Jump to content


Xperia XA2 - czy jest sens remontu?


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   Szymon640

Szymon640
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 18h 24m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 14 February 2020 - 00:01

Jestem użytkownikiem Samsunga Galaxy S6, nie mam już cierpliwości do tego telefonu. Jego 5 minut minęło.
Mam w posiadaniu Xperię XA2, która została wcześniej rozbita. Do wymiany LCD i najlepiej korpus. Taki zestaw można kupić na allegro za ok 250zł (używany oryginał). Jestem gotów zainwestować takie pieniądze jeżeli telefon jest faktycznie lepszy od S6. No z tego co patrzę po specyfikacji to jest raczej zbliżony ;) Parametry obydwóch nie są złe, natomiast samo oprogramowanie zamordowało samsunga, a z tego co pamiętam xperia chodziła przyzwoicie, no i sam fakt, że jest nowsza a ten konkretny egzemplarz używany był bardzo krótko, i bez sensu, żeby jego żywot na paru miesiącach się zakończył przez śmieszny wyświetlacz. Samsunga muszę ładować kilka razy dziennie, a xperia jest, że tak powiem, "niewyczochrana" ;) więc co myślicie, lepiej dokładać do lepszego telefonu czy XA2 nadal się do czegoś nadaje i zasługuje na trochę miłości? :)
EDIT: no i czy aparat jest lepszy, bo ten z samsunga uwielbiałem i nie chciałbym pod tym względem się zdegradować

Edited by Szymon640, 14 February 2020 - 00:04.


#2 OFFLINE   osa355

Posted 14 February 2020 - 13:17

Ja aktualnie korzystam z Sony Xperii Z1 C6903 która jest z 2013 i się nie dziwię czemu Samsung już ledwo chodzi. Miałem kiedyś Samsunga Galaxy Ace 4 na Androidzie 4.4.4 Kitkat to nigdy nie dostał aktualizacji do Androida 5.1.1 Lollipop. Sprzętowo smartfon bez problemu by go obsłużył tylko że w dniu premiery był tani i Samsung postanowił olać klientów którzy kupili tak tanie smartfony. Ogólnie polityka Samsunga jak i ta ich trwałość zostawia wiele do życzenia bo często u mnie na serwisie lądują i dosłownie już rzygam naprawą któryś tam z rzędu naprawianiem tego samego modelu. Co do Xperii XA2 to mam wcześniejszy model czyli Xperię XA1 i dla mnie jest spoko. Ja na twoim miejscu bym go naprawił bo na pewno ci nie przymuli tak jak Samsung. Ja z Jack79 (bo pewnie jeszcze kolego masz Xperię Z1 compact) korzystamy na co dzień z o wiele starszego smartfona niż XA2 i nie narzekamy. Więc też powinieneś być zadowolony z Xperii XA2.

#3 OFFLINE   Szymon640

Szymon640
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 18h 24m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 14 February 2020 - 23:16

OK, zobaczymy co się będzie działo po wypłacie.
O ile na warstwę programową w samsungu jest na co narzekać, tak na sprzęt - niekoniecznie. S6 jest znakomicie wykonany i wybacza mi wielokrotne niegodziwe traktowanie, delikatnie mówiąc. No i jak sam napisałeś, same podzespoły też są lux torpeda

#4 OFFLINE   SabrinaF

SabrinaF
  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 1h 47m
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 25 September 2020 - 09:02

Maksymalny okres użytkowania smartfonów Samsung to pięć lat. Kupiłem smartfon Samsung Lollipop w 2015 roku. Teraz jest w tyle i nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie może tego naprawić. Czas na śmieci

#5 OFFLINE   osa355

Posted 25 September 2020 - 15:56

Maksymalny okres użytkowania smartfonów Sony może wynosić nawet 10 lat jak się nie jest wymagającym użytkownikiem. Wiem że do Samsunga S6 są custom romy jak do Sony Xperia Z1 C6903 ale jakość nawet custom romów jest inna bo w Sony są bardziej dopracowane. Jak ktoś nie lubi często zmieniać smartfona to najlepiej brać Sony. Tyle w temacie pewnie będzie.

#6 OFFLINE   SabrinaF

SabrinaF
  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 1h 47m
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 28 September 2020 - 06:04

Dzięki za udostępnienie. Kilka lat temu miałem telefon Sony Ericsson k300i (2008). Był świetny i długo go używałem bez żadnych napraw.




0 user(s) are reading this topic