Jump to content


Jak wysoki rachunek można nabić u operatora?


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 14 August 2011 - 20:33

Zapraszam do zapoznania się z artykułem poświęconym najwyższym rachunkom za telefon.

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Posted Image


A Wy jakie macie osiągnięcia w tej kwestii?

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 16 August 2011 - 17:17

Ja na szczęście nigdy nie miałem tego typu przygód, bo od samego początku korzystania z telefonu komórkowego korzystam z taryf na kartę. Jest to rozwiązanie znacznie praktyczniejsze, możemy w dowolnym momencie zmienić taryfę, na bieżąco kontrolować wydatki i nie wiąże nas żaden cyrograf z operatorem. Jeśli ktoś dużo korzysta z internetu, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z niego na smartphonie przy użyciu karty sim z ofertą internetu na kartę, a w innym telefonie korzystać z połączeń głosowych i smsów. Wiele z opisanych przypadków wynika z głupoty użytkowników, ale niestety wiele tego typu historii wynika z niewiedzy użytkownika. Wiele osób starszych zostaje namówionych przez konsultanta na zakup smartphone'a z preinstalowanymi ustawieniami do internetu i brandowanym oprogramowaniem. Bardzo łatwo "coś nacisnąć" przez przypadek, aby nawiązać połączenie z internetem i nabić sobie wysoki rachunek. Na szczęście takie praktyki mają się niebawem skończyć, bo Urząd Komunikacji Elektronicznej postanowił zawalczyć o prawa abonenta. Więcej w tym artykule:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

Miejmy nadzieję, że operatorzy zaczną stosować uczciwe praktyki wobec abonentów. Tymczasem pozostaje zachowywać zdrowy rozsądek podczas korzystania z telefonu i jeśli nie korzystamy z internetu - ustawiać pusty profil internetowy, aby nie nabić niepotrzebnie rachunku :)

#3 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 03 September 2011 - 16:15

Ja tak samo jak Jurij cały czas korzystam tylko z ofert na kartę. Zalety tego rozwiązania już wymienił, więc nie będę go powtarzał. Dodam tylko, że jestem w Orange, piszę ok. 2 pakietów po 600sms miesięcznie. Czyli idzie 12 zł. Zostaje 13 zł na rozmowy. Nieraz jest tak, że wykupuję trzeci pakiet, co nam daje 7zł na rozmowy. Myślę, że jeżeli ktoś tak jak ja nie rozmawia za dużo to jest to wystarczające.

DENON DJ





0 user(s) are reading this topic