Jump to content


Sony Ericsson zapowiada premierę flagowego (?) modelu na CES 2012


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 ONLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 3h 50m

Posted 03 January 2012 - 23:07

Na oficjalnym profilu Sony Ericssona na portalu

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

zamieszczono komunikat:
Something big is coming! Stay tuned for some exciting news next week“.

Na

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

z kolei pojawił się zapiś “We’re gearing up for some interesting news next week… what do you think it could be?

Obok tekstu zamieszczono także grafikę:

Posted Image

Według mnie to zapowiedź Nozomi, choć po cichu liczę na jeszcze 1-2 telefony, choćby z tych o których wspominaliśmy już we wcześniejszych tematach. Impreza rusza już niedługo, a na żywo będzie można śledzić konferencję Sony Ericsson choćby

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

, początek już za parę dni.

Źródło:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 04 January 2012 - 06:36

No proszę, to już nie na fejsiu się reklamują tylko na G+ :) Hehe z odpowiedzi które padły, najbardziej trafną jest chyba "digital katana" :D Oby tylko nie wyszło na to, że produkt będzie tak beznadziejny, że zamiast do wykoszenia konkurencji, posłuży do popełnienia sepuku przez CEO firmy Sony. Rok temu było tak samo, najpierw zaprezentowali arca, a potem w lutym w Barcelonie pokazali neo i pro o których niewiele było wiadomo.

#3 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 04 January 2012 - 09:39

Na fb też przecież jest wpis o nadchodzącym wielkim wydarzeniu w przyszłym tygodniu. Czyli to samo co na G+ tylko ubrane w inne słowa :)

A wg mnie to będzie tak jak było rok temu, czyli zaprezentują teraz jeden model i na następnych targach jakieś może 2-3 nowe modele.

DENON DJ


#4 ONLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 3h 50m

Posted 04 January 2012 - 12:56

Z tego co napisał Sunrise na BLOG.SE prawdopodobnie na CES zostanie pokazany Sony Xperia ION, do tej pory znany bardziej pod nazwą LT28at/LT28i/Aoba. To właśnie Xperia ION ma być flagowym modelem Sony na rok 2012.

Ponadto możliwe, że Sony Ericsson w ogóle zrezygnuje z wydania LT26i Nozomi, choć w to akurat nie chce mi się wierzyć - kto wie może jednak przesuną Nozomi na później, bo i tak praktycznie wszystko już o niej wiadomo.

Jeśli chodzi o Aobę (ION) i Nozomi to różnice są minimalne - ekran większy o 0,25″ w Xperii ION (4.55″). Według dotychczasowych przecieków obydwa telefony posiadają ten sam dwurdzeniowy procesor 1.5GHz oraz ekran 720x1280px.

Ponadto pojawiła się informacja, że wszystkie zaprezentowane w 2012 roku modele, zostaną wydane już jako telefony Sony...

Źródło:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



O Xperia ION/Aoba/LT28/LT28at pisaliśmy już choćby w tych tematach:
http://www.sonyerics...-mpix-aparatem/

http://www.sonyerics...-mpix-aparatem/

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 04 January 2012 - 16:14

Może ta nozomi to od początku byla ściema, żeby szumu narobić, a faktyczna specyfikacja zostanie zaprezentowana na targach CES :) Co do nazwy, to ani ION ani Nozomi ani Aoba mi się nie podobają. Nie wiem kto to wymyśla... Najbardziej to mnie ciekawi jaką ten model będzie miał wadę fabryczną i jak szybko wyjdzie ona na jaw :D

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 04 January 2012 - 16:26

Może jakby miało to wyjść jako sony, nie se to się może wzięli do kupy i się na prawdę przyłożyli :D chociaz wiadomo, że ciężko jest się ustrzec wszystkich wad, ale można :)

DENON DJ


#7 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 04 January 2012 - 16:37

View Postmarmal215, on 04 January 2012 - 16:26, said:

Może jakby miało to wyjść jako sony, nie se to się może wzięli do kupy i się na prawdę przyłożyli :D chociaz wiadomo, że ciężko jest się ustrzec wszystkich wad, ale można :)

Nie bardzo rozumiem tego, co napisałeś. Być może dlatego, że doskonale pamiętam czasy kiedy Sony i Ericsson byli konkurencyjnymi markami. Ericsson produkował solidne produkty (R310, T28, T29, T39, T65 itd.) natomiast SONY ze swoimi tandetnymi J5, J7, J70 to była hmmm... raczej taka ciekawostka na rynku gsm :) Wyjątkowo ciche polifoniczne dzwonki, praktycznie zero słyszalności rozmówcy, dziwne menu i wyposażenie telefonu... Jedyne co było fajne w tych telefonach to jog dial i fakt, że były lekkie. Ale najmniejszy chociaż upadek i musiałeś np. baterię taśmą obklejać żeby się trzymała telefonu :) Potem obie firmy połączyły swoje siły i powstało wiele niezastąpionych modeli aż do roku 2008, kiedy to zaczęły wychodzić coraz większe buble... Ciekaw jestem, co z tego całego rebrandingu wyniknie. Chciałbym, żeby za produkcję telefonów na rynek europejski wzięli się ludzie odpowiedzialni za produkcję Sony Ericssonów na rynek Japoński. Ale to raczej nierealne marzenie. Jest szansa, że przenosząc swoją siedzibę do Lund w Szwecji Sony daje do zrozumienia, że będą produkować produkty na podobnym poziomie co dotychczas. Wtedy wady fabryczne będą nieodłączną częścią każdego modelu :) Oby tylko nie zaczęli produkować takich bubli jak przed 2001 rokiem, bo to byłby koniec całej spuścizny :se:  :rolleyes:

#8 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 04 January 2012 - 16:43

Myślę, że nie ma co porównywać sony sprzed ponad 10 lat i obecnego. Chodziło mi o to, że obecnie sony robi porządny sprzęt rtv, np telewizory, radia itp. To czemu to  ma się nie przełożyć na telefony? Nie koniecznie tak musi byc ale jest to jeden z możliwych scenariuszy.

DENON DJ


#9 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 04 January 2012 - 16:49

No właśnie jest co porównywać... Sprzęt SONY z lat 70-80-90 to zupełnie inne SONY niż chińska tandeta, którą obecnie serwują w każdym sklepie z elektroniką. Obecne wyroby działają do końca gwarancji, może trochę dłużej i nadają się tylko na złom. Natomiast dawne SONY jak są zadbane, to służą przez wiele dekad. Wtedy też robili doskonałe telewizory, odtwarzacze i inną elektronikę użytkową, niestety o produkcji dobrych telefonów nie mieli bladego pojęcia. Teraz wykupili patenty Ericssona, mają trochę doświadczenia po 10 latach współpracy - więc jest nadzieja :)

#10 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Moderator

  • Moderator
  • 1,048 posts
    • Time Online: 49d 15h 12m
  • Kraj::
  • Operator: Simplus

Posted 05 January 2012 - 19:08

Panowie więcej optymizmu, mam nadzieję że zamiast narzekać na wady będziemy mogli podziwiać zalety zapowiadanych nowości ;)  Czas pokaże... :)
Gry PS3/PS4 akcesoria?(więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)




0 user(s) are reading this topic