Jump to content


[Rozwiązany] SE YARI nie włącza się


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   Romulus

Romulus
  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 55m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 23 September 2014 - 23:56

Witam,
Telefon mojego ojca zawieszał się często ( bardzo wolno reagował na przyciski), zwykle wyciągałem baterie i ponownie uruchamiałem.
Ostatnio telefon się zawiesił, a na ekranie pojawił się napis, żeby skontaktować sie z serwisem lub operatorem ( dokładnie treści nie pamiętam), jak zwykle wyciągnąłem baterię, jednakże telefon po tej operacji już się nie uruchomił ponownie.
Zachowanie telefonu po awarii:
1. nie reaguje na czerwoną słuchawkę- nie da się włączyć
2. po podłączeniu do ładowarki, pojawia sę logo i ikona ładowania baterii.
3. po podłączeniu do usb, przechodzi w stan pamięci masowej.
4. Widzi go omnius, FAR2 i wotan
5. Po podłączeniu do ładowarki i wygaśnięciu ekranu, wyświetlacz można pobudzić poprzez dolną klawiaturę, rozłożenie i złożenie telefonu, nie reaguje natomiast na górne przyciski. (Zastanawiam się czy mogła paść górna klawiatura).
Wykonane już przeze mnie czynności:
1. zmieniłem soft poprzez Far Managera, nie przyniosło żadnego efektu (sprawdziłem dwie różne wersje softu).
2. Przeflashowałem telefon poprzez Wotana (kupiłem licencje) mimo to telefon nie chce się włączyć.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak postawić ten telefon?

EDIT:
Jestem coraz bardziej przekonany, że to problem hardware, przy podłączonej ładowarce, i pobudzeniu podświetlenia świeci się wszystko z wyjątkiem górnej klawiatury.
Czy ktoś może przeprowadzić dla mnie mały test tj. podłączyć wyłączonego Yari pod ładowarkę i po zgaśnięci podświetlenia sprawdzić czy górna klawiatura pobudza podświetlenie?

Czy jest jakiś inny program (oprócz FAR Managera, Wotana i Omniusa) do YARIego ,którym można za darmo sflashować telefon?

Edited by Romulus, 24 September 2014 - 21:04.


#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 29m

Posted 28 September 2014 - 10:07

Cześć :) Jeśli flashowałeś i problem jest dalej to raczej problem hardware, może być taśma, może być górna płytka klawiatury albo coś na płycie. Najtaniej wyjdzie Ci znaleźć używanego Yari z np. uszkodzonym wyświetlaczem i podmieniać części.
WALKMAN®

#3 OFFLINE   Romulus

Romulus
  • Autor tematu
  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 55m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 12 October 2014 - 14:49

Witam,
udało mi się naprawić ten telefon, wadliwa okazała się taśma LCD.
Nabyłem taśmę firmy Tesa na allegro, przełożyłem co zajęło mi trochę czasu i telefon ożył.
Dodatko przeflashowałem telefon Wotanem, choć wgrany przez Fara soft też działał.

Łączny koszt naprawy wyniósł:
- taśma LCD Tesa - 9,99zł + 9,00zł wysyłka
- dostęp do Wotana - 2 euro ( pozwala przefleshować 5razy  telefon z tym samym nr imei)

Łącznie ok 30zł.

Edited by Romulus, 12 October 2014 - 14:50.


#4 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 33m

Posted 15 October 2014 - 15:33

Dzięki za to, że podzieliłeś się informacją na temat rozwiązania problemu.

Pozdrawiam :)


Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.




1 user(s) are reading this topic