Jump to content


Recenzja telefonu Sony Ericsson Zylo by Hunter3000


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 22 July 2012 - 12:11

Sony Ericsson Zylo™

Video Recenzja:



Recenzja elektroniczna:

Sony Ericsson Zylo czyli W20i to kolejny telefon Walkman™ oferowany za nie tak duże pieniądze i do tego w dobrym stylu. Poniżej przedstawię krótko i na temat małą recenzję telefonu :)

Pierwsze moje wrażenie:

Telefon jest sprzedawany w bardzo małym opakowaniu, z bardzo dobrze uwidocznionymi funkcjami telefonu:

Posted Image




Z związku z tym że pudełko jest małe znajdziemy tam jedynie kilka papierków, słuchawki, ładowarkę i telefon. Niestety nie dostaliśmy w zestawie ani karty pamięci ani kabla USB.


Co w pudełku:

Po otworzeniu znajdziemy:
  • Telefon Zylo™
  • Kartę gwarancyjną
  • Instrukcję w języku polskim
  • Reszta mniej ważnych papierków
  • Słuchawki wyglądem przypominające HPM-62
  • Ładowarkę
  • Baterię
Posted Image
  

  Wygląd zewnętrzny:

  Telefon rozmiarami przypomina W715, lecz według mnie jest nieco lżejszy (103.0 x 52.0 x 16.0  mm) i waży 115g.
Posted Image

  • Telefon został wykonany z po części plastiku bardzo wygodnego oraz metalu.
  • Tylna część jak i przednia bardzo miła w dotyku, klawisze bardzo wygodnie się obsługuje.
  • Bok telefonu jest wykonany z metalu.
Posted Image
Posted Image

Tył telefonu przedstawia jedynie obiektyw kamery 3.2MPix, oraz logo Walkman.

Posted Image  
Posted Image

Przód telefonu, duży wyświetlacz o rozdzielczości 240x320 2,6 cala oddający bardzo dobrze kolorystykę, wygodny w działaniu D-PAD oraz nieco blisko ulokowane dwa softkeye – za blisko klawiszy kierunkowych. Niestety nie posiada on kamery do wideokonferencji, i w takim przypadku będziemy musieli używać tylnej.

Posted Image
Posted Image

Z prawego boku  ujrzymy umieszczone klawisze do podgłaszania/ściszania oraz przycisk służący za robienie zdjęć oraz przycisk WALKMAN.

Posted Image
Posted Image

Z lewej strony logo walkman, oraz wejście Fast Port

Posted Image
Posted Image

Oprogramowanie, rozrywka, inne:

Telefon stoi na najnowszej platformie DB3350 A2, i działa bardzo dobrze, płynność telefonu wywyższa telefony ze starszej generacji A2 (DB3150) choć i te z DB3210 też praktycznie mogą dorównać Zylo™ - w trakcie słuchania muzyki nie ma jakichkolwiek problemów z pisaniem SMSów, graniem i innymi czynnościami, menu jest płynne nic się nie zawiesza.Natomiast jeżeli chodzi o jakieś wynikłe zmiany pomiędzy DB3210<>DB3350 są takie że zwiększono (dodano) więcej animacji, wprowadzono style w odtwarzaczu (nie tylko w seriach Walkman), oraz dodano kilka nowych funkcji (o tym później)

Telefon na pulpicie posiada tzw. Widgety, ponieważ że mój telefon jest z sieci Plus GSM i po części zdebrandowany znajdziemy tam jedynie Walkmate oraz Music Genie – oczywiście wszystko można wyłączyć.
  
Menu telefonu, chodzi bardzo płynnie i jest nam znane z wcześniejszych telefonów A2, zostały jedynie zmienione ikony na nowsze.

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Rozrywka- W rozrywce oprócz standardowych aplikacji takich jak TrackID™ czy Usług lokalizacyjnych znajdziemy PlayNow™ odnoszący się do ich strony WWW. Nie znajdziemy natomiast ani PhotoDJ™ ani VideoDJ™ ani MusicDJ™

Posted ImagePosted Image

Aparat – no tutaj jakość zdjęć wykonywana matryca 3.2MPix bez funkcji ostrości pozostawia wiele do życzenia, menu standardowe z nie cyber-shotowych modeli – oprócz jednej funkcji – Trybu pomiaru światła. Natomiast co do wideo jestem mile zaskoczony – telefon nagrywa filmy w formacie VGA (640x480) w MP4 z kodekiem audio AAC – jakość filmów jest na poziomie około 26fps.  

Wiadomości – nie zmienione praktycznie nic oprócz ogólnego wyglądu „rozmów”  reszta taka sama jak na DB3210

Posted Image


Multimedia i radio – znane nam z całej platformy A2 pozostawiają w tyle resztę, wyjątkowo szybkie, bez większych zacinek. Funkcja autorotacji działa bezproblemowo. Natomiast radio na DB3350 zostało wrzucone w FS, zmieniła się nieco animacja wyszukiwania i dodawania stacji, niestety dalej aby słuchać radia musimy mieć słuchawki.

Posted Image

Kontakty – znane nam z Yari

WALKMAN – Główny „bajer” całego telefonu, bardzo miłe dla oka animacje, dodane „style” walkman – bez najmniejszego spowolnienia umilają odsłuchiwanie, opcja „więcej tego” umożliwia bezpośrednie wyszukiwanie utworów danego artysty, rodzaju muzyki itp. Natomiast dając D-PAD w górę przenosimy się bezpośrednio do „więcej tego”, dając D-PAD w dół mamy ciekawie zrobioną listę odtwarzania ;)
Nie zapomnijmy o Clear Audio Experience które również się znajduje jak i obsługi formatu FLAC
Telefon na słuchawkach HPM-77 gra bardzo dobrze, dźwięk jest "krystaliczny" , basy i soprany wyraźne. Głośnik również nie do zarzucenia - słychać wydobywający się bass lecz na standardowej akustyce nieco cichy.

Posted Image
Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted ImagePosted Image


Połączenia – Standardowe

Posted Image

Organizator i ustawienia – miejscami zamienione alarmy, aplikacje i menadżer plików. Dodano opcję „przesyłanie plików” czyli po prostu menadżer pobierania z wbudowanej przeglądarki. W ustawieniach zamiast zakładek mamy listę, w ogólnych znajdziemy „antywirus” który  teoretycznie ma zapewnić ochronę telefonu przed wirusami. Nie doszukałem  się opcji dodania zegara na „większy rozmiar”

Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image


Telefon posiada Flash Lite 3.0 w telefonie wbudowane są 3 ja natomiast dograłem jeszcze kilka.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Co do łączności to telefon łączy się w sieciach GPRS/EDGE/HSDPA/HSUPA oraz Bluetooth 2.1 z opcją A2DP, niestety nie posiada WiFi ani AGPS.

W telefonie zrezygnowano z kart pamięci typu M2 i zastosowano MicroSD™ związku z tym że nie mogę przełożyć 8GB M2 do Zylo™ część użytkowników będzie zmuszona dokupienia osobno karty pamięci zwłaszcza jeżeli nie była w zestawie.

Zalety:
  • Szybkość
  • Walkman 4.0
  • Wygodny w użytkowaniu
  • Duży, wyraźny wyświetlacz
  • Czujnik ruchu
Wady:

  • Brak WiFi
  • Brak AGPS
  • Użycie kart MicroSD w niejakich przypadkach może spowodować dokupienie/przesiadkę pamięci z M2
  • Mega awaryjny - taśma wyświetlacza w większości przypadków jest do wymiany w starszych modelach produkcyjnych
Zdjęcia telefonu:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image


Porównanie do W715:


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


Zdjęcia wykonane telefonem (3.2MPix):

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Nowe foty wykonane telefonem:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Filmik nagrany Zylo:





Całość recenzji jest wykonana przeze mnie, zabraniam kopiowania na inne fora bez mojego pozwolenia, zdjęcia telefonu i inne są wykonane przeze mnie.
Uwaga recenzja skopiowana z CSE może brakować kilka zdjęć.


Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#2 OFFLINE   Adogard

Adogard
  • User
  • 503 posts
    • Time Online: 14d 17h 37m

Posted 22 July 2012 - 12:52

Recenzja spoko. Tylko ja bym dopisał by z daleka trzymać sie ode tego modelu :szczerbol:
W995 forever

#3 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 4h 7m

Posted 22 July 2012 - 19:38

Dzięki za dodanie recenzji. Rzeczywiście można by dodać notkę o "awaryjności" tego modelu :) Temat przypiąłem.

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Autor tematu
  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 22 July 2012 - 20:24

Fakt mega awaryjny był, pamiętam ten temat gdzie mnóstwo osób się wypowiadało na temat wady fabrycznej. Dodane do recenzji.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#5 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 22 July 2012 - 20:46

I właśnie gdyby nie ta awaryjność byłby to jeden z ciekawszych modeli. Kumpel nie tak dawno odesłał znów na gwarancje - jak zawsze taśma wyświetlacza strzeliła. Już trzecia :D ja na jego miejscu już po pierwszym razie starał się pozbyć
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#6 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Autor tematu
  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 22 July 2012 - 20:49

u mnie po jednej wymianie telefon chodzi bez problemów, ach te felerne partie produkcyjne :P
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#7 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 22 July 2012 - 21:35

Jedyne co mi się podoba w tym modelu to:
  • Wyświetlacz,
  • Walkman.
Cała reszta jest całkowitą kompromitacją firmy Sony Ericsson. Począwszy od designu, wykonania, platformy i oprogramowania oraz użytych komponentów.

Jeżeli chodzi o recenzję to mam trzy uwagi:

1. W tym zdaniu:

Quote

Telefon stoi na najnowszej platformie DB3350 A2, i działa bardzo dobrze, płynność telefonu wywyższa telefony ze starszej generacji A2 (DB3150) choć i te z DB3210 też praktycznie mogą dorównać Zylo™

chodzi Ci chyba o to że DB3350 przewyższa pod względem wydajności telefony z platformy DB3150 ;) Użycie stwierdzenia "wywyższa" oznacza, że DB3350 jest tak kiepska, iż śmiało można postawić chipset DB3150 wyżej w hierarchii :P

2. Co do nagrywania video, to według specyfikacji chipsetu DB3350 wszystkie modele z tej platformy nagrywają wideo w rozdziałce VGA z prędkością 30 klatek na sekundę.

3. Dodałbym wzmiankę o tworzących się nieestetycznych plamach na tylnej klapce (widocznych z resztą na zdjęciach)  :)

#8 OFFLINE   carmaster18

carmaster18
  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 4d 22h 24m

Posted 31 August 2012 - 21:23

Jurij, nie do końca jest tak, że Zylo jest do niczego. Miałem taki telefon i owszem - oddawałem na gwarancję ze względu na taśmę. Później od razu go sprzedałem. Jednak był to model z początku produkcji. Od marca moja mama używa W20i z końca produkcji i do tej pory nie było z nim żadnych problemów. Co do plam na tylnej klapce, problem występował tylko w niektórych wersjach black z początku produkcji (mój na przykład nie miał żadnych plam). Kolejnym plusem jest to, że przez tą złą renomę telefonik można kupić naprawdę tanio (nowy Zylo w wersji silver mojej mamy kosztował 180zł na Allegro). Myślę, że jeśli ktoś szuka taniego telefonu, można śmiało kupić Zylo. Wystarczy szukać modeli z wymienioną taśmą :)

*   Carmaster18 *


#9 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 31 August 2012 - 21:32

No tak, sama koncepcja tego telefonu była całkiem słuszna, no ale zdecydowanie nie wyszło z wykonaniem :) Wymieniona taśma też nie daje żadnych gwarancji, bo mieliśmy niedawno przypadek na forum że użytkownik 7(!) razy oddawał Zylo do serwisu. No jeśli ktoś to lubi - niech kupuje. Ale jeśli ktoś sobie ceni niezawodność - to raczej marny wybór :unsure:

#10 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 31 August 2012 - 22:16

Bez obrazy ,ale ja szczerze mówiąc też bym nigdy nie kupił Zylo, bo niezbyt podoba mi się z wyglądu, jest zbyt awaryjny oraz posiada trochę słaby aparat i już np. taki W850i jest dużo mniej awaryjny i ładniejszy niż Zylo, Natomiast sama recenzja jest dobra;)

Edited by jack79, 31 August 2012 - 22:17.


#11 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 31 August 2012 - 22:33

Wystarczy spojrzeć na statystyki naszego downloadu, gdzie w najczęściej pobieranych plikach znajdziemy tylko jedną instrukcję serwisową. Jest nią instrukcja do Zylo

Quote


Świadczy to tylko o wysokiej awaryjności tego modelu ;)

#12 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 31 August 2012 - 22:51

recenja OK :) + dla Ciebie co do samego telefonu nie polecam osbiscie wolalem nisić wtedy w910 ... juz lepiej w podobnej cenie kupi se yari - tez bardzo potanialy
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#13 OFFLINE   carmaster18

carmaster18
  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 4d 22h 24m

Posted 01 September 2012 - 09:47

faflak no tutaj się z Tobą zgodzę, Yari też był fajnym sliderem, miałem go kilka miesięcy :) A Zylo jak na możliwości mojej mamy całkowicie wystarcza :) Wymagającym użytkownikom można polecić wiele innych, dobrych SE ;)

*   Carmaster18 *


#14 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 01 September 2012 - 18:37

Co do awaryjności po wymianie taśmy to można podyskutować. Kolega rok temu wymieniał mając ponad 8000tys. rozsunięć(Regeneris) od tamtej pory ma prawie 14000 i nic się nie dzieje. Mój też po 1,5 roku użytkowania po serwisie ma 900tys. i chodzi jak burza. Także z tą awaryjnością po serwisie zależy od szczęścia i przyłożenia się serwisanta :) a co do recenzji-kompletna!

Jurij: ort.
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#15 OFFLINE   abdul190

abdul190
  • User
  • 46 posts
    • Time Online: 2d 17h 42m

Posted 02 September 2012 - 00:21

Mój tata też posiada Zylo. Kupił go 1.5roku temu w t-mobile. Miesiąc temu był w regenersis po nową taśmę LCD ;) Padła chyba po 35000 rozsunięć.

View Posthunter3000, on 22 July 2012 - 12:11, said:

Bok telefonu jest wykonany z metalu.

Metal? Toż to chyba ze zwykłego plastiku jest zrobione i pomalowane na imitację metalu/aluminium.
SGS6: [5.1.1][COI9] Stock
Nexus 7: [6.0.1][MMB] Stock
C902: R3EG004

K510i: R4EA031




0 user(s) are reading this topic