Jump to content


Które z nowych rozwiązań w przyszłych telefonach będzie dla Was największym problemem?


  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

Poll: Które z nowych rozwiązań w przyszłych telefonach będzie dla Was największym problemem? (14 member(s) have cast votes)

Czego będzie Ci najbardziej brakować?

  1. Brak slotu na karty pamięci (microSD) (3 votes [21.43%])

    Percentage of vote: 21.43%

  2. Niewyciągalna bateria (9 votes [64.29%])

    Percentage of vote: 64.29%

  3. micro-SIM (2 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

Vote

#21 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 06 January 2012 - 14:20

w mp4'ach tak jest :) zapomniałem o tym sposobie. ale jak telefon się zawiesi i żaden przycisk nie reaguje to skąd pewność, że akurat ten przycisk będzie reagował?
Posted Image

#22 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 January 2012 - 14:37

On zawsze reaguje, bo on nie jest tak jakby "powiązany" z resztą przycisków. Tak jak w nawigacjach. Nic się nie da zrobić, totalnie zawieszony, a przytrzymujesz przycisk i się robi reset :)

DENON DJ


#23 OFFLINE   SOAD

SOAD
  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 1d 17h 18m

Posted 06 January 2012 - 15:34

View Postphillix, on 06 January 2012 - 14:20, said:

w mp4'ach tak jest :) zapomniałem o tym sposobie. ale jak telefon się zawiesi i żaden przycisk nie reaguje to skąd pewność, że akurat ten przycisk będzie reagował?
Coś jak w laptopach, przytrzymać przycisk wciśnięty i się resetuje, nawet gdy się zawiesi, bo jest to funkcja sprzętowa lub pozostaje czekać aż bateria padnie :P Dla mnie najgorsza opcja to brak slotów na karty pamięci

Edited by SOAD, 06 January 2012 - 15:34.


#24 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 06 January 2012 - 15:37

microsim i niewyciagalna bateria- nie wiem co gorsze. brak karciochy pamięciochy da się jeszcze jakoś przeżyć (o ile telefon pracuje w systemie jako przenośny dysk twardy i nie trzeba kombinować jak z iPhonem). mimo wszystko oponuje za microsimem - który jest niby bardziej "proekoligiczny" a przy okazji bardziej wkurzający bo nie do każdego telefonu micro sima da się zaaplikować.

w zasadzie ciekawi mnie też co by było w przypadku gdyby bateria zaczęła "łapać doła" i po dniu używania (albo 10 minutach rozmowy) trzeba by było od nowa ją ładować. dziś sprawa jest prosta- kupię nowa, ale co w przypadku kiedy nie da się jej samemu wymienić?
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#25 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 06 January 2012 - 15:46

To akurat proste - bateria ma wytrzymać określoną ilość cykli ładowania, a jak przestanie trzymać - masz kupić nowy telefon :) Do tego dochodzi haczyk - pół roku gwarancji na baterię i użytkownik uziemiony ;)

#26 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 January 2012 - 17:06

Musisz kupić nowy czyli kolejna kasa leci dla producenta :)

DENON DJ


#27 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 06 January 2012 - 18:03

Tylko czy do tego samego producenta? Bo jeśli (mam tu na myśli zwykłego użytkownika) te rozwiązania się nie sprawdzą - np. z powodu po prostu słabej baterii to powstaje pytanie czy ktoś jeszcze w ogóle sięgnie po produkty tej firmy?  Niestety upodobnienie się do ajfona jest w tym przypadku już wręcz żałosne... tak jakby nie można było stworzyć własnych rozwiązań i ubrać je w solidne wykonanie.

Można mieć nadzieje, na jeszcze jedno rozwiązanie - specyfikacja, która dostaliśmy była związana z telefonem przeznaczonym na rynek amerykański (LT28at) wtedy jest cień nadziei, że tam chcą puścić klona ajfona, a u nas będą standardowe elementy. Choć przyznam szczerze, że sam w to nie wierzę :)

#28 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 06 January 2012 - 18:18

pol roku gwarancj na baterie to i tak sporo jak sie nie myle to Nokla daje 3mc...
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#29 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 January 2012 - 18:55

Co ty mówisz? Pół roku to dużo? Jak teraz bateria przy normalnym użytkowaniu np. w moim K550 była 4 lata jedna ta sama bateria. Ale po zalaniu trzeba było zmienić. I co? Otwieram klapkę i wymieniam. A co zrobię w przypadku niewyciągalnej baterii? Telefon na złom? A Mikołaj ma rację - producenci żałośnie starają się upodabniać do "jabłuszka". Wytłumaczcie jaki jest sens micro-sim? Że jest kilka mm mniejsza? To te złącze karty SIM w telefonie na prawdę zajmuje taką ogromną przestrzeń że trzeba korzystać z microSIM? Brak karty pamięci. Zawsze byłem przeciwnikiem tego rozwiązania. Nawet jak jest te 32GB pojemności, nawet jak to podzielone na system i pamięć użytkownika to i tak przy zmianie telefonu przekładam kartę pamięci ze starego do nowego i mam dalej swoje pliki. A tu trzeba się bawić w kopiowanie na komputer. A jak nie to wszystko przepada. Niewyciągalnej baterii nie skomentuję, ponieważ wszyscy już to zrobili. Według mnie producenci uważają, że zmieniając wnętrze uzyskają sprzedaż podobną do Aplle'a. Ale czy w salonie Play, Orange czy Plusa powiedzą mi przy zakupie, że baterii się nie da wyciągnąć? Wątpię. Tak więc dla zwykłego użytkownika to nie będzie miało znaczenia. A Aplle swój sukces zawdzięcza ogromnym środkom włożonym w reklamę i dzięki temu tak się sprzedają. Bo nic specjalnego w tych sprzętach nie widzę (może za wyjątkiem Mac'a. Jest to świetny komputer, który ja mam podłączony do kontrolera midi. Na nim nie mam żadnych innych plików. Mac nie jest tak awaryjny jak Windows (Oczywiście jak zadbany Windows to też się nic nie dzieje) i jest bardzo stabilny, pewnie nawet bardziej niż zadbane XP ;) ). iPod to zwykły odtwarzacz, do którego dodają dziadoskie słuchawki, a iPhone to telefon wg mnie słabszy od Xperii Ray, od Xperii Arc S czy od SGS II, tyle że siarzczyście drogi. Tyle raczej ode mnie :)

DENON DJ


#30 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 06 January 2012 - 22:52

Quote

Wytłumaczcie jaki jest sens micro-sim? Że jest kilka mm mniejsza? To te złącze karty SIM w telefonie na prawdę zajmuje taką ogromną przestrzeń że trzeba korzystać z microSIM

stawiam na to że jakby zmniejszyć rozmiar slotu na kartę sim a dodać czytnik kart pamięci w jego miejscu to ludzie byli by w miarę zadowoleni :D wiem jak bardzo znajomy narzeka ze nie może w ludzki sposób posługiwać się iPhonem (a żebyście słyszeli jak klnął bo mu t-mobile nie chciało mu wydać duplikatu karty sim w rozmiarze mikro... ciężkie słowa padały, nie dla dzieci). rynek telefonów się zmienia ale czy na lepsze?
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#31 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 20 January 2012 - 14:40

W przeciągu 2-3 dni chciałbym zakończyć głosowanie w tym temacie. Jeśli zatem ktoś jeszcze nie oddał swego głosu - zapraszam do działania :)

#32 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 31 January 2012 - 11:41

Zadaniem Użytkowników Forum Sony Ericsson World najbardziej niewygodnym rozwiązaniem w nowych telefonach Sony będzie brak możliwości wyciągnięcia baterii (64% głosów). Drugie miejsce w tym niechlubnym zestawieniu przypadło brakowi slotu na karty pamięci (22%), a trzecie karcie micro-SIM (14% głosów).

Dziękuje wszystkim którzy zechcieli wziąć udział w ankiecie i ożywionej dyskusji. Już teraz zapraszam do następnych ankiet organizowanych na Forum Sony Ericsson World.




0 user(s) are reading this topic