Jump to content


W995 - Gdzie kupić taśmę w 2023r.?


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   JanTroll

JanTroll
  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 3d 15h 21m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 28 October 2023 - 19:53

Tak jak w temacie - skąd? :)
Wpadł mi w ręce Sony Ericsson W995 w rzadszej - srebrnej wersji kolorystycznej, została w nim wymieniona taśma flex. Wszystko pięknie, do momentu kiedy okazało się, że bez względu na oświetlenie, ekran zawsze świeci na maksymalnej jasności. Pomyślałem, że to wina tej taśmy flex, więc zamówiłem od innego sprzedawcy, zamontowałem i to samo. Myślałem że już płyta uszkodzona... Przyjrzałem się jednak obu taśmom i zauważyłem, że zamiast fotorezystora jest na niej... Zwykły rezystor! Hińczyki to mają fantazję...
Tu zdjęcie oryginalnej taśmy z innego W995:
Attached File  cz1.jpg   237.93K   1 downloads

A tu ten chińskiej z rezystorem zamiast fotorezystora:
Attached File  cz2.jpg   223.42K   2 downloads

Teraz już się dokładnie przyglądam no i niestety nigdzie nie znalazłem taśmy która by miała fotorezystor.
Desperacko szukając rozwiązania wpadłem na pomysł przelutowania fotorezystora z oryginalnej taśmy i liczenie, że w tej chińskiej są odpowiednie ścieżki, a nie tylko atrapa...
Jednak oryginalna taśma jest już dawno wyrzucona, a na internecie nie idzie dostać nawet uszkodzonego W995 w rozsądnej cenie jako źródło części.
Myślałem też nad kupieniem taśmy od W705 lub W715 i podebraniem z niej fotorezystora, ale nie wiem czy jest on taki sam jak w W995, jednak to prawie ten sam telefon...

Jeśli ktoś ma namiary na jakiś sklep internetowy z taśmami, w jego okolicy jest jakiś komis gdzie takie taśmy są i mógłby wysłać lub nawet ma oryginalną ale uszkodzoną taśmę jako źródło do pozyskania fotorezystora - prosiłbym o kontakt. :D

#2 OFFLINE   arek972

arek972
  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 11h 39m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 29 October 2023 - 20:23

Też szukam taśmy i chętnie bym kupił :)

#3 OFFLINE   Damian23032

Damian23032
  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 2d 1h 30m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 12 November 2023 - 11:49

Najlepiej kupić uszkodzonego Se W995 i przełożyć ;) Nie wiem ,czy was zadowoli nowa taśma z Allegro ;) Pewnie Chińczyk ,ale zawsze coś ;)

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#4 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 15 November 2023 - 19:40

View PostJanTroll, on 28 October 2023 - 19:53, said:

Tak jak w temacie - skąd? :)
Wpadł mi w ręce Sony Ericsson W995 w rzadszej - srebrnej wersji kolorystycznej, została w nim wymieniona taśma flex. Wszystko pięknie, do momentu kiedy okazało się, że bez względu na oświetlenie, ekran zawsze świeci na maksymalnej jasności. Pomyślałem, że to wina tej taśmy flex, więc zamówiłem od innego sprzedawcy, zamontowałem i to samo. Myślałem że już płyta uszkodzona... Przyjrzałem się jednak obu taśmom i zauważyłem, że zamiast fotorezystora jest na niej... Zwykły rezystor! Hińczyki to mają fantazję...
Tu zdjęcie oryginalnej taśmy z innego W995:
Attachment cz1.jpg

A tu ten chińskiej z rezystorem zamiast fotorezystora:
Attachment cz2.jpg

Teraz już się dokładnie przyglądam no i niestety nigdzie nie znalazłem taśmy która by miała fotorezystor.
Desperacko szukając rozwiązania wpadłem na pomysł przelutowania fotorezystora z oryginalnej taśmy i liczenie, że w tej chińskiej są odpowiednie ścieżki, a nie tylko atrapa...
Jednak oryginalna taśma jest już dawno wyrzucona, a na internecie nie idzie dostać nawet uszkodzonego W995 w rozsądnej cenie jako źródło części.
Myślałem też nad kupieniem taśmy od W705 lub W715 i podebraniem z niej fotorezystora, ale nie wiem czy jest on taki sam jak w W995, jednak to prawie ten sam telefon...

Jeśli ktoś ma namiary na jakiś sklep internetowy z taśmami, w jego okolicy jest jakiś komis gdzie takie taśmy są i mógłby wysłać lub nawet ma oryginalną ale uszkodzoną taśmę jako źródło do pozyskania fotorezystora - prosiłbym o kontakt. :D

Po tylu latach to naprawdę ciężko,telefon miał premierę 15 lat temu więc i o części ciężko ,jak zauważyłem do Walkmanów jest trudniej niż do np. Cyber-shotów

#5 OFFLINE   Damian23032

Damian23032
  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 2d 1h 30m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 17 November 2023 - 22:25

  jack79

Pomóż mi z Se Tool Box 3 To ci za darmo wyślę taką taśme ;)

#6 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 19 November 2023 - 12:15

Ja raczej nie potrzebuje,taśmy do W995,ale no jak chcesz :D

#7 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 20 November 2023 - 20:20

Chlopaki prosze trzymac sie tematu ;-) Aktualnie rzeczywiscie jest problem jesli chodzi o podstawowe czesci serwisowe do soniakow, w szczegolnosci oryginalne, bo chinczyki sa jeszcze na popularnych serwisach, zostaja wlasciwie jedynie hurtownie, ktore maja jeszcze na magazynie czesci ze starych zapasow albo szukanie uzywanego telefonu, zeby przelozyc czesci.

Pytalem u mnie w miescie i w serwisach twierdza, ze maja jeszcze takie tasmy na skladzie...

Edited by not found, 04 February 2024 - 18:53.

WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic