Jump to content


Jakiego typu telefony powinny być produkowane przez Sony?


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

Poll: Jakiego typu telefony powinny być produkowane przez Sony? (17 member(s) have cast votes)

Twoim zdaniem firma Sony powinna:

  1. skupić się tylko i wyłącznie na smartfonach? (2 votes [11.76%])

    Percentage of vote: 11.76%

  2. produkować głównie smartfony wypuszczając co jakiś czas tradycyjne telefony? (12 votes [70.59%])

    Percentage of vote: 70.59%

  3. produkować głównie tradycyjne telefony wzbogacając swą ofertę o parę smartfonów? (2 votes [11.76%])

    Percentage of vote: 11.76%

  4. skupić się jedynie na tradycyjnych telefonach? (1 votes [5.88%])

    Percentage of vote: 5.88%

Vote Guests cannot vote

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 12 March 2012 - 22:09

Pomimo, iż wszystko wydaje się już przesądzone i Sony zdecydowanie postanowiło się odciąć od tradycyjnych telefonów na rzecz smartfonów. Jakie jest Wasz zdanie na ten temat? Gdybyście to Wy mogli zadecydować o portfelu telefonicznych produktów Sony to co by to było?

Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie oraz uzasadnienia, rozwinięcia swych typów w postach.

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 12 March 2012 - 22:37

Zdecydowanie opcja "produkować głównie tradycyjne telefony wzbogacając swą ofertę o parę smartfonów" . Z resztą jedno drugiego nie wyklucza, co z resztą pokazał Sony Ericsson prezentując telefony takie jak G900, P1, W960 czy chociażby modele z rynku japońskiego np. S006. Posiadają tradycyjną budowę (batonik czy slider) a ponadto pracują pod kontrolą danego systemu operacyjnego i mogą służyć jako narzedzie do multimediów czy programów biurowych :)

#3 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Zdobywca w 3 miejsca w konkursie „Pokaż z bliska atuty SE”

  • User
  • 353 posts
    • Time Online: 7d 10h 14m

Posted 12 March 2012 - 22:45

A ja sądze że powinni produkować smartfony lecz też co jakiś czas tradycyjne. Moim zdaniem teraz ludzie bardziej się już skupiają na smartfonach niż zwykłych telefonach więc firma Sony pewnie znów by odnotowała straty gdyby produkowała głownie tradycyjne telefony. Co innego gdyby można było sobie tuningować je bez problemu.. a Nie że CID 81 RED dadzą i zadowoleni:) a my że tak powiem w czarnej du...;(
Posted Image

#4 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 13 March 2012 - 17:40

Smartfony + od czasu do czasu tradycyjne. Inaczej nie utrzymają się na rynku, gdyż większość osób dziś myśli że smartfon to normalny telefon a na "klawiszowców" patrzą z góry. Mimo wszystko zwykłe telefony wciąż mogą się dobrze sprzedawać, o ile będą dopracowane (jak np. w995)
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#5 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Moderator

  • Moderator
  • 1,255 posts
    • Time Online: 117d 10h 36m
  • GG:
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 13 March 2012 - 17:54

Myślę, że powinni skupić się na smartfonach, bo nie oszukujmy się - to się teraz najlepiej sprzedaje. Mogliby jednak, od czasu do czasu, wypuścić coś klasycznego, dla zwolenników klawiszy ;)
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 March 2012 - 18:20

View Postbartolinio3, on 13 March 2012 - 17:54, said:

Myślę, że powinni skupić się na smartfonach, bo nie oszukujmy się - to się teraz najlepiej sprzedaje. Mogliby jednak, od czasu do czasu, wypuścić coś klasycznego, dla zwolenników klawiszy ;)

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Ajfon wykreował chory stereotyp, że smartfonem można nazywać jedynie urządzenie bez klawiatury z ekranem dotykowym i systemem. A to nie prawda. Każde urządzenie z systemem operacyjnym i ekranem dotykowym jest smartphonem. Tutaj masz definicję:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

:) Dlatego nie rozumiem, dlaczego producenci nie mieliby produkowac dwóch wersji smartphone'ów - jednych z klawiaturą, drugich bez. A tak same klony ajfona w sprzedaży i nie ma w czym wybierać normalnego telefonu :(

#7 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Moderator

  • Moderator
  • 1,255 posts
    • Time Online: 117d 10h 36m
  • GG:
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 13 March 2012 - 20:49

Tak, masz rację. Widać co ajfon robi z postrzeganiem smartfonów, źle się wyraziłem :) Mam na mysli to, że powinni mieć w ofercie zarówno smartfony "ajfonowe", z klawiaturami oraz bezsystemowce ;) Myślę jednak, że większość ludzi kojarzy już smartfona z plackiem bez klawiatury, a nie z telefonami chociażby serii G czy P :(
Posted Image

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 March 2012 - 22:52

Niekoniecznie, o czym może świadczyć ogromna popularność Xperii X10 mini pro a teraz Xperii mini pro :) Wiesz, działanie firm produkujących telefony, jakie obserwujemy ostatnio tzn. produkowanie i sprzedawanie wyłącznie plackofonów i przyjmowanie założenia że ludzie wolą smartphone'y typu ajfon (bo ich sprzedaż jest największa) jest dla mnie równie niedorzeczne co działania polskiego rządu: zmuszenie milionów obywateli do emigracji z powodu tragicznie niskiego poziomu życia w kraju i jednoczesne skakanie do góry z radości bo bezrobocie spada =) Ja się pytam co ludzie mają kupować, skoro wszystkie nowe telefony o przyzwoitych parametrach są dotykowcami bez klawiatury?

#9 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 14 March 2012 - 15:36

Ja wybrałem opcje smartfonową wzbogaconą o tradycyjne komórki. Każdy producent, który chce się liczyć musi iść z duchem czasu, Sony nie oferuje jednak nic klientom którzy wolą pozostać w teraźniejszości i korzystać z prostszego w obsłudze i dobrze im znanego sprzętu... Myślę, że utrzymanie produkcji i rozwoju koncepcji 5 najlepszych/najbardziej kasowych komórek z czasów SE na pewno nie przyniosło by firmie strat zarówno w ujęciu bilansowym jak i marketingowym.

#10 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 14 March 2012 - 18:49

Uważam Panowie,że to jest dość bez sensu i niepotrzebny temat. Co z tego,że my sobie tutaj popiszemy co byśmy nie chcieli od Sonego nawet będąc ich pracownikami w kraju nasz głos i tak pozostałby nie istotny dla nich. Tylko szkoda klawiatury i opuszków od tego stukania. Pozdrawiam.

Edited by not found, 18 March 2012 - 13:25.
:ort ;)

99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#11 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 14 March 2012 - 20:52

Jakby tak spojrzeć to pisanie o połowie rzeczy nie ma sensu bo nie mamy na to wpływu... Ja jestem ciekaw ogólnej opinii panującej wśród Użytkowników naszego forum, jak widać póki co jest coraz większy odsetek ludzi, którym brakuje zwykłych komórek od Sony.

A to, że to nic nie zmieni - to zostało napisane w pierwszym poście, myślę że i petycja podpisana przez parędziesiąt tysięcy osób nie zrobiłaby wrażenia, a co dopiero drobna ankieta :)

#12 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 14 March 2012 - 23:14

Quote

A to, że to nic nie zmieni - to zostało napisane w pierwszym poście, myślę że i petycja podpisana przez parędziesiąt tysięcy osób nie zrobiłaby wrażenia, a co dopiero drobna ankieta :)

Otóż to...

Przekonałem się już do smartfonów, używam jako główny telefon, jednak zawsze brakuje tego zwykłego telefonu z normalną klawiaturą. Dlatego wybrałem opcje 2.

#13 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Moderator

  • Moderator
  • 1,048 posts
    • Time Online: 49d 15h 12m
  • Kraj::
  • Operator: Simplus

Posted 18 March 2012 - 12:12

W teraźniejszości gdy smartfony opanowały glob niewiele osób było by zainteresowanych klasycznymi telefonami komórkowymi, dlatego jestem za smartfonami wzbogaconymi co jakiś czas jakąś komórką dla osób które wolą klasyczne telefony które służą do dzwonienia niż smartfony z opcją dzwonienia :) Nie każdy wychodzi z domu aby odpocząć od internetu tylko po to... by korzystać z niego na smartfonie :D  Niestety człowiek w dzisiejszych czasach jest "więźniem" technologi, świata poza nią nie widzi :(

Edited by not found, 18 March 2012 - 13:27.
: ort ;)

Gry PS3/PS4 akcesoria?(więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 18 March 2012 - 23:27

Jesteś pewien, że wiesz co napisałeś soniacz? Bo moim zdaniem nie bałdzo... Popatrz sobie na Sony Ericssona S006 - ot, taki przykład. Wygląda jak klasyczny telefon (slider) ? Tak. Ma fizyczną klawiaturę? Tak. Ma świetny elegancki design i nie przypomina ajfona ani szajsunga? Tak. Posiada duży dotykowy ekran? Tak, 3,3". Posiada szybki procesor? Tak, snapdragona 1GHz. Posiada system operacyjny i potrafi obsługiwać pakiety biurowe i inne zaawansowane aplikacje? TAK. Jest smartphonem? TAK! Ma oprócz tego świetny aparat fotograficzny? TAK. Więc co stoi na przeszkodzie, żeby firma Sony produkowała zarówno smartphone'y w kształcie iphonea oraz w kształcie klasycznych telefonów? ABSOLUTNIE NIC. To jest tylko i wyłącznie podążanie za idiotycznym trendem i wmawianie ludziom bzdur, że smartphone musi wyglądać jak iphone bo tak jest niby wygodniej, modniej etc. A ja mam już tego serdecznie dość i dlatego nie kupię niczego od firmy Sony, jeśli będzie przypominało aktualnie zaprezentowane produkty <_<

#15 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Moderator

  • Moderator
  • 1,048 posts
    • Time Online: 49d 15h 12m
  • Kraj::
  • Operator: Simplus

Posted 19 March 2012 - 00:27

Nie miałem na myśli żadnego uwielbiania smartfonów zwłaszcza pod postacią bez klawiszowych iplacków. Po prostu przyszła taka dziwna moda, dlatego każdy się dostosowuję do "potrzeb" klienta aby być na rynku, lecz jestem za tym aby co jakiś czas wyszedł też jakiś klasyczny telefon który znajdzie zapotrzebowanie u osób które potrzebują telefonu głównie do dzwonienia :) Nie chodzi mi o to że klasycznie wyglądające smartfony nie mogą być produkowane... :blink:
Gry PS3/PS4 akcesoria?(więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#16 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 19 March 2012 - 09:43

zdecydowanie opcja " 3 " :)
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#17 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 7h 31m

Posted 25 March 2012 - 14:15

Wraz z końcem marca chciałbym zakończyć ankietę, zatem wszystkich którzy nie oddali jeszcze głosów zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie.




0 user(s) are reading this topic