Jump to content


Sprzedaż Xperia GX w Japonii ruszy w sierpniu, wyciekły ceny Xperia GX (3100 zł) i Xperia SX (2500 zł)


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 30 July 2012 - 21:08

Dystrybucja Sony Xperia GX (SO-04D) w Japonii miała się rozpocząć w lipcu, jednak z małym poślizgiem ma wystartować w sierpniu. Według plotek telefon ten pojawi się w sprzedaży 9 sierpnia w cenie 72,240 jenów (585£, 747€, 920$, 3100 zł!!!). Szykuje się zatem zabójcza cena dla międzynarodowej wersji Hayabusa...

Z tego samego źródła wiadomo, że cena Sony Xperia SX (SO-05D), która ma się pojawić w sprzedaży dzień później (10 sierpnia), będzie wynosić 58,800 jenów (475£, 608€, 750$, 2500 zł).

Należy wziąć uwagę, że póki co to nieoficjalne i niepotwierdzone przez Sony i NTT DoCoMo ceny tych modeli, jednak myślę, że niewiele może się w tej kwestii zmienić.

Update:
NTT DoCoMo potwierdziło rozpoczęcie sprzedaży tych modeli 9 i 10 sierpnia. Zagadką pozostaje zatem już tylko cena.

Źródło: XperiaBlog

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 30 July 2012 - 22:56

Ponad 3K PLN za telefon to znaczna przesada. Zwróćcie tutaj uwagę na dwa aspekty rebrandingu:

1. Cena urządzenia leci w górę bo klient nie płaci za rzeczywistą wartość towaru tylko za markę :sony: Na rynku jest cała masa urządzeń które oferują podobną funkcjonalność za znacznie niższe pieniądze. Więc jaka jest podstawa aby tak windować cenę? Żadna. Zwykły haracz za napis SONY.

2. Sony wcale nie zamierza wywiązywać się ze zobowiązań i po mimo braku "przeszkód" ze strony Ericssona nadal wprowadza urządzenia na rynek z poślizgiem. Co więcej - dawniej Sony Ericsson Mobile Communications Japan (osobny oddział) zaopatrywał tylko rynek japoński i wtedy telefony trafiały do sklepów w około 4 tygodnie po ogłoszeniu. Po rebrandingu zaczynają się poślizgi, więc to Sony było za nie odpowiedzialne a nie Ericsson.

1000 $ to można było dać za telefon 12-14 lat temu, kiedy nikt w dzielnicy nie miał telefonu i to oznaczało niesamowity prestiż, pozycję społeczną, przejaw luksusu. Teraz każde dziecko ma komórkę i trzeba być frajerem żeby tyle wybulić za ~150 gram plastikowego szrotu z domieszką elektroniki :mellow:

#3 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 30 July 2012 - 23:14

Nie wchodząc w polemikę, aczkolwiek coś zaczyna być na rzeczy z płaceniem za "markę". Niestety jeśli ta cena się potwierdzi to nie wróżę sukcesu Sony. Xperia S skalkulowana na 2000 zł wydaje się optymalną ceną dla produktu Sony z górnej półki. Wtedy można śmiało konkurować z Samsugiem i innymi producentami, dając niewiele różniący się możliwościami produkt za niższą cenę. Według mnie max dla Hayabusa w Polsce to 2200-2400 w chwili wejścia na rynek, obawiam się, że bariera 2500 będzie dla wielu potencjalnych klientów sumą zaporową.

#4 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 31 July 2012 - 14:03

Mnie podobała się wypowiedź jednego z komentujących:

Quote

€747?! hell yeah! Apple took inspiration from SONY when designing the iPhone !and looks like SONY took inspiration from Apple about price! well done SONY! well done!
Nic dodać nic ująć.

#5 OFFLINE   Erin

Erin

    Autor najlepszego postu 2012 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 393 posts
    • Time Online: 79d 4h 15m

Posted 01 August 2012 - 07:51

a ja sie cieszę że jednak mam Xperie S... GX na którą czekałem jest stanowczo za droga.

#6 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 01 August 2012 - 09:15

No poczekajmy jak oficjalnie bedzie distepna u nas. Jak cena sie nie zmieni to zastanawiam sie na ion'em albo acro S.




0 user(s) are reading this topic