Jump to content


[Rozwiązany] C905 trzeszczący głośnik


  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   Tomasz Tomasz

Tomasz Tomasz
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 32m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 09 December 2014 - 20:56

Witajcie,

nabyłem ostatnio C905, niestety od razu uszkodzony i po pewnych naprawach, powiedzmy z firmy 'Life Mistake'. :(
Udało mi się naprawić lub wymienić wszystko, co było potrzebne, by cieszyć się w końcu z telefonu, jednak jeden problem uniemożliwia komfortowe korzystanie z funkcji, dla której telefony w ogóle istnieją - zarówno pierwszy, jak i drugi (wymieniony) głośnik trzeszczy. Pewnych osób nie mogę zrozumieć przez to trzeszczenie, inne, podnosząc głos po swojej stronie, wywołują je w moim C905 mimo porządnego ściszenia do 3 lub 4 kropek.

Serwisant utrzymuje, że nie słyszy niczego, ponieważ dla niego jest to obecnie telefon funfel-nówka i nie widzi niczego do naprawy. Tymczasem prawda jest taka, że dzwoniąc z K800 do tych samych osób nie mam absolutnie żadnych problemów z ich zrozumieniem - dźwięk jest kryształowy. W czym tkwi diabeł z psem pogrzebany?
Soft jest najnowszy, zmiana profili nie daje niczego...

Help, please. I'm dying ;(

#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 10 December 2014 - 12:41

Siemanko, skoro robiłeś w serwisie i dalej nie działa to reklamuj, to ich problem jest, że nie naprawili telefonu.
WALKMAN®

#3 OFFLINE   Tomasz Tomasz

Tomasz Tomasz
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 32m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 10 December 2014 - 19:50

Firma typu Life Mistake (z Bostonu...) działa w taki sposób, że potrafi łamać warunki nie tylko gwarancji. Szkoda czasu przed sądem i całych miesięcy męczenia się świadomością ciągnącej się sprawy - lepszą opcją jest uderzyć w sedno problemu i naprawić sprzęt, choć ze swojej strony doprowadziłem do pogorszenia rankingów ów pseudo-sklepu i do zabrania mu nobilitujących oznaczeń obsługi klienta.

Potrzebuję podpowiedzi - co może drgać lub uderzać o siebie, by powodować charczenie przy podniesieniu poziomu głośności?

Bardzo podobny problem miałem z LG 205, ponoć w Mławie wymienili głośnik - także nie pomogło. Problem robi się tym bardziej ciekawy... coś musi być na rzeczy.

Edited by Tomasz Tomasz, 10 December 2014 - 19:51.


#4 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 11 December 2014 - 11:39

Rozumiem. No to głośniki wadliwe, ewentualnie może głośnik źle zamontowany. Według mnie uszkodzony, podmieniłbym na sprawny, albo kup c905 z dobrym głośnikiem i podmień, będziesz miał części zapasowe albo kup sam głośnik, tylko sprawny. Możesz spróbować jeszcze akustyką się pobawić, jest w downloadzie, poradnik w dziale z poradnikami.
WALKMAN®

#5 OFFLINE   Tomasz Tomasz

Tomasz Tomasz
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 32m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 13 December 2014 - 17:43

Dzięki, spróbuję i dam znać.
Muszę coś z tym zrobić, ponieważ nie da się tak rozmawiać.

#6 OFFLINE   Tomasz Tomasz

Tomasz Tomasz
  • Autor tematu
  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 32m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 16 December 2014 - 14:56

Proponuję zamknąć temat - rozwiązaniem okazał się oryginalny głośnik. Za pierwszym razem serwisant nabił mnie w butelkę i zamiast oryginalnego głośnika, wszczepił podróbę za 6zł (nie wiedział? hmmm...). Zmieniłem usługodawcę, telefon działa i nie ma trzeszczenia. A mogło być pięknie od początku, bez udawania, że się nie widzi problemu. Koniec nerwów, dzięki Moderatorze!

#7 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 17 December 2014 - 12:11

Cieszę się, że się udało :D Mówiłem, że głośnik :D Zamykam.
WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic