Jump to content


Smart Connect app - skonfiguruj swojego smartfona według własnych upodobań [video]


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 30 August 2012 - 13:55

Podczas prezentacji nowych telefonów podczas wczorajszej konferencji na IFA 2012, Sony zaprezentowało nowe rozwiązanie nazwane "Smart Connect". Aplikacja ma zastąpić znaną z już poprzednich Xperia - "LiveWare manager", a dzięki nowym rozwiązaniom będziemy mogli w jeszcze większym stopniu spersonalizować swojego smartfona.

Dzięki Smart Connect sami bowiem będziecie mogli wybrać co się stanie po połączeniu telefonu z innymi zewnętrznymi urządzeniami. Dla przykładu, po podłączeniu słuchawek telefon od razu będzie uruchamiał aplikację Walkmana i rozpocznie odtwarzanie muzyki według Waszych upodobań lub po podłączeniu telefonu na noc do ładowarki, ten od razu załączy alarm przy jednoczesnym wyciszeniu smartfona.

Możliwości jest naprawdę sporo, a lista urządzeń, z którymi można konfigurować telefony to m.in.: SmartTags, rozmaite stacje dokujące czy wspomniana już ładowarka i słuchawki.

Żeby lepiej uzmysłowić sobie jakie możliwości daje Smart Connect zapraszam do obejrzenia spotu promującego aplikacje:



#2 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 07 September 2012 - 10:56

Chyba specjalnie nie spodobały Wam się nowe rozwiązania od Sony, mi tymczasem przypadły bardzo do gustu. Taka "nienachalna" automatyczność procesów w telefonie może być naprawdę bardzo przydatna na co dzień.

Szczególnie podoba mi się motyw związany ze słuchawkami i ładowarką.

#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 07 September 2012 - 11:05

Heh coraz więcej przydatnych rozwiązań dla "leniwych" i "zapominalskich" :) Bardzo fajna aplikacja :)

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 07 September 2012 - 13:09

A propos zapominalskich, ciekaw jestem, kiedy wypuszczą takie smart tagi z zakresem działania 10-20 metrów które będą działały odwrotnie niż obecne tzn. jak zapomnisz telefonu bo smart tag przy pasku się za bardzo oddali, to włączy się aplikacja z alarmem. Jak zapomnisz kluczy i oddalą się za bardzo od telefonu - włączy się alarm. Jak zapomnisz kluczyków od auta - to samo :D To byłoby dopiero przydatne :D

#5 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 07 September 2012 - 13:23

Wygląda to mało zachęcająco... szczerze - wolę poświęcić dodatkowe 5 sekund i włączyć gps i walkmana i mieć pewność ze zadziała niż potraktować telefon taką automatyką która może się wysypać. dobre to dla zapominalskich i leniuchów, ja pozostaję jednak sceptyczny
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#6 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 39m

Posted 07 September 2012 - 13:43

Całkiem przydatne, ale też wolę jednak poświęcić te kilka sekund na np. ustawienie budzika

#7 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 07 September 2012 - 14:59

jeśli to przytykanie telefonu do SmartTaga trwa tak długo na filmiku, to już wygodniej mi odblokować telefon i wcisnąć przycisk "play" na widżecie przypiętym do głównego ekranu.

#8 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 08 September 2012 - 07:47

Hmm a to nie jest przypadkiem bardzo podobne do Menadżera LiveWare z Xperi 2011? Bardzo podobne zachowanie :D
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#9 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 08 September 2012 - 08:16

wystarczy przeczytać dokładnie pierwszy post

Quote

Aplikacja ma zastąpić znaną z już poprzednich Xperia - "LiveWare manager", a dzięki nowym rozwiązaniom będziemy mogli w jeszcze większym stopniu spersonalizować swojego smartfona.

i będziesz już wiedział :P
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#10 OFFLINE   mikey

mikey

    Zdobywca w 3 miejsca w konkursie „Pokaż z bliska atuty SE”

  • User
  • 131 posts
    • Time Online: 4d 1h 1m

Posted 08 September 2012 - 12:57

Dziś rano się budzę i już na moim Live czekała aktualizacja LiveWare manager na Smart Connect i pobawiłem się nią chwilę i przyznam, że ciekawy program. Tym bardziej, że nie koniecznie trzeba ustawiać pod konkretne akcesorium ale można także ustawiać godzinowo, co ma się ustawiać, wł/wył.
Dołączona grafika

#11 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 39m

Posted 08 September 2012 - 15:05

A mnie dziwi że Sony dał możliwość aktualizacji/zainstalowania tego na modelach z 2011, gdyby zrobili tak z innymi aplikacjami to byłyby jeszcze lepiej. A i należy dodać że aplikacja dostępna jest tylko dla ICS-a

#12 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 10 September 2012 - 12:40

Aplikacja Smart Connect jest już dostępna do pobrania w

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

. Po instalacji Smart Connect zastąpi LiveWare managera jeśli ten wcześniej był zainstalowany na smartfonie.

Do działania Smart Connect niezbędne jest posiadanie Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

#13 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 12 September 2012 - 22:26

właśnie z ciekawości ściągnąłem żeby wypróbować.
miło że na wejściu mamy już 3 skonfigurowane profile, żeby zobaczyć możliwości aplikacji.
miło że profile są wyłączone, żeby sobie je obejrzeć i ustalić czy nam się podobają czy nie, a nie pchają się butami w nasze własne ustawienia.
profile:
1. ładowanie - jeśli telefon podłączymy do ładowarki w godzinach 22:00 - 7:00, włączy się aplikacja Zegar i alarmy (tzn. na "nieruszanych" Xperiach '11 prawdopodobnie będzie to aplikacja Zegar, ja sobie zainstalowalem .apk z Xperii S) i tryb dźwięku ustawi się na "Cichy". po odłączeniu od ładowarki tryb dźwięku z powrotem przełączy się na "Normalny".
2. muzyka - po podłączeniu zestawu słuchawkowego (tego z mikrofonem i tragiczną jakością dźwięku, przynajmniej jeśli chodzi o dołączony do mojej mini pro) - otworzenie aplikacji WALKMAN (lub Odtwarzacz muzyki, który u mnie jest zamieniony na Walkmana właśnie, bo ze standardowym nie dałem rady wytrzymać) i od razu włączenie odtwarzania muzyki
3. muzyka 2 - dokładnie to samo, tylko dla "zwykłych" słuchawek, że tak się wyrażę (w moim przypadku Sennheisery HD 201, ach jaki lans)

oczywiście można tworzyć własne profile. zauważyłem że do wyboru urządzeń mam tylko te trzy już wymienione. może gdy się połączy telefon z dockiem albo LiveView to się same wykryją i odblokują dodatkowe opcje?
no i czynności mamy trochę do wyboru - włączenie bluetooth, WiFi, funkcji hotspotu WiFi, transferu danych, uruchomienie którejś z aplikacji, ustawienie poziomu głośności, "powiedzenie" na głos aktualnej godziny, włączenie odczytywania na głos przychodzących wiadomości SMS, otworzenie adresu URL, nawiązanie połączenia telefonicznego z konkretną osobą, wysłanie wcześniej ustawionego SMS a nawet - dla opętanych - dodanie wpisu na facebooku. brakuje mi tylko włączania trybu samolotowego. wtedy profil "ładowanie" miałby dla mnie sens.

sent from my Mangophone

#14 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 13 September 2012 - 11:03

To teraz moje spostrzeżenia:

W przypadku opcji z automatycznym odpalanem muzyki nie zawsze działa, u mnie jest tak że jak wepne słuchawki, telefon zawibruje ale tyle sie dzieje, muszę dopiero kliknąć w przycisk blokady i wtedy dopiero pojawi się info z odtworzeniem utworu. Chociaż nie zawsze czasem muszę odblokować telefon żeby walkman załączył. Dzisiaj np działał bez tego mieszania. Co do włączania różnych ustawień w trybie nocnym, całkiem fajny bajer ale po tym coś nie mam dźwięku wiadomośći z fb/tweeta i innych.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#15 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 13 September 2012 - 17:31

z ciekawości pobrałem aktualkę i mam tak samo jak kolega wyżej tyle że przy zestawie bluetooth. dodatkowo potrzeba czasem 2 sekund żeby dźwięk poszedł przez słuchawki a nie głośniki w telefonie. całkiem to irytujące - 2 sekundy utworu na głośnikach potrafi niepotrzebnie zwrócić uwagę tłumu na twoją osobę
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#16 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 13 September 2012 - 17:39

przeoczyłem ten problem z opóźnioną muzyką w słuchawkach bo wyłączyłem automatyczne odtwarzanie muzyki po wpięciu słuchawek. zostawiłem samo odpalenie aplikacji, bo i tak najpierw wpinam słuchawki a potem dopiero je wkładam na głowę.
no i mnie osobiście denerwuje to wyskakujące okienko mówiące o włączeniu profilu. i jak na mój gust wibracja mogłaby być krótsza.

sent from my Mangophone




0 user(s) are reading this topic