Jump to content


Recenzja LG F70 LTE (D315) by Hunter3000

lg f70 lte d315

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 20 September 2014 - 13:44

Recenzja LG F70 LTE


Jest to mój pierwszy telefon od firmy LG, wzorowany na serii telefonów L oraz F, jednakże nie na G. W poniższej recenzji streszczę po krótce telefon oraz jego funkcjonalność. Dla ciekawych, to urządzenie można wybrać sobie w ofercie abonentowej w sieciach Plus/T-Mobile/Play już od złotówki. Czy jest godny tej ceny w najniższych abonamentach? Sprawdźmy. ^_^

Wygląd

Tak jak wspomniałem wyżej, wzorowany jest bardziej na serii modeli L70/L90, tylna chropowata klapka bardzo fajnie trzyma się w dłoni, a dodatkowo praktycznie się nie rysuje. Oprócz tego zamieszczony jest tam obiektyw aparatu z diodą doświetlającą oraz oczywiście głośniczek. Boki telefonu zawierają standardowo przyciski głośności oraz wybudzania telefonu (a więc brak tu zaporzyczeń z serii G), natomiast na górze mamy ciekawostkę - port podczerwieni no i oczywiście standardowo wejście na słuchawki, mikrofon. Dół standardowo wejście na USB i drugi mikrofon. Przód telefonu oczywiście 4,5" ekran oraz na górze przednia kamera i tylko czujnik zbliżeniowy. (tak, nie ma tutaj czujnika światła ani diody powiadomień! W G2 Mini też nie ma - tragedia :wallbash: ) Dół przyciski dotykowe, oraz fizyczny przycisk home.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Interfejs

Interfejs jest znany z serii LG Home, w którym możemy praktycznie wszystko sobie pozmieniać. Od ikon na ekranie głównym, po ukrycie aplikacji czy zmiany motywów. Fajną rzeczą jest również zmiana ekranu blokowania czy efektów przesuwania się pulpitu.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Wygląd ustawień możemy oprócz zakładek, przełączyć na zwykłą listę. Trzeba oczywiście wspomnieć że urządzenie działa na najnowszym systemie Android 4.4 co jest na wielki plus.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Oprócz wyglądu urzadzenia, mamy klasycznie pasek szybkich ustawień na belce powiadomień, wraz z suwakiem jasności (konieczne do zmiany jasności), oraz kilka użytecznych dodatków jak QSlide - small apps z Sony 8), które pokazują się na wysuwanej belce powiadomień i które uruchamiają się na pulpicie. Możemy zmieniać ich rozmiar, przezroczystość oraz oczywiście przenosić.

Posted ImagePosted ImagePosted Image

LG również zawarło sterowanie urządzeniem twarzą - marna podróbka z Samsunga, do tego nic nie działa poprawnie (w Samsungu Galaxy S3 też). Za to na plus gesty które np. wyciszają telefon po odwróceniu. Jedną z ciekawszych opcji jest ekran gościa - po wybraniu specjalnej blokady włącza się ekran dla gości, który jest ograniczony aplikacjami i funkcjami. Bardzo ciekawa rzecz ale mało praktyczna ;)

Posted ImagePosted Image

Łączność, bateria, pamięć

Czyli to co LG odróżnia od niektórych innych konkurentów. Otóż posiada moduł LTE, który działa wyśmienicie, szybko i sprawnie. Nie zabrakło modułu Wifi b/g/n oraz Bluetooth 4.0 ze sterowaniem innymi urzadzeniami. Bateria jest w miare pojemna, wystarcza na korzystanie z 3 dni bez specjalnego wykorzystywania internetu po LTE czy graniu w wymagające gry (można rzec że na takim pół-czuwaniu). Nie zabrakło oszczędzania energi, lecz ogranicza się ono po prostu do wyłączania usług poniżej jakiegoś progu baterii. Co do RAMu - must have 1GB, w zupełności wystarcza w tym modelu, wszystko działa sprawnie i pięknie, nie zamykają się same aplikacje itp.

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Wydajność

Model F70 LTE (D315) posiada zdecydowanie jeden z lepszych SoC za taką cenę. Jest to czterordzeniowy procesor Krait, o taktowaniu 1,2GHz z Adreno 305. Pamięć 1GB RAM w zupełności starcza w płynnym korzystaniu z urządzenia. Oczywiście nie ma porównania do mocarnych urządzeń z wyzszej półki, ale chociażby na liście nie widać przed nim Xperia M2 (konkurent cenowy) czy mojego starego Galaxy S3.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Multimedia (Aparat, muzyka, dodatki)

Zacznijmy od aparatu - pomimo 5MPix zdjęcia są tragiczne. Tylę moge napisać, postrzępione, mało szczegółów i ogólnie istna tragedia. Za to ma jeden wielki plus - zdjęcia makro genialnie wychodzą, w aparacie mamy możliwość ręcznej ostrości, więc możemy sobie sami ustawić makro na obiekcie. Miejmy nadzieję że kolejne (o ile będą) aktualizacje poprawią aparat. Sam wygląd ustawień raczej klasyk jak w innych modelach:

Posted Image

Co do muzyki - tragedia. Ale nie aż taka jak z aparatem, ten telefon nie nadaje się do słuchania muzyki w dobrej jakości, muzyka płaska, brak dobrych wyczuwalnych basów. Pomimo korektora specjalnie dużo nie daje. Za to miły i wygodny w używaniu jest sam interfejs muzyki. Na plus jest głośnik telefonu - czysty, głośny i przyjemny.

Posted Image

Z dodatków mamy podczerwień - a więc i aplikację do tego QuickRemote - sprawdza się i działa genialnie. Wybieramy sobie model TV bądź DVD/Blue-Ray i sterujemy urządzeniami. Dobre również do trollingu w sklepach czy imprezach 8) Niestety jest kilka wad - nie ma np. guide w pilocie od samsunga, szkoda bo ręcznie przechodzenie po kanałach jest męczące no i z tego co czytałem nie działa z dekoderami.

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Co do pamięci - tragedia. 4GB wbudowane (są modele z 8GB), tragicznie mało miejsca wewnątrz urządzenia, dobrze że możemy przenosić część aplikacji na SD.

Posted Image

Nie możemy zapomnieć o Knock Code, który znajdziemy w modelach chociażby G2, G2 Mini, G3. Pukamy w odpowiednie miejsca na ekranie palcem i możemy sobie odblokować telefon, bądź dwa razy pukająć w pusty ekran zablokować i odblokować urządzenie. Dość fajne rozwiązanie, ale nie zawsze działa.

Ciekawostki

Bawiąć się GravityBox, aktywowałem przyciski ekranowe. Oto efekty mojej pracy:

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Podsumowanie

Jak na urządzenie z takiej półki cenowej mogliśmy oczekiwac cięć w niektórych aspektach, mimo mniejszych wad takich jak brak czujnika światła czy diody powiadomień, które możemy naprawić zewnętrznymi aplikacjami, tragiczne zdjęcia paratu już nie można wybaczyć. Ogólnie telefon do pracy jest bardzo miły i przyjemny, aczkolwiek LG mogłoby się postarać o lepsze wykonanie chociażby jakości dźwieku czy aparatu.

Nie wspomniałem o ekranie - jest to 4,5" ekran IPS z dobrymi kątami widzenia oraz dobrą jasnością i czytelnością na pełnym słońcu. Niestety mam wrażenie że kolory są nieco za mocno kontrastowe.

Plusy:
  • LTE
  • Czterordzeniowy procesor
  • Szybki i wydajny
  • Nieuciążliwa nakładka systemowa
  • Bateria
  • Knock Code
  • Android 4.4
  • Dość dobry ekran IPS...
Minusy:
  • ...ale słaba rozdziałka ekranu
  • Aparat tragedia
  • Muzyka na słuchawkach tragedia
  • Brak diody powiadomień i czujnika światła
  • Pojemność pamięci wewnętrznej tragedia
  • Inteligentny ekran tragedia

Edited by hunter3000, 20 September 2014 - 13:47.

Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 21 September 2014 - 10:00

Przyjemna w czytaniu recenzja. Całkiem fajna nakładka, oryginalna? No i powrót do podczerwieni :D Już kiedyś w jakiejś Nokii było sterowanie telewizorem przez podczerwień i w sumie nie wiedziałem dlaczego nie robili tego w nowszych telefonach, fajna funkcja. Jaki ma to zasięg? Czujnik światła i diodę to rzeczywiście mogliby zamocować, to już raczej standard.
WALKMAN®

#3 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 21 September 2014 - 10:13

Dzięki za tekst. Fajnie się go czytało. Zainteresowały mnie kwestie z pilotem - pytania zadał not oraz kwestia zdjęć. Jak uda Ci się w makro jakieś fajne zrobić, wrzuć poglądowo.

Chciałbym też zobaczyć ot takie zwykłe zdjęcie w plenerze przy dobrym świetle - czyli optymalnych warunkach. Jak telefon sprawuje się w grach?

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Autor tematu
  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 21 September 2014 - 13:17

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

tutaj podgląd zdjęć, makro genialne, reszta porażka. Co do gier - niespecjalnie gram na telefonie ale w wiekszości gierek z tego co wiem działa płynnie, a co do podczerwieni to chyba z ponad 5 metrów łapie, ale nie zawsze za pierwszym razem zaskoczy i czasem trzeba jeszcze raz wybrać tam w pilocie.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua






Also tagged with one or more of these keywords: lg, f70, lte, d315

0 user(s) are reading this topic