Jump to content


[Rozwiązany] Szwankuje mi górna klawiatura - którą tasmę mam kupic?

C905 taśma flex klawiatura

  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   bdn91

bdn91
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 1d 20h 14m

Posted 02 November 2015 - 19:54

Witam i pozdrawiam użytkowników SE.
Jako że nie znalazłem nowej alternatywy dla sony ericssona musiałem zakupić używany model C905.
Aktualnie mam zamiar kupić głośniki mps100 (przeczytałem test na tym forum) i sprzedawca oferuje sporo części do C905 stąd moje pytanie jaką taśmę kupić? przechodzę do sedna:

Problem wygląda tak: czasem nie działa mi lewy klawisz kontekstowy a klawisz d-pada w górę działa jakby się go wcisnęło 2 razy. jedyne co pomagało to w czasie naciśnięcia klawisza przycisnąć lekko przestrzeń tuż pod napisem Cyber-shot - pod ekranem
SEWORLD c905.jpg
[załącznik]
, więc zdjąłem przedni panel i podłożyłem tam kawałek papieru ale widocznie już się zgniótł i problem powraca.
Pytania:
1. Czy to wina taśmy? to miejsce które trzeba przycisnąć to załamanie taśmy.
2. Czy dam radę sam to zrobić wyposażony jedynie w śrubokręty?(w sliderach SE jest sporo kleju) do tej pory rozbierałem wiele nokii(prościzna) k800(tasmy itp) C702(uszczelki) i wszystko mi szło dobrze choć powoli
3. czy w ogóle opłaca się to wymieniać( mogę podłożyć jeszcze np. kawałek dętki i wiem że jakiś czas to zadziała

Proszę Was o jakiekolwiek odpowiedzi/pomysły co mam z tym zrobić.
Mile widziany link do jakiejś aukcji a jak nie można to dokładne namiary
Temat dosyć pilny.
Pozdrawiam

Attached Files



#2 OFFLINE   osa355

Posted 02 November 2015 - 20:15

Witam:)

1.

Quote

Czy to wina taśmy? to miejsce które trzeba przycisnąć to załamanie taśmy.
Tak to wina taśmy.
2.

Quote

Czy dam radę sam to zrobić wyposażony jedynie w śrubokręty?(w sliderach SE jest sporo kleju) do tej pory rozbierałem wiele nokii(prościzna) k800(tasmy itp) C702(uszczelki) i wszystko mi szło dobrze choć powoli.
Dasz radę wszystko sam zrobić jak jesteś dokładny i dość cierpliwy.
3.

Quote

czy w ogóle opłaca się to wymieniać( mogę podłożyć jeszcze np. kawałek dętki i wiem że jakiś czas to zadziała
Opłacać się opłaca jak lubisz ten telefon i jesteś fanem firmy Sony Ericsson lub tego modelu, tylko musisz kupić oryginalną taśmę bo zamienniki są jakościowo kiepskie i szybko się zużywają, są też takie co mają po kupnie wady swoje. Ja do swojego U100i czyli Yari kupywałem co miesiąc zamienniki aż w końcu kupiłem oryginał i do tej pory działa. Po prostu zapłać więcej za oryginalną taśmę i będziesz miał spokój.
Pozdrawiam
Osa355

not found: Dodałem cytaty.

Edited by not found, 02 November 2015 - 22:31.


#3 OFFLINE   bdn91

bdn91
  • Autor tematu
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 1d 20h 14m

Posted 02 November 2015 - 20:31

możesz dać link żebym kupił własciwą i może cos do tego? np płytę klawiatyry
dodam że taśma nie ma przetarć itp - ogólnie bardzo dobrze wygląda

Edited by bdn91, 02 November 2015 - 20:33.


#4 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 02 November 2015 - 22:29

Ja bym na Twoim miejscu dotarł jeszcze ile da tę starą taśmę, a jak się rozwali to wtedy kupił ori, ewentualnie kupił C905 ze sprawną taśmą i podmienił. C905 się ciężko rozbiera, bądź ostrożny:)
WALKMAN®

#5 OFFLINE   osa355

Posted 03 November 2015 - 01:27

not found masz rację z taśmą i dziękuję za cytaty:) Dalej pracuję nad Androidem 5.1 lolipop na PC i nie miałem czasu na poprawki:/ Ale tu zaczynają się schody. Bo jak kolega ma tylko jeden telefon to musi być na gorąco zaopatrzony w taśmę jak by co. Może teraz dostanę ostrzeżenie za link do aukcji na allegro, ale jak by co przepraszam.

Please Login HERE or Register HERE to see this link!




#6 OFFLINE   bdn91

bdn91
  • Autor tematu
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 1d 20h 14m

Posted 03 November 2015 - 18:30

Bardzo dziękuję za zainteresowanie, dobrze że jest jeszcze to forum w dzisiejszych smartfonowych czasach.
Podsumowując:
1. rozumiem że mam zakupić oryginalną taśmę i płytkę klawiatury, czyli rzeczy "wychodzące" od taśmy łączącej górną i dolną część telefonu tak?
2.niekoniecznie z tej aukcji bo to przykładowa? - ta niby używana ale droższa od nowych czyli pewnie uczciwa oferta?
3. żeby było jasne nie kwestionuję Waszej wiedzy ale mam pytanie jak to możliwe ze ta taśma która się nie rusza mogła się zepsuć a ta która ociera się o korpus jest sprawna?
ponumerowałem pytania żeby temat był przejrzysty

Edited by bdn91, 03 November 2015 - 18:31.


#7 OFFLINE   osa355

Posted 03 November 2015 - 20:18

1.) Taśmę masz od razu z płytą klawiatury górnej. Tak samo jak ja mam w U100i Yari kupiłem taśmę z górną klawiaturą funkcyjną. Nie wiem jak dolna klawiatura alfa numeryczna u ciebie idzie, ale ona chyba jest podłączona bezpośrednio do płyty głównej telefonu.
2.) Jak chcesz to nie kupuj z tej aukcji, choć oceny sprzedaży i ogólne opinie ma bardzo dobre ten sprzedający. Ogólnie mówiąc to musisz kupić taką samą taśmę jak na zdjęciu czyli z klawiaturą funkcyjną od razu.
3.) Ta taśma w jakimś stopniu się rusza przy rozszuwaniu telefonu, ta taśma jest podłączona pod płytę główną, a ona płyta głowna jest w tylnej obudowie czyli tam gdzie klawiatura alfanumeryczna, a taśma jest przyklejona do górnej obudowy i kawałek taśmy jest puszczony do dolnej obudowy by mogła być podłączona pod klawiaturę. Tak mam akurat w Yari. Jak źle mówię to koledzy z forum mnie poprawią, ale chyba dobrze mówię.

#8 OFFLINE   bdn91

bdn91
  • Autor tematu
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 1d 20h 14m

Posted 14 November 2015 - 15:59

Założyłem wczoraj tą taśmę i na razie działa tylko klawisze nad ekranem zrobiły się jak dotykowe ale może muszę coś podłożyć. Odklejałem z użyciem suszarki a kleiłem to kropelką dozowaną wykałaczką,
Od ciągłego podkładania czegoś pod obudowę i rozkręcania w końcu pękła na samym dole na środku także jakby ktoś miał podobny problem to niech od razu kupuje części zamiast leczyć na siłę.
Jak na taśmę za 2 zł + wysyłka to i tak dobry efekt.
W każdym razie ja bardzo dziękuję. Z mojej strony tyle w temacie, może ktoś jeszcze kiedyś to przeczyta jak będzie miał problem

#9 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 14 November 2015 - 16:55

Normalnie taśma ma klej ale jak na taśmę za 2 zeta to rzeczywiście dobry efekt, takie taśmy często nie działają już po zakupie :P
WALKMAN®

#10 OFFLINE   bdn91

bdn91
  • Autor tematu
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 1d 20h 14m

Posted 15 November 2015 - 14:02

kupiłem u telemaxa jako "oryginalna, pochodząca z demontażu stan dobry" robiłem już wcześniej tam zakupy to nie ryzykowałem za bardzo. Poza tym nie wiadomo czy ta za 20 by była dużo lepsza, przy okazji wziąłem tę drugą taśmę w tej samej cenie

not found: To zmienia postać rzeczy; no to zamykam :D

Edited by not found, 15 November 2015 - 16:13.





0 user(s) are reading this topic