Jump to content

Xperia XA2 - czy jest sens remontu?

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   Szymon640

Szymon640
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 5h 2m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 14 February 2020 - 00:01

Jestem użytkownikiem Samsunga Galaxy S6, nie mam już cierpliwości do tego telefonu. Jego 5 minut minęło.
Mam w posiadaniu Xperię XA2, która została wcześniej rozbita. Do wymiany LCD i najlepiej korpus. Taki zestaw można kupić na allegro za ok 250zł (używany oryginał). Jestem gotów zainwestować takie pieniądze jeżeli telefon jest faktycznie lepszy od S6. No z tego co patrzę po specyfikacji to jest raczej zbliżony ;) Parametry obydwóch nie są złe, natomiast samo oprogramowanie zamordowało samsunga, a z tego co pamiętam xperia chodziła przyzwoicie, no i sam fakt, że jest nowsza a ten konkretny egzemplarz używany był bardzo krótko, i bez sensu, żeby jego żywot na paru miesiącach się zakończył przez śmieszny wyświetlacz. Samsunga muszę ładować kilka razy dziennie, a xperia jest, że tak powiem, "niewyczochrana" ;) więc co myślicie, lepiej dokładać do lepszego telefonu czy XA2 nadal się do czegoś nadaje i zasługuje na trochę miłości? :)
EDIT: no i czy aparat jest lepszy, bo ten z samsunga uwielbiałem i nie chciałbym pod tym względem się zdegradować

Edited by Szymon640, 14 February 2020 - 00:04.

#2 ONLINE   osa355

Posted 14 February 2020 - 13:17

Ja aktualnie korzystam z Sony Xperii Z1 C6903 która jest z 2013 i się nie dziwię czemu Samsung już ledwo chodzi. Miałem kiedyś Samsunga Galaxy Ace 4 na Androidzie 4.4.4 Kitkat to nigdy nie dostał aktualizacji do Androida 5.1.1 Lollipop. Sprzętowo smartfon bez problemu by go obsłużył tylko że w dniu premiery był tani i Samsung postanowił olać klientów którzy kupili tak tanie smartfony. Ogólnie polityka Samsunga jak i ta ich trwałość zostawia wiele do życzenia bo często u mnie na serwisie lądują i dosłownie już rzygam naprawą któryś tam z rzędu naprawianiem tego samego modelu. Co do Xperii XA2 to mam wcześniejszy model czyli Xperię XA1 i dla mnie jest spoko. Ja na twoim miejscu bym go naprawił bo na pewno ci nie przymuli tak jak Samsung. Ja z Jack79 (bo pewnie jeszcze kolego masz Xperię Z1 compact) korzystamy na co dzień z o wiele starszego smartfona niż XA2 i nie narzekamy. Więc też powinieneś być zadowolony z Xperii XA2.

#3 OFFLINE   Szymon640

Szymon640
  • Autor tematu
  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 5h 2m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 14 February 2020 - 23:16

OK, zobaczymy co się będzie działo po wypłacie.
O ile na warstwę programową w samsungu jest na co narzekać, tak na sprzęt - niekoniecznie. S6 jest znakomicie wykonany i wybacza mi wielokrotne niegodziwe traktowanie, delikatnie mówiąc. No i jak sam napisałeś, same podzespoły też są lux torpeda

0 user(s) are reading this topic