Jump to content


Setool2 lite - Instrukcja obsługi - Flashowanie, patchowanie, ściąganie simlocka


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Moderator

  • Moderator
  • 1,255 posts
    • Time Online: 117d 10h 36m
  • GG:
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 02 January 2014 - 21:46

Spis treści:

1. Omówienie funkcji programu.
2. Identyfikacja telefonu.
3. Kopia GDFS.
4. Flashowanie - wgrywanie oprogramowania.
5. Patchowanie platform DB2010/DB2020.
6. Patchowanie platformy DB2020 - wgrywanie patcha Quick Access, ściąganie simlocka i tuning.

Uwaga!

- Program obsługuje telefony oparte na platformach DB2010, DB2012 i DB2020
- Upewnij się, że bateria jest naładowana przynajmniej w 50%
- Pobierz i zainstaluj sterowniki Gordon's Gate flash:  http://www.sonyerics...e-flash-driver/
- Pobierz i uruchom program Setool2 lite v.1.11: http://www.sonyerics...ool2-lite-v111/
- Wszelkie operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność. Redakcja Sony Ericsson World nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzone telefony.

Wszystkie pliki potrzebne do wgrania softu możecie pobrać z naszego downloadu: http://www.sonyerics...wanie-firmware/


1. Omówienie funkcji programu.   

Attached File  1.png   58.17K   148 downloads

1. Okno z logiem.
2. Interfejs - domyślnie USB.
3. Prędkość przesyłu danych - domyślnie 921600.
4. Model telefonu (w przypadku K770 wybieramy K800 lub inny z DB2020).
5. Opcja, którą zaznaczamy podczas flashowania i wgrywania patcha Quick Access (jedynie platforma DB2020).
6. Opcja, którą zaznaczamy podczas patchowania platformy DB2020.
7. Miejsce na dodanie plików firmware: .mbn i .fbn
8. Miejsce na spakowaną customizację, patche vkp, skrypty itp.
9. Miejsce na plik Rest lub kopię GDFS.
10. Przycisk służący do rozpoczęcia odblokowania / naprawy telefonu.
11. Przycisk rozpoczynający proces wgrywania oprogramowania.
12. Przycisk służący do utworzenia kopii GDFS.
13. Przycisk służący do przywrócenia kopii GDFS.
14. Przycisk rozpoczynający proces wgrywania patchy lub skryptów dodanych w polu MISC files [8].
15. Przycisk służący do identyfikacji telefonu.
16. Przycisk gotowości, opisany w dalszej części poradnika.
17. Przycisk zatrzymujący aktualne działania.
18. Wyjście z programu.

2. Identyfikacja telefonu.

- wyłącz telefon i odczekaj kilka sekund,
- kliknij na Identify [15],
- trzymając na telefonie przycisk C lub 2i5 podłącz kabel USB

Jeśli jest to pierwsze połączenie po zainstalowaniu sterowników musisz chwilę poczekać na instalację urządzenia flash.

Omówmy najważniejsze punkty logu:

Attached File  2.png   48.37K   102 downloads

1. IMEI – powinien być zgodny z tym na pudełku.
2. Flash CID oraz kolor/certyfikat - Do flashowania używamy KONIECZNIE pliki mbn oraz fbn przeznaczone dla naszego CID. Jeżeli nasz telefon jest na platformie DB2020 i ma CID mniejszym niż 52, podnosimy go za pomocą programu XS++.
3. Informacja o modelu.
4. Paczka językowa, wgrana do telefonu. (język polski zawierają EMEA_1 (DB2010) oraz Central_Europe (DB2020)).
5. Wersja firmware telefonu.
6. Informacja o simlocku - zera oznaczają brak blokady.

3. Utworzenie kopii zapasowej GDFS.

Wykonanie kopii zapasowej GDFSu to pierwszy krok, który powinniśmy wykonać przed rozpoczęciem działania z telefonem. Obszar ten jest bardzo ważny, a jego naprawa bez kopii nie może być wykonana bez użycia płatnych narzędzi.

Aby wykonać kopię:
- wybieramy nasz  model z listy,
- klikamy przycisk Read GDFS [12],
- wyłączamy telefon,
- trzymając przycisk C lub 2i5 podłączamy kabel USB do telefonu,
- kiedy program wyświetli READY możemy odłączyć telefon,

Naszą kopię GDFS znajdziemy w głównym katalogu Setoola.

4.Flashowanie - wgrywanie oprogramowania.

Uwaga!
Podczas tego kroku wszystkie dane z telefonu zostaną skasowane!

1. Wybieramy nasz model telefonu [4]
2. Za pomocą przycisku "Add" pliki:
a) Plik Main z rozszerzeniem .mbn,
b) Plik File System (FS) z rozszerzeniem .fbn.
Pliki muszą być przeznaczone dla naszego modelu i numeru CID!
3. W polu MISC files [8] dodajemy spakowaną customizację (.zip).
4. Klikamy przycisk FLASH [11], wyłączamy telefon, trzymamy na jego klawiaturze C i podpinamy kabel USB.
5. Czekamy aż program wyświetli napis READY - wtedy odłączamy telefon.

5.Patchowanie platformy DB2010 / DB2012.

Do patchowania platformy DB2010/12 musimy posiadać plik .rest dla naszego firmware. REST to plik, który wybudza telefon po wgraniu patcha.

Aby sprawdzić czy program go posiada, robimy identyfikację telefonu – patrz punkt 1

Attached File  3.png   1.21K   95 downloads

Jeśli ujrzymy napis podobny do tego powyżej (Restoration file not present) musimy zrobić sobie plik Rest dla naszego telefonu.

Najłatwiej jest wygenerować plik REST za pomocą RestMakera: http://www.sonyerics...858-restmaker/. Otwieramy za jego pomocą posiadany plik main i przenosimy utworzony plik rest do katalogu rest w folderze z Setoolem.

Kiedy mamy już nasz plik Rest, ponownie robimy identyfikację aby sprawdzić czy wszystko jest OK.

Jeśli zobaczymy RESTORATION FILE PRESENT możemy kontynuować.

Patche możemy znaleźć w postaci pliku vkp lub tekstowej:

;K310 SW-R4EA031
;turn whitelist to blacklist
;(с) the_laser
;(p) Maximys
44FF9BBA: BF41 FF43

Jeśli jest w postaci tekstu, kopiujemy jego zawartość do notatnika i zapisujemy z rozszerzeniem .vkp.

Procedura patchowania:

1. Wybieramy model telefonu, w tym wypadku K310i [4].
2. W pole MISC files [8] dodajemy patch .vkp odpowiedni dla naszego telefonu i firmware.
3. Klikamy Write SCRIPT [14].
4. Podłączamy wyłączony telefon trzymając C.
5. Po chwili program poprosi nas o odłączenie kabla, wyjęcie baterii, włożenie baterii i naciśnięcie przycisku READY.
6. Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności, podłączamy wyłączony telefon trzymając na jego klawiaturze C.
7. Po chwili program zapyta nas czy chcemy usunąć patch - klikamy na "NO" jeśli chcemy go wgrać lub „YES” jeśli chcemy go usunąć.
8. Kiedy zobaczymy napis READY możemy odłączyć kabel – patch został wgrany.

Jeżeli telefon nie będzie chciał się włączyć, upewniamy się, że plik REST został prawidłowo wgrany. Jeśli nie, należy poszukać innego. Jeżeli patch został źle wgrany, należy go usunąć.
W ostateczności zawsze pomoże ponowne przeflashowanie telefonu plikiem main, a wszystko wróci do normy. Wszystkie patche trzeba będzie jednak wgrać od nowa!
Tym sposobem możemy ominąć blokadę simlock. Patch do usunięcia simlocka wygenerujemy programem Simlock Patch Generator (http://www.sonyerics...atch-generator/) przeciągając przez niego posiadany plik main.

Uwaga! Po każdym flashowaniu telefonu simlock "powróci" i należy ponownie wgrać patch na ominięcie blokady.

6. Patchowanie platformy DB2020

Potrzebujemy:
- plik main,
- plik z patchem Quick Access

Tutaj znajduje się paczka plików Quick Access dla najczęściej spotykanych plików main na platformie DB2020:   Attached File  QuickAccessPack.rar   2.82MB   143 downloads

Jeśli w paczce nie ma pliku Quick Access dla naszego oprogramowania, musimy go utworzyć przeciągając nasz main na program qamaker.exe, dostępny tutaj: http://www.sonyerics...e/1860-qamaker/
Przed wgraniem patcha Quick Access należy wyjąć z telefonu kartę pamięci oraz kartę sim.

Wgrywanie patcha Quick Access:

1. Wybieramy nasz model telefonu z listy.
2. Zaznaczamy opcję "Bypass DB2020 security" [5].
3. Dodajemy plik main dla naszego telefonu i wersji CID [7].
4. W pole MISC files dodajemy patch Quick Access przeznaczony dla naszego modelu i wersji firmware.
5. Klikamy FLASH [11] i trzymając C podłączamy wyłączony telefon bez karty sim.
Po kilku minutach program poprosi nas, abyśmy odłączyli telefon, wyjęli i włożyli baterię i kliknęli na przycisk READY.
Gdy to zrobimy, należy ponownie podłączyć telefon trzymając przycisk C i kliknąć na READY [16]  Program teraz wgra plik main.
Po kilku minutach Setool zapyta nas, czy usunąć patch Quick Acces. Klikamy na "NO":

Po chwili patch Quick Access będzie wgrany. Od tej chwili patchujemy telefon sposobem niżej.

Procedura patchowania:

1. Wybieramy model telefonu.
2. Zaznaczamy opcję "Use quick access patch" [6].
3. W pole MISC files dodajemy patch przeznaczony dla naszego modelu i właściwego firmware.
4. Klikamy Write SCRIPT i podłączamy wyłączony telefon trzymając C.
5. Kiedy program zapyta, czy usunąć patch, klikamy na "NO" aby go wgrać lub „YES” żeby usunąć.
Patch został wgrany.

Uwaga!!!
Po każdym flashowaniu telefonu plikiem main trzeba wgrać patch Quick Access na nowo.
Tym sposobem można również omijać simlocki według sposobu zamieszczonego wyżej.


Poradnik został napisany dla forum Sony Ericsson World i zabrania się jego kopiowania na inne portale.
Posted Image

#2 OFFLINE   TheSlowik1997

TheSlowik1997
  • User
  • 24 posts
    • Time Online: 14h 52m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 25 August 2015 - 15:41

Chciałem odpalić program, a AVG mi wywaliło Konia Trojańskiego Generic29.ABGX.

#3 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 25 August 2015 - 16:20

To norma, wyłącz antywira i śmiało używaj setoola.
WALKMAN®

#4 OFFLINE   TheSlowik1997

TheSlowik1997
  • User
  • 24 posts
    • Time Online: 14h 52m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 29 August 2015 - 21:52

Nie jest to normą :(. Na stronie producenta(że tak się wyrażę) jest bez wirusów. Wy jakiś syf wrzucacie :(.

#5 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 29 August 2015 - 22:31

Żadnych syfów nie wrzucaliśmy, nie wrzucamy i wrzucać nie będziemy. Nikt nie zgłaszał tego typu problemów, a sami używamy tego samego programu.

#6 OFFLINE   TheSlowik1997

TheSlowik1997
  • User
  • 24 posts
    • Time Online: 14h 52m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 30 August 2015 - 22:33

To niech Administracja zobaczy, że na oryginalnej stronie gdzie jest zamieszczony program, nie posiada on wirusów.

#7 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 31 August 2015 - 21:33

Może jest inna wersja, trochę inny kod. Ja się nigdy nie przejmowałem tym, że antywir krzyczy, że w programach do modowania są wiry. Antywir po prostu nie radzi sobie z takimi programami i różne exploity traktuje zwykle jako trojany.
WALKMAN®

#8 OFFLINE   maxpayneau

maxpayneau
  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 19h 34m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 12 July 2021 - 23:13

Niestety program nie odpala się w ogóle na Windows 10. Siedzi w Menedżerze zadań i się kisi i można go tylko skillować. Wyłączenie ochrony w czasie rzeczywistym Windows Defender nie pomaga.

#9 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 13 July 2021 - 16:47

Ten program nie działa na windows 10. Musisz mieć przynajmniej win7 ;)

#10 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 11h 28m

Posted 15 July 2021 - 02:54

Już nie pamiętam ale chyba pomagało odpalenie w trybie zgodności jak będę miał dostęp do łapka to sprawdzę.
WALKMAN®

#11 OFFLINE   maxpayneau

maxpayneau
  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 19h 34m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 15 July 2021 - 20:52

Zainstalowałem VirtualBoxa i windows 7, potem zainstalowałem dodatki gościa do VirtualBoxa by działało przenoszenie plików do maszyny wirtualnej, potem zainstalowałem dodatki do VirtualBoxa z oficjalnej strony żeby działało USB 2.0, potem włączyłem filtr nowych urządzeń USB w VirtualBoxie by po podpięciu telefonu wykrywała go maszyna wirtualna nie mój system na kompie macierzysty. Zainstalowałem sterowniki i... SEtool2 LITE ruszył! Przeflashowałem mojego k550 na w610, miał akurat CID 52, i... okazało się że ma SIM LOCKA. wgrałem mu quick access Patch i zatrzymałem się na tym że nie mogę znaleźć patcha na ściągnięcie simlocka.
W610i CID52 R8BA024 - ktoś mi powie gdzie do tej konfiguracji znajdę patcha na SIMlocka? Proszę już zaszedłem tak daleko i tylko to jest przeszkodą bym mógł wsadzić w niego moją kartę SIM i cieszyć się telefonem.

Pacza znalzłem, wgrałem poradziłem sobie dzięki!

Edited by maxpayneau, 15 July 2021 - 21:10.


#12 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 15 July 2021 - 22:03

Trzymaj - http://www.sonyerics...ry/743-r8ba024/

#13 OFFLINE   maxpayneau

maxpayneau
  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 19h 34m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 16 July 2021 - 11:56

View Postdante, on 15 July 2021 - 22:03, said:

Dziękuję bardzo, wiem że to są mega stare tematy ale bardzo mam wielki sentyment do tego telefonu.

#14 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 16 July 2021 - 15:38

View Postmaxpayneau, on 16 July 2021 - 11:56, said:

Dziękuję bardzo, wiem że to są mega stare tematy ale bardzo mam wielki sentyment do tego telefonu.
Nie ważne czy stare, grunt, że się udało. ;)




0 user(s) are reading this topic