Jump to content


Nozomi i Aoba - będą dwa nowe dwurdzeniowe telefony od Sony Ericssona!


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 18m

Posted 07 October 2011 - 13:47

W sierpniu pisaliśmy o plotkach na temat tajemniczego smartfona firmy Sony Ericsson skrywającego się pod nazwą kodową Nozomi. Model cały czas nie doczekał się swojej oficjalnej premiery, jednak w Internecie pojawiły się na jego temat kolejne informacje. Co więcej, razem z materiałami i Nozomi wypłynęły dane na temat innego smartfona, o kodowej nazwie Aoba.

Smartfony Sony Ericssona o kodowych nazwach Nozomi i Aoba wyciekły tym razem w bazie danych jednego z programów testujących Androidy – Nenamark. Potwierdziły się plotki dotyczące wyświetlacza i Sony Ericsson rzeczywiście szykuje dwa smartfony z ekranami o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli.

Nowe modele będą najprawdopodobniej wyposażone w dwurdzeniowe układy Qualcomm MSM8260 o taktowaniu 1,5 GHz. Na pokładzie znajdzie się także układ graficzny Adreno 220. Obecne prototypy Nozomi i Aoba zarządzane są przez system Android 2.3.5, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby finalne modele otrzymały wersję Ice Cream Sandwich.

Warto przypomnieć, że nazwy Nozomi i Aoba to wyłącznie oznaczenia kodowe odnoszące się do modeli prototypowych. Aoba to także nazwa japońskiego wulkanu i stąd prawdopodobnie projektanci zaczerpnęli pomysł. Nozomi w języku japońskim oznacza nadzieję. Patrząc na brak w ostatnich latach jakiegoś spektakularnego modelu od Sony Ericssona, nowy, dwurdzeniowy smartfon rzeczywiście może się okazać "nadzieją" dla spółki.

Sony Ericsson Nozomi i Aoba uzyskały w testach około 38 punktów. Wynik co prawda nie robi szczególnego wrażenia, ale szybki, dwurdzeniowy procesor w połączeniu z ekranem HD może skusić wiele osób. Dobra specyfikacja to jednak nie wszystko – jeżeli spółka poważnie myśli o konkurencji z największymi graczami na rynku, musi postarać się o jak najszybszą premierę obu urządzeń.

Posted Image

Posted Image

Źródło:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 07 October 2011 - 14:23

Zapowiada się ciekawie :) Jeśli się okaże, że to są dwa ostanie modele :se: w historii, trzeba będzie kupić i postawić na półce obok wszystkich "naj"... Oby tylko nie pogorszyli sprawy kiepskim designem... QWERTY i xenon mile widziane :)

#3 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 07 October 2011 - 16:03

O xenonie zapomnij, teraz jest era "cienkich" telefonów ;)  Co do reszty to mam nadzieję, że wreszcie postawią na dobry sprzęt. Trzeba zbierać kasę na nowe telefony :D  Jednakże nie popełnię tego same błędu co do ARC. Choć telefon dobrze Mi służy i nie mam co do niego większych zastrzeżeń, to jakby nie patrzeć se nie popisało się z tym modelem, ale to już inna bajka :)

#4 OFFLINE   piotr88010

piotr88010

    Banned

  • Banned
  • 353 posts

Posted 07 October 2011 - 16:11

View Postdante, on 07 October 2011 - 16:03, said:

...teraz jest era "cienkich" telefonów ;)
Chyba "płaskich":) Jak deska :laughing:

#5 OFFLINE   Zigor

Zigor
  • User
  • 22 posts
    • Time Online: 2d 48m

Posted 07 October 2011 - 20:44

Na kanapkę lodową to raczej będą musieli wydać jeśli chcą wyciągnąć naprawdę coś z tego dwurdzeniowca. Całym problemem wg. mnie jest ten ich Qualcomm Scorpion oraz Adreno 220. Uparli się na tego Qualcomma. Gdyby tam wsadzili Tegrę 3 (Kal-el) ... No cóż SE boi się wydawać nowe technologie.
Nadal ich oferta mnie nie przekonuje (i raczej nigdy się to chyba nie zmieni).

Edited by Zigor, 07 October 2011 - 20:52.

Motorola Atrix 4G

#6 OFFLINE   Gracjan44

Gracjan44
  • User
  • 43 posts
    • Time Online: 7d 11h 13m

Posted 07 October 2011 - 21:37

Jurij też marzę o ksenonie, aparat ma mieć podobno dużo mpx ale co z tego. Już chyba każdy producent porzucił zabawę w dobrą optykę, a wiele ludzi na to czeka, teraz liczy się wersja androida... Jakby dali tego ksenona to telefon by się naprawdę wyróżniał i miałby wiele zwolenników, pewnie budowę ksenona też da się zminiaturyzować.

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 07 October 2011 - 22:29

View Postdante, on 07 October 2011 - 16:03, said:

O xenonie zapomnij, teraz jest era "cienkich" telefonów ;)

Tia, X10 mini pro to rzeczywiście szpileczka :mellow: C901 jest chudszy, a ma xenona, więc nie wierzę, żeby problemem była grubość urządzenia :) Dwa kondzie z boku plyty glownej i sprawa zalatwiona.

#8 OFFLINE   Adogard

Adogard
  • User
  • 503 posts
    • Time Online: 14d 17h 37m

Posted 08 October 2011 - 10:49

Gdzies czytałem jaka notke o matrycach 17.7 mpx czy cos takiego, moze to dla tych fonow? hmm, kto wie?
W995 forever

#9 OFFLINE   Gracjan44

Gracjan44
  • User
  • 43 posts
    • Time Online: 7d 11h 13m

Posted 08 October 2011 - 20:38

Z 1,5 roku temu pokazywali już matryce 16mpx, niech dadzą nawet 10 ale żeby było to coś jak dawniej a nie tak jak w X10.

#10 OFFLINE   Deleted 2

Deleted 2

    Banned

  • Banned
  • 34 posts
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 08 October 2011 - 21:52

może ja coś powiem nie matryca jest najważniejsza tylko optyka aparatu szkła

#11 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 20m

Posted 09 October 2011 - 18:35

Quote

Całym problemem wg. mnie jest ten ich Qualcomm Scorpion oraz Adreno 220. Uparli się na tego Qualcomma. Gdyby tam wsadzili Tegrę 3 (Kal-el) ... No cóż SE boi się wydawać nowe technologie.
Nadal ich oferta mnie nie przekonuje (i raczej nigdy się to chyba nie zmieni).
Swego czasu czytał artykuł odnośnie współpracy tych dwóch firm. z tego co pamiętam, to :se:  ceni sobie z nimi współprace i w najbliższej przyszłości nie mają zamiaru jej zmieniać <_<. Ehh jak już wspomniałem, Jeżeli w najbliższej przyszłości firma się postawi wreszcie na dobry sprzęt (co z tego, że poprawili się na aktualizacjach, które są robione na odczepne <_< ) To trzeba będzie pomyśleć o konkurencji.




0 user(s) are reading this topic