Jump to content


JanTroll

Member Since 21 Sep 2023
OFFLINE Last Active Nov 26 2023 00:25
-----

Posts I've Made

In Topic: SE C902 - wyłączanie się wyświetlacza

15 October 2023 - 09:34

Jako uzupełnienie mogę dodać, że te wskaźniki są też wrażliwe na wilgoć w powietrzu - owszem, ona też jest zabójcza dla elektroniki, ale jest mniej zabójcza niż wrzucenie telefonu do szklanki wody i pozwolenie, aby woda, która wleje się do telefonu kisła latami. Mi kiedyś podczas deszczu zamokła kurtka i kieszenie były wilgotne - sprawiło to, że papierki zmieniły kolor na czerwony, ale telefon do dziś działa dalej, nie miał bezpośredniego kontaktu z wodą.

Niestety nie jestem ekspertem w dziedzinie naprawy telefonów, ale jako że nie padły tu konkretne rozwiązania mogę udzielić garści porad:

Jeśli potrafisz i masz narzędzia to sugerowałbym rozebrać telefon do poziomu płyty głównej - obejrzeć czy na płycie głównej nie ma rdzy lub innych nalotów. Jeśli nie ma, możesz spróbować przeczyścić (delikatnie!) złącza wszelkich taśm alkoholem izopropylowym. Możesz też przedmuchać wnętrze i złącza sprężonym powietrzem. Jeśli jednak są jakieś naloty lub występuje rdza - są raczej marne szanse i na pewno telefon był porządnie zalany.

Jeśli nie masz narzędzi lub nie czujesz się na siłach żeby rozbierać ten model to możesz najpierw ponownie wgrać soft.

In Topic: Kopia zapasowa całego oprogramowania C902

23 September 2023 - 17:54

Widziałem gdzieś na zrzutach opcję "Read Flash" - nie da się nią w ten sposób zaczytać pamięci?
Jeśli nie, to do czego służy? W sumie mnie to ciekawi...

In Topic: Kopia zapasowa całego oprogramowania C902

23 September 2023 - 11:26

Aktualizuję temat:
Jednak posiadam CID 52 i mogę bez problemu skopiować wszystkie pliki z telefonu menedżerem FAR, niestety tracą one wtedy daty...
Być może boxem da się zrobić dokładny zrzut pamięci.

Ogólnie myślałem, że nie da się znaleźć mojego branda na Internecie jednak znalazłem na chomiku osobę, która pobrała zawartość serwera SEToola i udostępnia dalej, jest tam mój brand. Pozostaje jednak pytanie - czy sama paczka ZIP CDA wystarczy? Orange zmienił ikony systemowe, więc możliwe, że potrzebuję też odpowiedniej paczki FS.

Dodatkowo moim celem po utworzeniu kopii zapasowej orendżowskiego systemu był całkowity debrand - niestety nie ma nigdzie czystej paczki CENTRAL EUROPE GENERIC, wiem, że mogę sobie sam utworzyć odpowiedni customize.xml, jednak znaleźć odpowiednią oryginalną paczkę byłoby dla mnie lepiej...

In Topic: Kopia zapasowa całego oprogramowania C902

21 September 2023 - 23:36

Tak w ogóle to mam jeszcze drugi egzemplarz C902, tym razem z Plusa, ale brand Plusa jest bardzo delikatny i nie przeszkadza w użytkowaniu, można nawet zmienić Plusowy ekran startowy na domyślny z Sony Ericssona. Wersja softu zgłaszana przez "Usługę aktualizacji" na nim to:
1223-4390
R3EG004
091021
SonyEricsson

Więc też jej nie ma w sumie na forum (jak chodzi o numer CDA).


Swoją drogą o co chodzi z tym, że po przywróceniu ustawień fabrycznych kasuje się Demo tour i wszystkie dzwonki oprócz domyślnego? Rozumiem, że przed przywróceniem domyślnych ustawień wyskakuje powiadomienie, że mogę stracić zawartość dostarczoną z telefonem, ale to wydaje się strasznie dziwne...

In Topic: Kopia zapasowa całego oprogramowania C902

21 September 2023 - 23:24

Po wejściu w "Usługę aktualizacji" podana wersja to:
1223-4465
R3EG004
091021
SonyEricsson