Jump to content


[Rozwiązany] Certyfikat Brown

Red Brown certyfikat zmiana

  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   Abbrams

Abbrams
  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 20h 27m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 11 September 2016 - 14:19

Wie ktoś jak bezpiecznie zmienić certyfikat z RETAIL (Red) na DEVELOPER (Brown), [potrzebuję możliwości modyfikacji phone_app.cxc] obojętnie czy będzie to metoda płatna czy darmowa? Najważniejsze by metoda działała (nie to co D-UU czy Aerix gdzie serwery już nie istnieją) i była względnie łatwa, szybka, bezpieczna (nie jest potrzebny mi drogi przycisk do papieru) i wykonalna w domu, koszta jak wspomniałem, bez znaczenia. Z góry dziękuję za pomoc :)

#2 OFFLINE   osa355

Posted 11 September 2016 - 15:54

zostaje ci chyba tylko płatny Omnius lub jak ktoś ma na forum boxa to ci zrobi.

#3 OFFLINE   Abbrams

Abbrams
  • Autor tematu
  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 20h 27m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 11 September 2016 - 17:01

Pomysł z Omniusem brzmi nieźle. Aczkolwiek jeśli ktoś by się z boxem zgłosił to też nie pogardzę :) Jaki credit do omniusa trzeba wykupić do jednorazowej operacji? I tak przy okazji, reflash softu jest potrzebny przy zmianie RED==>BROWN czy to bez znaczenia?

#4 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 13m

Posted 11 September 2016 - 17:20

Oo czyli nie tylko ja używam C905;d, co do Omniusa to musisz wykupić pierwszą opcje  za 7,80 euro co w przeliczeniu na zł wychodzi koło 30 zł. Jest dostęp 24 h Niezależnie od ilości urządzeń, ja  przy okazji zmieniłem sobie na brown w C903,C905 i ściągnąłem simlocka w dwóch P990i, ale już W995 nie ruszył (cid 81...)
A softu nie musisz flashowaćprzynajmniej ja nie musiałem

#5 OFFLINE   Abbrams

Abbrams
  • Autor tematu
  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 20h 27m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 11 September 2016 - 17:28

C905 jest świetnym telefonem, jedynie teraz mi patchowania brakuje do kompletu :) a są istotne sprawy w Omniusie podczas zmiany certyfikatu o których szczególnie należy pamiętać żeby C905 nie przestał być przydatny?

#6 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 13m

Posted 11 September 2016 - 17:47

Co do Omniusa, to najpierw musisz się zarejestrować, potem wykupić dostęp. Następnie w programie połączyć się z serwerem (zalogować się). W opcjach zaawansowanych musisz wybrać "Zastąp certyfikat bezpieczeństwa FW" i wybrać Brown lub Blue jeśli nie lubisz brązowego  :D i dalej będziesz musiał podłączyć telefon z 2+5 i poczekać aż się skończy i raczej nie powinno się nic stać, ale jak chcesz to możesz zrobić backupa GDFS chociaż na A2 nie ma on aż takiego znaczenia

A co do C905 to też uważam że jest świetny, nawet pomimo jego w awaryjności i ciężkim w rozbiórce, ale np zdjęcia robi lepsze niż taka Xperia SP przy identycznej rozdzielczości

#7 OFFLINE   Abbrams

Abbrams
  • Autor tematu
  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 20h 27m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 11 September 2016 - 18:21

Dziękuję za szybką i mądrą odpowiedź :TipHat: miło wiedzieć że nie jest się jedynym użytkownikiem tego zacnego urządzenia w dobie smartfonów :D  temat można zamknąć :)

Edited by Abbrams, 11 September 2016 - 18:21.


#8 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 13m

Posted 11 September 2016 - 18:35

A no bo jednak SE to było coś sam oprócz C905 mam także C903, K810i, X1i, P1i, P990i ,W995, a rozwój smartfonów zatrzymał się dla mnie na równie świetnej co C905 Z1c ,telefon chodzi bardzo płynnie, aparat też jest świetny no tylko ten brak ksenonu. A aktualnie jest w serwisie ze względu na zanikające wibracje i jestem skazany na używanie SP oprócz C905

#9 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 7m

Posted 14 September 2016 - 16:15

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.




0 user(s) are reading this topic