Jump to content


[Rozwiązany] Zylo cały czas miga


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307
  • User
  • 75 posts
    • Time Online: 2d 14h 55m

Posted 20 September 2013 - 21:45

Witajcie
Kupiłem dziś Zylo z pełną dokumentacją za 20zł z taśmą do wymiany.
Telefon po włączeniu włączył się,ekran świecił na czarno,podświetlił klawiaturę i było ok. Odpaliłem demo tour,grał elegancko więc wyłączyłem i chciałem go uruchomić na karcie sim z T-mobile. Po odpaleniu z kartą z T-mobile telefon zawibrował i zaczął ciągle migać ekranem i klawiaturą,zero reakcji na włączenie. Wyjąłem baterię i kartę sim odpaliłem i ta sama reakcja. Wgrałem soft z tego forum przez omniusa,powiodło się i przy starcie co się okazało? Miganie ekranu i klawiatury. Jak to jest,że przy pierwszym rozruchu telefon normalnie zadziałał bez simki a z simką nagle wysiadł,co było jego przyczyną? Właściciel dbał o telefon bo jest bardzo zadbany a gdy taśma mu padła schował go do pudełka. Czy jeśli zmienię taśmę będzie po kłopocie? Proszę o pomoc

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 21 September 2013 - 07:36

W pierwszym zdaniu odpowiedziałeś sobie na pytanie :) jeśli chcesz używać tego telefonu to najlepiej kup oryginalna np w Magbossie bo te z alledrogo długo nie działaja
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#3 OFFLINE   sonyman

sonyman
  • User
  • 309 posts
    • Time Online: 13d 7h 54m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 21 September 2013 - 07:39

Tasmy czesto robia zwarcia i dzieja sie rozne rzeczy.


Ja mam oryginalna jak cos to pw. Załozyłem, a po tygodniu wysiadl mi slot sim... pech

Edited by sonyman, 21 September 2013 - 07:40.

Posted Image
Posted Image
Posted Image

#4 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307
  • Autor tematu
  • User
  • 75 posts
    • Time Online: 2d 14h 55m

Posted 21 September 2013 - 08:09

Mhm... Nie spodziewałem się czegoś takiego. Na szczęście mam niedaleko hurtownię GSM i mają tam świetne zamienniki HQ,które już stosowałem w wielu modelach a ceny są przystępne. Co do tego modelu wiem,że taśmy lubią siadać a najczęściej to w modelach z pierwszej serii (mój to 10W42) bo czytałem co nieco ale za 20zł kompletny telefon... Czy nie było warto?

Edited by grzesiek930307, 21 September 2013 - 08:09.


#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 22 September 2013 - 03:11

View Postgrzesiek930307, on 21 September 2013 - 08:09, said:

Co do tego modelu wiem,że taśmy lubią siadać a najczęściej to w modelach z pierwszej serii (mój to 10W42) bo czytałem co nieco ale za 20zł kompletny telefon... Czy nie było warto?

Taśmy siadały w każdym egzemplarzu, a w tych pierwszych sztukach szczególnie, bo montowane były taśmy z wadą fabryczną. Z czasem wprowadzono lepsze taśmy, które wytrzymywały dłużej. Zależy też, czy się poprawnie telefon poskłada czy nie. Bo jeśli nie, to taśma padnie bardzo szybko. A co do ceny... Wolałbym kupić coś droższego i solidniejszego (np. X8) niż dać 20 PLN za Zylo i każdego dnia się martwić czy padła taśma czy nie i co chwilę do niego dokładać na naprawy...

#6 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307
  • Autor tematu
  • User
  • 75 posts
    • Time Online: 2d 14h 55m

Posted 22 September 2013 - 07:44

Owszem Jurij zgodzę się z Tb aczkolwiek miałem X8 przez dłuższy czas i ten telefon jak dla mnie ma za mały ekran a po co mi X8 jak mam WT19i? Znajomy miał w idealnym stanie kompletnego Zylo,tak jak producent go sprzedawał tylko taśma delikatnie przerwana była. On nawet serwisu na oczy nie widział a koszty naprawy tego maleństwa wyniosą mnie tylko 20zł. Martwi mnie to,że przy pierwszym starcie telefon działał poprawnie a z kartą sim zaczął świrować ale mówicie,że taśma za wszystkim stoi to jutro ją kupię,zamontuję i zdam relację. A co do zabezpieczenia taśmy od dłuższego czasu ostre krawędzie w sliderze,po których taśma się ociera zabezpieczam je taśmą klejącą papierową,co daje dłuższe szanse przeżycia takiej taśmy. Zastosowałem to w kilku samsungach i w n95 i odziwo sprawdza się :)

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 23 September 2013 - 14:39

No tak, tylko weź pod uwagę, że teraz producenci robią wszystko co mogą, żeby zaprojektować telefon tak, żeby musiał się zepsuć. Przypadek zylo pokazuje, że niekiedy przeginają i to ostro. W przypadku tego modelu nie ma wątpliwości że się zepsuje. Żadnych. To nie jest kwestia tego czy się zepsuje, tylko pytanie brzmi: kiedy? W przypadku X8 nie masz elementów ruchomych i jak będziesz dbał o telefon to będzie długo służył. Poza tym większy ekran (Zylo 2,6", X8 3") i o niebo lepsza funkcjonalność. To taki prosty przykład ;) Ja sobie cenię w urządzeniach bezawaryjność i nigdy nikomu nie polecę Zylo. No chyba, że ktoś lubi się stresować czy podczas wyjazdu strzeli mu tasiemka na odludziu i zostanie bez łączności ze światem - to jest to idealny zakup :)

#8 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307
  • Autor tematu
  • User
  • 75 posts
    • Time Online: 2d 14h 55m

Posted 23 September 2013 - 18:36

Jurij ja go kupiłem głównie dla kolekcji. Owszem X8 to był super telefon bo byłem z niego zadowolony,zastąpiłem go Live'm i nie żałuję ale gdybym miał okazję przygarnąć X8 to tylko białego z biało-czarą klapeczką. A wracając do tematu Zylo... on większość czasu spędzi w pudełku ewentualnie od czasu do czasu posłucham na nim muzyczki przy sprzątaniu. Do użytku na co dzień... Never! To będzie kolejny egzemplarz do kolekcji i już :) Juto zamierzam kupić taśmę,przetestować,trochę podkręcić jego parametry i do pudełka :)

#9 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 23 September 2013 - 19:03

jak kiepsko trafisz to możesz nie zdążyć przetestować ani podkręcić parametrów ...pamiętaj " Chytry dwa razy traci " ;)
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#10 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307
  • Autor tematu
  • User
  • 75 posts
    • Time Online: 2d 14h 55m

Posted 25 September 2013 - 15:36

Hehe na szczęście u mnie jest bez niespodzianek :)
Taśma zakupiona za 15zł zamiennik HQ. Telefon sprawuje się znakomicie,płynnie i szybko działa,jakość muzyki na głośniku jest całkiem,całkiem no ale wiele plików jest zabezpieczonych i nie można usunąć co mnie denerwuję zbędnie pamięć zaśmieca no ale coś się wymyśli. Jeżeli ma ktoś na to łatwy sposób proszę pisać :)

#11 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 25 September 2013 - 16:42

nie bawilem sie zylo ale pewnie farem usuniesz albo a2uploaderem podmianka
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#12 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 25 September 2013 - 17:16

Taśma wymieniona, wszystko działa, więc:

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.
WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic