Jump to content


Które z nowych rozwiązań w przyszłych telefonach będzie dla Was największym problemem?


  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

Poll: Które z nowych rozwiązań w przyszłych telefonach będzie dla Was największym problemem? (14 member(s) have cast votes)

Czego będzie Ci najbardziej brakować?

  1. Brak slotu na karty pamięci (microSD) (3 votes [21.43%])

    Percentage of vote: 21.43%

  2. Niewyciągalna bateria (9 votes [64.29%])

    Percentage of vote: 64.29%

  3. micro-SIM (2 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

Vote

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 05 January 2012 - 13:46

Do debiutu nowych telefonów coraz bliżej. Z tego co wiemy z różnego rodzaju przecieków poza dobrze brzmiącymi cechami przyszłych modeli, zastosowanie w nich znajdą nowe, niekoniecznie dobre rozwiązania.

I tak przede wszystkim są to:
- nieusuwalna bateria (jak tu teraz zrestartować telefon?)
- brak możliwości rozbudowania wewnętrznej pamięci (brak możliwości szybkiego przeniesienia danych w obecnym telefonie oraz rozbudowania pamięci)
- micro-SIM (problem przy zmianie kart SIM pomiędzy telefonami)

Osobiście waham się pomiędzy nieusuwalną baterią oraz brakiem karty microSD, choć to drugie wydaje mi się mimo wszystko większym niedociągnięciem.

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 05 January 2012 - 15:04

Oczywiście brak slotu na karty pamięci. Zawsze przy zmianie telefonu swoje pliki mogę przenieść razem z kartą w kilka sekund.

#3 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 05 January 2012 - 17:01

dla mnie zdecydowanie micro sim czesto zmieniam aparaty brak slotu karty nie az tak bardzo -usb robi robote ;)
a nowych telefonow moze nie trzeba bedzie resetowac .....? ;)
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 05 January 2012 - 17:18

Oddałem głos na baterię, aczkolwiek wszystkie 3 pozycje prowadzą do rezygnacji z zakupu takiego produktu. Micro sim to żaden postęp - kłopot z wymianą karty sim na mniejszą + dodatkowe koszty z tym związane. Brak karty pamięci to ograniczenie dla telefonu do wbudowanej. W przypadku awarii systemu czy innej usterki - wszystkie dane przepadają bezpowrotnie. A tak - wszystko byłoby na karcie pamięci. A co do baterii - czytałem kiedyś że sprzedaż urządzeń z niewymienną baterią w unii europejskiej jest zakazana. Dla mnie to poważny minus, bo na dłuższe trasy skazani jesteśmy tylko na 1 akumulator. Zupełny nonsens. Jeśli taka polityka będzie stosowana we wszystkich nowych produktach Sony, zrezygnuję z produktów tej firmy.

#5 OFFLINE   mikey

mikey

    Zdobywca w 3 miejsca w konkursie „Pokaż z bliska atuty SE”

  • User
  • 131 posts
    • Time Online: 4d 1h 1m

Posted 05 January 2012 - 17:38

Ja się zastanawiałem tak jak Mikołaj pomiędzy baterią a micro-SIM, pamięć jakoś przeboleję. Wybrałem jednak baterię, bo tak jak Mikołaj zauważył jak tu zrestartować jak zajdzie taka potrzeba. Chociaż z tym micro-SIM też mi się nie podoba a dlaczego to już Jurij opisał dobrze.

Quote

A co do baterii - czytałem kiedyś że sprzedaż urządzeń z niewymienną baterią w unii europejskiej jest zakazana.

Widocznie tak nie jest skoro ifon jest w sprzedaży :(  a szkoda.
Dołączona grafika

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 05 January 2012 - 17:46

Ciekawe na jakiej platformie wypuszczą te nowe wynalazki. Jak MSM8x55, to trzeba będzie rozbierać cały telefon do gołej płyty głównej, żeby zdjąć simlocka po test poincie... Serwisanci będą mieli duużo zabawy, no chyba że to będzie inna platforma i będzie się dało zdjąć simlocka bez rozbierania :) Za kilka tygodni / miesiecy poznamy odpowiedzi i na te pytania ;)

#7 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 33m

Posted 05 January 2012 - 19:37

Wszystkie trzy rozwiązania to porażka a nie postęp w technice :facepalm: Trudno było wybrać ale wybrałem tą wbudowaną baterię, bo rzeczywiście, ciekawe jak wtedy zrestartować telefon... A poza tym to denerwuje mnie, że teraz wszystko staje się coraz mniej rozbieralne(szczególnie w domowych warunkach) ;)
WALKMAN®

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 05 January 2012 - 19:58

Nas denerwuje - producentów cieszy. Niestety, wszystko się teraz robi tak, żeby naprawa była nieopłacalna. Popsuje się ? Klient ma kupić nowe...

#9 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 05 January 2012 - 20:01

nie w Polsce ... niedaleko bo na zachodzie juz tak bo tam serwis strasznie drogi Polak potrafi Polak naprawi...
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#10 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 05 January 2012 - 20:36

Polacy znajdą łatwe sposoby :P ale odnosnie tematu to trzy pozycje to totalne porażki które w 100 zniechęciły mnie do przyszłych zakupów telefonów tel marki. Totalna porażka. Jak przeczytałem pierwszy post to chciałem napisać to, co napisał jurij. Ale skoro to napisał i mnie wyręczył to jak chcecie poznać moja opinię czytajcie Jego post :) dopisze jeszcze raz bo nie mogę się powstrzymać. Te rozwiązania to totalna porażka :)

Jeszcze jedno. Jak rozebrać telefon aż do płyty głównej (jak trzeba wymienić np głośnik czy złącze usb) jak się nie da wyciągnąć baterii? Czy będzie ona jakoś na śrubki?

bartq92: ort ;)

DENON DJ


#11 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 05 January 2012 - 20:37

Dopóki nie ma oficjalnej premiery wszystko jest możliwe, aczkolwiek żeby zepsuć wszystkim humor zapewne nic się nie zmieni. Niestety jeśli chodzi o te aspekty jakoś nie jestem dobrej myśli.

#12 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Moderator

  • Moderator
  • 1,255 posts
    • Time Online: 117d 10h 36m
  • GG:
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 05 January 2012 - 22:21

Takie "unowocześnienia" to mogliby sobie darować :facepalm:  Brak karty pamięci? Przypomianją mi się czasy mojego k310. W czym micro sim jest lepsza od zwykłej "simki" także nie wiem. O niewyciągalnej baterii nie wspominam- napisali o niej moi przedmówcy. Osobiście zaznaczyłem właśnie tę opcję, gdyż jest to według mnie najlepsze... no właśnie, co? Ugorszenie ?
Posted Image

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 05 January 2012 - 22:40

View Postbartolinio3, on 05 January 2012 - 22:21, said:

W czym micro sim jest lepsza od zwykłej "simki" także nie wiem.

W niczym. To taka sama karta sim - różnią się jedynie rozmiarami. Do ajfonów i nowych Sony włożysz jedynie micro sim. Do starszych telefonów (niektórych) włożysz i zwykłą sim i micro sim (np. do slotu w C905). Do pozostałych micro sim nie wsadzisz. Bezsensowna zmiana standardu, który w praktyce nie przynosi żadnych korzyści.

#14 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 05 January 2012 - 22:43

Może bedzie jakiś przycisk albo kombinacja klawiszy, która zrestartuje telefon? Żart :) co do tych śrubek to wątpię, na zatrzask będzie i otworzysz raz, ale nie zamkniesz...chyba, że z nową obudową :)
Posted Image

#15 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 05 January 2012 - 22:44

Quote

Do pozostałych micro sim nie wsadzisz. Bezsensowna zmiana standardu, który w praktyce nie przynosi żadnych korzyści.

Dokładnie, mogli wcześniej wyprowadzić micro sim zamiast sim, skoro różni je tylko wielkość :)
Znajomy kiedyś dał mi nokię do zrobienia, w której była karta micro sim własnej roboty :D

#16 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 52m

Posted 06 January 2012 - 11:09

Mnie martwi najbardziej brak wyjęcia baterii. Często lube na swoim telefonie testować różnego rodzaju modyfikacje. Zdarza się, że nie wszystko się uda, a telefon popadnie w bootlop i co teraz ?  Zawsze pomagało wyjecie baterii a potem odpalenie recovery. Zdarzyło Mi się też, że telefon sam się wyłączył. Przycisk od włączenia nie zadziałał, co pomogło ? Oczywiście wyjęcie baterii... Zastanawia mnie jak to rozwiążą ?

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 06 January 2012 - 11:19

Podejrzewam, że wcale nie będą się tym przejmować. Masz dwa lata gwarancji i możliwość oddania telefonu do serwisu. A to, że chciałeś się pobawić i coś nie wyszło, albo że utracisz w ten sposób wszystkie dane z telefonu (bo karty pamięci też oczywiście nie ma), to już ich nie interesuje...

#18 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 52m

Posted 06 January 2012 - 12:59

Wiesz tu nie chodzi tylko o modyfikacje itp. Windows jest tworzony od ponad 20 lat i nie jest doskonały, a tu android, który choć tak szybko sie rozwija, nadal nie jest stabilny. Jak pisałem wcześniej: Telefon sam się wyłączy, może pomóc wyjecie baterii, a tu co wyjmę ? hee już widzę jak serwisy mają pełne ręce roboty, głównie z pierdołami :D

#19 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 06 January 2012 - 13:01

wg mne to bedzie taki malutki przycisk na igielke jak w nawigacjach od resetu to powinno zastapic wyciaganie bateri
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#20 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 January 2012 - 14:13

O tym nie pomyślałem, a jest to bardzo możliwe. Przecież nawet właśnie w nawigacjach baterie sa niewyciągalne a jest przycisk resetujacy. Chociaz przy modyfikacjach telefonu to sprawa wyciągania jest wygodniejsza ;)

DENON DJ





0 user(s) are reading this topic