Jump to content


Modele z rodziny Xperia 2011 NIE dostaną Android 4.1 Jelly Bean


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 ONLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 26m

Posted 27 July 2012 - 12:00

Dla mnie ta sprawa była jasna od początku, ale spora grupa ludzi łudziła się, że modele z rodziny Xperia 2011 dostaną kolejną "pokoleniową" aktualizacje do Android 4.1 Jelly Bean. Ich nadzieje szybko rozwiał John Cooper, UK Product Manager Sony Mobile odpowiadając nagatywnie na liczne pytania zadane na FB.

Hi Alexsy, unfortunately the Xperia Mini Pro won't be getting Jelly Bean :(
i tak w przypadku jeszcze paru zapytań.

Po problemach z wprowadzeniem i działaniem ICS, przy poważnym opóźnieniu w aktualizacji Sony NXT i z uwagi na to, że mówimy o Sony Ericsson, a nie rdzennych telefonach Sony nie wierzyłem, że producent podejmie się dalszych działań na Xperia 2011.


Źródło: www.facebook.com/SonyUK i XperiaBlog

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 27 July 2012 - 12:54

To było oczywiste, na szczęście panowie z XDA już prawie mają w pełni przeportowany system na Xperie 2011 ;)
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#3 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 27 July 2012 - 13:29

wydaje mi się że ktoś coś mówił że Sony miało wspierać telefony przez co najmniej 12 miesięcy czy coś koło tego. no fajnie im idzie, nie powiem.

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 27 July 2012 - 15:19

To było w 100% pewne, że nie będzie kolejnych aktualizacji. Skoro zrobili aktualizację do ICS "na odczep się" i telefony po aktualizacji działają gorzej niż przed, to dalsze inne eksperymenty byłyby tylko pogłębiającą się kompromitacją firmy Sony :)

#5 ONLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 27 July 2012 - 17:14

Ale jak zawsze sa chlopcy z xda... Panowie ' gdzie diabel nie moze tam babe posle'.

#6 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 27 July 2012 - 17:38

dokładnie, od czego są koledzy z xda :D nie od dziś portują nowsze wersje systemów na "starsze" telefony więc to tylko kwestia czasu :P
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#7 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 27 July 2012 - 18:14

tutaj screeny, jeśli ktoś jest tak überhipsterski jak ja że nie ma FB:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



i co za bezczele! "niestety, porzuciliśmy już modele z zeszłego roku, ale może kupicie coś nowego, o czym zapomnimy tak samo szybko?"

Edited by najodleglejszy, 27 July 2012 - 18:15.


#8 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 27 July 2012 - 22:28

Ja nawet na to nie liczyłem, ale szczerze mówiąc żeby wyszły poprawki dla ICS-a to już byłbym zadowolony

#9 ONLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 27 July 2012 - 23:09

ICS dl Xperii z 2011 zrobili tylko dlatego by zamknąć ludziom dzioby. Aaa i pokazać, że dbamy o swoich klientów... A rzeczywistość jak każdy wie pisze się na odwrót. Dali ciała z andkiem 4.0 na całej linii. A tak się chwalili, że nie popełnia błędu za czasów X10 <_<. Ehh firma totalnie schodzi na psy :unsure:

#10 ONLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 26m

Posted 01 August 2012 - 11:52

Oficjalne, bo jak się okazuje poprzednie takie nie było..., stanowisko Sony w tej sprawie:

“During a Q&A session last week on our Sony Mobile GB Facebook page, a local spokesperson gave information out in error on our Android 4.1 Jelly Bean software development and rollout for 2011 Xperia smartphones.

We are actively investigating Android OS upgrades for all devices, but in the meantime, our Ice Cream Sandwich rollout for Xperia S and 2011 Xperia smartphones continues as planned.

As always, feel free to drop a question below and keep your eyes fixed on the blog, as we’ll be bringing you more on our Ice Cream Sandwich rollout for Xperia P and other 2012 Xperia smartphones over the next couple of weeks.”

Źródło: blogs.sonymobile.com

#11 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 01 August 2012 - 18:21

czyli jednak ugną się i MOŻE dostaniemy Jelly Beana - ale to dalej nic pewnego
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#12 ONLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 26m

Posted 01 August 2012 - 20:44

A ja myślę, że to zasłona dymna. Nie zdziwię się jak niektóre z pierwszych modeli Sony nie dostaną 4.1 a co dopiero Xperia 2011. Chyba bardziej w tym wszystkim chodzi o to, że jakiś "szeregowy" pracownik na profilu FB nie przekazywał w ten sposób stanowiska Sony, nawet jeśli ma racje i wie co mówi...

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 01 August 2012 - 20:56

Ale powiedzcie mi panowie czym się tak podniecacie? Po co Wam kolejna aktualizacja która najpewniej znowu pogorszy działanie i użyteczność telefonu? Sony wcale nie ma interesu w tym, żeby wypuszczać aktualizacje do swoich urządzeń, bo w ich interesie jest aby klient wydał kolejną pokaźną sumkę na kolejną generację smartphone'ów  ;)

#14 ONLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 26m

Posted 01 August 2012 - 21:24

Ehh nie podniecamy się, ale określenie "local spokesperson gave information out in error" i dalsza treść brzmi dość zabawnie, a swoją drogą jeśli tak skopali ICS to co dopiero byłoby w przypadku 4.1?

#15 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 01 August 2012 - 21:25

Quote

Po co Wam kolejna aktualizacja która najpewniej znowu pogorszy działanie i użyteczność telefonu?

mi tam ostatnia aktualizacja (czyli zmiana z GB na ICS) wcale nie pogorszyła ani działania ani użyteczności więc chyba mam zły model telefonu albo ja robię coś źle

Quote

Sony wcale nie ma interesu w tym, żeby wypuszczać aktualizacje do swoich urządzeń, bo w ich interesie jest aby klient wydał kolejną pokaźną sumkę na kolejną generację smartphone'ów

i tu się muszę zgodzić gdyż jeśli człowiek chce mieć najnowsze aktualizacje musi po prostu kupować najnowsze telefony od Sony. o ile wprowadzą w tym roku na rynek jakiś model z JB na pokładzie albo aktualizację jakiegokolwiek modelu. Xperia S dalej nie ma aktualizacji do ICS
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 01 August 2012 - 21:33

View PostMikołaj, on 01 August 2012 - 21:24, said:

Ehh nie podniecamy się

No wiem, ale ogólnie tłumy ludzi się niepokoją kiedy aktualizacja, kiedy aktualizacja :)

View PostMikołaj, on 01 August 2012 - 21:24, said:

ale określenie "local spokesperson gave information out in error" i dalsza treść brzmi dość zabawnie

Brzmi co najmniej tak zabawnie jak wystąpienie Tuska ogłaszającego kolejną ściemę dla narodu :)

View PostGoomowiec, on 01 August 2012 - 21:25, said:

mi tam ostatnia aktualizacja (czyli zmiana z GB na ICS) wcale nie pogorszyła ani działania ani użyteczności więc chyba mam zły model telefonu albo ja robię coś źle

Tobie może nie pogorszyła, ale cała rzesza ludzi skarży się na inne działanie telefonu, gorszy zasięg, krócej trzymającą baterię, gorszą grywalność podczas uruchamiania bardziej zaawansowanych gier itd.

#17 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 02 August 2012 - 08:15

co do gier - wydaje mi się, że sytuacja się poprawia, twórcy gier wypuszczają wersje zoptymalizowane dla ICS. a JB rzekomo ma być szybszy i płynniejszy i w ogóle lepszy od ICS... chociaż podejrzewam że gdyby Sony się zabrało za "dostosowywanie" do swoich modeli, skończylibyśmy ze smartfonami, w których wszystko by świetnie działało poza dzwonieniem.

#18 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 02 August 2012 - 10:04

hah, a to dobre :D xperia play nie dostała aktualizacji do ICS właśnie dlatego że nie działały by wtedy na niej płynnie gry więc to też nie jest do końca dobry argument. po prostu SONY nie chce tracić pieniędzy na dostosowywanie androida do potrzeb swoich smartfonów
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#19 ONLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 02 August 2012 - 17:18

Albo poczekają jak "chłopcy"  z XDA zoptymalizują JB, a potem się pochwalą, że jednak modele z 2011 dostaną aktualizacje :lol:




0 user(s) are reading this topic