Jump to content


Już niedługo nowy firmware (4.1.B.1.13) dla rodziny Xperia 2011


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#21 OFFLINE   karol25

karol25
  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 35m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 30 December 2012 - 16:14

A jak będzie z grami i dialerem w Neo v mt11i?

A jak będzie z grami i dialerem w Neo v mt11i? Znacie przybliżoną datę wydania tej wersji?

#22 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 30 December 2012 - 16:43

Tego nikt nie wie. Nie wiadomo nawet czy to firmware ujrzy światło dzienne. Wyjdzie, to będą stosowne informacje na forum ;)

#23 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 30 December 2012 - 22:23

Sony chyba czuje,że traci klientów to się wzięli do roboty.Jak naprawią błędy to ICS zainstaluje :)

Edited by timmi, 30 December 2012 - 22:25.


#24 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 30 December 2012 - 22:54

Co Wy macie z tym zepsutym icsem!? Mam go od kilku tygodni i działa o niebo lepiej niż GB. FIFA, Shadow gun, dead trigger, backstab, gta3 działają lepiej niż na GB...

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Posted Image

#25 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 30 December 2012 - 23:36

Ale z tego co wiem to masz coś tam potuningowane i może dlatego ci lepiej chodzi ale pomyśl o takich co nie chcą albo nie umieją wgrywać romów itd,

#26 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 31 December 2012 - 00:11

View Postphillix, on 30 December 2012 - 22:54, said:

Co Wy macie z tym zepsutym icsem!? Mam go od kilku tygodni i działa o niebo lepiej niż GB. FIFA, Shadow gun, dead trigger, backstab, gta3 działają lepiej niż na GB...

Mówisz o stockowym ICS od Sony? U mnie na kompilacji 587 na sex pro nie działa GTA III.

#27 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 52m

Posted 31 December 2012 - 09:37

Prawda jest taka, ze albo sie liczy na siebie, albo czeka do usranej smierci az SONY naprawi ICSa dla smartfonow z 2011. Zrozumcie to nie wina sprzetu tylko lenisto firmy w jego optymalizacji. Nie liczcie na wielkie WOW, choc zycze wam jak najlepiej.

#28 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 31 December 2012 - 11:28

Quote

Co Wy macie z tym zepsutym icsem!? Mam go od kilku tygodni i działa o niebo lepiej niż GB. FIFA, Shadow gun, dead trigger, backstab, gta3 działają lepiej niż na GB...

z tym że nie masz stockowego ics a custom rom a to różnica kolosalna. też nie wiem na co ludzie narzekają na ics - mam jb i baaardzo sobie chwalę. czujesz temat? porównywanie custom roma ze stockowym nie ma sensu, wiadomo że w customach poprawiono wiele rzeczy w stosunku do podstawowego, w końcu od tego są custom romy
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#29 OFFLINE   mikey

mikey

    Zdobywca w 3 miejsca w konkursie „Pokaż z bliska atuty SE”

  • User
  • 131 posts
    • Time Online: 4d 1h 1m

Posted 31 December 2012 - 11:59

Też nie wiem o co im chodzi z ICS, ja nic nie przerabiam a działa jak należy. Na innych portalach jakoś najmniej narzekają na aktualizacje od Sony i ich częstotliwość natomiast tu zawsze jest źle. Nie lepiej zmienić firmę zamiast narzekać?
Dołączona grafika

#30 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 31 December 2012 - 12:37

Quote

U mnie na kompilacji 587 na sex pro nie działa GTA III.

kupiłeś oryginalną grę czy znalazłeś? ja miałem dedykowaną dla wszystkich telefonow z arm v7

Quote

z tym że nie masz stockowego ics a custom rom a to różnica kolosalna

custom, to może być MIUI albo CM. ja mam stocka 4.0.4 z dodatkami, więc wątpie czy to różnica ;))
Posted Image

#31 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 39m

Posted 02 January 2013 - 16:24

ICS jest dobrym systemem, pod warunkiem że komuś nie przeszkadza tragiczna jakość zdjęć w przypadku Neo (poziom niemal równy z C702) zacinające się nagrywanie w HD i przez to napis "HD" z tyłu obudowy traci na znaczeniu, nie do końca naprawiona dioda powiadomień i jeszcze kilka mniejszych błędów. Co do szybkości to też odniosłem wrażenie że ICS jest momentami szybszy niż GB ale też nie można naładować zbyt dużo aplikacji tak jak w przypadku GB. Co do plusów można też zaliczyć szybkie włączanie modułów np. włącznie BT trwa raptem ułamek, maksymalnie jedną sekundę i co najważniejsze to że nie ma już tego idiotycznego ograniczenia widoczności BT co na GB było porażką, a co do Wi-fi to włączenie Wi-fi i automatyczne połączenie się z siecią trwa kilka sekund. Do pełni szczęścia można dograć apki z Xperi T oraz innych nowszych modeli

#32 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 02 January 2013 - 16:56

Aktualka pewnie będzie tak szybko wydana jak JellyBean na Xperie S , czyli na Xperie 2012
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#33 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 January 2013 - 13:00

I tu się mylisz Hunter. Aktualizacja już jest! Jak zwykle co jakiś czas zerkam z ciekawości do supportu, dziś patrzę i oczom własnym nie wierzę:

Attached File  Nowe firmware Xperia ray.PNG   29.96K   26 downloads


Na razie tylko dla Xperii ray ST18i Urushi. Na razie tylko wersja Vodafone. Ale to jak najbardziej dobry znak - wersja 4.1.B.1.13  nie jest jedynie plotką czy mitem - stała się faktem! Zapewne wkrótce pojawi się więcej wersji oraz aktualizacja dla innych modeli :)

Edyta: Nowe firmware zaraz będzie w naszym forumowym downloadzie, więc posiadacze Xperii ray mogą je pobierać, wgrywać s1toolem i testować :)

#34 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 13 January 2013 - 14:18

jakiś changelog tego jest?
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#35 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 January 2013 - 14:45

Nie ma. Pozostaje pobierać, flashować, testować:

1. APP SW: http://www.sonyerics...y-st18-setool2/

2. FSP: http://www.sonyerics...y-st18-setool2/

Na XDA znalazłem taką oto informację odnośnie nowego firmware:

Quote

1. The notification led problem hasn't been fixed.
2. There's no new kernel.
3. It's a bit smoother than .587. (Actually it's not. Just placebo.)
4. The touchpad responds better. (Placebo)
5. The dialer is much faster.

EDIT:
6. I'm disappointed in Sony. I've waited so long for this update and it's a pile of t****, slow and buggy. If you're still on GB, stick with it, don't "update"!
EDIT:
7. Sony, are you playing us? Video recording still laggy, audio output is still mono.


EDIT: According to

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

the only real change is related to WiFi libraries. There's also a new baseband which might also solve some signal issues. That's all folks! Don't expect better overall performance.

Czyli poza szybszym dialerem, nowszym basebandem i bibliotekami wi-fi nie ma żadnych zmian. Po tylu miesiącach oczekiwania to zapewne będzie to zawód dla wielu użytkowników modeli z 2011 roku, jako że autor tematu nie zaleca aktualizacji z Gingerbread'a.

#36 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 13 January 2013 - 15:01

No właśnie, sapali niektórzy że mimo wszystko nie naprawili dalej diody powiadomień, chociaż pogłoski chodzą że sony do xperi play ma wydać ICS ;)
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#37 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 January 2013 - 15:08

Przeczytałem cały temat:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

i ani jednej pozytywnej opinii na temat nowego firmware. Skoro nie naprawili ani jednego ze znanych od miesięcy błędów, to po kiego czorta taka aktualizacja? Zawracanie ludziom głowy i marnowanie gigabajtów transferu na wszelakich serwerach...

#38 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 13 January 2013 - 16:35

jak to po co? propaganda! myśmy są gitni bo wydajemy apdejta software! a że w zasadzie nic nowego nie wnosi to problem użytkowników. ludzie psioczyli że nie ma aktualizacji - wypuszczamy nic nie wartą, ale zawsze to aktualka. ciekawe ile osób ucegli dzięki niej telefon :D
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#39 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 39m

Posted 13 January 2013 - 17:44

Czyli pozostaje tylko zainwestować w któryś z modeli od Sonego żeby mieć w niemal 100 % sprawnego ICS-a, ale jak i tak na razie pozostanę przy Neo przynajmniej jeszcze przez jakiś pół roku

#40 OFFLINE   Dabronik

Dabronik
  • User
  • 234 posts
    • Time Online: 3d 12h 40m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 14 January 2013 - 19:36

A o co chodzi dokładnie z tymi gorszymi zdjęciami na przykład żę są rozmazane? Bo ja w swojej Xperi mini miałem właśnie zdjęcia rozmazane.




0 user(s) are reading this topic