Jump to content


Klawiatura z Jelly Bean do pobrania w Google Play


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 29m

Posted 16 July 2012 - 13:55

No i zaczyna się...

W Google Play już pojawił się pierwszy "element" z zapowiedzianego niedawno Android 4.1 Jelly Bean. Otóż to już teraz wszyscy, którzy posiadają Androida ICS w wersji co najmniej 4.0.3 mogą zainstalować beta wersję klawiatury z Jelly Bean.

Na pierwszy rzut oka klawiatura jest identyczna z tą znaną z ICS jednak miała się zmienić nieco jej funkcjonalność i sprawność działania. Jako, że mamy do czynienia z wersją beta możecie się spodziewać jakiś bugów.

Jeśli jednak nie będą one Was zrażały,

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

, testujcie i dyskutujcie...

#2 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 17 July 2012 - 12:39

Ja akurat nie mogę jej pobrać,  bo wymaga pewnie ICS-a a ja mam GB

#3 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 17 July 2012 - 13:25

View Postjack79, on 17 July 2012 - 12:39, said:

Ja akurat nie mogę jej pobrać,  bo wymaga pewnie ICS-a a ja mam GB

czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisał przecież że wymagany jest ICS do działania :facepalm:
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#4 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 8h 16m

Posted 17 July 2012 - 13:54

Dobrze nie zwróciłem uwagi wybacz, ale od takich uwag są moderatorzy jeśli już a ty raczej nim nie jesteś

EDIT: Dobra ale już nie filozofuj ^_^ , mój błąd i przyznaję się bez bicia <_<

Edited by jack79, 17 July 2012 - 17:41.


#5 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 17 July 2012 - 15:28

Napisałeś swojej racji bezsensowny post stwierdzając że nie zadziała ci bo masz GB, a w tekście jest napisane że ICS, Denerwują mnie tacy użytkownicy którzy przeczytają coś na szybko i potem napiszą posta. Dlatego odpisałem ci na przyszłość ;)

PS. Moderatorów tu jest od groma ale nie wszyscy "tak szybko" reagują :)
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 17 July 2012 - 21:59

Nie na miejscu te Wasze posty.
Nie wiem co ciekawego ma w sobie ta klawiatura i czym się różni od innych. Widziałem kilka klawiatur z takim designem, wg mnie jest on okropny. Od siebie dodam, że moim zdaniem nie ma lepszej klawiatury od Swift Key X.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Posted Image

#7 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 18 July 2012 - 08:30

hmmm... z tego co widziałem na filmikach ten swift key x niewiele różni się od tej z androida w LWW. ja tam nie narzekam na swoją standardową klawiaturę, nawet swype mi zbędne :D
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#8 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 18 July 2012 - 10:29

View PostGoomowiec, on 18 July 2012 - 08:30, said:

hmmm... z tego co widziałem na filmikach ten swift key x niewiele różni się od tej z androida w LWW
a to dobre. nie wiedziałem że klawiatura w LWW może się "uczyć" używanych przez użytkownika słów i zdań na podstawie skrzynki sms, konta na gmailu, facebooku i twitterze, oraz z czasem coraz lepiej się dostosowuje do precyzji, z jaką użytkownik trafia w poszczególne klawisze. oraz że przewiduje, jakie słowo być może zaraz będzie się chciało wpisać.

#9 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 18 July 2012 - 18:24

Oo dziwne, bo moja się "uczy", widocznie coś przegapiłeś. Co do wyprzedzania kolejnego słowa - wystarczy do tego telefon z db2020 na pokładzie, już one miały "sugestie słowne" które wychodziły co najmniej tragicznie i nikt (albo prawie nikt) tego nie używał
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 18 July 2012 - 20:44

Quote

bo moja się "uczy",

nie tak szybko jak swiftkey i nie tak precyzyjnie

Quote

wystarczy do tego telefon z db2020 na pokładzie

zapamięta tak szybko ogromną masę słów? swiftkey pamięta wszystko, od pierwszego użycia, nawet całe zdania :)
Posted Image

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 18 July 2012 - 20:54

Sugestie na DB2020 czasem się przydają, ale działa to na innej zasadzie. Jeśli np. często wysyłasz sms'y o treści "Hej :) Co tam słychać?" to telefon zawsze po wyrazie hej będzie sugerował słowo co. I de facto wystarczy napisać hej a potem trzykrotnie nacisnąć # żebyśmy mieli już dwa zdania napisane :)

#12 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 22 July 2012 - 17:07

View PostGoomowiec, on 18 July 2012 - 18:24, said:

Oo dziwne, bo moja się "uczy", widocznie coś przegapiłeś
nie, nic nie przegapiłem. Swiftkey uczy się ze wszystkich wszystkich wszystkich napisanych (nie tylko za jego pomocą) e-maili/SMS-ów/postów na fb i twitterze. wszystkich wszystkich. wszystkich.

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 22 July 2012 - 17:33

View Postnajodleglejszy, on 22 July 2012 - 17:07, said:

nie, nic nie przegapiłem. Swiftkey uczy się ze wszystkich wszystkich wszystkich napisanych (nie tylko za jego pomocą) e-maili/SMS-ów/postów na fb i twitterze. wszystkich wszystkich. wszystkich.

A nie zastanawiało Cię, po co on to wszystko zapamiętuje? :rolleyes: Jaką masz pewność, że nie przekazuje ich do autora programu jak tylko połączysz się z netem?

#14 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 22 July 2012 - 17:40

a po co to autorowi? gdyby tak było, to tej aplikacji nie byłoby w markecie, nie kosztowała by tyle.
Posted Image

#15 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 22 July 2012 - 21:42

View PostJurij, on 22 July 2012 - 17:33, said:

A nie zastanawiało Cię, po co on to wszystko zapamiętuje? :rolleyes: Jaką masz pewność, że nie przekazuje ich do autora programu jak tylko połączysz się z netem?
już i tak Google ma dostęp do treści wszystkich maili na kontach GMail (o czym świadczą chociażby reklamy kontekstowe obok rozmów i ich genialny filtr spamu). a poza tym, tak jak mówi phillix, aplikacje w Play Store są z reguły dokładnie weryfikowane pod kątem oszustw.

Edited by najodleglejszy, 22 July 2012 - 21:44.


#16 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 22 July 2012 - 22:54

View Postphillix, on 22 July 2012 - 17:40, said:

a po co to autorowi? gdyby tak było, to tej aplikacji nie byłoby w markecie, nie kosztowała by tyle.

Do tworzenia bazy danych teleadreasowych, do wydobywania danych bankowych czy prywatnych informacji itd. Skoro taka aplikacja zapamiętuje wszystko, jaki problem żeby autor aplikacji poznał Twoje id i hasło do strony bankowej, przelał sobie Twoją zawartość konta na swoje konto a w przypadku odebranego smsa z hasłem tymczasowym poznał jego zawartość, skoro taka aplikacja zapamiętuje WSZYSTKO?  ;)

View Postnajodleglejszy, on 22 July 2012 - 21:42, said:

aplikacje w Play Store są z reguły dokładnie weryfikowane pod kątem oszustw.

Przy takiej ilości aplikacji w Google Play nie uwierzę, że wnikliwie badają KAŻDĄ aplikację pod kątem wirusów / szpiegowskiej działalności ;)

View Postphillix, on 22 July 2012 - 17:40, said:

gdyby tak było, to tej aplikacji nie byłoby w markecie, nie kosztowała by tyle.

A może autor chce, żebyś płacąc mu dodatkową kasę myślał, że nic Ci nie grozi i uśpił tym samym Twoją czujność? ;)

#17 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 24 July 2012 - 07:19

Nie wierzę, żeby jedna z najlepszych klawiatur, czynila takie rzeczy :) takie apki, mogą, ale takie - wątpię.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Posted Image

#18 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy
  • User
  • 184 posts
    • Time Online: 7d 12h 47m

Posted 24 July 2012 - 09:40

View PostJurij, on 22 July 2012 - 22:54, said:

Do tworzenia bazy danych teleadreasowych, do wydobywania danych bankowych czy prywatnych informacji itd. Skoro taka aplikacja zapamiętuje wszystko, jaki problem żeby autor aplikacji poznał Twoje id i hasło do strony bankowej, przelał sobie Twoją zawartość konta na swoje konto a w przypadku odebranego smsa z hasłem tymczasowym poznał jego zawartość, skoro taka aplikacja zapamiętuje WSZYSTKO?  ;)



Przy takiej ilości aplikacji w Google Play nie uwierzę, że wnikliwie badają KAŻDĄ aplikację pod kątem wirusów / szpiegowskiej działalności ;)



A może autor chce, żebyś płacąc mu dodatkową kasę myślał, że nic Ci nie grozi i uśpił tym samym Twoją czujność? ;)
to samo można powiedzieć o KAŻDEJ klawiaturze ściągniętej z Play Store, w końcu w ustawieniach podczas uaktywniania klawiatury pojawia się ostrzeżenie że może zbierać dane. ba, może nawet standardowa klawiatura dla Xperii tak robi? przecież zapamiętuje używane słowa, więc skąd ta pewność, że nie wysyła do Sony haseł użytkowników logujących się na swoją skrzynkę e-mail z domeną buziaczek.pl? może aplikacja Lenovo Energy Management zainstalowana domyślnie w moim laptopie przesyła wszystkie moje hasła? ostrożność ostrożnością, ale nie można popadać w paranoję.

Edited by najodleglejszy, 24 July 2012 - 09:43.


#19 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 24 July 2012 - 18:26

View Postnajodleglejszy, on 24 July 2012 - 09:40, said:

ba, może nawet standardowa klawiatura dla Xperii tak robi?

Tego nie wiem, ale fakt że cały system szpieguje użytkownika i przesyła informacje na jego temat do producenta - firmy Google - jest faktem niezaprzeczalnym: http://www.sonyerics...owinni-sie-bac/ ;)

Quote

ostrożność ostrożnością, ale nie można popadać w paranoję.

Ja nie popadam, bo po prostu nie korzystam z Androida. Ale wszyscy jego użytkownicy powinni się zastanowić czy aby na pewno producenci systemu i aplikacji powinni wiedzieć wszystko co przewija się przez ich smartphone ;)

#20 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 24 July 2012 - 18:46

hmmm, miało być o klawiaturze a nie o szpiegowaniu :P ale skoro tak sobie offtopujemy to od siebie dodam że większość aplikacji ma jasno opisane czego potrzebuje do działania (połączenie internetowe, modyfikacja zawartości karty pamięci etc) więc jeśli coś nam nie odpowiada - nie instalujemy
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?




0 user(s) are reading this topic