Skocz do zawartości


Wygrzewanie filtrów LCD

filtry lcd c510 wyświetlacz wygrzewanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ponczek

ponczek
  • User
  • 2 postów
    • Time Online: 2h 38m

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:36

Panowie, nie mogę na forum znaleźć odpowiedzi na jedno pytanie.
Jak to jest z wygrzewaniem filtrów? W sensie jestem pewny że to nie wyświetlacz powoduje problemy z obrazem więc na logikę następne są filtry. Oczywiście dysponuje tylko zwykłą lutownicą oporową (grotów mam kilka), hotair jak na razie odpada z racji remontu w szkole.
Mógłbym wprawdzie wymienić ale mówiąc szczerze to wole zostawić to na ostatczność, nie mam aż takiego wprawy w łapach żeby robić operacje na takich małych elementach

#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2431 postów
    • Time Online: 106d 11h 33m

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:52

Spytaj ile chcą za to serwisie. Wygrzanie może nie pomóc ale spróbuj, nawet tą oporową.
WALKMAN®

#3 OFFLINE   ponczek

ponczek
  • Autor tematu
  • User
  • 2 postów
    • Time Online: 2h 38m

Napisano 22 grudzień 2017 - 12:21

Jeśli nie pomoże to spróbuję coś innego ale konkretnie chodzi mi o wrażenia osób które tego próbowały. Szczególnie interesuje mnie na jakiej temperaturze i przez ile wygrzewali

#4 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2431 postów
    • Time Online: 106d 11h 33m

Napisano 22 grudzień 2017 - 13:08

Zajrzyj do instrukcji serwisowej.
WALKMAN®

#5 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1055 postów
    • Time Online: 77d 8h 38m

Napisano 30 grudzień 2017 - 00:54

Ja wczoraj akurat wygrzewałem filtry w Vivazie,bo miałem to samo co ty czyli zanikający obraz, a później już tylko czarny ekran ,natomiast testowałem na dwóch ekranach i to samo. Jednak poczytałem o tym i dowiedziałem się że to mogą być te filtry (w przypadku Vivaza 5 małych podłużnych elementów obok złącza wyświetlacza). Wygrzałem je hot-airem dosłownie kilka min. (temperatura 380 stopni) ale oczywiście wszystko w najbliższej okolicy zabezpieczyłem kaptonem żeby nie stopić np. złącz. Potem odłożyłem na jakieś 15 min. żeby płyta ostygła i żeby przy odklejaniu kaptonu nie odkleić jakiegoś elementu. Telefon ożył ale nie może być skręcony śrubkami :lol: bo jest to samo więc u mnie może to i gdzieś głębiej leżeć. Tak czy tak to najlepiej zrobić to hot airem bo i w moim przypadku w jakimś stopni pomogło ;)

Użytkownik jack79 edytował ten post 30 grudzień 2017 - 09:45






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: filtry, lcd, c510, wyświetlacz, wygrzewanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1