Jump to content


Problemy z zasięgiem po zmianie firmware


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   ArturKTK

ArturKTK
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 18h 3m

Posted 07 September 2012 - 22:04

Wgrałem aktualizację przez flashtool 0.9 - po tygodniu fon się wyłączył bez powodu - bateria ponad 50% , leżąc na stole . Brak reakcji na przyciski - wyjąłem baterię , odczekałem - fon się włączył . Zrobiłem downgrade do 2.3.4 i zaczęły się schody z gubieniem zasięgu - wcześniej na .431 jak i przez tydzień na .587 zasięg był full wszędzie . SEUSEM wbiłem ponownie .587 - traci zasięg , strzeliłem napraw - nadal to samo . O co chodzi ?? Wcześniej miałem zaznaczone tylko wcmda i chodziło bez problemu ,  teraz mam wcmda/gsm i ciągle gubi zasięg ...

Jurij: Przeniosłem do nowego tematu.

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 08 September 2012 - 07:45

Może daj na samo GSM? 587 ma nowy baseband, dlatego poprawili działanie sieci. Z tego co wiem zmiana przez flashtool nie robi downgrade basebandu.. Jak nie pomoże to może warto zastanowić się nad wysłaniem do serwisu?
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#3 OFFLINE   ArturKTK

ArturKTK
  • Autor tematu
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 18h 3m

Posted 08 September 2012 - 08:10

Jak dam na tylko gsm to zasięg niby jest , ale internet działa jakby chciał a nie mógł ... Chyba że da się jakoś zmienić baseband ??

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 September 2012 - 13:07

View Posthunter3000, on 08 September 2012 - 07:45, said:

Może daj na samo GSM? 587 ma nowy baseband, dlatego poprawili działanie sieci. Z tego co wiem zmiana przez flashtool nie robi downgrade basebandu.. Jak nie pomoże to może warto zastanowić się nad wysłaniem do serwisu?

Nie ma potrzeby wysyłać telefonu do serwisu, wystarczy skorzystać z naszego serwisu online. Za 20 PLN możemy wgrać boxem dowolne oprogramowanie bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy posiadać internet 2 megabity lub lepszy, Windowsa 7 lub nowszy, naładowaną baterię i kabelek USB. Więcej informacji poniżej :)

#5 OFFLINE   ArturKTK

ArturKTK
  • Autor tematu
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 18h 3m

Posted 08 September 2012 - 17:22

Tylko że nie chodzi o sam fakt wgrywania , a raczej o to co zrobić , żeby fon działał tak jak przed aktualizacją do .587  = > był włączony tryb "tylko wcmda" i zasięg miałem wszędzie , zero kłopotów , a obecnie na tym trybie mam ciągle brak zasięgu , a w trybie mieszanym "wcmda/gsm" również zanika sygnał ...

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 September 2012 - 18:57

No cóż, jedyne jak Ci mogę pomóc to wgrać zdalnie starszy soft Setool boxem - najlepszym sprzętem do serwisowania se / sony który działa tak jak Emma (program serwisowy SE / Sony)  tylko bez zbędnych kroków. Jeśli to nie pomoże, to pozostanie Ci działanie na najnowszym sofcie bo w serwisie nie zrobią niczego innego jak tylko właśnie wgrają najnowszy soft :)

#7 OFFLINE   ArturKTK

ArturKTK
  • Autor tematu
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 18h 3m

Posted 08 September 2012 - 19:18

Ok . Zobaczę co uda mi się jeszcze pokombinować i jak nie będzie poprawy to wiem gdzie szukać  . Właśnie odblokowałem BL , to sprawdzę na innych kernelach czy dzieje się to samo , ewentualnie z innym romem , jak będzie dalej tak samo , to się zgłoszę :)

#8 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 08 September 2012 - 19:32

Albo zmień sobie baseband na starszy i wtedy zobacz czy chodzi dobrze
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#9 OFFLINE   ArturKTK

ArturKTK
  • Autor tematu
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 18h 3m

Posted 08 September 2012 - 19:45

To też potestuję . Jaki był najstarszy bb do .431 ??




0 user(s) are reading this topic