Jump to content


Samsung GT-B7610 - Brak certyfikatu SSL dla serwera Exchange


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   Deleted 20

Deleted 20
  • Banned
  • 34 posts

Posted 28 January 2016 - 00:11

Witam.

Od mniej więcej dwóch tygodni podczas próby synchronizacji z serwerem Exchange z urządzenia PPC (Windows Mobile 6.1) występuje błąd certyfikatu serwera. Natomiast synchronizowanie poczty na laptopie poprzez Outlook 2010 przebiega prawidłowo. Co mnie szczególnie dziwi, to że używam tego PPC jako modemu dla tego laptopa (poprzez "udostępnianie Internetu")- i w trakcie, gdy jest połączony z laptopem i mam na tym lapku działający Outlook 2010 [w trybie online, oczywiście], to wiadomości odbiera zarówno laptop, jak i PPC, choć z lekkim, a czasem większym opóźnieniem. Natomiast, gdy synchronizuję Outlook.com przez ActiveSync w PPC [sposobem OTA], to wykazuje właśnie wymieniony błąd. Jednak wcześniej odbieranie i wysyłanie poczty przez Outlook Mobile na PPC działało bez zarzutu.

Zapytuję więc w. t. f.?!

P. s.: Jednak ten błąd wciąż jest i to już nawet, gdy PPC jest połączony z kompem z uruchomionym Outlookiem. :cry:


Sam nie mam pojęcia w czym tu problem, ponieważ na laptopie przez Outlook 2010 synchronizuje moją pocztę na outlook.com zawsze bez problemów. Natomiast na PPC przez połączenie OTA przeważnie występuje ten błąd właśnie, chociaż są okresy, kiedy synchro działa bez problemu również! Dodam, że od skonfigurowania prawidłowego [bo działało przez koło tydzień bez problemów] połączenia PPC z serwerem Exchange niczego nie zmieniałem, ani nie doinstalowywałem na PocketPC. Jak to w ogóle możliwe, że czasem łączy bez błędu, a czasem ten błąd występuje?? I to chyba nie wina serwera, bo na laptopie "śmiga cool".

Aktualizacja: Obecnie już zawsze tylko ten błąd występuje przy próbach połączenia OTA ActiveSynca z PPC do serwera Exchange.

Czy naprawdę jakiś certyfikat stracił ważność? Co się właściwie tak "samo" stało?
A jest jakiś sposób wyrobienia samemu i zainstalowania na PPC certyfikatu X.509?? Czy musiałbym kupować taki certyfikat?
shirei Gendo Ikari




1 user(s) are reading this topic