Jump to content


Już 25% telefonów w Polsce to smartfony


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 OFFLINE   Carlito Brigante

Carlito Brigante
  • User
  • 37 posts
    • Time Online: 1d 13h 37m

Posted 19 November 2012 - 17:37

Tak samo uważam. Nigdy nie byłem przekonany do smartfonów ale silniejsza była ciekawość tego jak się sprawuje Android, więc kupiłem LwW.

#22 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 19 November 2012 - 17:55

Quote

Bo do bzdzetów mam PC-ka a nie telefon. Telefon w moim powazaniu powinien byc praktyczny a nie przebajerowany...
A co rozumiesz przez  bzdety i bajery w telefonie ?
Wiesz idąc takim tokiem myślenia, to technologia zamiast brnąć do przodu by się "cofała"

#23 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Autor najlepszego wpisu sierpnia 2013

  • User
  • 554 posts
    • Time Online: 16d 7h 41m

Posted 20 November 2012 - 10:18

Chociażby nawigacja (w kolo komina jako bajer, a jak na naprawde byc potrzebna to nie dosc ze kasa leci (a nawet jak za free) to i bez ladowarki po bardzo krotkim czasie nie obedzie sie), gry (z jednej strony wiadomo na nude a z drugiej po co to komu). Ktoś starszy bedzie musial kupic za jakis czas "smarfona" to bez wnusia pomocy sie nie obedzie a nie wierze by za kilkanascie lat funkcjonowaly "proste smartfony" a nasze egzemplarze beda eksponatami muzealnymi... Dobrze ze antek sie rozwija ale z rozumem...  Mogą być jakieś bajery w jednych ale i z drugiej strony niech jest robiony  jakis prosty bez zbednych funkcji... nie kazdemu zalezy na dotyku systemie procku itp itd. Dobrze by było gdyby ruszyła jakaś platforma klawiszowców od Sony :) . teraz wszystko to jedno i to samo. Niewiele różnic... No znajdz mi dla seniora prostego smartfona (z czasem tylko smarty będa na rynku wiec pomijam telefony)... Chyba najprostszy to N73 :/P

Edited by slivka91, 20 November 2012 - 10:27.

"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

#24 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 4h 7m

Posted 20 November 2012 - 10:33

Ja tam nie mam nic przeciwko smartfonom, ale dlaczego producenci narzucają tylko jeden właściwy nurt? Można było zostawić kontynuacje najlepszych modeli SE i jestem pewien, że spora liczba ludzi nie przekonanych do samrtfonów zdecydowałaby się np. na W995 w odnowionej wersji. Niestety Sony, jak i inni producenci poszli w stronę dotykowych, dużych wyświetlaczy i baterii trzymającej max 2 dni... ehh

#25 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Autor najlepszego wpisu sierpnia 2013

  • User
  • 554 posts
    • Time Online: 16d 7h 41m

Posted 20 November 2012 - 14:19

Tak to bywa. Miejmy nadzieję, że coś się zmieni w tej kwestii... na lepsze :)
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

#26 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 20 November 2012 - 15:02

Quote

Chociażby nawigacja (w kolo komina jako bajer, a jak na naprawde byc potrzebna to nie dosc ze kasa leci (a nawet jak za free) to i bez ladowarki po bardzo krotkim czasie nie obedzie sie)
I to uważasz za zbędny bajer? To super. ;) Zastanów się trochę... Po co mam kupować dodatkowe urządzenie ? Jak nawigacje na androida radzą sobie bardzo dobrze. Co do czasu działania tak jak i w "zwykłej" tak jak i w tej na telefonie, bateria z czasem się wyczerpuje. Siostra swego czasu wydała ponad 600 stów na profesjonalną nawigację. No w sumie ładnie się prezentowała i co z tego, jak czas pracy na baterii był prawie 1/3 krótszy.

Quote

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

(z jednej strony wiadomo na nude a z drugiej po co to komu)
Wiesz jakby cofnąć się wstecz to i w starych telefonach były... Jak dla mnie to super sprawa, tym bardziej jak się siedzi w przychodni w oczekiwaniu na wizytę lekarza. ;)

Quote

Ktoś starszy bedzie musial kupic za jakis czas "smarfona" to bez wnusia pomocy sie nie obedzie a nie wierze by za kilkanascie lat funkcjonowaly "proste smartfony" a nasze egzemplarze beda eksponatami muzealnymi...
Tu się zgodzę z tobą w 100%. Nie raz miałem przyjemność zaobserwować seniora podczas obsługi smartfona :D

#27 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Autor najlepszego wpisu sierpnia 2013

  • User
  • 554 posts
    • Time Online: 16d 7h 41m

Posted 21 November 2012 - 12:47

1. Kwestia baterii w nawi. Miałem przyjemność testować w trasie nawi i wytrzymała spokojnie 1000 kilometrów (wiadomo na koncu byla u kresu) z kolei kuzyn wlaczyl swoja w "smartfonie" z htcka to na granicy z DE bylo bye bye... Smartfon jako nawigacja nie przekonuje mnie...
2. Gry no fakt zapewni rozrywke w nudnych chwilach xD
3. Rozumiemy sie :)

Ciekaw jestem jak to będzie z nami za XX lat i w tamtych czasach wynalazkami w naszych rekach :D
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

#28 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 21 November 2012 - 17:20

View Postslivka91, on 21 November 2012 - 12:47, said:

1. Kwestia baterii w nawi. Miałem przyjemność testować w trasie nawi i wytrzymała spokojnie 1000 kilometrów (wiadomo na koncu byla u kresu) z kolei kuzyn wlaczyl swoja w "smartfonie" z htcka to na granicy z DE bylo bye bye... Smartfon jako nawigacja nie przekonuje mnie...

Ta, chyba na ładowarce... Z resztą po to jest gniazdo zapalniczki w samochodach i ładowarki samochodowe, żeby podłączyć i nie martwić się, że zaraz zgaśnie. Poza tym smartphone ma tę przewagę, że możesz sobie wgrać różne nawigacje, masz do tego Google Maps, wyszukiwarkę internetową gdybyś potrzebował na trasie poszukać warsztatu, sklepu, hotelu czy restauracji no i co więcej - masz aparat, latarkę i kilka przydatnych gadżetów w jednym urządzeniu.

Fakt, że większości ludzi te bajery nie są potrzebne, więc producenci powinni produkować chociaż jeden - dwa klasyczne modele w ciągu roku, żeby każdy mógł sobie coś wybrać, a nie tylko miłośnicy nowych trendów i klonów iPhone'a. Nie zapominajmy, że Sony zleciło fabrykom ODM (Arima, Foxconn) projekt i wykonanie modeli ODM na 2013 rok... Może wrócą do klasyki? Czas pokaże...

#29 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 21 November 2012 - 21:12

Może i wrócą ale pewnie będą takie "szybkie" jak Mix Walkman, Yendo i reszta
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#30 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Autor najlepszego wpisu sierpnia 2013

  • User
  • 554 posts
    • Time Online: 16d 7h 41m

Posted 22 November 2012 - 11:21

Idz na latwizne i od razu pod ladowarka miej to po co tam w ogole bateria jest... ;) Poza tym do normalnej nawi tez mozna wgrac inne nawi i na to samo wychodzi a te latarki i aparat to ja mam w Cyndi nawet Google Maps :P   Nokia coś tam wymyśla ale szału nie ma z tymi klasykami... Oby Sony zadziałało :)

Edited by slivka91, 22 November 2012 - 11:32.

"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."




0 user(s) are reading this topic