Jump to content


Pytanko do naprawy gniazda i podświetlenia


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747
  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 41m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 05 August 2013 - 22:03

Witam,

Przymierzam się do wymiany lub naprawy gniazda słuchawkowego/ładowarki...Jeszcze nie wiem co jest grane bo całe się rusza ale w niektórych pozycjach działa, więc chyba uszkodzenie mogę wykluczyć i mam pytanie czy te gniazdo jest lutowane czy mocowane?

Drugą sprawą jest podświetlenie klawiszy numeycznych...właścicielowi spadł telefon, czy możliwe jest wypięcię się taśmy lub elementu odpowiedzialnego za te podświetlenie? Czy jest to taśma, gdzie dokładnie się ona znajduje bo nie mogę jej znaleźć w instrukcji serwisowej?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Edited by morfeusz747, 05 August 2013 - 22:03.


#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 05 August 2013 - 22:12

Gniazdo jest lutowane, więc żeby je wymienić musisz posiadać stację lutowniczą hot air i umiejętności. Co do drugiej kwestii - rozbierz telefon, sprawdź czy wszystko jest dobrze wpięte i złóż. Jeśli nie, zacznij od wymiany płytki klawiatury.

#3 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747
  • Autor tematu
  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 41m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 05 November 2013 - 18:23

Witam ponownie.

Po naprawieniu gniazda teraz popsuła się kolejna rzecz w telefonie...mianowicie nie działają przyciski 4,7,* oraz # no i tak jak to było wcześniej nie działa podświetlenie klawiatury. Jak myślicie co może być przyczyną? Taśma czy płytka o której Jurij wspomniał?

Pozdrawiam

Edited by morfeusz747, 05 November 2013 - 18:24.


#4 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 12m

Posted 05 November 2013 - 18:56

Prawdopodobnie dolna płytka klawiatury. Jeśli taśma byłaby do wymiany, miałbyś problemy z obrazem na wyświetlaczu, gniazdem kart pamięci, klawiszami górnymi.
WALKMAN®

#5 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747
  • Autor tematu
  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 41m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 05 November 2013 - 19:06

Rozebrałem telefon wyjąłem taśmę i wsadziłem raz jeszcze i klawiatura działa :D tzn działają wszystkie przyciski jednak podświetlenia nadal nie ma. Ale tego się chyba nie opłaca naprawiać...

#6 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 12m

Posted 05 November 2013 - 19:18

Heh, no to świetnie, że się udało bez większego kosztu :) Podświetlenie to może być płytka, jak wspomniał Jurij. Ale czy jest Ci ono tak potrzebne? ;)
WALKMAN®

#7 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747
  • Autor tematu
  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 41m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 05 November 2013 - 21:20

Obędzie się bez niego, tylko czasem wieczorkiem jest to frustrujące.
Czy to jest ten element?

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#8 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Moderator

  • Moderator
  • 1,255 posts
    • Time Online: 117d 10h 36m
  • GG:
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 05 November 2013 - 22:42

Tak to jest to. Ale za 2,99 nie oczekuj, że będzie to działać prawidłowo. Lepiej polować na uszkodzony egzemplarz i wyjąc z niego oryginalną część ;) Chociaż na twoim miejscu, nic bym z tym nie robił.
Posted Image

#9 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747
  • Autor tematu
  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 41m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 10 July 2014 - 11:42

Witam,

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Telefon leżał w szafie, a mnie się nudziło więc stwierdziłem, że sobie pomajsterkuje. Kupiłem oryginalną płytkę klawiaruty i ją wymieniłem...jednak nadal nie działają przyciski 4,7,* oraz # oraz podświetlenie. Co może być przyczyną? Wszystko dwa razy sprawdzałem przed złożeniem, nic się nie odpięło ;)

#10 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 12m

Posted 11 July 2014 - 08:58

Hej. To przyciski znowu nie działają? Bo wcześniej udało Ci się je jakoś naprawić :D Ja bym jeszcze raz rozłożył i przetestował czy podświetlenie i przyciski będą działały przed złożeniem całego telefonu. Włóż tylko baterię i sprawdź.
WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic