Jump to content


Stare certyfikaty root/ssl


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   spinerr

spinerr
  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 21h 50m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 25 March 2024 - 15:49

Hej,

jak w temacie. Czy ktoś to przerabiał?. Jak wywalić stare certyfikaty szczególnie root (w tym najważniejszy GlobalSign Root CA na którym stoi internet) i załadować nowe wersje?
Dodam, że dezaktywacja i dodawanie nowych wersji działa jakoś felernie. Ciągle bład SSL/TLS. Tak jakby telefon nie widział nowszych wersji. Po aktywacji wyskakuje jako wygasły lub zła data. Najlepiej byłoby to wywalić i załadować nowe wersje. Ale jak to zrobić? Przez custom?

#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 27m

Posted 25 March 2024 - 16:37

Hej, ja przerabialem ale niestety rowniez bez sukcesu, wiec jest nas przynajmniej dwoch, moze komus sie udalo, zapraszam do dyskusji
WALKMAN®

#3 OFFLINE   spinerr

spinerr
  • Autor tematu
  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 21h 50m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 26 March 2024 - 19:26

Jakbyś miał chwilę to sprawdź czy wejdzie na stronę

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

wbudowaną przeglądarką, o ile nie miałeś takiego certyfikatu nigdy dodanego.
To jest strona testowa certyfikatu root GTS R2.
U mnie tam telefon wchodzi, nieważne czy mam certyfikat, czy go dezaktywuję, czy usunę. Nawet wyświetla ścieżkę certyfikacji (wszystko bez tego roota GTS R2, choć pośredniczący jest nim podpisany).
Spróbuj też dodać certyfikat

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

Trzeba zmienić rozszerzenie na CER, żeby tel przyjął. To jest to samo co root GTS R1 tyle, że podpisany krzyżowo przez Global Sign CA (tym nowym do 2028 roku). Google to wydał dla tych co nie mają w repo GTS R1 podpisanego przez samego googla. U mnie nie przechodzi instalacja "certyfikat nieważny" co jest ewidentnym błędem...
Coś jest grubo pop.... z obsługą tych certyfikatów w telefonie.

Druga sprawa coś mi się przypomina, że w customizacji siedzi, które certyfikaty mają być nieusuwalne. Może w taki sposób dałoby się to jakoś te stare rooty wywalić z telefonu, albo druga opcja to wywalić je w ten sam sposób w jaki usuwa się predefiniowane aplikacje. Czyli FAR + skrypt. Ale nie mam w tej chwili na czym testować. W 2024 SE ELM jest dalej moim bazowym telefonem :D

#4 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 27m

Posted 02 April 2024 - 00:53

Nie dzialaja mi wlasnie juz od dawna. Wg mnie to jest tak zrobione, zeby nie dzialaly, zeby sie przesiasc na nowszego smartfona. A ja tez uzywam tzw. bezsystemowca aktualnie :D
WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic