Jump to content


Zobacz które modele Sony Xperia otrzymają aktualizację do Android 4.1 Jelly Bean!


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 29m

Posted 19 October 2012 - 12:55

Dzisiejszego ranka Sony Mobile potwierdziło aktualizację Xperia T, Xperia TX i Xperia V do Android 4.1 Jelly Bean.

Proces aktualizacji ma się rozpocząć w okolicach lutego 2013 roku.

Nieco później Sony planuje także wypuszczenie Androida 4.1 JB, na inne modele wśród, których można wymienić: Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia go i Xperia J.

Wygląda, więc na to że na ICS zakończy się aktualizacja takich modeli jak: Xperia miro, Xperia tipo, Xperia sola i Xperia U.


Źródło: blogs.sonymobile.com

#2 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 19 October 2012 - 14:30

Pewnie będzie tak znowu,że przy gb będzie lepiej zostać.

#3 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 19 October 2012 - 15:50

A tak SONY się zachwalało, o aktualizacje swoich telefonów, a tu taki zonk z tymi terminami :laughing: Przecież to jest jakaś kpina  !!!!! Myślę, że jak jeszcze wypuszczą z 20 nowych smartfonów, to terminy będą jeszcze lepsze :lotpot:

#4 OFFLINE   First

First

    Były Moderator

  • User
  • 197 posts
    • Time Online: 14d 5h 38m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 19 October 2012 - 17:12

Jak zaktualizują Xperie P, to tylko pozostaje "dopisać" obsługę kolorów przeźroczystego paska i soft na Xperie U gotowy, więc nie wiem w czym oni widza problem z jej aktualizacją.
Pozostałe modele i ich (nie) aktualizację litościwie pominę...
Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 20 October 2012 - 00:13

Ja myślę, że to mądre posunięcie. Przecież low endy Sony 2012 śmigają na Snapdragonach S1 - wiekowych konstrukcjach które chyba tylko cudem uruchamiają ICS :D Flagowce mają wydajne najnowsze układy Snapdragon S4  i na takich urządzeniach jest sens przeprowadzania aktualizacji. Nie zapominajcie, że telefon ma działać, a nie doprowadzać do 100% przeciążenia mcu czy częstych restartów i zwiech tylko po to żeby właściciel mógł się podniecić cyferkami wersji systemu... Jestem tylko w szoku że Xperia J dostanie 4.1 JB... przecież też śmiga na Snapdragonie S1 MSM7227A :blink:

#6 OFFLINE   First

First

    Były Moderator

  • User
  • 197 posts
    • Time Online: 14d 5h 38m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 20 October 2012 - 11:45

Tak tak, ale Xperia P i U mają ten sam chipset st-ericsson u8500, także w tym wypadku to naprawdę pozostaje tylko "dopisanie" obsługi kolorów przeźroczystego paska... :)
Posted Image

#7 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 20 October 2012 - 14:22

Quote

Flagowce mają wydajne najnowsze układy Snapdragon S4  i na takich urządzeniach jest sens przeprowadzania aktualizacji. Nie zapominajcie, że telefon ma działać, a nie doprowadzać do 100% przeciążenia mcu czy częstych restartów i zwiech tylko po to żeby właściciel mógł się podniecić cyferkami wersji systemu...
Tu już nie chodzi o to, by na siłę wprowadzać system, tylko o terminy. Jakby nie patrzeć po xperiach z 2011, SONY zarzekałao się, że tą kwestię stanowczo poprawi. A co się zmieniło ? Praktycznie nic. Nowe modele wychodzą ze "starym" systemem, a aktualizacja do nowego jest zawsze "o jeden wstecz" względem wersji jaki wprowadza google. ;)

#8 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 20 October 2012 - 16:38

Sony się spóźnia jak pociągi PKP ;).Szkoda,że Sony odpędza sobie klientów.Głupie wg mnie jest to,że taka tipo ma 4.0 i to już wgrane a xperia play ma 2.3 jak spokojnie mogła mieć 4.0.Szkoda słów na Sony.Wg mnie wszystkie xperie z 2012 powinny mieć 4.0 wgrane a nie ,że trzeba samemu robić.

Edited by timmi, 20 October 2012 - 16:41.


#9 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 22 October 2012 - 09:10

View Posttimmi, on 20 October 2012 - 16:38, said:

Sony się spóźnia jak pociągi PKP ;).Szkoda,że Sony odpędza sobie klientów.Głupie wg mnie jest to,że taka tipo ma 4.0 i to już wgrane a xperia play ma 2.3 jak spokojnie mogła mieć 4.0.Szkoda słów na Sony.Wg mnie wszystkie xperie z 2012 powinny mieć 4.0 wgrane a nie ,że trzeba samemu robić.

Powiem ci że czasami chyba dobrze że Xperia Play nie dostała aktualizacji przynajmniej zaoszczędzili nerwów jej użytkownikom, bo na ICS-e w wersji Sonego np. pod względem gier nie byłoby już tak kolorowo. Chociaż sytuację ratują developerzy z xda jednak przeciętny użytkownik nie zdecyduje się na odblokowanie bootloadera kosztem gwarancji no i tylko po to żeby nowszy system. A co do JB to pewnie większość aplikacji skopiowaliby z ICS i znowu trzeba byłoby instalować wszystko z nowszych modeli

#10 OFFLINE   FluFlu

FluFlu
  • User
  • 58 posts
    • Time Online: 20h 48m

Posted 25 October 2012 - 19:15

Wszędzie piszą, że Xperie z 2011r pozostają na ICS, ale Xperia U jest z 2012 roku i też nie dostanie JB... Dlaczego jakaś gorsza Xperia J dostanie JB a U już nie? Coś chyba się daty produkcji ekipie Sony pokićkały ;(

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 25 October 2012 - 19:19

Czytaj wszystkie newsy... Najnowsze plotki: http://www.sonyerics...dzierniku-2012/ donoszą, że Xperia U także dostanie Jelly Bean i to już niebawem bo w grudniu :)

#12 OFFLINE   FluFlu

FluFlu
  • User
  • 58 posts
    • Time Online: 20h 48m

Posted 25 October 2012 - 19:23

Czowieku.... Nie wiem jak Ty to robisz, ale z każdym moim zapytaniem, umiesz mnie uszczęśliwić :D Fakt, to by było super, ale ciekawe ile w tym jest prawdy ;)




0 user(s) are reading this topic