaczyć trzeba  w panelu sterowania/opcje folderów mieć zaznaczoną opcję ; pokaż ukryte pliki i foldery, a dodatkowo można się do niego dostać jeśli ma się odznaczoną opcję; Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)   , :)  ) bo skonwertowałem pliki do tft i wgrałem wcześniejszą wersję a później wgrałem tą skonwertowaną i jest to najnowsza dostępna wersja którą pobierałem przez PC Companion, chociaż nie robi to wielkiej różnicy czy jest to SEUS czy Sekcja Support Zone z PC Companion bo w sumie jest to jedno i to samo tylko inaczej uruchamiane bo jeśli uruchomimy bezpośrednio z folderu gdzie zainstalowaliśmy PC Companion to  uruchomimy samego SEUS'a. A to samo można osiągnąć uruchamiając Sekcja Support Zone i kliknąć opcję naprewy :)

Edited by midras1974, 08 May 2012 - 21:02.


#12 OFFLINE   kotlecik_mielony

kotlecik_mielony
  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 3d 14h 11m

Posted 23 April 2012 - 07:39

A czy po konwersacji brandowego softu na generic staje sie on nie brandowy ??
Posted Image

#13 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 23 April 2012 - 21:34

Nie konwersacji tylko konwersji ;)  A po za tym przeczytaj to co napisałeś. Bo albo Ja ciebie nie rozumiem, albo napisałeś  to po swojemu :)





Also tagged with one or more of these keywords: Tutorial, kowersja, modyfikacja, flashtool, SEUS

0 user(s) are reading this topic