Jump to content


Zdjęcia Sony Ericsson MT27i "Pepper"


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 31m

Posted 07 January 2012 - 19:34

W Interncie pojawiły się zdjęcia prototypu Sony Ericsson MT27i "Pepper", którego opisywaliśmy choćby tutaj.

MT27i ma być następcą Xperia neo V, a wg przecieków ma posiadać 1GHz dwurdzeniowy procesor (ST-Ericsson NoveThor U8500 chipset), wyświetlacz 3.7 cala (480 x 854), 5 MpiX aparat.

Niewiadomo czy urządzenie zostanie zaprezentowane na CES jednak są duże szanse na MWC (Mobile World Congress) w lutym 2012.

Skądś już znamy ten telefon? Tylko wtedy wszyscy myśleli, że chodzi o inny model.


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Jak Wam się podoba?


Źródło:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 07 January 2012 - 19:49

Wydaje mi sie, ze autor tych zdjęć nie słyszał jeszcze o takich wynalazkach jak auto focus czy tryb macro... że o paru podstawowych technikach robienia zdjęć nie wspomnę... No ale to co widać, oceniłbym za design w skali od 1-10 na 2. To i tak sporo, jak na ten plastikowy kanciak bez stylu i gustu... Nokia 3110 z 1997 roku ma więcej polotu i finezji pod względem wyglądu niż to coś :) Ale jeśli chodzi o nazwę - pepper (czyli pieprz) pasuje idealnie. Widać, że ktoś spieprzył projekt telefonu po całości <_<

#3 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 07 January 2012 - 19:56

czy tylko mi przypomina on nieco aino? :D no i jeśli procesor będzie tak samo dwurdzeniowy jak ten w nozomi to życzę powodzenia marce sony w tworzeniu telefonów
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 07 January 2012 - 20:12

Lipa wg mnie. Neo jest najładniejszym SE dla mnie. Głośnik w fatalnym miejscu jak jak w Neo i innych. Miały kolor mi nie podchodzi i te dotykowe klawisze jak np w Mini Pro. Design wg mnie to wielka porażka.
Posted Image

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 07 January 2012 - 20:28

plastikowy kanciak bez stylu i gustu - to oddaje dosłownie to, co myślę o tym sprzęcie.

DENON DJ


#6 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 07 January 2012 - 21:29

Quote

No ale to co widać, oceniłbym za design w skali od 1-10 na 2. To i tak sporo, jak na ten plastikowy kanciak bez stylu i gustu...
Dobre :lotpot:  to tak mu za dużo dałeś ;)  Telefony które wychodziły 5 lat temu ładniej wyglądały. Se  podupada w produkcji... ehh

#7 OFFLINE   sonyman

sonyman
  • User
  • 309 posts
    • Time Online: 13d 7h 54m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 08 January 2012 - 09:33

Nom lipa, ale chyba zasłonią tylnie wyjscie do anteny bo jak nie to taki krok w tył troche.
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 January 2012 - 11:35

O jakim wyjściu antenowym mówisz? Ta złota kropka obok aparatu to moim zdaniem doświetlająca dioda led jest :) Bardziej intryguje mnie ta czerwona kropka z przodu... Heh no chciałbym, żeby to był tylko prototyp a ostatecznie wypuścili coś ładniejszego, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne :unsure:

#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 08 January 2012 - 12:48

Teraz te telefony, które wyjdą w tym roku nie świecą designem. Jak trafią do sprzedaży to ciekawe jak dużo sie ich sprzeda. Gdyby producent postawił też na jakość, a nie na ilość to z pewnością zarobiliby o wiele, wiele więcej, no ale cóż, nic nie poradzimy. Mogliby zrobić też jakiś metalowy telefon tak jak np nokia 6300 albo w połowie metalowy jak np W995. Koszty kilkakrotnie by sie im zwróciły.
Posted Image

#10 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 January 2012 - 14:00

Tak, tylko że smartfon to ma byc urządzenie lekkie i poręczne, a metal jest jakby nie patrzeć ciężki. Tak wiec użycie metalu w nowych telefonach jest raczej mało możliwe.

DENON DJ


#11 OFFLINE   NightRider

NightRider

    Master Of Darkness

  • User
  • 104 posts
    • Time Online: 11d 13h 46m

Posted 08 January 2012 - 14:17

A mi się właśnie z wyglądu podoba, bo przynajmniej ma całkiem inny design niż te wypuszczane do tej pory, które są bardzo podobne do siebie. A "kropka" z przodu to zapewne dioda powiadomień. Co do użycia metalowych części to w moim desire z jest ich sporo przez co jest solidniejszy ale za to telefon to niezły "klocek" i trzeba się przyzwyczaić do jego wagi :D

Posted Image


#12 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 January 2012 - 15:31

Xperia mini pro też się diametralnie różni wyglądem od innych ajfonklonów, a jest śliczna. Ten prototyp jest natomiast koszmarnie brzydki i samo to, że się odróżnia od ajfona, to za mało. Mogli się przyłożyć. A co do metalowych elementów obudowy - cóż, historia nie raz pokazała, że wcale taki telefon musi ważyć nie wiadomo ile. Xperia X1, Motorola V3 - eleganckie telefony, które wcale nie ważą kilku kilogramów, a nie odstraszają tandetnym plastikiem ;)

#13 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 January 2012 - 16:05

Ja wolę jak telefon jest cięższy, bo wtedy czuje go w dłoni. Nie lubię strasznie lekkich ponieważ  w ogóle go wtedy nie czuje. A x1 byla ciężka, ale za razem bardzo elegancka.

DENON DJ


#14 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 January 2012 - 16:34

Xperia X1 waży zaledwie 145 gram, jedynie 9 gram więcej od popularnego C905. Jak na swoje możliwości, uważam że jest bardzo lekka. Jeszcze kilka lat temu ludzie nosili przy sobie cegły ważące ćwierć kilograma i nikomu to nie przeszkadzało... Więc nowe SE / SONY mogły by być solidnie zbudowane (taka np. tytanowa Nokia 8910 / 8910i waży zaledwie 110 gram), tylko że taki telefon byłby wytrzymały i wystarczał by użytkownikowi na długo. Niestety ewidentnie Sony Ericsson idzie na ilość, a nie jakość. Tandetne wykonanie ma zapewnić szybkie zużycie się telefonu i zmuszenie użytkownika do kupna nowego.  Moim zdaniem nie tędy droga, no ale teraz iBert Nordberg dyktuje warunki i możemy tak sobie gdybać, ale to nic nie zmieni :(

#15 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 08 January 2012 - 18:56

Nie chodzi o wagę tych telefonów, bo aluminium jest lekkie :) Gdyby he przyłożyli to pewnie z plastiku by zrobili solidny telefon. Ładnie uklepany plastik i gotowe :)
Mogliby się połączyć z Nokią. Jakość wykonania to mocna strona tej firmy w większości modelach. Np Nokia 6030 mojego taty, utopiona kilka razy w płynach od wody do zaprawy murarskiej, zaliczyła liczne upadki na różne podłoże i do dziś trzyma, pomijając to, że ma 8 lat :)
Posted Image

#16 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 31m

Posted 08 January 2012 - 21:30

Co do telefonu, to według mnie nie wyróżnia się niczym..., ale z tym że jest jakiś szpetny też bym nie przesadzał. Ot taka szara mysz :)

Zdjęcie celowo są jakie są. Robione na szybko z ukrycia, za pewne po włamaniu w jakieś niedozwolone i tajne miejsce :) Telefon zapewne ujrzymy na następnych targach i do tego czasu pewnie wyjdą lepsze jakościowo zdjęcia :)

#17 OFFLINE   NightRider

NightRider

    Master Of Darkness

  • User
  • 104 posts
    • Time Online: 11d 13h 46m

Posted 10 January 2012 - 19:37

View Postphillix, on 08 January 2012 - 18:56, said:

Mogliby się połączyć z Nokią. Jakość wykonania to mocna strona tej firmy w większości modelach. Np Nokia 6030 mojego taty, utopiona kilka razy w płynach od wody do zaprawy murarskiej, zaliczyła liczne upadki na różne podłoże i do dziś trzyma, pomijając to, że ma 8 lat :)

No chyba nie wiesz co mówisz... W nokiach to 3310 albo 6310i była dobrze wykonana, większość nowym to jedna wielka skrzypiąca tandeta. Sam swego czasu miałem niby model z wysokiej półki - N78, był nowy, a wszystko skrzypiało łącznie z przyciskami, które jakoś dziwnie reagowały, klapka była od nowości tak wylatana, że co chwilę rozłączało mi wifi, gps i transmiter fm, a w niej była antena. 6030 kiedyś również miał mój ojciec i jakoś miło nie wspominam jej wykonania bo to już nie ten plastik i też jedno wielkie skrzypienie, które bardzo przeszkadza. Jak brać nokie to tylko okazją dalej na handel bo ludzie są naiwni i mają nieaktualne przekonania, że to taka dobra firma jak kiedyś. Jedyna naprawdę dobrze wykonana nokia z jaką miałem do czynienia to N8, pijany kolega nawet zrobił jej crashtest i wytrzymała upadek z około 10 metrów i nawet lcd był cały :D  No ale nokia teraz też ma swoje rewolucje po przejęciu przez MS, więc może zaczną robić coś ciekawego :)

Co do peppera wygląd to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje :P  A może akurat jest solidnie wykonany pomimo plastiku. Można się już w wielu przypadkach przekonać, że plastikowy nie znaczy gorszy...

Posted Image


#18 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 16 January 2012 - 08:22

Co do nokii. Kumpel miał tą 78 i nie miał z nią jakichkolwiek problemów. A ta 6030 to raczej nie możliwe. Przyjedź do mnie kiedyś i zobaczysz w jakim jest stanie. Na zdjęciach nie bardzo będzie widać. Nowe nokii są solidne, ale nie wszystkie. Np nokia 500, 5230, 5200, 5180, 5800, te ",c" i dużo innych.


Jakby s/e nie mogło się przyłożyć do wykonania...chcą dorównać apple? Iphone spadnie i klapa, a teraz spadnie również jakiś s/e i to samo. Jak kupowałem neo v to myślałem, że nie będzie solidny, a jednak jest, pomimo tego, że obudowa z boku lekko skrzypi, ale wystarczy dac pod nią kawałek papieru. Ti sami z tylną klapą. Problem znany z x8.

Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image

#19 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 31m

Posted 13 March 2012 - 19:46

Nie bez powodu odświeżam ten temat... Jak widać na niewyraźnym zdjęciu z pierwszego posta koncepcja praktycznie się sprawdziła... szkoda, że napis na telefonie się zmienił, ale reszta wygląda bardzo podobnie - łącznie ze specyfikacją... Dość rzadko się zdarza by przecieki, który wypłynęły tak wcześnie przed premierą się sprawdziły. Ja myślę, że Xperia sola (Pepper) była już dawno gotowa (przygotowana jeszcze przez SE), tylko z marketingowego punktu widzenia Sony zadecydowało się na wypuszczenie tego modelu dopiero teraz - tak nietypowo... bez targów, czy jakiejś imprezy telekomunikacyjnej.

Posted Image






0 user(s) are reading this topic