Jump to content


Xperia Z1 Compact 2 rodzaje wyświetlaczy

Xperia Z1 Compact

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 19 February 2014 - 11:19

Nie od dziś wiadomo, że Sony stosuje różne rodzaje (czyt. dostawców) wyświetlaczy. W Xperii Z1 Compact zostały zastosowane 2 różne wersje, Japan Display Inc (JDI) i AU Optronics (AUO). Panel AUO wydawał się być ciemniejszy niż panel JDI, przez to nieznacznie cierpiały kąty widzenia, Jednak kontrast i odwzorowanie kolorów na obu panelach były porównywalne.

Z ankiety przeprowadzonej na XDA wynika, że blisko 60% użytkowników posiada panele JDI, a 40% AUO. Warto też wspomnieć, że ogólnie ludzie są zadowoleni z jakości, oraz barw, choć niektórzy narzekają na niebieskie odcienie. No jak widać zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.

Xperia Z1 Compact using AUO panel

Posted Image


Xperia Z1 Compact using JDI panel

Posted Image



Źródło:XperiaBlog



#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 19 February 2014 - 12:01

Oby działały ok, a nie tak jak kiedyś było z wyświetlaczami w Xperii arc ;)
WALKMAN®

#3 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 19 February 2014 - 12:14

A za chwile wyjdzie, ze z 2 będzie10 jak w SXZ1. :D

#4 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 19 February 2014 - 21:10

Nie wiem czy wiecie ale Zetki i Z1 też mają po 2 różne ekrany. Ja akurat w Z1 mam ten lepszy, bez zżółknięć. W Zetce miałem ten z żółtą plamą - była widoczna na samym dole ekranu, taka jakby żółta poświata. Wyświetlacze JDI zawsze były lepsze. Stawiam, że AUO ma te niebieskie barwy.

Edited by Invar, 19 February 2014 - 21:14.


#5 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 19 February 2014 - 22:43

Mi też się wydawało, że moja Zjedynka ma ten lepszy wyświetlacz, dopóki nie zainstalowałem sobie balans bieli i odpowiednio ustawiłem kolory. Teraz może nie jest idealne biel (ma lekką poświatę niebieskiego) ale o niebo lepiej mi się na nią patrzy. Poza tym nie jestem paranoikiem (jak wiele ludzi) i walczę kilka miesięcy z serwisem po to, by dostać telefon z lepszym wyświetlaczem. Pomijam fakt, że tylko nielicznym udało się "wyrwać" smartfona bez tego defektu. ;)

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 20 February 2014 - 10:59

Ciekawe czy kąty widzenia zmieniają kolory.
Panowie - a jak u Was w Z1 z kątami widzenia? Występuje takie zjawisko jak tutaj? - http://www.sonyerics...ony/#entry43839
Posted Image

#7 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 20 February 2014 - 11:14

W Z1 wystarczy lekko odchylić ekran, by zaobserwować drastyczny spadek nasycenia barw :unsure: Odwieczna pięta achillesowa firmy.

#8 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 24 February 2014 - 22:24

Nie rozumiem jak firma możenie nie dopilnować tak istotnej kwestii jak wyświetlacz. W erze telefonów, gdzie obszar po którym "jeździmy paluchem" odpowiada za wpisywanie liter, wybieranie numerów i oglądanie multimediów może dojść do sytuacji z defektem wyświetlacza. O ile "żółtą plamę" Erina można potraktować jako efekt awarii innych podzespołów, o tyle w przypadku modeli nie dotkniętych przegrzewaniem obraz powinien być odpowiedni bez wgrywania dodatkowego oprogramowania, czy też patrzenia pod innym kątem.

Wracając do tematu, osobiście dziwie się takiemu kombinowaniu z montowaniem dwóch rodzajów wyświetlacza. Myślę, że rynki pod tym względem nie są aż tak bardzo spolaryzowane.





0 user(s) are reading this topic