Jump to content


Upgrade Najnowszego Softu R6E28 za pomocą Emma 3 Offline


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   r44t

r44t
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 10h 27m
  • Kraj::
  • TelefonP990i
  • Operator: mBank mobile

Posted 22 March 2014 - 11:13

Witam. Proszę o poradnik w punktach co powinienem zrobić aby zaaktualizować soft do najnowszej wersji R6E28 za pomocą Emma 3 Offline.

Posiadam P990i przywieziony z Angli bez brandingu.

Jego System information to:

Phone:
CXC 162037 R9EA001

Bluetooth:
CXC 162058 R5A01

Organizer:
CXC 162036 R4A13

CDA:
162007/2 R4A09

Pytania :

1.Czy muszę zmieniać CDA w moim przypadku, aby zaaktulaizować telefon do softu R6E28 ?

2. Czy muszę zrobic to co jest tu napisane ? :

" EMMA III, tyle, żeby w ogóle wykryła Ci telefon musisz najpierw zmienić CDA XSem na GW2 :) Jak podłączysz to w zakładce flash masz właśnie "Write Smartphone CDA" i wybierasz tam GW2 i wgrywasz. Wcześniej zrób kopię GDFS. "

3. Co to jest GW2 i GDFS i jak zrobić kopię GDFS ??

4. Pobrałem Emma III-OFFLINE-kelik 1GB Czy to dobra wersja do zrobienia aktualzacji R6E28 ?

Bardzo proszę w punktach po kolei co mam wykonać. Prosiłbym również nie odsyłać mnie do innych wątków, ponieważ nie są dla mnie wystarczająco jasno opisanie i ich poprostu nie rozumiem :(

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 19m

Posted 22 March 2014 - 12:10

Cześć :)
No to tak:
0. Zrób kopię GDFS w XS++. Podłączasz telefon i wybierasz Read GDFS.
1. Wgraj CDA GW2 za pomocą XS++. Potem podłączasz pod EMME i wgrywasz najnowszy dostępny soft. Możesz nie mieć polskiego języka więc potem go ściągasz z downloadu i dogrywasz za pomocą Sony Ericsson PC Suite for Smartpones.
2. Tak.
3. GW2  to Generic World 2. GDFS system plików telefonu, w którym są zapisane najważniejsze dane.
4. Tak.
WALKMAN®

#3 OFFLINE   r44t

r44t
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 10h 27m
  • Kraj::
  • TelefonP990i
  • Operator: mBank mobile

Posted 22 March 2014 - 13:28

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Czy mogę użyć programu XS++ v.3.2 znajdujacego się w dziale download do poprawnego wgrania CDA GW2 ?

Jest tam post który sieje niepewność :

" czytałem na jakimś forum że ta wersja XS++ jest wersją testową i nie nadaje się do flashowania a jedynie do backap-u GDFS UIQ3 bo można uwalić konkretnie telefon. Dopiero wersja 4.1 pod linux-a jest władna zrobić full flash  - może ktoś zdementować tą plotkę bo boję się tego użyć. "

#4 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 19m

Posted 22 March 2014 - 13:49

Możesz, sam go używam :P
WALKMAN®

#5 OFFLINE   r44t

r44t
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 10h 27m
  • Kraj::
  • TelefonP990i
  • Operator: mBank mobile

Posted 22 March 2014 - 16:21

Mam problem już na starcie.
Mój system to Windows 7 Ultimate. Przy próbie połączenia telefonu z XS++ wyskakuje mi chmurka

Posted Image

Zainstalowałem

Sony PC Companion 2.10.188

PC Suite for Sony Ericsson 1.6.0

ale nadal mam taki problem

Posted Image

Co powninienem zainstalować i skąd pobrać abym mógł przejść do następnego kroku ?

Czy może to wina systemu operacyjnego ?

#6 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 19m

Posted 22 March 2014 - 22:03

Nie no, instaluj sterowniki usb (są w downloadzie) i seehrci (są w paczce z EMMA) ;)
WALKMAN®

#7 OFFLINE   r44t

r44t
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 10h 27m
  • Kraj::
  • TelefonP990i
  • Operator: mBank mobile

Posted 24 March 2014 - 10:00

Witam, ponownie. Więc dałem sobie spokój z instalacją tych sterów na stacjonarnym i przesiadłem się na czystego laptopa z XP sp3.

Zainstalowałem sterowniki które mi zasugerowałeś. Następnie odpaliłem XS++. Powyciągałem karty z telefonu, wyjąłem baterie, podpiąłem kabel do usb, wcisnąłem C na klawiaturze oraz podpiąłem kabel do telefonu. Wyskoczył komunikat, że znalazł P990 i żebym zainstalował sterowniki. To sobie myślę :) Przecież zainstalowałem. Pomyślałem, ze może by trzeba wejść do tego katalogu gdzie zainstalowały się te stery z Emmy, ale nie wiem gdzie tego szukać. Więc włożyłem płytę ze sterami dołączonymi do telefonu. Wybrałem folder drivers i zainstalowało sterownik. Znowu wyskoczył komunikat abym zainstalował sterownik do CDC COMMS INTERFACE, znowu folder drivers i po pomyślnym zainstalowaniu wyskoczył komunikat SONY ERIC.. MASTER PORT zainstalowany pomyślnie. Już radość zagościła na mej twarzy, ale oczywiście po ponownej próbie podpięcia wyskakuje komunikat Nie rozpoznano urządzenia. Na liście znajduje się urządzenie nie rozpoznane.

Dodam jeszcze, że na stacjonarnym z siódemką jest to samo. Natomiast telefon po zainstalowaniu Pc Suite bez problemu łączy się w trybie pamięci masowej oraz w trybie telefonu.

Co zrobić ??

Który dokładnie sterownik zainstalować z działu download ??

Edited by r44t, 24 March 2014 - 10:43.


#8 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 19m

Posted 24 March 2014 - 12:33

Żeby Ci się połączył z XS++ musisz zainstalować stery usb flash http://www.sonyerics...e-flash-driver/
WALKMAN®

#9 OFFLINE   nelro

nelro
  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 2h 48m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 28 July 2014 - 19:10

witam, chce wgrać czysty soft, może mi ktoś napisać krok po kroku co i jak? bo szukam po forach i tylko nerwica mnie bierze....... niby zmienilem cda ale emma nie widzi zadnej dostepnej operacji dla mojego telefonu.....




0 user(s) are reading this topic