Jump to content


Płatne sprawdzanie stanu konta w prepaidach T-Mobile i Heyah!


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 4h 7m

Posted 30 June 2012 - 11:32

Wygląda na to, że PTC przekroczyło chyba wszelkie granice pazerności. Od 9 sierpnia sprawdzenie salda konta w T-Mobile na kartę, blueconnect na kartę i Heyah ma być płatne!

Jak podaje TELEPOLIS.PL począwszy od 9 sierpnia każde sprawdzenie salda konta za pomocą kodu USSD, SMS lub połączenia głosowego, będzie płatne - 4 grosze za zdarzenie.

Sprawdzenie stanu konta przez i-BOA lub aplikacje na smartfony dalej będzie bezpłatne.

W ramach "rekompensaty" klient będzie mógł uruchomić darmowy serwis SMS, który raz na 2 tygodnie będzie informował o aktualnym saldzie jego konta.

Ciekawi mnie zasięg nowych rozwiązań, czy automatycznie obejmie wszystkie taryfy, czy też będzie związany będzie z nowymi? Poza tym co z osobami, które związały się z operatorem za pomocą TakTak fona?

Jeśli te informacje się potwierdzą to będzie to chyba najbardziej żenująca zmiana w historii polskiej telekomunikacji.

Źródło: TELEPOLIS.PL

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 30 June 2012 - 12:30

Moja mama od dawna płaci, ale w abonamencie. To trochę dziwne, że się płaci za sprawdzenie stanu konta. Ktoś chce napisać sms'a, patrzy na stan konta i w tej chwili zabrało mu ostatni szmal na sms'a...

PS. Jest błąd - [ciach]

Jurij: Jeśli widzisz błąd - powiadom Redakcję Sony Ericsson World za pomocą opcji "Zgłoś" ;)
Posted Image

#3 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 30 June 2012 - 14:44

Jaja se robią i tyle dobrze,że nie jest już u nich ,bo co raz gorzej z nimi.

#4 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 30 June 2012 - 14:54

Pogrzało już chyba tych z T-mobile, doszczętnie... Od czasu rebrandingu wszystko się tylko pogarsza <_<
WALKMAN®

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 01 July 2012 - 02:29

Nie wiem czy to zemsta za porażkę Niemców w Euro 2012 czy o co chodzi, ale to jest strzał samobójczy dla sieci T-Mobile. W momencie kiedy przeniesienie numeru do innej sieci trwa 24 godziny i jest bezpłatne, chyba tylko sadomasochista decydowałby się na pozostanie w T-Mobile i płacenie każdorazowo 1 eurocenta za sprawdzenie stanu konta... Jeśli znacie kogoś w sieci T-Mobile, to poinformujcie go o tym wydarzeniu i  zasugerujcie przeniesienie numeru do innej sieci. To naprawdę nic nie kosztuje, a można WIELE zyskać :)

#6 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 01 July 2012 - 08:40

Za chwilę będzie trzeba płacić u nich za konfiguracje telefonu.I oni chcą przyciągnąć klientów z tego co widzę sami się proszą,żeby mieli ich jak najmniej.Tak troszkę na bok tematu jestem ciekaw jak by się O2 i vodafone sprawdził w Polsce.Bo widzę,że z T-mobile jest coraz gorzej a miało być lepiej.Szkoda,że to nadeszło

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#7 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Autor najlepszego wpisu sierpnia 2013

  • User
  • 554 posts
    • Time Online: 16d 7h 41m

Posted 01 July 2012 - 11:17

Znam T-Mobileowca :D Ale na abo :P porazka z platnoscia za sprawdzenie stanu konta. powoli a u siebie "roaming" bedziemy miec :/
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

#8 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 01 July 2012 - 14:42

Nie wiem jaki sens w ogóle jest z pobieraniem opłaty za sprawdzenie stanu konta. Od dawna wiedziałem że Era wtedy czy teraz to T-Mobile to straszny fail jest i nie warto z ich oferty korzystać. Plus i Orange mają jeszcze w miarę przyzwoite oferty.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#9 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 07 July 2012 - 23:11

Teraz to nawet ich Hot-spoty nie są już darmowe w ramach pakietu internetowego, a jeszcze trzy lata temu przy kupieniu pakietu internetowego dostawało się hasło i login do Hot-spotów Ery/T-mobile.A teraz jakie ceny walą za to, to aż się odechciewa korzystać z tej sieci <_<

#10 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Autor najlepszego wpisu sierpnia 2013

  • User
  • 554 posts
    • Time Online: 16d 7h 41m

Posted 08 July 2012 - 12:08

o tyle o ile abo jest w miare tak karta to masakra. heyah im najlepiej wyszla. jak chca oplat to niech robia ale dla t-mobile tylko. heyah ostatnio schodzi na psy chcac nie chcac. zero nowosci dla bezsmarfonowych uzytkowników. chociaz nie jest zle to ten stan konta platny bedzie meczyl. to mi taniej wyjdzie jak sie zaloguje na oficjalu heyah i tam sobie sprawdze. 2gr/100kb :D no comment :/ :D tylko sie smiac
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

#11 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 08 July 2012 - 19:34

Te 4 grosze to i tak lepiej niż w orange moi rodzice płacą kodem 50 groszy a telefonicznie 1,50 zł tylko przez neta jest za free .na abo, t-mobile schodzi na psy :( Po co im to tylko odstraszają sobie potencjalnych klientów.Przez pół roku jak byłem w T to ciągle mi się zdawało jak by kasy na koncie coraz mniej a prawie wcale nie dzwoniłem a do neta nie byłem podłączony wtedy miałem c902.

#12 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Moderator

  • Moderator
  • 1,255 posts
    • Time Online: 117d 10h 36m
  • GG:
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 08 July 2012 - 19:39

Jeśli to pójdzie do Tak Tak Fona to chyba zbankrutuję :( Więcej wydam na sprawdzenie stanu konta niż na SMS'y i rozmowy :rock:
Posted Image

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 July 2012 - 19:47

Quote

Te 4 grosze to i tak lepiej niż w orange moi rodzice płacą kodem 50 groszy a telefonicznie 1,50 zł

W Orange na kartę we wszystkich taryfach sprawdzanie stanu konta kodem jest darmowe. Zawsze tak było, począwszy od taryf IDEA HIT i IDEA MAX :) Chyba, że Twoi rodzice mają jakiegoś chorego mixa...

#14 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Autor najlepszego wpisu sierpnia 2013

  • User
  • 554 posts
    • Time Online: 16d 7h 41m

Posted 10 July 2012 - 06:04

Pierwsze spotykam by bralo tyle i w ogóle. W roamingu bym sie zdziwił a co dopiero tu. Jak komuś zdarza się życ za 5zl karta to strata jest. Strach sprawdzac stanu konta. Ciekaw jestem jak będzie w roamingu czy tez 4gr czy stawka roamingowa jakas bedzie przykladowo 50gr. (drożej jakby nie patrzac niz sms w sieci :/) Jak coś jeszcze wymyśla to zmiana na plusa i dokupię blau.de (czesto w Niemczech siedze). Oby zmian wiecej paskudnych nie robili ;/


// 9 sierpień dziś a sprawdzanie konta dalej darmowe... :)

Edited by slivka91, 09 August 2012 - 08:47.

"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."




0 user(s) are reading this topic