Jump to content


problem z włączeniem


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 OFFLINE   michupo

michupo
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 02 August 2013 - 14:38

Mam SE Aspen tylko z rozlanym wyświetlaczem. Tzn tak myślałem na początku, kupiłem nowy wyświetlacz wymieniłem i... przy włączaniu tylko zawibruje, klawisze się nie podświetlają, na wyświetlaczu dalej ciemno, tak jak wcześniej... Telefon nie był zalany... Co może być nie tak?

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 August 2013 - 14:49

Spróbuj wgrać na nowo oprogramowanie. Tzn. użyj PC Companiona i wybierz opcję "repair" :)

#3 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 02 August 2013 - 16:28

Spróbuję i napiszę co i jak :) ale trochę to potrwa bo korzystam z aero :P

po wgraniu niestety bez zmian :(

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 August 2013 - 16:33

A na pewno dobrze go poskładałeś i zamontowałeś sprawny wyświetlacz? Może ekran był rozbity z powodu upadku i w telefonie poszło coś jeszcze? Na Twoim miejscu udałbym się do dobrego serwisu GSM i dał im telefon do sprawdzenia...

#5 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 02 August 2013 - 16:58

wszystko wydaje się być w porządku, może wrzucę zdjęcia? może jest coś czego sam nie widzę :)

aa.. i pod kablem przed chwilą klawisze się podświetliły na ułamek sekundy :) to może walczy o życie :D

tak to wygląda:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

not found: Dodałem zdjęcia w bezpośrednich linkach.

Edited by not found, 02 August 2013 - 17:08.


#6 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 02 August 2013 - 17:19

ja widze ze cos przy montazu poszlo nie tak ... na fotce brak zatrzasku przy zlaczu/konektorze lcd :(  do tego jeszcze zostawiles plombe sprzedawcy pod spodem
a tak z ciekawosci zapytam : da sie na niego/z niego zadzwonic ?

Edited by faflak, 02 August 2013 - 17:21.

_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#7 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 02 August 2013 - 21:47

błąd przy montażu bym odrzucił, lcd wymieniło się naprawdę łatwo więc nie sądzę żebym coś przy tym zepsuł.

a o braku jakiego zatrzasku piszesz? od kiedy go mam nic nie uszkodziłem, tak dostałem, to może niepotrzebnie wziąłem się za wymianę lcd od razu.. :(

a co do pytania, to podobno można było z niego zadzwonić, przyznam że sam wcześniej nie próbowałem. Teraz jak na niego dzwoniłem to nie można się połączyć, choć nie wiem jak telefon się zachowuje, czy trzeba coś wcześniej nacisnąć, zaakceptować, ciężko tak na ślepo :(

#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 02 August 2013 - 23:11

taki maly plastik ktory podwazasz zeby wypiac tasme i zatrzaskujesz zeby zapiac/docisnac na twoim foto go nie widac i pewno go nie ma bo sa widoczne piny, praktycznie kazdy fon z cos takiego posiada wiec zajrzyj do byle jakiej serwisowki bedziesz wiedzial o co chodzi ja w tej chwili nie dysponuje fotkami :(

Attached Files


Edited by faflak, 02 August 2013 - 23:12.

_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#9 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 03 August 2013 - 11:21

właśnie wiesz co, to mi się wydało podejrzane ale w instrukcji serwisowej też tego nie było widać :) za chwilę wrzucę zdjęcie jak to tam wygląda :)

#10 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 03 August 2013 - 11:27

na pewno jest zatrzask w kazdym tego typu konektorze

not found: Literówka :P

Edited by not found, 03 August 2013 - 13:32.

_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#11 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 03 August 2013 - 11:49

byłem w serwisie właśnie - i tak, brak zatrzasku :(

trudno znaleźć taki sam zatrzask więc jedyną metodą, którą mogę przywrócić telefon do żywych, jest wciśnięcie tam czegoś i liczyć na szczęście :D tylko co takiego?

#12 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 03 August 2013 - 12:15

a nie mowilem.... bedzie klopot musisz tak kombinowac zeby lcd zalaczyl i jednoczesnie nie powyginac/popodginac pinow w konektorze a jak juz zadziala to mozna przylutowac kabelek po dwoch stronach lasmy lcd do masy na plycie glownej wszystko jest wykonalne albo ewentualnie po odpowiednim wlozeniu tasmy podkleic tasma dwustronna .choc z pewnoscia taki zatrzask mozna dopasowac i od innego ewentualnie dluzszego konektora docinajac go tylko wtedy nie bedzie trzymal na zawiasach wazne zeby przelozyc piny przez otworki w zatrzasku ....
Powodzenia
albo szukaj takiego konektora na allegro w magossie innych sklepach/hurtowniach gsm

Edited by faflak, 03 August 2013 - 12:15.

_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#13 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 03 August 2013 - 12:22

dzięki wielkie :) to myślę że na początek poszukać gdzieś do kupienia, ale pewnie nie znajdę :( więc później spróbuję podkleić bo mniejsze ryzyko uszkodzenia :D

#14 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 03 August 2013 - 12:27

przyda ci sie lupa, obejrzyj dokladnie piny czy sa proste przed wlozeniem tasmy ten zatrzask ma taki delikatny ksztalt klina wiec tasma musi byc dobrze docisnieta
-----------------------------
policz piny i napisz do sprzedawcy na allegro speedgsm maja podobne w swojej ofercie wiec moze cos dopasuja albo konkretnie poszukaj w serwisowce oznaczenia/symbolu tego konektora i dopiro zacznij szukac, z doswiadczenia wiem ze takie operacje podkladania czegos nie umiejetnie koncza sie slabo dla telefonu - kilka sztuk takich odkupilem wlasnie z uszkodzonymi konektorami z tym ze przewaznie tasm lcd w sliderach i jednego htc z zlaczem lcd podwazonym nie od tej strony ;)

Edited by faflak, 03 August 2013 - 12:59.

_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#15 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 03 August 2013 - 13:02

Nie mam lupy :( piny wydają się proste, ciężko było zrobić zdjęcie ale tak wygląda Posted Image

czyli jak rozumiem, spróbować tak: włożyć dobrze taśmę i przykleić taśmą?

wyszło trochę masło maślane ale wiadomo o co chodzi :D

#16 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 03 August 2013 - 13:04

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

  masz u siebie cos podobnego typu zif licz piny ;)
27 pinow jak sie nie pomylilem
albo fpc

Edited by faflak, 03 August 2013 - 13:10.

_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#17 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 03 August 2013 - 13:07

tego nie znalazłem :D 13zł to można spróbować :D tylko co wtedy z tym zrobić?

#18 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 03 August 2013 - 13:22

albo google/connector zif ffc fpc 27pin ... jak masz zdolnosci to da sie przelozyc sam zatrzask albo do serwisu i przelutuja calosc ale pewnie z 30-50pln jak nie lepiej taka usluga tylko tyle samo pinow i ten sam typ zlacza zeby zatrzask pasowal najlepiej napisz do speedgsm oni maja tylko oryginalne czesci moze cos pomoga :)
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#19 OFFLINE   michupo

michupo
  • Autor tematu
  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 14h 13m
  • Kraj::
  • Operator: Heyah

Posted 03 August 2013 - 13:26

dzięki, napisałem do nich :D może uda się mu dać drugie życie :D

#20 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 03 August 2013 - 13:30

mysle ze warto :) tym bardziej ze zainwestowales juz w lcd
Powodzenia ;)
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^




0 user(s) are reading this topic