Jump to content


Problem z wgraniem romu przez Flashtool - Zatrzymanie na system.sin


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   blademaster72

blademaster72
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 6m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 27 January 2014 - 20:23

Witam wszystkich,

To żeby łatwiej opisać problem opiszę wszystko po kolei. Kiedy otrzymałem telefon z serwisu (miałem problemy z dźwiękiem wysyłałem 2 razy, za drugim razem wymienili mi płytę główną) zaktualizowałem androida do wersji 4.0.4 przez PC Companion. Niestety po tej aktualizacji ukazał się błąd. Mianowicie nie mogłem włączyć WiFi. Było włączanie i tak cały czas. Zauważyłem że na oryginalnym ROM'ie 2.3.x WiFi działało. Zatem zrobiłem Downgrade mojego Roma. Wszystko było fajnie pięknie jednak zdecydowałem się wgrać inne ROM'y, aby sprawdzić czy na innych ROM'ach również jest ten błąd. Bootloader odblokowałem metodą Test Point'a a root zrobiłem przez DooMLoRD. I tak na jednym był na innym działało, ale np brakowało czegoś więc zdecydowałem że wróce do Stockowego ROM'u. Jednak zastałem problem. Przy wersji 4.0.4 Flashtool spowalnia na pliki system.sin, zaś przy wersjach 2.3.x nie chce ten plik przejść zatrzymuje się na nim (około 11-12% instalacji) i nie chce wogóle ruszyć do przodu. Telefon był zostawiony tak nawet na noc i nie pomogło. Nie mam na to już żadnego pomysłu. Próbowałem różnych wersji 2.3.x jednak przy każdej jest to samo. Macie jakiś pomysł co zrobić?

#2 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 27 January 2014 - 21:54

A probowalws na innych stockowych romach go flashowac ?

#3 OFFLINE   blademaster72

blademaster72
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 6m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 28 January 2014 - 06:18

Ściągałem kilka różnych tej samej wersji kilka różnych o innych wersjach i zawsze tak samo się zachowuje.

#4 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 28 January 2014 - 10:57

A różnych wersjach flashtoola próbowałeś ? Może problem leżeć po tronie PC, próbowałeś na innym ?

#5 OFFLINE   blademaster72

blademaster72
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 6m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 28 January 2014 - 18:06

Udało mi się to zrobić poprzez wersję 64 bitową. Zainstalowało. Ale nastąpił inny problem. Mianowicie telefon zachowuje się jakby był cały czas pod ładowarką. Nawet gdy się go wyłączy, uruchamia się to okienko ładowania baterii przy wyłączonym tel.


Zauważyłem także, że przy podłączeniu w trybie flashmode i odłączeniu telefonu telefon mimo wszystko cały czas znajduje się w trybie flashmode. Po wyjęciu baterii (ok. 30sek) nadal pamięta tak jakby miał podłączenie flashmode.

Edited by blademaster72, 28 January 2014 - 18:34.


#6 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 28 January 2014 - 20:26

A podczas flashu miałeś zaznaczone wszystkie wipe ?

#7 OFFLINE   blademaster72

blademaster72
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 6m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 28 January 2014 - 21:22

Cache, Data i Apps Logs. Tyle miałem tyle zaznaczyłem. Wiem, że jak przez CWM to mam jeszcze Battery Stats i Dalvik Cache.

Edited by blademaster72, 28 January 2014 - 21:27.





0 user(s) are reading this topic