Jump to content


Serwis nie naprawił, może wy pomożecie? Force Close i restarty...

force close restarty xperia z2

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 29 April 2015 - 11:12

Cóż, otrzymałem od szanownego w-support telefon z informacją że nie znaleźli przyczyny problemu. Otóż telefon bez sim i sd przy animacji ładującej restart robi wydając przy tym biip. Jak włożyłem karte z playa (oryginalnie od playa dystrybucja) to telefon załadował się za pierwszym razem, ale już nie pamiętam czy miał force close, jak włożyłem sim z plusa, to telefon za 3 razem po restartach i bibczeniu się załadował, ale już na starce mam zamykanie aplikacji a po jakims czasie restart. Soft 4.4.4 z play .167, wczesniej przed serwisem probowalem jeszce z 4.4.2 to tak samo bylo, na lolipop to telefon za uja nie wejdzie do ekranu bo przy "optymalizowanie aplikacji 1 z ktores tam" dostaje restart.

Ktoś wie o co chodzi? Bo według serwisu usterki nie znaleźli, zwłaszcza że dostałem screena od nich z testów baterii (wtf?) bez sim i sd więc im powinno działać.

Pomocy, nie chciałbym znowu do tych gałganów wysyłać urzadzenia i czekać tydzień :angry:

Filmik jak to wygląda:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Edited by hunter3000, 29 April 2015 - 11:18.

Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#2 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 29 April 2015 - 23:13

Miałem coś podobnego w Z1 lecz tam wywalało mnóstwo aplikacji(w tym sam system miał FC). Pomógł reflash systemu poprzez FlashTool(nie przez SUS). Jako, że bawiłem się też custom romami to zrootuj Z2 i spróbuj pobawić się nim na jakimś stockowym custom romie.

#3 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 30 April 2015 - 05:50

Ja bym wybral jeszcze latwiejszy sposob. Sprzedaj go i kup sobie innego.

#4 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 30 April 2015 - 15:06

View Postdante, on 30 April 2015 - 05:50, said:

Ja bym wybral jeszcze latwiejszy sposob. Sprzedaj go i kup sobie innego.

A co powie kupującemu? Że serwis tego nie naprawi i będzie mógł sobie poużywać telefonu przez kilka sekund bo się sam wyłącza? Bez sensu, albo naprawić to samemu albo nie robić w konia kupującego.

Spróbuj wgrać FlashToolem wszystko. Zobaczymy czy pójdzie po factory resecie programem.

#5 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Autor tematu
  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 30 April 2015 - 20:33

View Postdante, on 30 April 2015 - 05:50, said:

Ja bym wybral jeszcze latwiejszy sposob. Sprzedaj go i kup sobie innego.
Nie będe sprzedawał telefonu który mi pasuje, a to że się kulturalnie pisząc "uszkodził" i serwisanci z bardzo dużą wadą wzroku nie zauważyli co się dzieje już nie moja wina.

View PostInvar, on 30 April 2015 - 15:06, said:

A co powie kupującemu? Że serwis tego nie naprawi i będzie mógł sobie poużywać telefonu przez kilka sekund bo się sam wyłącza? Bez sensu, albo naprawić to samemu albo nie robić w konia kupującego.

Spróbuj wgrać FlashToolem wszystko. Zobaczymy czy pójdzie po factory resecie programem.

Telefon nie wejdzie mi w tryb flashu gdyż przy vol - mignie na pol sekundy czerwona i zielona dioda i flashtool wywala error przy wgrywaniu a pc companion w ogole nie wykrywa telefonu, fastboot działa (świeci niebieska dioda). Płyta główna pewnie padła, więc będę znów wysyłał do w-support .

Swoją drogą przed pierwszym wysłaniem działał flash i fastboot, ale telefon zaczął wariować dopiero na następny dzień. Myślałem że to przez custom roma (zrootowany z recovery stock 4.4.4), ale jak wgrałem lolipopa to już reset loop miał :facepalm:
Natomiast po moim mailu "motywacyjnym" do nich na drugi dzień pani odpisała żebym przysłał spowrotem z nowym papierem dopisując reklamacja naprawy :E
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#6 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 30 April 2015 - 23:22

Quote

Spróbuj wgrać FlashToolem wszystko. Zobaczymy czy pójdzie po factory resecie programem.
Nie wydaje mi się, że problem leży po stronie oprogramowania... Pytanie czy BL był odblokowany ? Pytam, bo swego czasu miałem "podobny" problem. Nie tyle z samym odblokowaniem telefonu, ale z doborem kernelu. Może to wydać się dziwne (niektórym), ale prawda jest taka, że nie  na wszelakie modyfikacje, tak samo reagują telefony. ... Wiec problem może naprawdę leżeć gdzie indziej...

A wracając hunter do twojego filmiku nasuwa mi się jedn wniosek: Nie raz miałem podobne problemy z telefonem, ale tylko wtedy gdy nie udolnie wgrałem modyfikacje...

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Autor tematu
  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 01 May 2015 - 11:49

Telefon ma zablokowany BL (nie odblokowywałem), też myślałem że po złym wgrniu modyfikacji telefon tak robił ale jak chciałem wgrać stoka czy to kk czy lp telefon zawsze się resetowal albo bootloopa lapal, wiem ze na lp pojawialo sie "aktualizowanie aplikacji x z y " i eseta lapal jak skonczylo. Także to nie to. W serwisie pisali ze nie znalezli usterki i ze softa zmienili, w sumie zmienili mi softa play na nowsza wersje .167, ale jak wyjalem telefon z pudelka od razu bootlopa zlapal więc ja się pytam jak oni nie zauwazyli tego? Telefon ewidentnie ma problem z RAM lub czymś podobnym bo jak już załaduje się system to mi co chwila aplikacje zamyka, a przy niektorych resetuje sie i juz sie ne zaladuje. Masakra jakaś, pierwszy telefon nowy praktycznie (4 kwietnia kupiony) i po dwoch dniach od kiedy kupilem (jakos 16) juz zaczal takie cos robić.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#8 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 01 May 2015 - 16:50

Odsyłaj aż do skutku. Skoro Ty nie możesz nic poradzić wgrywając mu softy to pomóc może serwis. Trzykrotna wysyłka na tą samą usterkę = nowy telefon ;)

Edited by Invar, 01 May 2015 - 16:50.


#9 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 02 May 2015 - 11:24

Quote

Odsyłaj aż do skutku.
Też jestem za...

Quote

Trzykrotna wysyłka na tą samą usterkę = nowy telefon ;)
Tak jeżeli będzie to odnotowanie, że jakakolwiek naprawa była ;)

#10 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Autor tematu
  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 08 May 2015 - 00:01

Odesłałem do tych inteligentów Z2, od wtorku mam status "telefon w naprawie" więc możliwe że jakiś progress jest badź wytkryli usterkę ;)
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua






0 user(s) are reading this topic